LEIDSCHE CRURAAÏ. 1871. IS0. 133. DONDERDAG 8 JUMJ. STADS-RERIGTEN. De Courant verschijnt dagelijks, Zon- en Feestdagen uitgezonderd. De prijs der Courant is per vierendeel jaars f3.franco p.p. f 3.50; met het Verslag der Handelingen van den Gemeenteraad f 3.35, franco p. p. f 3.85. Het verslag afzonderlijk is verkrijgbaar voor f 2.50 'i jaars, buiten de expeditiekosten. Afzonderlijke Hommers der Courant zijn verkrijgbaar voor 5 Cents, franco p. p. 6 Cents. De prijs der Adverlentitin is van 14 regels f 1.--. iedere regel meer 25 cents. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van £e!DEN, Gelioord Stads-Geneeskundigen Brengen ter kennis der ingezetenen dat de gelegenheid tot de vaccinatfïe en revaccinatie voor de onvermogendenaan de Slads-Waag, kosteloos zal, worden opengesteldop Zaturdag 29 April, Maandag 12 Junjj, Dingsdag 2 Mei Zaturdag 17 Maandag 8 n Dingsdag 20 Woensdag 10 tr Maandag 26 Dingsdag 16 u Woensdag 28 Donderdag 18 n Dingsdag 4 Julij, Woensdag 24 ff Donderdag 6 Vrijdag 26 n Woensdag 12 e Donderdag 1 Junij Vrijdag 14 r Zaturdag 3 tf Donderdag 20 Vrijdag 9 H Zaturdag 22 n te één uur voor de vaccinatieen te twee uren voor de revaccinatie. Burgemeester en Wethouders voornoemd, v. d. BRANDELER, Burgemeester. Leiden, 27 April 1871. v. PUTTKAMMER, Secretaris. 131N N E N LA N DSC HE l'JE IMG TEN. LEIDEN, 7 Jtliiij Sedert de vorige opgave zijn door pokken aangetast 8 personen, als her- ,1 steldopgegeven 10, overleden 2, zoodat nu in behandeling zijn 151. In de maand Mei zijn binnen deze gemeente geboren 120 kinderen als: 52 zoons en 68 dochters, waaronder zijn begrepen 2 tweelinggeboorten. Overleden 190 personen, als: 14 mannen, 10 vrouwen, 82 zoons en 78 - dochters; daarenboven als levenloos aangegeven 10. Voltrokken 63 huwelijken. Buiten de reeds vermelde zijn nog de volgende stukken ter behande ling van den gemeenteraad op 8 Jnnij a. s. in de leeskamer nedergelegd. Ecne missive van burg. en welh., waarbij zij overleggen den brief ingekomen 'i van den kerkeraad der Ned. herv. gemeente, naar aanleiding van het besluit jj van den gemeenteraad van 1 Junij, waarbij deze kennis geeft, welke de leden zijn, die van zijne zijde de commissie zullen uitmaken om met eene commissie uit den gemeenteraad in overleg te treden in zake de superintendentie van het H. G. of Arme Wees- en Kinderhuis. Burg. en welh. stellen dientengevolge den raad voor over te gaan tot de benoeming eener commissie van drie T* raadsleden. De missive van den kerkeraad bevat alleen opgave van de per sonen, waaruit zijne commissie is zamcngcsteldn. 1. Joh". Drost, predikant; mr. II. P. van Kaalhoven, ouderling: W. Werst, diaken. i Eene missive van den uiigcver der handelingen van den gemeenteraad in 4 zake het voorstel van het raadslid J. Scheltema tot uitbreiding van het publiek maken der bij den raad behandeld wordende stukken, naar aanlei- j ding van de hem gevraagde opgave van de kosten aan deze voorgestelde J uitbreiding verbonden. De uitgever geeft daarin te kennen dat het hembij de onzekerheid wat 4 het aantal en welke de uitgebreidheid der te plaatsen stukken zal zijn moeijelijk is die vraag nu te beantwoorden, llij stelt daarom voor, het j drukken van de bedoelde stukken zonder voorafgaande bepaling van cenigc :ij som op zieh te nemen en dat na een half jaar b. v. liet door hem geleverde door burg. en wetli. worde nagegaan en daarvoor naar billijkheid eene som worde vastgesteld en aan den raad ter goedkeuring worde voorgedragen. De conclusie van het advies van burg. en welh. hierop luidt dat het ant woord hun de overtuiging geeft dat de prijs in gecncn deele bezwaar zal j kunnen opleverenzoodat zij geen redenen hebben gevonden waarom de j behandeling dezer aangelegenheid niet zoude kunnen worden voortgezet. Wegens de ongunstige weersgesteldheid is de schietwedstrijd van de studenten-verecniging Pro Palria, op heden bepaald, uitgesteld tol Vrij dag a. s. De stemgeregligde leden der Nederd. herv. gemeente alhier hebben zich, met 1505 tegen 3 stemmen, verklaard voor het behoud van een j] kiescollege. De hoogleeraar Opzoomer, te Utrecht, zal op Vrijdag 9 Junij het feest Jzijner vijfentwintigjarige ambtsbediening vieren. Om aan het verzoek, van f verschillende kanten tot hem gekomen, te voldoen, zal hij dien dag ten «en uur in de groote gehoorzaal drr hoogeschool als spreker optreden. 