LE1DSCRË COURANT. 1871. iV. 88. STA DS-BERIGTEN. BINNENLAN DSC n HTBE BIGT EN. BUITENLANDSCIIE BEBIGTEN. VRIJDAG 14 APRIL. De Courant verschijnt dagelijks, Zon- en Feestdagen uitgezonderd. L met hel Verslag der Handelingen van den Gemeenteraad f 3.35, fra 't jaars, buiten de expeditiekosten. Afzonderlijke nommers der Courant De prijs der Advertentiën is van 1- 4 r< i..—-i H_ ".Mj-.irrTr-iprT-r I Bij deze Courant wordt verzonden /V". 6 blad 7) der Ilandelin- gen van den Gemeenteraad. Vergadering van den Gemeenteraad van Leiden, Zaturdag 15 April 1871 's namiddags te twee uren. Onderwerpen: 1". Concept-verordening houdende wijziging der voorschriften hij het heerschen van besmettelijke ziekten. 2°. Concept-verordening houdende wijziging der verordening betreffende het verkrijgen van genees- of heelkundige hulp. 3". Voorstel van het raadslid Mr. R. Th. Bijleveid, tot wijziging der veror deningen van II Augustus 1864. omtrent het 11. G. Weeshuis en liet R. C. Armbestuur en Wees- en Oudeliedenhuis, benevens voordragt tot wijziging dier verordeningen als uitvloeisel van de nieuwe wet op het Armbestuur. 4". Voordragt tot wijziging van art. 1 der verordening van 11 Augustus 1864, houdende Reglement op het Gereformeerd Minne- of Oude Arme Mannen- en Vrouwenhuis. 5". Voordragt tot dekking van het te kort op de rekening van Commissarissen j der bewaarschool in de Groenesteeg, over 1870 De Verordeningen sub 1° en 3° zijn, tegen betaling van 5 Cts s per stukverkrijgbaar ter CSemeente-Secretarie. LEIDEN. 13 April. Sedert de vorige opgave zijn alhier door pokken aangetast 6 personen, door gewijzigde pokken 5, als hersteld opgegeven 6, overleden 11, zoodat nu in behandeling zijn 191. Bij de lieden op het raadhuis gehouden aanbesteding van het vergroo- len der school voor onvermogenden bij het Vrouwenkerkhof achter de Haar lemmerstraatmet annexe werken, was de minste inschrijver de heer P. van der Kamp, aannemer alhier, voor 7490. Gedep. staten dezer provincie hebben bepaald dat de verkiezing van een lid voor de provinciale staten in het hoofdkiesdistrict Leiderdorp, in de plaats van wijlen den heer mr. H. C. J. Hoog, die als zoodanig in dit jaar moest aftreden, zal plaats hebben op denzelfdcn dag (9 Mei) waarop de ver kiezing ten gevolge van periodieke aftreding geschiedt, en wel door middel van afzonderlijk billet en daartoe te bezigen afzonderlijke bus. De minister vaii marine heeft ter kennis van belanghebbenden gebragt dat dit jaar drie jongelingen na afgelegd examen als scheepsklerk zullen kunnen worden aangesteld. De jongelingen, die lot dit examenhetwelk in de maand Augustus zal plaats hebben, wcnschen te worden toegelaten, moeten op den lsttD Januarij van dit jaar den ouderdom van 15 jaren heb- j ben bereikt, doch mogen hun 18ae jaar nog niet zijn ingetreden; alzoo j komen alleen zij in aanmerking, die geboren zijn in de jaren 1854 of 1855. Verzoeken tot mededinging moeten voor den laatsten Julij bij den minister ingediend worden. De arrond.-regtbank te Amsterdam heeft voor de vacante betrekking van kantonregter in het 4de kanton aldaar eene nominatie opgemaakt, be- 1 staande uit de hh. m™. P. J. Suringar, lid dier regtbank, jhr. J. P. Ploos van Amstel. griffier bij het 2llc, en J. Jager, plaatsvervangend kantonregter bij het 4Jt kantongeregt aldaar. De arrond.-regtbank te Gorinchem heeft voor twee plaatsen in dat college de volgende aanbevelingen gedaan: a. m™. J. C. J. Arriens, regter te Assen; jhr. 0. de Marees van Swinderengriffier bij liet kantongeregt te Bcetsterzwaagbenoemd regter in de arrond.-regtbank Ie Appingadam, en jhr. P. J. F. Rethaan Macaré, griffier bij het kantongeregt te Alphen; b. m". H. W. Sluffken, griffier bij het kantongeregt te Noordwijk; J. M. Verschoor, regter te Brielle, en C. H. G. van Strijen, subst.-grifTier te Hoorn. De financiële commissie van den gemeenteraad te Delft heeft een voor stel gedaan om den prijs van het gas voor het volgende dienstjaar te ver minderen. Oorspronkelijk was die prijs bepaald op 17 cents per kubieke meter; langzamerhand is hij verminderd tot het tegenwoordig bedrag van 14 cents. Thans wordt voorgesteld den prijs voor het volgend dienstjaar op 12 cents te bepalen. In verhouding tot andere gemeenten van gelijken rang. acht de commissie den prijs van 14 cents te hoog: dc billijkheid brengt mede langzamerhand te verlagen. Door den gemeenteraad van Dordrecht is besloten de kermis dit jaar aldaar niet te houden. e prijs der Courant is per vierendeel jaars ƒ3.