LfilDSCIIE COURANT. XCO. ZATURDAG 18 MAART. 4 SHy ffV, rsS??) De Courant verschijnt dagelijks, Zon- en Feestdagen uitgezonderd. De prijs der Courant is per vierendeel jaars ƒ3.frariGo p.p. f3.50; met het Verslag der Handelingen van den Gemeenteraad 3.35, franco p. p. f 3.83. liet verslag afzonderlijk is verkrijgbaar voor f 2.50 's jaars, buiten de expeditiekosten. Afzonderlijke nommers der Courant zijn verkrijgbaar voor 5 Cents, franco p. p. 6 Cents.' De prijs der Advertentiën is van 1—4 regels 1.- iedere regel meer 25 cents. Bij deze Courant wordt verzonden delingen van den Gemeenteraad. IV'. 4 blad 4 en 5) der Han- STA DS-BE R 1G TEN. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEIDEN, Gehoord Stads-Geneeskundigen Brengen ter kennis der ingezetenen dat de gelegenheid tot de vaccinatie en revaceinatle voor de onvermogendenaan de Stads-Waag, kosteloos zal worden opengesteld, op Zaturdag 11 Maart, Vrijdag 7 Dingsdag 14 Maandag 20 Woensdag 22 Dingsdag 28 Donderdag 30 Woensdag 5 April Donderdag 13 April, Zaturdag Vrijdag Maandag Zaturdag Dingsdag 15 21 24 29 2 en Mei, te één uur voor de vaccinatie, en te twee uren voor de revaccinatie. Burgemeester en Wethouders voornoemd, v. d. BRANDELER, Burgemeester. Leiden, 8 Maart 1871. v. PUTTKAMMER, Secretaris. Dc BURGEMEESTER van LEIDEN herinnert bij deze den Geestelijken en Studenten in de Godgeleerdheid, die reeds bij de Nationale Militie zijn ingelijfd, alsmede hun die daartoe kunnen worden opgeroepen, dat zij tot het bekomen der ontheffing van de werkelijke dienst, bedoeld bij dc le zin snede van art. 127 der Wet van den 19e" Augustus 1801 (Staatsblad li" 72), verpligt zijn, tusschen den 20en Maart en den lrD April aanst.hunne aan vrage, met het daarbij behoorend bewijsstuk, bij hem Burgemeester in te dienen. De Burgemeester voornoemd, Leiden, 17 Maart 1871. y. d. BRANDELER. BINNEN LAM>SC 11E BEBIGTEN. LEIDEN, 17 Maart. Sedert de vorige opgave zijn alhier geene personen door pokken aangetast, door gewijzigde pokken 5, als hersteld opgegeven 10, overleden 4zoo dat nu in behandeling zijn 118. De minister van financiën heelt ter kennis van belanghebbenden ge- bragt dat tot benoeming van acht surnumerairen der registratie en domei nen, op den lst,n Junij aanst. en volgende dagen, te Utrecht, ten overstaan van dc daartoe benoemde commissie, het daarvoor bepaald vergelijkend exa men zal plaats hebben. Zijdie tot dit examen kunnen en wcnschcn le worden toegelaten, moeten vóór of op 15 April aanst. het vereischte ver zoekschrift aan den minister indienen. Zij worden door den voorzitter der commissie bekend gemaakt met de plaats waar, en den dag en het uur waarop zij voor de commissie zullen moeten verschijnen. In het op te ma ken proces-verbaal van dit examen moeten de acht adspiranten-surnumerai- renwelke het best aan het examen hebben voldaannaar rangorde hunner bekwaamheid, worden aangewezen, met opgave tevens of deze acht adspi- ranten allen hebben getoond voldoende bekwaamheden te bezitten om lot surnumerair te worden benoemd. De commissie tot hel afnemen van het voormelde examen is zamengestehl uit de navolgende hh.voorzitter W. Lee, directeur der registratie in Zuid- holland; lid en secretaris, mr. P. W. A. van der Linden, advocaat te 'sGravenhage; leden: S. J. van Slooten, inspecteur der registratie te Assen; G. A. LoefT, inspecteur der registratie te Rotterdam, en J. J. Ileerma van Voss, ontvanger der registratie te