4 De lieer S. Gorter, hoofdredacteur van het Nieuws van den dag, is na een langdurig lijden ©verleden. Door het hulp-vrouwcn-comilé van het Witte Kruis is verzonden de som van ƒ10000 naar de Societé de Secours te Mulhouse, voor Belfort, Phalsbourg, Villersexel en omstreken; ƒ2000 naar-Fontenoy bij Nancy; 1000 naar St. Qucntin; 5000 voor de Banlieue te Parijs. De commissie, nitgenoodigd tot het instellen van een onderzoek naar de oorzaak van den brand van de Willem III, is zamengesteld als volgt: de hh. Julius G. Bunge, president; J. E. Cornelissen, secretaris; P. Buys Jr., expert van de Ned. vereeniging van assuradeuren; A. R. J. Cramerus; mr. C. A. Crommelin; M. M. J. Kroeff, kapitein-luit. ter zee, en mr. G. J. A. den Tex. De heer Buys heeft zich door bijzondere omstandigheden verpligt gezien het eerst door hem aangenomen mandaat neder te leggen. Door de arrond.-regtbank te Haarlem ls de volgende aanbevelingslijst opgemaakt ter vervulling van de opengevallen regtersplaats bij dieregtbanki mr. Duymaer van Twist, regter bij de regibank te Dordrecht; mr. T. L. L» Prins, regter-plaalsvervanger bij de regibank te Haarlem; mr. baron Sloet lol Oldliuis, regter in de regibank te Winschoten. Te Utrecht is eergisteren brand ontstaan in het tneubelmagazijn van den heer Ilogensteyn op de Manaplaats. De brand onlslond op de boven verdieping eu werd door den lieer Ilogensteyn zelf ontdekt, daar zijn knecht, die boven gewerkt had, op dat oogenblik niet aanwezig was. liet geheele perceel is uitgebrandwaartoe veel kan hebben bijgedragen een voorhauden hoeveelheid politoer en alcohol. Tot directeur der hoogere burgerschool te Amersfoort is benoemd de heer dr. II. J. Menalda van Schouwenburgte Dordrecht. Te Maastricht werd Zondag 11. bij een goudsmid door een vreemdeling een staal zilver te koop aangebodendie alle blijken droeg van verschillende voorwerpen te zamen gegoten te zijn. De verkooper, die gewaar werd dat den goudsmid de zaak verdacht voorkwam en waarschijnlijk liefst niet met de policie in aanraking wilde komen, verliet "plotseling den winkel en spoedde zich de stad uit, latende zijn staaf zilver, ter zwaarte van circa 1 y2 pond. in handen van den goudsmid. Dezelfde persoon heeft den ge- heelen namiddag vertoefd in eene herberg op een half uur afstand van de stad en aldaar beriglen over het vertrek der spoortreinen ingewonnen. In den avond heeft hij zich van daar verwijderd. Des nachts is vermoedelijk door denzelfden persoon aldaar, door het stukslaan van een vensterinbraak gepleegd en 400 fr. ontvreemd. 's GRAVENHAGE7 Junij. Z. M. heeft vergunning verleend aan J. J. 't Hoen, te 's Gravenhage, lot het dragen van het kruis fidci et virtuti, hem door den Paus ge schonken. De heer C. Bcrghuys is erkend en toegelaten als vice-consul van het Duitsche rijk te Helder. -- Aan den heer D. Zeper is, op zijn verzoek, eervol ontslag verleend als burgemeester der gemeente Leeuwarden. Tot president van de arrond.-regtbank te Almelo is benoemd de heer mr. F. Dijckmeesterthans regter in die regtbank, en tot regter in de arrond.-regtbank te Brielle de heer mr. W. J. Karsten, thans griffier bij het kanlongerègt te Nieuwer-Amstel. De opper-ccremoniemeester heeft bekend gemaakt dat het hof den lig- ten rouw zal aannemen voor acht dagenwegens het overlijden van den hertog Leopold Frederik van Anhalt. De afdeelingen van de eerste kamer hebben heden het gisteren aange vangen onderzoek over de aanhangige bcgroolings- en andere wets-ontwer- pen voortgezet. Dezer dagen werd gemeld, dat II. K. H. prinses Marianne eerlang te Voorburg verwacht werd, ten einde aldaar gedurende eenigen tijd te ver blijven. Thans verneemt men, dat bijzondere omstandigheden de prinses voor het oogenblik hebben doen besluiten van dat voornemen af te zien,, maar dat zij hoopt daaraan later gevolg le geven. In de zitting van den gemeenteraad van gisteren is mededeeling gedaan van een ingekomen schrijven namens Z. K. 11. prins Hendrik, behelzende dat Z. K. H. het subsidie, tot nog toe verleend voor het gebruik der loges in den kon. schouwburg, heelt ingetrokken. Aan de orde was hel voorstel van de hh. de Pinlo c. s.strekkende dat aan eene commissie van 5 leden uit den raad zal worden opgedragen een onderzoek in te stellen naar de administratie en huishoudelijke inrigting van liet gasthuis en naar hare meer of minder gunstige resultaten, ten einde van zoo noodig, voorstellen aan den raad le doen. hare bevinding verslag, en

Leydse Courant | 1871 | | pagina 1