OURANT. iV. 198. WOENSDAG 23 AUGUSTUS. ST A DS-BER 1G TEN. E Suppletoir kohier der plaatselijke directe belasting, 1871. PATESTBLADEÜ. BINNEN'LANDSCIIE BEBIGTEN. ~«j l)e Courant verschijnt dagelijks, Zon- en Feestdagen uitgezonderd. De prijs der Courant is per vierendeel jaars f 3.franco p.p. 3.50; met hef Cerslag der Handelingen van den Gemeenteraad f 3.35, franco p. p. 3.85. Hel verslag afzonderlijk is verkrijgbaar voor f 2.50 'tjaars, buiten de e'xpeditiekosten. Afzonderlijke nommers der Courant zijn verkrijgbaar voor 5 Cents, franco p. p. 6 Cents. De prijs der Advertentiën is van 14 regels f 1.- iedere regel meer 25 cents. \dvcrtenticn voor HuitsclilamlOostenrijk en Zwitserland worden uitsluitend aangenomen door IIAASENSTEIN VOGLER, Expeditie-Kantoor van Advertentiën te Hamburg, Lubcck, Frankfurt a. JA, Berlijn, Leipzig, Dresden, Breslau, Keulen, Stuttgart, Weencn, Praag, Bazel, Zurich, St. Gallen, Geneve en Lausanne. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEIDEN, '®®'l Gehoord Stads-Geneeskundigen Brengen ter kennis der ingezetenen dal de gelegenheid tot de vaccinatie en revaccinatie voor de onvermogendenaan de Stads-Waag, kosteloos zal worden opengesteldop OBor Vrijdag 14 Julij, üingsdag 8 Augustus, Donderdag 20 Maandag 14 Zaterdag 22 Woensdag 16 u 860 Vrijdag 28 Dingsdag 22 Maandag 31 Donderdag 24 Zaturdag 5 Augustus, Woensdag 30 te één uur voor de vaccinatie, en te twee uren voor de revaccinatie. Burgemeester en Wethouders voornoemd, v. o. BRANDELER, Burgemeester. Leiden, 13 Julij 1871. v. PUTTKAMMER, Secretaris. isefcl tos Iht S m a BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEIDEN, Gezien art. 264 der wet van den 29sltn Junij 1851 (Staatsblad n°. 85); Doen te wetendat het le Suppletoir kohier van de plaatselijke directe belasting over 1871 op heden voorloopig is vastgesteld, en van heden tot en met den 511"1 September aanstaande, ter Secretarie dezer gemeente (financiële aldeeling), van 12 tot 3 uren, voor een ieder ter lezing is nedergelegd. En wordt deze door plaatsing in de Leidsche Courant afgekondigd. Burgemeester en Wethouders voornoemd, STOFFELS, Welli'. 1. B. Leiden, 22 Augustus 1871. v. PUTTKAMMER, Secretaris. De BURGEMEESTER, Hoofd van het Gemeentebestuur van Leiden, doet te weten, dat de ingevulde patentbladen, over het dienstjaar 1871 en 1872 voor de Wijken 5 en 6, bij het Collegie van Zetters, in eene der vertrekken van het Raadhuis dezer gemeente, alsnog verkrijgbaar zijn, dagelijksvan des middags tivaalf tot twee uur, en wel tot en met den 26,tc" Augustus eerstkomende, terwijl na bet verstrijken van dien lijd de onafgehaalde patentbladen van die wijken aan de deurwaarders der directe belastingen ter uitreiking moeten worden afgegeven, die voor hunne moeite mogen eischen tien cents zonder meer. En wordt deze door plaats:ng in de Leidsche Courant afgekondigd. De Burgemeester voornoemd. Leiden, 21 Augustus 1871. STOFFELS, Weth., 1". B. LEIDEN, 22 Augustus. Sedert de vorige opgave zijn door pokken aangetast 1 persoonals hersteld opgegeven geene, overleden geenc, zoodat nu in behandeling zijn 20. In de op 19 Augustus jl. gehouden vergadering der afdeeling Leiden en omstreken der Holl. Maatschappij van Landbouw is besloten, dat hij ge legenheid der tentoonstelling, bij het 25-jarig bestaan der maatschappij te 'sGravenhage in 1872 te houden, van wege deze afdeeling als prijzen zullen worden uitgeloofdeene goudeneene verguld zilvereneene zilveren en eene bronzen medaille. De punten van beschrijving voor de algemeene ver gadering te Hoorn werden behandeld en tot afgevaardigden benoemd de hh. G. van Geer en P. Vromestijn. Er werd besloten in de tweede helft •van 1872 eene afdeelings-tenloonstelling te honden, terwijl eene verloting om niet onder de leden plaats had. Nabij de spoorbrug in de Zijl is gisteren morgen, door het overslaan van het zeil, over boord gevallen en onmiddellijk gezonken de persoon van Gerrit Smit, oud 18 jaren, varende bij zijn oom Willem Mastenbroek, van Amsterdam. Men heeft het lijk nog niet kunnen vinden. Men schrijft ons: Men is niet zonder verlangen dat de op 28 Julij 11. gestaakte doorlating van water, tot verversching van dat in Leiden en omstreken, hoe kort ook, weder plaats hebbe. Immers het boezemwater is laag, doch, wat meer weegt, liet is zeer troebel en niet vrij van bederf. In dat troebele water was hel gisteren