PEK TELEGRAAF. Burgerlijke 5taa5. "'Sins,ingeschikt voor opcraliën legen svijands kust bevonden zijn als voor opera- aan <|Jên ter verdediging van 's lands eigene kust. Ie tal. Onder de pcisonen in den laalstcn lijd gevangen genomen is een zekere brecMrancinetwoonachtig op den Boulevard de Belleville, kapitein onder de at. Commune, die door zijn verbittering en wreedheid een grootc beruchtheid ke gfiad verkregen. Hij bad zells zijn naauwelijks 16-jarigen zoon gedwongen, rokemnder zijn oogen, in zijn compagnie te strijden en de ongelukkige jongen woneiverd ernstig gekwetst en door het leger in een der gevechten, waarvan in d-ssy het tooneel was, door de geregelde troepen gevangen genomen. In iswjjafcn omtrek van de Place des Victoires heeft men de hand gelegd op zekere Ie ver'rouw Sallé geheelen, wier man verschillende opdragten van vertrouwen voogoor de Commune vervuld heelt. Zij verkeerde, als naar gewoonte, in zulk treffeien staat van dronkenschap, dat men haar naar de wachtpost van de Fran- anieaehe bank heeft moeten dragen, waar men haar eerst haar roes heeft laten enbamitslapen. Volgens den Moniteur worden er nog gemiddeld 400 personen Is Bflagelijks gevangen genomen. ouder Door de policic is dezer dagen ook aangehouden zekere Joseph, vroeger ingeaitoelenbewaarder in eene der kerken. Hij moet een eerste voorstander zijn mgeweest van het plunderen der kerken; althans zijne aanhouding heeft er ledct.oe geleid, dat men een groot aantal gestolen voorwerpen, aan verschillende :d; eiterken toebehoorendeop het spoor gekomen is. Van de Nótre Dame werd aatsiiiijua al het geroofde gevonden. Men berekent dat op dit oogenblik te Parijs nog 80000 huisvaders =!onder werk zijn en dat 240,000 personen door de openbare liefdadigheid noetcn onderhouden worden. Dat dus nog buitengewone maatregelen tot =====tiandhaving der orde noodig zijn, is ligt te begrijpen. PRUISSEW. irdjo BERLIJN, 27 Junij. |lf' Aan de Augsburger Allg. Zeil. wordt uit Weenen gemeld: Tot nu toe hebben de regeringen de woelingen der Internationale zonder groot wan- s ^trouwen, sommige zelfs met onverschilligheid aanschouwd; de gruweldaden .Z0(|der Parijsche Commune, wier leiders óf zeiven leden der Internationale a|](wareii óf zich althans als werktuigen door haar lieten gebruiken, hebben 't |l(,daarin verandering gebragt. Naar men verneemt heeft er thans tussclien de mogendheden eene wisseling van gedachten plaats over de noodzakelijkheid en eventueel over de middelen om de bedoelde vereeniging te beteugelen. aarit «OST-INDIE, i, ii BATAVIA, 13 Mei. Volgens liet IV. Bal. Ubl. blijft de Pekalongansche zaak steeds in istetluister gehuld. Brieven van daar doen zien, dat de bevolking zeer eenvou- ceiitlig hare gewone bezigheden verrigt, de passers bezoekt en zich met den 1 lolrjjstoogst bezig houdt. Men bemerkt onder de massa der bevolking geen laatJer voorteekeneiidie zich in Indië bij eene meer algemeene beweging on- nbiiimiskeiibaar voordoen. Toch blijven de troepen, die afgezonden zijn, niet wafileen dahr, maar zendt men er ook naar Banjoemas, Men schijnt twijfel dai|e koesteren omtrent de gezindheid van sommige hoofden in het noordelijk i be-jedeelle van de residentie Banjoemas, en eene militaire vcrlooning wcnschc- Wjljjk te achten. t di Door den gouverneur-generaal van Ned.