t LEIÖSCIIE T 0 0 R A N T. .V. 202. 1P(G 1871. MAANDAG 28 AUGUSTUS. STA DS-BE RIG TEN. len I l)| le Pj| clivve Ds m LEN, aalsi 74| rot;, Slut edeu M :r l)e Courant verschijnt dagelijks, Zon- en feestdagen uitgezonderd. De prijs der Courant is per vierendeel jaars ƒ3.franco p.p. f 3.50 met het Perslag der Handelingen van den Gemeenteraad ƒ3.35, franco p. p. f 3.85. Het verslag afzonderlijk is verkrijgbaar voor 2.50 'sjaarsbuiten de expeditiekosten. Afzonderlijke nommers der Courant zijn verkrijgbaar voor 5 Cents, franco p. p. 6 Cents. De prijs der Advertentiën is van 14 regels 1.- iedere regel inter 25 cents. Advertentiën voor DaitschlandOostenrijk cn Zwitserland worden uitsluitend aangenomen door IIAASENSTEIN VOGLEH, Expeditie-Kantoor van Advertentiën te Hamburg, L'ibcck, Frankfurt a. .li., Herlijn, Leipzig, Dresden, BreslauKeulen, Stuttgart, Wcenen, Praag, Hazel, Zurich, St. Gallen, Gcnèoe en Lausanne. BURGEMEESTER EX WETHOUDERS VAX LEIDEN', Brengen bij deze ter kennis van de ingezetenen dat, vermits de pokken de, [gfjj DICIl^c epidemie binnen deze gemeente als geweken mag beschouwd worden, de i8, buitengewone zittingen voor de vaccinatie en revaccinatie der onvermogen- 11 Jt den worden opgehevenzullendete beginnen met de maand September k aanstaande, iedere week op den gewonen dag in het locaal der StadsWaag irtoe de gelegenheid worden gegeven. Burgemeester en Wethouders voornoemd, 3T STOFFELS, Weth'. 1. B. Leidex 22 Augustus 1871. v. PUTTKAMMER, Secretaris. 'U Ie io, ir w II» 15INNENLANDSCIIE ItlliïIGTEN. 8?l LEIDEN, 26 Augustus. Sedert de vorige opgave zijn door pokken aangetast 2 personen, als hersteld opgegeven 3, overleden geene, zoodat nu in behandeling zijn 10. liet getal der in liet Werkbuis alhier opgenomenen bedroeg gedurende deze week dagelijks van 95 tot 113 volwassen personen en 27 tot 41 kinderen. Gedurende deze week zijn in het badhuis op de Bloemmarkt 68 baden gebruikt. Reden morgen bjj de exercitiën der veld-artillerie onder Wassenaar is een der manschappen van het paard gestort, ten gevolge waarvan hij een beenbreuk heeft bekomen. Met rijtuig is hij naar de garnizoens-infirmcrie alhier vervoerd, De gemeenteraad van Zoelerwoude heeft besloten dat de kermis dit _J jaar aldaar niet zal plaats hebben. De Staatscourant bevat het verslag omtrent de aanwinsten van het kon. penningkabinet te 'sGravenhagc, van 1 Jan. tot 31 Dec. 1870. Door het prov. kerkbestuur van Noordliolland is aan ds. L. V. Lcde- - boer. pred. te Helder, en door dat van Overijssel aan ds. J. H. Stork, pred. 2l| te Weerselo, eervol emeritaat verleend. Door het prov. kerkbestuur van Friesland zijn als candidalen tot de hei- lige dienst toegelaten de hh A. Klein en J. J. Keizer. Bij de Ned. herv. gemeente te Zuilichcm is lol predikant beroepen d". Ris Lambirs, pred. te Heeg; bij die te llattem d5. van Hoogstraten, pred. te Veessen; bij die le Ottoland ds. Lazonder. pred. le Berkel; bij die le Jaars veld d*. Ilasseiman, pred. te Henkclom; bij die te Ooltgensplaat d». Kalma, pred. te Losdorp; bij die le Lopik d'. Hulslijn, pred. le Vreeswijk; bij die ie Ommen d» Koopman, pred. le Staphorst; bij die te Waspik d5. Gann Dun. pred. te Dieden; bij die lc Wichmond de cand. Y. Muller Massis. In de tweede vergadering der Juristen-verecniging te Amsterdam zijn belangrijke beraadslagingen gevoerd over het