COURANT. 1871 N". 82. DONDERDAG 6 APRIL STA DS-BE R1G TEN. Kohier der Plaatselijke directe belasting, 1871. BINN E iNE A NI)SC 11E B E RIGT E N De Courant verschijnt dagelijks. Zon- en Feestdagen uitgezonderd. De prijs der Courant is per vierendeel jaars ƒ3.franco p.p. 3.5(1; met het Verslag der Handelingen van den Gemeenteraad 3.35, franco p. p. ƒ3.85. Het verslag afzonderlijk is verkrijgbaar voor 2.50 's jaars, luiten de cxpcdiliekosten. Afzonderlijke nommers der Courant zijn verkrijgbaar voor 5 Cents, franco p. p. G Cents.] De prijs der Advertentiën is van 1 4 regels 1- iedere regel meer 25 ccnis. Bij deze Courant rsordt verzonden N". 5 (bind G) der Handelin gen van den Gemeenteraad. 13 Ei 31 - IJ li. BURG KW HESTER ïn WETHOUDERS TAN LEIOEN, Gewen liet heruit van Gedeputeerde Staten der provincie Zuid-Holland, van den 10<l™ Januarij II., n°. 40 (Pvovinciaalhlad n°. 10), houdende Impaling van de tijdstippen van <len her-ijk der maten en gewigten in de verschillende gemeenten in deze provincie, voor het jaar 1071; Herinneren den ingezetenen dezer gemeente hunne verpligting, overeenkomstig art. 15, lelt. tier wet van den 7CQ April 180.9 (Staatsblad n°. 57), tot het doen her-ijken van alle reeds in gebruik zijnde maten, gewigten en weeg werk tuigen onder mededeeling dat daartoe door den ijlter zitting wordt gehouden in het locaal van den Ijk, op de Breéstraatin het Stadhuis, en wel: Yoor de buitenwijk op den 6 April, van des morgens 9 tot des namiddags 3 uren Eindelijk wordt ter kennis van de belanghebbenden gebragt, dat volgens besluit van den Heer Minister van Binnenland-clie Zakenvan den 5den December 1870, n*. 243 (12e afd.), de Ietter C, in den gewonen drukvorm, schuin gesteld, be stemd is tot jaarlctter zoowel van den ijk als van den lier-ijk. Er» zal hiervan openbare kennisgeving geschieden door aanplakking en door plaat sing in de Leidsche Courant burgemeester en Wethouders voornoemd, Leiden, 18 Januarij 1871. v. d. BRANDFLER, Burgemeester. v. PUTTKAMMER, Secretaris. BURGEMEESTER ex WETHOUDERS van LEIDEN brengen ter kennis van belanghebbenden dat het Kantoor van den I«Ik, thans in het Raadhuis gevestigd, voortaan, te beginnen met Zaturdag den lldcD dezer maand, zal worden gehouden in een der localen van het voormalig Cathanna- Gasthuis op de Aalmarkt, naast de Gemeente-Apotheek. Burgemeester en Wethouders voornoemd, v. d. BRAN DELER, Burgemeester. Leiden, 9 Februarij 1871. v. PUTTKAMMER, Secretaris. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEIDEN. Gezien art. 264 der wet van 29 Junij 1851 (Staatsblad n°. 85); Doen te weten, dat het kohier van de plaatselijke directe belasting over 1871 op lieden voorloopig is vastgestelden van heden tot en met den 17,Jcn April aanslaande ter Secretarie dezer gemeente (financiële afdeeling), van 12 tot 3 uren. voor een ieder ter lezing is nedergclegd. En wordt deze door plaatsing in de Leidsche Courant afgekondigd. Rurgemeester en Wethouders voornoemd v. n. RRANDELER. Rurgemeester. Leiden, 3 April 1871. v. PUTTKAMMER, Secretaris. BURGEMEESTER ex WETHOUDERS van LEIDEN" doen te weten, dat de kennisgeving van den 4den Maart dezes jaars, houdende bepaling dat, tot nadere beschikkinggeene hondenanders dan behoorlijk voorzien van een ijzeren of koperen muilband, op straat mogen gelaten worden, op heden wordt ingetrokken en buiten gevolg gesteld. En wordt deze door plaatsing in de Leidsche Courant afgekondigd. Burgemeester en Wethouders voornoemd, v. n. BRANDELER, Rurgemeester. Leiden, 4 April 1871. v. PUTTKAMMER, Secretaris. LEIDEN, 5 April. Sedert de vorige opgave zijn alhier door pokken aangetast 10 personen, -door gewijzigde pokken 8als hersteld opgegeven 2overleden 1zoodat nu in behandeling zijn 1G0. In de maand Maart zijn binnen deze gemeente geboren 152 kinderen, als: 80 zoons en 72 dochters, waaronder zijn begrepen 2 tweelinggeboorten. Overleden 137 personen, als: 1G mannen, 18 vrouwen, 51 zoons en 52 dochters; daarenboven als levenloos aangegeven 5. Voltrokken 20 huwelijken. Wij vernemen dat hij de stemming, op den 3lcn en 4dr" dezer gehou den, voor 26 leden van het kies-collegie der Ned. hervormde gemeente alhier, zijn uitgebragt 2024 stemmen, en dat al de candidaten zijn gekozen, voorgesteld door de kiesverceniging /'Geloof en Belijdenis." Men meldt ons uit Warmond: Tot lid van het collegie van notabelen bij de herv. gemeente alhier is met 56 stemmen benoemd de lieer G. van de Stadt. Voorts