-Indië zijn de volgende beschik- "'loikingen genomen: arop Civiel departement. Benoemd: lot directeur van 's lands drukkerij Ie Ba- oütavia, de ambtenaar op wachtgeld J. B. Tenret; lol 1»"° onderwijzer bij de vergouv. ambachtsschool te Socrabaija. de gewezen 2,ie docent in de wis- en -natuurkunde aan liet svmnasium Willen III te ttninvia w er,&vu.. m..U«vuw«v.'v»' uwviuuaija, UC qCWCIUII A"" UUt't'Ill 111 ÜC WIS" CU natuurkunde aan het gymnasium Willen III te Batavia, W. Schwerizel; tot !vl'ambtenaar ter beschikking, A. M. G. Meertenz, thans klerk ter algemeene ''"'secretarie; II. J. A. van Blommestein en S. P. de Bruin, thans klerken bij het dep. van binncnl. bestuur: tot 2"D ouderwijzer b het gouv. ambachts- mttschool te Soerabaija F. A. J. Fasbender. Bij de landel. inkomsten en cul- .sl(itures: tot contr. lc kl.: W. J. C. Groos. laatstelijk contr. 2C kl.. onlangs ..van verlof uit Nederland teruggekeerd; C. M. Ketting Olivier, thans contr. z" 2e kl.; C. M. F. Stockhausen, thans conlr. 2e kl.; J. W. van Soest, thans 'ielcontr. 2C kl.; 11. J. II. Beekveld, thans contr. 2" kl.; II. F. Lcdeboer. Ihans hei-contr. 2e kl.; J. L. Jarman Jr.thans contr. 2e kl.G. II. Blanken, thans enecontr. 2e kl.tot contr. 2C kl.: de ambtenaren ter beschikking C. van der vanGon Netscher, A. J. Middelhoven, mr. J. II. J. Schneider, J. J. van Santen en R. van Romunde. Ontslagen: eervol, uil zijne betrekking, de secretaris ')f"der algemeene rekenkamer W. E. van Spall; eervol, uit 's lands dienst, de oorgewezen posthouder te rangooi en waarnemend griffier bij den landraad te Patjitan J. F. Coenraad; eervol, onder toekenning van wachtgeld, de in de renuitoefening zijner functiën geschorste debilant van het klein-zegel, tevens ontvanger van het regt van successie en overgang te Soerabaija J. Prins; op verzoek, eervol, uit 's lands burgerl. dienst, de klerk bij de milit admini stratie P. C. Grocneveld; op verzoek, eervol, uit zijne betrekking, wegens enziekte, de griffier bij den landraad te Ponogoro J. van Zalingen: eervol, uit oe-zijne betrekking, de civile gezaghebber te Lolo en Soengei-Pagoe (Sumatra's Per Westkust) D. A. L. Berretly. Goedgekeurd: dat door den landraad van Pon- lattianak is benoemd, tot buitengewoon subst.-griffier bij de regtbank, builen .bezwaar van den lande, C. M. E. Merens, contr. 2e kl. bij bet binnen), be stuur in de residentie Wester-afdeeling van Borneo; dat door den landraad °rte Anjer is benoemd, tot 2Jcd buitengewoon subst.-griflier bij die regtbank, builen bezwaar van den lande, J. II. D. van der Palm, ambtenaar ter be ar, schikking bij de landel. inkomsten en cultures. en Departement van oorlog. Bij het wapen der infanterie: bevorderd: tot ,erluik-kolonelde majoor J. van Leyden; tot majoor, de kapitein K. W. II. de Coeiiens; tot kapitein, de lc luitt. E. Deck, C. C. P. Steinmelz, W. F. van Vugt en F. von Balluseck; tot lc luit., de 2e luitt. J. D. Milder, W. P. f"A. Reichmann, G. II. L. J. von Lublow en E. S. Tielemann. Benoemd: tot ;e-2e luit., de sergeanten F. W. A. H. Scheurer, A. van den Briel en K. K. A. u- J. Schneider. Bij de milit. administratie: bevorderd: lot onder-intendant le kl., de onder-intendant 2' kl. J. Hofslede; tot kapt.-kwartierm.de le luit.-kwarlierm. L. F. 11. Smith; lot le luit.