— franco p.p. 3.50; nco p. p. ƒ3.85. Het verslag afzonderlijk is verkrijgbaar voor 2.50 zijn verkrijgbaar voor 5 Cents, franco p. p. 6 Cents. els 1.- iedere regel meer 25 cents. Uit Paramaribo uicldt men. van 13 Maart, liet volgende: Naar aan leiding der daartoe gedane aankondiging der commissie van geneeskundig onderzoek en toevoorzigt, heeft den 9d,n een aantal kinderen en volwas senen zich aangemeld om gevaccineerd te worden. Uithoofde van niet ge noegzame stof der inenting, zijn velen tot de volgende week uitgesteld. Men hoopt dat het koloniaal bestuur termen zal vinden, om de vaccinatie, in het belang van bel algemeen, verpligtend te maken, althans om haar dringend aan te bevelen; want, ofschoon er quarantaine maatregelen geno men zijn tegen schepenwelke uit Engeland en Nederland huiswaarts zijn vertrokken, kan niet gezegd worden dat daardoor de overplanting der vreesselijke pokken voldoende geweerd isvermits bij de ontpakking en den verkoop van stukgoederen, welke met zoodanige schepen worden aangevoerd, de smetstof in alle rigtingen kan verspreid worden, vooral in de buitendistricten, alwaar de kleinhandel, in vele vertakkingen, zich be weegt. Wie zich de ontzettende slerfle in deze kolonie onder dc slaven (ongeveer 15000) fen gevolge der pokken-epidemie in 1819 herinnert, zal de noodzakelijkheid erkennen, om de vaccinatie in onze buitendistricten, zonder verwijlkrachtdadig te bevorderen. 's GRAVENHAGE. 13 April. Z. M. heeft vergunning verleend aan den heer H. J. E. C. Chevalier, gewezen gezagvoerder bij de particuliere stoomvaart in Ned.-Indië, tot het aannemen der versierselen van ridder der militaire orde van Christus, hem door den koning van Portugal geschonken. Tot griffier bij het kantongeregt te Woerden is benoemd de heer mr. A. C. de Raaydt, advocaat te 's Gravenhage, en tot plaatsvervangend kantonregter te Kampen de heer jhr. mr. A. M. C. Sandberg, ontvanger der registratie aldaar, in de plaats van den heer mr. S. H. de la Sablonière, aan wien als zoodanig eervol ontslag is verleend. Tot notaris te Oud-Vossemeer, arr. Zierikzee, is benoemd de heer J. C. Benteyn, cand.-notaris te Middelburg, en tot notaris te Bergambacht, arr. Rotterdam, de heer J. P. Mahlstede, cand.-notaris aldaar; de laatste in de plaats van den heer J. Smits van der Goes, op zijn verzoek, eervol als notaris aldaar ontslagen. - Gisteren middag ten 2 ure heeft Z. K. II. prins Peter van Oldenburg de residentie weder verlaten en zich eerst naar Berlijn begeventen einde van daar naar St. Petersburg te vertrekken. II. M, de koningin heelt den prins tot Arnhem begeleid. Er worden pogingen aangewend om hier ter stede eene vereeniging te slichten, die zich, onder den naam van »Zelfverzorging", ten doel stelt, voor dc middelklassen der maatschappij huizen te bouwen, die. tegen ƒ425 en ƒ350 'sjaars, en in andere categorie tegen hoogstens 2.25 's weeks, verhuurd, na verloop van 16 jaren het eigendom der huurders zullen worden. De vereeniging wenscht daartoe een kapitaal te verzamelen van 160,000, verdeeld in aandeelcn van ƒ100, rentende 4% pCt. en a pari af te lossen. Morgen, Vrijdag, en drie volgende dagen zal, in het gebouw der tee kenacademie, eene tentoonstelling van bloemenplanten enz. worden gehouden. BELKIE. De Moniteur berigt dat zich in de provineie Luxemburg een nieuw ge val van veepest heeft voorgedaan; terwijl die ziekte in liet noorden van Frankrijk langs de grenzen steeds toeneemt. De staal der zaken wordt meer en meer dreigend voor den veestapel, en de uiterste krachtsinspanning ter wering van dien geesel wordt aanbevolen. Den Franschen gezant aan het hof alhier, baron Baudin, heeft een zware slag getroffen. Zijn vader werd dezer dagen te Parijs door de oproerlingen ter dood gebragt. Voor het spoorwegstation te Mechelcn had jongstleden Dingsdag een ongeluk plaats, dat zeer treurige gevolgen had kunnen hebben. Dc expres- trein, die van Brussel naar Antwerpen vertrokken is, geraakte voor het genoemde station in botsing met een goederentrein van Mechelen, die de rails passeerde, en verbrijzelde vier of vijf waggons van dezen laatsten, ter wijl de locomotieven van beide treinen eveneens zwaar beschadigd wer den. Zoowel dc passagiers als het personeel kwamen met eenige ligte kneu zingen en den schrik vrij. De schade aan het materieel is niet onaanzienlijk. KVIi KL A I». LONDEN, 12 April. Op den tweeden Paaschdag is op de duinen van Brighton door de

Leydse Courant | 1871 | | pagina 1