moet er nog cene herstemming plaats hebben tusschen de lib. M. van Duyker en G. van Mecrlen; de eerstgenoemde verkreeg 21, de laatst genoemde 23 stemmen. Tot kerkvoogd bij die gemeente werd gelijktijdig met 30 stemmen be noemd de heer A. D. C. Clarion, burgemeester van Woudenberg, prov. Utrecht. Uit Katwijk meldt men dat van 27 Maart tot 3 April aldaar 36 schui ten versche visch zjjn aangeweest, waarvan de meeste 14 dagen reis maak ten, met zeer ongelijke vangst van 60 tot 4 manden schol; de besomming liep van ƒ312 tot slechts ƒ16. Bestede prijs voor levende groote tarbot ƒ7 a 8 per stuk, voor tong 25 a 30 c. per stuk, bunschol 25 a 40 c. per stuk. voor droogschol 5.25 a 6 per mand, voor scharren ƒ3.50 a ƒ4.25 per mand, voor vijfsterren ƒ12 a 14 per kar. Bij kon. besluit van 29 Maart jl. is opgeheven liet verbod van uit- en doorvoer van ammunitie en buskruid, uitgevaardigd bij kon. besluit van 24 Julij 1870. De minister van marine heeft ter kennis van belanghebbenden gebragt dat in dit jaar 18 jongelingen als adelborst 3de kl. voor de zeedienst, na behoorlijk afgelegd examenop het kon. instituut voor de marine te Wil lemsoord kunnen worden aangenomen. De admissie heeft plaats op den l"*" Sept. aanst. Ouders of voogden, die verlangen dat hunne zonen of pupillen in dit jaar worden geplaatstmoeten vóór of uiterlijk op 31 Mei aanst. aan den minister van marine een op zegel geschreven verzoekschrift indienen. Alleen zij worden toegelaten, die geboren zijn in de jaren 1855 en 1856. De Delftsche C. meldt het volgende: Toen bij het uitbreken der pok ken-epidemie hier te lande door bijna alle geneeskundigen de vaccinatie en revaccinatie werd aanbevolen, stelde het bestuur van de naburige gemeente Overschie, op de meest vrijgevige wijze, de gelegenheid tot inenting voor de ingezetenen open; ook de geneesheeren spoorden een ieder aan zich aan die kunstbewerking te onderwerpen. Het gevolg hiervan was, dat de Roomsch-Catliolieken. ook gehoor gevende aan den verlichten raad van hun geestelijke, zich bijna allen lieten vaccineren, terwjjl een groot aantal pro testanten zich door hunne zoogenaamde gemoedsbezwaren daarvan lieten terughouden. Thans, nu de pokken ruim 3 maanden te Overschie hebben geheersclitzijn zeker de volgende cijfers niet onbelangrijk te achten. De gemeente lelt 3200 ingezetenen, waaronder 750 R. C., de overigen zijn bijna allen protestant. Er werden aangetast 120 gezinnen, waaronder slechts 5 die tot de R C. godsdienst behooren. Ruim 60 personen stierven aan de ziekte, waaronder 3 die de li. G. godsdienst beleden. üe beer J. H. van Hoogst ra tenpostdirecteur te Zutphen, heeft Zatur dag 11. zijne aanstelling voor 60 jaren bij de posterijen herdacht. Van het Nieuwe Diep meldt men: Maandag middag speelden drie kinderen in een vigilante; door de helling der straat liep liet rijtuig achter uit in het Heldersche kanaal. Een der kinderen wist er nog hij tijds uit te springen, maar de beide anderen verdwenen met liet rijtuig in de diepte. De vader van een der kinderen sprong te water, maar moest spoedig door anderen worden gered. Inmiddels schoot een schepeling J. Meijer ge naamd, van het stoomschip Koopman, toe, wierp zich in liet kanaal, en, hoezeer er bijna niets meer van het rijtuig te zien was, wist hij een der kinderen er nog levend uit tc halen; het andere, voor welks redding de vader eene wanhopige poging had gewaagd, werd kort daarna levenloos met de vigilante op den wal gesleept. Te Utrecht hebben eergisteren bij herhaling vechtpartijen plaats gehad tusschen beschonken militairen en burgers; enkele militairen maakten daarbij zelfs gebruik van de bajonet. De belhamels zijn door de policie in arrest genomen. Naar men uit Kampen meldt is in de verleden week gehouden bui tengewone vergadering van hh. curatoren der theologische school besloten, niet mede te werken tot uitvoering der vaccinatie-verordening van het plaatselijke bestuur aldaar. In de vorige week is op de Ooster-Schelde een vaartuig uit Tholen, van de ansjovis-visschcrij terugkcerendemet man en muis vergaan. Bcrigten uit Suriname van 7 Maart bevatten o. a. het volgende: De verjaardagen van Z. M. den koning en Z. K. 11. prins Frederik zijn in deze kolonie pleglig gevierd. Rij gelegenheid van 'skonings verjaardag zijn ecu aantal vrijgemaakten van het staatsloezigt ontslagen. Ofliciëcl is liier thans afgekondigd het kon. besluit van 19 Januarij j!..

Leydse Courant | 1871 | | pagina 1