LElDSCfflE OIIRANT. 1871. DINGSDAG 22 AUGUSTUS. STA DS-BER1G TEi\. HER-IJS. PATENTSLABEK. I51N N EN LAN DSC UK 15 KIU G T K N reefy Lan»(j V|ü ent i\°. 197. De Courant verschijnt dagelijks, Zon- en Feestdagen uitgezonderd. De prijs der Courant is per vierendeel faars f3.franco p.p. ƒ3.50; met het Verslag der Handelingen van den Gemeenteraad f 3.35, franco p. p. f 3.85. Het verslag afzonderlijk is verkrijgbaar voor /2.50 'tjaars, buiten de expeditiekostcn. Afzonderlijke nommers der Courant zijn verkrijgbaar voor 5 Cents, franco p. p. 6 Cents. De prijs der Advertentiën is van 1—4 regels 1.- iedere regel meer 25 cents. Advertentiën voor DuitsclilnndOostenrijk en Zwitserland worden uitsluitend aangenomen door IIAASENSTEIN VOGLER, Expeditie-Kantoor van Advertentiën te Hamburg, Luberk, Frankfurt a. M., Berlijn, Leipzig, Dresden, BreslauKeulen, Stuttgart, Weenen, Praag, Hazel, Zurich, St. Gallen, Genèoe en Lausanne. BURGEMEESTER ex WETHOUDERS vax LEIDEN, Gezien liet Koninklijk besluit van den 5d,D Maart 1871 (Staatsblad n°. 10), waarbij de termijn voor de intrekking van het medicinaal gewigt verlengd wordt tot 31 December 1871; Brengen bij deze ter kennis van belanghebbenden dat, tot het doen herijken van alle niediciiiaal-gewlgtcn. door den ijker zitting zal worden gehouden in het locaal van den ijkaan de Aalmarkt naast de gemeente-apotheeken wel voor Wijk 1, II, III, IV en V, op den 31slcn Augustus, «VI, VII, VIII en de buitenwijk, op den lsttD September, beide dagen van des voormiddags 9 tot des namiddags 3 uren. En geschiedt hiervan openbare kennisgeving door plaatsing in de Leidsche Courant. Burgemeester en Wethouders voornoemd, C. W. HUBRECHT, Weth. 1». Bnrg'. Leiden, 15 Augustus 1871. v. PUTTKAMMER, Secretaris. De BURGEMEESTER, Hoofd van het Gemeentebestuur van Leiden, doe£ 1 te weten, dat de ingevulde patentbladen, over het dienstjaar 1871 en 1872 voor de Wijken 5 en 6, bij het Collegie van Zetters, in eene der vertrekken van het Raadhuis dezer gemeente alsnog verkrijgbaar zijn dagelijks, van des middags tiraalf tot twee uur, en wel tot en met den 26,lt° Augustus eerstkomende, terwijl na bet verstrijken van dien tijd de onafgehaalde patcntbladen van die wijken aan de deurwaarders der directe belastingen ter uitreiking moeten worden afgegeven, die voor hunne moeite 'mogen eischcn tien cents zonder meer. I En wordt deze door plaatsing in de Leidsche Courant afgekondigd. De Burgemeester voornoemd. Leiden, 21 Augustus 1871. STOFFELS, Weth., 1". B. Vergadering van den Gemeenteraad van Leiden, Donderdag 24 Augustus 1871 's namiddags te twee uren. Onderwerpen: I". Onderzoek der geloofsbrieven van de nieuw inkomende leden. 2°. Adres van A. van Asperenhoudende bezwaar tegen zijn aanslag in de plaatselijke directe belasting 1871. 3®. Verzoek van de 1' iiulponderwijzeres der 3'' klasse aan de openbare school voor meer uitgebreid lager onderwijs der 2" klasse, voor meisjes, J. E. Drechsler, om ontslag uit bare betrekking. 3a. Verzoek van H. Riepma om ontslag als 2e hulponderwijzer der 4f klasse aan de openbare lagere school n°. 2 voor minvermogenden. 4°. Verzoek van 11. de Klerk, om ontslag als adsistent-toreiiwachtcr. 5°. Adres van den directeur van liet brandwezen den adjunct-direetcur en opperbrandmeesterslol wijziging van art. 1 der verordening op bet brandwezen, vastgesteld 15 Junij dezes jaars. 6°. Concept-verordening houdende wijziging der verordening van 30 Junij 18GG (Gem. bl. n°. 15), bepalende den bijstand, aan de hoofdonder wijzers en hoofdonderwijzeressen te verleenen op de-openbare lagere scholen. 7'. Voordragt omtrent de aanbesteding der keienbestrating buiten de voor malige Rijnsburgsehe poort. 8°. Adres van bet Bestuur der Vereeniging Musis Sacrumtot het bekomen van grond ter uitbreiding van hel terrein van het gebouw op het plantsoen. 9". Adressen van A. van Dricl en anderentot het in gebruik bekomen van den grond der gedempte gracht aan dcn_.Veslwal tusschen de Zijd gracht en de St. Jacobsgracht. 