failliten-proces. Na afloop daarvan zijn de verschillende vraagpunten, 11 in getal, in stemming gc- bragt. De belangrijkste beslissingen waren de volgende: De vraag of een afzonderlijke regeling voor de behandeling van boedels, waarin geen of na genoeg geen actief is, wenscbelijk moet-worden geacht, werd met 72 tegen 32 stemmen bevestigend beantwoord. Op gelijke wijze werd bevestigend be antwoord, doch met 64 tegen 41 stemmen, de vraag; is het wenscbelijk de gelegenheid te openen voor geregtelijkc bekrachtiging van een ondcrbandsch accoord buiten faillissement. De vraag: »is het wenscbelijk geschillen over a. faillietverklaring, b. verificatie, c. homologatie van aecoord. d. rang schikking, le doen beslissen op eenvoudige mededeeling van gronden of be zwaren zonder verderen vorm van proces?" werd met 53 tegen 46 stemmen ontkennend beantwoord. De vraag van den heer mr. Hingst tot het uit spreken der wenschelijkheid der afschaffing van zegel en registratie-regten en onkosten van de griffie, werd met 53 tegen 34 stemmen bevestigend beantwoord en tevens aangenomen de vraag van denzelfden om nadere wettelijke waarborgen le verlangen tot nakoming der accoorden en tot ver zekering der reglen der preferente crediteuren. -- Te Parijs is deze week overleden de heer W. C. J. F. baron van Har- denbroek, eigenaar van liet landgoed Biljoen, te Velp. Ofschoon bijna voort durend in Frankrijks hoofdstad verblijf houdende, meldt de A. C., besteedde hij veel zorg aan de prachtige verzameling kunstwerken, in de zalen van het kasteel aldaar, welke jaarlijks duizenden bezigligers lokte. Wenschelijk is het, dat zij blijve bestaan en het publiek zoodoende voortdurend in de gelegenheid zij, er iets te gaan zien, dat met de beste prachtverzamelingen in het buitenland kan wedijveren. Uit Harlingen meldt men; Woensdag avond omstreeks 10 ure ging de Dij zijne kameraden en superieuren als om strijd geachte milicien. A. Kra mer, nog even builen de Havenpoort, om eens op liet Havenhoofd le zien. D'og geen drie minuten na zijn vertrek hoorde men zijn angstgeschrei door de duisternis misleid, was hij in de diepte gestort en verdwenen. Alle Dnlp was te vergeefs. Na weinig lijds werd zijn lijk ojigevischt. Men meldt uit Leeuwarden: Fricslands hoofdstad heeft in de laatste dagen op enkele punten weder een nieuw aanzien verkregen. In de eerste plaats is het op de Wortelhaven gebouwde post- en telegraafkantoor nage noeg gereed en levert bij de vroeger daar staande huizen inderdaad een zeer groot contrast op. Dit nieuwe, schooiie gebouw zal denkelijk na verloop van een paar maanden iu gebruik worden gesteld. Vervolgens is het de nieuwe winkel van de hh. Poslma aan de Voorstreek, die door zijne pracht in het bijzonder de aandacht trekt. Eindelijk beginnen de gehouwen der groote strafgevangenis ook een Iraai aanzien te verkrijgen, vooral het hoofd gebouw met zijne torentjes. Daarenboven wordt hier over het algemeen veel gewerkt. Het getal pokzieklcn ia Friesland is in de weck van den 1724 dezer weder met 5 vermeerderd en bedraagt nu sedert hel ontslaan dezer ziekte in dat gewest 173. De prijs der boter aan de waag alhier was: le soort ƒ52.50, 2e soort ƒ45, 3C soort 29. De Noordstar meldt dat het gerucht loopt dat de heer F. P. A. Becler, sedert den jare 1854 griffier bij het katongeregt te Zuidhorn, wegens kne velarij