morgen goed visschen, toen veel zieltogende visch het blijkbaar aan versch water mangelde. Gedurende de maanden Junij en Julij regende het veel bij geringe droögle en toch werd de doorlating van water langs twee kanten, langs den Rijn en den Vliet, iederen nacht bewerkstelligd. Daarentegen viel er zeer weinig regen in Augustus, kregen warmte en droogte de overhand, terwijl de zoo doelma tige toevoer van versch water ten ceiicmale ontbrak. Blijkens het verslag der commissie, in 1870 eii 1871 met het afnemen der natuurkundige examens volgens art. 4 der wet van 1 Junij 1865 belast, werden er 22 personen geëxamineerdvan welke 11 zijn toegelaten en even zoo velen afgewezen. De commissie deelt eenige bijzonderheden mede omtrent hare bevinding van de kennis der geëxamineerden in hare vier zit tingen waarvan de slotsom is dal slechts weinigen onder de loegelalcnen ih alle vakken goed voldeden, onder bijvoeging echterdat de verkregen cli aangeboden kennis niet altijd eene voor hen en Voor de maatschappij vrucht bare genoemd kon worden. Tot predikant bij de Ned. herv. gentcente te Oude en Nieuwe Wete ring is beroepen de heer J. Rrummclkampcand. bjj het prov. kerkbestuur van Utrecht. Te Botterdam, in den salon des variétés van Lourcns; zrjii Zondag avond de kleederen van eene der chanteuses door eene onbekende oorzaak in brand geraakt; daar zij van het tooneel in de zaal sprong, deelde de vlam zich aan het tooneel en daarbij geplaatste bloemen mede. De brand was spoedig gebluscht, maar de chanteuse moet vrij erge brandwonden bekomen hebben en niet builci gevaar verkéeren. A- Te Amsterdam is Maandag ihiddag de lieer m'. II. A. Hartogh, olHcier vim jttSTitie bij de regtbank aldaar, op riiim 50-jarigen leeftijd overleden.' Vrijdag avond heeft de laatste treiii naar Niéuwe Schans bij het ver laten van liet stations-emplacement te Winschoten de afsluithokkcn over den overweg op den kunstweg naar Wedde verbrijzeld. De daar geplaatste wachter, Tipker genaamd, had verzuimd die afsluitingen te openen, was volgens eigen verklaring in slaap geraakt, had ten gevolge daarvan de signa len niet gehoord en evenmin van zijnen kant het gewone hoornsein gegeven. Dit voorval, dat zich daar ter plaatse reeds onderscheidene malen heeft voor gedaan heeft geen andere gevolgen gehad dan liet vernielen der hekken. Te Harlingen is de schipper van een aldaar liggend scheepje, waarin de typhus heerschte, in eene ijlende koorts zijn gezin onlvlugt en in het water geloopen, waar hijdoor niemand opgemerkt, is verdronken. Uit Groningen meldt men dat aldaar in de laatste dagen weder eenige gevallen zijn voorgekomen van inlandsche choleraten gevolgd van het ge bruik van garnalen, die er oogeiischijnlijk volkomen gezond uitzagen, Per sonen in de huisgezinnen, die niet van de garnalen hadden gegeten, bléven ongedeerd. Onder Oudvossemecr zijn dezer dagen twee personen, die aldaar bezig waren met zwemmenplotseling gezonken. De een werd dood en de audcr bijna levenloos uil bet water opgehaald. 'sGRAVENHAGE, 22 Augustus. Z. M. beeft vergunning verleend aan den lieer m'. J. W. van Lans- berge, gezant te Brussel, tot het dragen der versierselen van ridder groot kruis der orde van Frans Joseph, hem door den keizer van Oostenrijk geschonken. Aan den Oosl-Indischcn ambtenaar jh'. m'. II. J. M. L. Duvelacr van de Spiegel, gewezen postcominies te Timor Koepang, laatstelijk met verlof in Europa, is op zijn verzoek ecu eervol onlslag verleend uit 'slands dienst. Tot commies ter inspectie der directe belastingenin- en uitgaande regten en accijiisen te Amsterdam, is benoemd de heer C. J. Houwing, thans commies ter inspectie derzclfde middelen te Eindhoven. De luit. ter zee 2le kl. J. A. Veiling, van het wachtschip te Willems oord, is op non-activiteit gesteld. Door den minister van marine zijn benoemd lot studenten voor de militaire geneeskundige dienst hij de zcemaglde jongelingen G. de Rooy, J. M. Ivorver, 1'. J. Kintz en li. C. Scluiylenburg. Naar men verneemt zott de heer P. II. B. Molkc', hoofdinspecteur bq liet ministerie van financiën in de afdeeling directe belastingen, in- en uit gaande regten en accijiisen, zijn toegevoegd als inspecteur-géneraal aan den nieuw benoemden landvoogd in Ned.-Indië. en wel om eene herziening voor te bereiden van hel belastingstelsel in Ned.-Iudiè. De lieer Molké zou zijnen

Leydse Courant | 1871 | | pagina 1