-kwartierm., de 2e luitt.-kwar- a'lierm. J. J. H. Swijser en W. Bédier de Pairie. Overgeplaatst: als le luit.- tn kwartierm., de 2' luit. der infanterie C. van Thioncn; als 2e luit.-kwartierm., ,r- de 2C luitt. der infanterie F. W. Morren en 11. F. B. Logeman. Bevorderd: i, tol milil. ambtenaar 2' kl., de leekenaar bij bet topographisch bureau der ,n jeiiie-dirccteur, P. F. A. Frühling. Bij het wapen der artillerie: bevorderd: tot kapitein, de lf luit. H. Adama van Schellema; tot lc" luit., de 2' luit. H. IJpes. Bij de milit. geneesk. dienst: bevorderd: tot officier van gezondh. 2C kl., de officieren van gezondli. 3e kl. F. W. Arnold en H. Tcunissen. Verleend: een tweejarig verlof naar Nederland, wegens ziekte, aan den kapt. der infanterie II. J. van Dobben, en aan den dirigerenden officier van gezondh. le kl. C. Helfrich. Ontslagen: op verzoek, eervol, uil de milit. dienst, wegens volbragten diensttijd, de kapt. der infanterie E. G. Weyland; wegens ligchamelijke ongeschiktheid, de 2e luit.-kwartierm. der milit. admi- I nistratie E. Rövekamp, alsmede de Ie luit. der infanterie W. Walraven. Departement ran marine. Benoemdtot opziener bij de directie der fabriek voor de marine en het stoomwezen te Soerabaija, de machinist bij het marine-établissement te Onrust II. A. Jansens; lot machinist bij het marine-établissement te Onrust, de onderbaas-smid en kclelmaker bij dat établissement 1'. O. Heynen. PARIJS, 28 Junij. Het schijnt zeker, dat de leening vele malen volge- teekend zal worden. Men ziet een verhooging van de premie tegemoet. Alleen de vereeniging der effectenhandelaars heeft voor meer dan de helft ingeschreven. De uilslag zal zonder wederga zijn. LONDEN, 28 Junij. De inschrijving voor de Fransche leening is hier zeer aanzienlijk; de premie is a In Duitschland wordt ook zeer ruim in geschreven, vooral te Weenen is het bedrag zeer aanzienlijk Volgens Daily News is het cijfer der inschrijvingen in Frankrijk 100 millioen. Hier zal de inschrijving heden ochtend gesloten worden. PARIJS28 Junij. Volgens de gisteren avond bekend geworden resulta ten is de leening van twee milliarden volteekend en de inschrijving gesloten. VERSAILLES, 25 Junij. Nationale vergadering. De heer Audiflfret-Pas- quier schelst den toestand waarin de commissie zich bevond, die belast was met het onderzoek van de aankoopen tijdens den oorlog gedaan. Meer dan 84,000 dossiers waren in hare handen gesteld en het was vooral noodig de moraliteit der gesloten overeenkomsten te onderzoeken. Hij deelt o. a. mede dat, zoo als gebleken is, een hooggeplaatst ambtenaar het vertrouwen door liet land in hem gesteld heeft verraden, en zegt dat de ambtenaren, die van den noodlotligen oorlog partij hebben getrokken om zich te verrijken, aan de algemeene minachting behooren te worden prijs gegeven. Hij voegt er bij dat de omkoopbaarheid en de verkwisting haren oorsprong vonden in het algemeen bederf dat door het keizerrijk was veroorzaakt. Als voorbeel den van kwade trouw en van verduistering van gelden noemt hij de aan koopen te New-York gedaan door den consul van Frankrijk, die daartoe niet was gemagtigd. BERLIJN, 27 Junij. Bij keiz. besluit van 20 Junij is bepaald dat de ver eeniging van het tweede en het derde leger heeft opgehouden. Al de Duit- sche troepen die zich nog op Fransch