voor het hof tcregl moetende staanzich op reis heeft begeven. Te Kcsscl, nabij Maastricht, is Woensdag II. een hevige brand uitge barsten in cenc pachthoeve, bewoond door den landbouwer E. Marres, welke in eenige oogenbükken met voorraadschuur ecne prooi der vlammen is ge worden. Het vee is gered, met uitzondering van een paard, dat daarbij zware brandwonden heeft bekomen. Bij den te Antwerpen gehouden internationalen wedstrijd, uitgeschre ven door de prov. commissie ter bevordering der tooueelkmist, is de eerste prijs, eene verguld zilveren medaille en ƒ200 toelage, toegekend aan de llotlerdamsche vereeniging Vrede en Vriendschap; de tweede prijs, zilveren medaille en ƒ100 toelage, aan de liaagsche vereeniging Nieuwland, en de derde prijs, zilveren medaille en 50 toelage, aan de Deventersche ver eeniging Demosthenes. 's GRAVENHAGE. 26 Augustus. Z. M. beeft vergunning verleend aan M. van Duynhovcn, le Helmoud, lot hel dragen van liet kruis fid ei et virluti, liem door den Paus geschonken. Aan den heer mr. A. J. Hoekwater is, op zijn verzoek, eervol ontslag verleend als burgemeester der gemeente llillegom. Aan den heer mr. D. J. A. baron van Harinxma thoe Slooten is, op zijn verzoek, eervol ontslag verleend als raadsheer iu het prov. geregtshof in Friesland, en tot griffier bij liet kanloiigeregl te Lemmer is benoemd de heer mr. A. C. C. Folkersnia, te Leidei:. Door den Nederl. consul-generaal lc Landen is de lieer C. Lamprey aangesteld tot zijnen vice-consul te Newry. --- Met 16 Sept. aansl. worden geplaatst: op bel transportschip Java, de adelborsten le ki. G. M. Tilsingli, A. C. van der Sanric Lacosle, jhr. 11. M. Speelman, J. G. Roosenburg, J. 1!. Rukkers, en de benoemde adel borsten le kl. G. J. Francoisjh1'. A. 0. J M. de Cascmbroot, F. W Schuy- lenburg en A. D. de Berghop liet wachtschip le Hellcvoetsluis. de be noemde adelborsten kl. j. S. van Drooge, W. II. SounianL. It. Koole- mans Beijnen, W. Allirol. jlr. S. B. Orlt, C. Moll, A. A. Sweep en II. J. Ferguson, en op het wachtschip te Willemsoord, de benoemde adelborsten le kl. J. 11. M. Jansen, I). A. Mensert, A. G. D. Nolthenius, J van den Bosch, J J. Poortman, A. B. de Jongh, J. T. Jannan. J. ISoIlaan, G. J. G. de Booy, M. Smits, B. Brutcl de la Bivière, A. Scret en H. G. J. Wolterbeek. Z. M. de koning is lieden morgen naar Amsterdam vertrokken, om den schietwedstrijd aldaar bij le wonen. Z. M. wordt lieden avond iu de residentie terugverwacht. Ofschoon het weder, om aan liet zeestrand een vuurwerk af te steken, zich gisteren avond daartoe niet bijzonder leende, is liet toch goed geslaagd en verliet het zeer talrijk opgekomen publiek zeer voldaau liet terras van het badhuis. I5UITEN LAN DSCII E I5EI5IC.T E N GNKELAND. LONDEN25 Augustus. De werkstaking der arbeiders in verschillende fabrieken te New-Castle. ter verkrijging van een vermindering van het aantal werkuren, duurt voort, lnlusschclien hebben, gelijk men weet, de werkgevers van elders werklie den doen overkomen. Tussclien deze en de werkstakers hebben vechtpar tijen plaats gehadwelke wel is waar geene ernstige gevolgen hebben ge had-, maar naar aanleiding waarvan men toch gemeend heeft maatregelen te moeten nementer voorkoming cener mogelijke herhaling. Volgens berigten uit Shanghai zijn de Amerikanen door de vernieling

Leydse Courant | 1871 | | pagina 1