10». Adres van J. J. Caffee. tot het leggen van eene stoep en het plaatsen van twee palen voor zijn huis in de Galgslraat. il". Rekening van het II. G. of Arme Wees- en Kinderhuis, 1870. LEIDEN, 21 Augustus. Sedert de vorige opgave, Zaturdag 11., zijn door pokken aangetast 3 personen, als hersteld opgegeven geene, overleden 1, zoodat nu in beltan- J deling zijn 19. Op Dingsdag 5 September aanst. zal, onder nadere goedkeuring, aan het dep. van oorlog te 's Gravenhage, bij inschrijving, in het openbaar worden aanbesteed de levering van bet, voor de dienst van liet jaar 1872, bij de landmagl bcnoodigd ordinair, onderofficiers- en uitmonsleringlaken. De voor de dienst van het jaar 1872 benoodigde stoffen zijn: Ordinaire la kens: 52000 meter donkerblaauwin 13 percelen, ieder van 4000 nieter; 15600 meter liebiblaauvvin 6 percelen, ieder van 2600 meter. Onderoffi ciers-lakens: 2800 meter donkerblaauw, in 7 percelen, ieder van 400meter; 1625 meter lichtblaauw, in 5 percelen, ieder van 325 meter. Uitmonstering- lakens: 400 meter rood, in 2 percelen, ieder van 200 meter; 700 meter geel, in 2 percelen, ieder van 350 meter, 30 meter lichtblaauw, bestemd voor het 4,|e reg. huzarenin eene partij30 meter zwartbestemd voor het ls,e reg. veld-artilleriein eene partij. Lakens, bestemd voor het ko loniaal werldepót: 3000 meter blaanw keper, 700 meter grijs keper, 30 meter rood uitmonstering, in eene partij. De minister van marine heelt ter kennis van belanghebbenden gc- bragt dat, naardien de cholera ook te Danlzig is uitgebroken, de sche pen, die na den 19dco dezer die haven verlaten hebben, bij aankomst op eene Nederlandsche recde, aan quarantaine-maatregelen zullen worden on derworpen. Den 20sten October aanstaande worden in werkelijke dienst opgeroepen al de miliciens, behooreude tot de troepen te paard, die in de maand Mei 11. lot nadere oproeping met verlof zijn gezonden, ten einde gekleed en ge oefend te worden. Dezer dagen is medegedeeld eene oproeping van eene commissie, Jot bet stichten van een gedenkteeken op het graf van de gesneuvelde helden dat te Ginueken zou worden opgcrigt. Men verneemt dat de minister van oorlog de kommanderende officieren van het leger heeft verzocht de gclde- ljjke bijdragen, die bij hunne onderlioorige corpsen dienfende officieren enz. tot het voorgestelde doel zouden wenschen af te zonderenwel bij de ad ministratie van het corps of het onderdeel in ontvang te willen doen nemen en vervolgens het gezamenlijk bedrag door de hoo'd-adminislralie van hun onderhebbend corps aan die van het reg. grenadiers en jagers' over te ma ken welke laatste door den minister is ui'geuoodigd de alzoo overgemaakte gelden aan den vooorzitler der gemelde commissie te doen toekomen. De 14 eeredragers, aan wie Je vereerende taak js opgedragen, bij bet overbrengen van bet stoffelijk overschot der gesneuvelde officieren van het kasteel van Antwerpen dienst te doen, zijn de heeren: II. van der Rilt ('sllage), T. C. Bruining (id.), A. J. Carabain (id.), N. de Graaf (Leiden). J. Honing (Haarlem), G. lloozeman (Leiden), M. Kosters (id.), F. W. Reise (Rotterdam), J. G. Schnack (Amsterdam), J. I Simons (id.), J. W. Snijders (id.), W. van Starenburg (Rotterdam), li. van Tekclenburg (Leiderdorp) en G. Vogel (Rotterdam). - Zaturdag 11. had te Nieuwe Diep een treurig ongeluk plaats. Een vlet- terman, die met zijn vletje naast ieen op de recde liggend schip lag. werd door de quarantaine-schuit tusschen dit en bet eerstbedoelde vaartuig letter lijk platgedrukt, zoodat de ongelukkige, een zeer oppassend jongeling, de steun van zijn bejaarde ouders, terstond een lijk was. In Friesland heeft de pokziekte in de week van 10-17 dezer wederom eenige uitbreiding verkregen. Vier gevallen zijn in die weck voorgekomen. Het geheel dezer ziektegevallen is nu lot 168 gestegen. Onder Oosterhout is Vrijdag een huis, door vier gezinnen bewoond, een prooi der vlammen geworden, waarbij de bewoners alles hebben ver loren wat zij bezaten. Te Middelburg heeft Vrijdag 11. een winkelier uit Vlissingen getracht een opzigter aan de spoorweg werkentoen bij van zijne bezigheden huis waarts keerde, met een dolk om het leven te brengen; gelukkig dat de steek op de jas afstuitte, waardoor de"wond niet gevaarlijk is De dader is onmiddellijk in hechtenis genomen. Als reden van de daad wordt opge geven, dat genoemde opzigter een minnehandel had aangeknoopt met de dochter van den winkelier, tegen den zin van den vader. Omtrent den stand van het lager onderwijs in de provincie Zuidholland op liet einde des vorigen jaars, kan bet volgende worden medegedeeld. liet getal lagere scholen in dat gewest was toen .551, waarvan 358 voor gewoon lager en 193 voor meer uitgebreid lager onderwijs. Hel getal open bare scholen was 337, dat der gesubsidieerde bijzondere 13 en dat der niet gesubsidieerde bijzondere 201. Het onderwijzend personeel bestond uit 459 hoofdonderwijzers en 82 hoofd-

Leydse Courant | 1871 | | pagina 1