grondgebied bevinden, vormen thans één geheel, onder den naam van //bezetting-leger in Frankrijk." Tot opper- I bevelhebber van liet leger is generaal von Manteulfel benoemd. WEENEN, 27 Junij. In de Ilongaarsche delegatie heeft de vertegenwoor diger der regering, in antwoord op de aanvallen tegen de politiek van den rijkskanselier, verklaard, dat de beginselen aan het tractaat van Parijs met toestemming van Rusland ook ter conferentie over de Zwarte zee zijn in iu acht genomen en behouden; en dat de toenadering tussclien Turkije en Rusland volstrekt niet van dien aard is om bij Oostenrijk bekommering op te wekken. MUZIEHriTVOERINC. - MUSIS SACRUM. Op Donderdag 29 Junij, des avonds half acht. door het corps muziekan ten van de Leidsche Schullerij, onder directie van den kapelmeester J. K. 11. Muller. Programma: Eerste afdeeling. 1. Sangers-Lust. Marsch, Hermann; 2. Ouverture: «le Domino noir", Auber; 3. Berliner-Couplet. Quadrille, Con- radi; 4. Marsch en Koor: «Tannhauser", Wagner. Tweede afdeeling. 5. Ouver ture: «les Dragons de Villars", Maillart; 6. «Vision", Fantasiestiick J. K. II. Mfiller7. Fantaisie: «Freischiilz", Webër; 8 «L'ocil crevé". Galop, llervé. Van 22 tot en met 28 Junij 1871. BEVALLEN: A. J. Taffijn. geb. Omvlee, Z. A. M. Geenjaar. gcb.Groencveldt, Z. - C. II Meersmans, geb. Meershoek, Z. J. Berlemon, geb. van Heuzcn, Z. J. M. Boetje, geb. Berré, Z. J. C. van Wouw, geb. Berg, D. W. J. C. der Kin deren, geb. Muusers, Z. C. de la Rie, geb. Sinteur, D. D. Zevenhuizen, geb. van Meijnen, D. H. P. Langezaal, geb. van Zijl. Z. W. Ch. Lindenhofl, geb. Dam, D. J. Schroef, geb. Molenaar. D. C. van der Kaay, geb. Nieuwenburg, Z. E. Lipsen, geb. Denys. Z. B. van Loo, geb. Gabes, D. M E. Starkenbrug, geb. de Jong, Z. C. Hemerik, geb. Starre, D. C. Buys, geb. Coppy, D. J. Bijtel, geb. Noest, D. G-EHUWD: H. Flaman, jm. en G. van den Berg, wede. II. van der Meer.jm. en W. Stafleu, jd. J. Bekooy, jm. en S. A. Kleyn, jd. P. Riebeek, wed', en L. van Dissel, jd. C. Selier, wedr. en J. M. Kruit, wede. J. Bey, jm. en M. Schipper, jd. A. Kcrssen, jm. en K. M. Molenaar, jd. - II. Brummelkamp, jm. en C. J. Denie, jd. F. C. van Bijlevelt, wedr. en G. van Welzen, jd. P. C. Sant- wel, jm. en C. M. II. Weiss, jd. N. J. Korbee, wedr. en A. M. Mooncn, wed'. OVERLEDEN: L. Schellingerhout, D„ 16 j. G. G. van Tongeren, Z., 23 j. M. J. de Nie, 3 m. E. de Leeuw, D.,2 j J. A. Selier, D., I m. J. Ketlc- nis, 36 j. M. Nicboer, D., 13 m. A. M. van Es, D 4 m. P. van Tol, 56 j. W. Kerkvliet, geb. van den Berg, 57 j. A. C. Boom. geb. Dee, 63 j. P. B. Stamkot, Z„ 19 m. E. J. van der Voorden, wede. F. van der Klugt. 54 j. 11. M. de Water, D„ 3 m. -• M. J. Kleinhans, D., 19 j. A Smit, D„ 2 j. W. F. G. L. Beenakker, Z., 3 j. - T. P. Voermans, Z„ 5 j. - H. M. Bijry, D., 19 m. E. Kloek, D., 10 m. A. T. M. Fiolet, I).. 2 j. B. de Gorter, gcb. Dekker, 80 j. M. C. W. E. J. Alder, wedc. G. van Es, 32 j. C. 11. van den Berg, Z.. 2 m. C. M. Krii- ger, D., 5 j. E. Robijn, D„ 18 d. D. van Schravendijk, 9 m. II. de Ruiter, wed'. C. van Nieuwenburg, 83 j. E. van der Zeeuw, gcb. Sierat, 41 j. M.C. Blote. D., 13 m. - K. Tcgelaar, D., 3 j. C. van der Walle, D., 3 m. M. Kuiper, geb. van Batenburg, Z. levenl. K. F Hogervorst, Z., 3 j.

Leydse Courant | 1871 | | pagina 3