Zevenbergen. De minister van binnenl. zaken heeft ter kennis van belanghebbenden gebragt dat de examens ter verkrijging van acten van bekwaamheid tot het geven van lager en middelbaar onderwijs, welke ingevolge dc bekendmakin gen van 1 Februarij en 6 Maart jl. in de maand April e. k. een aanvang zouden nemen, uithoofde der heerschende ziekte, tot nadere aankondiging zijn uitgesteld. Directeuren der Maatschappij van Nijverheid hebben dezer dagen een adres aan den koning gerigt om de oprigling te verzoeken van een 2-jarigcn cursus voor aanstaande landhuishoudkundigen of industriëlen in Ncd.-Indië, aansluitende aan den 5-jarigen curcus der hoogere burgerschool. Als schrijver van de verhandeling over Laurentius Valla, door de theo logische faculteit van de Utreclitsche hoogeschool uitgeschreven en die «ene loffelijke vermelding is waardig gekeurdheeft zich bekend gemaakt de heer J. C. Geelhuyzcn, thcol. cand. aan het evang. luth. seminarium te Amsterdam. Door het Utreclitsche studenten-corps is, op voorstel van dc daartoe benoemde commissie, besloten, dat er in Junij e. k. studentenfeesten gevierd zullen worden, en dat in de plaats van een gecostumeerden optogt eeu jiotpouri-optogt of zoogenaamd carneval zal gehouden worden. -J- Door den gemeenteraad van Dordrecht is een door burg. en weth. in gediend plan tot uitbreiding der bebouwde kom van de gemeente onveran derd aangenomen. De kosten van uitvoering zijn geraamd op f 180,000. Naar men uit Texel meldt is op de HeMensche steenglooijing bij de oostbatterij gestrand de Scheveningsche bomschuit Vooruit, schipper C. Mos. reeder Polle. De opvarenden hebben zich met moeite gered. Het vaartuig is later door eene sleepboot afgebragt en in het Nieuwe Diep binnengesleept. Te Ruinen in Drenthe heeft een hevige brand gewoed. Binnen twee uren tïjds lagen 12 woningen in de asch. De inboedels zijn zooveel moge lijk gered, doch de nog aanwezige voorraad veevoeder, benevens een paar stuks klein veeis mede verbrand. De brand is door eene tot nu toe on bekende oorzaak in eene schuur ontstaan. Naar men zegt, bestaat er ver moeden van kwaad opzet. Hoe onbegrijpelijk ook, was in die nog al vrij aanzienlijke gemeente geen brandspuit aanwezig en moest men zich alleen tot het omverhalen der panden bepalen om den brand te stuiten. -- Men meldt uit Leeuwarden: Naar men verneemt zijn in deze provincie in de laatste dagen weder eenige gevallen voorgekomen van kinderpokken allen bij van elders gekomen personen, meest schippers van beroep, liet getal bekende gevallen in dit gewest is nu tot 25 gestegen. Daar de schip perij, die, nu de vaart weder geheel onbelemmerd is, steeds van het eene naar het andere oord trekt, in de eerste plaats de smetstof van deze ge vaarlijke ziekten kan overbrengen, zou het wclligt niet ongeraden zijn, dat de uit besmette plaatsen komende schepen aan eenige controle werden onderworpen. Bij het heerschen van andere besmettelijke ziekten toch is meermalen op de schipperij een wakend oog gehouden. - Door het prov. geregtshof in Groningen is uitspraak gedaan iii dc zaak van den heer Ié. P.rijks-ontvanger der in- en uitgaande regten te Bellingwolde. Hij werd schuldig verklaard aan knevelarijen dientengevolge veroordeeld tot eene tuchthuisstraf van vijf jarengeldboete en subsidiaire gevangenisstraf. Hel hof was dus de zienswijze van den heer mr. Schiller, advocaat-generaal, toegedaan, die bij de toelichting van zijn requisitoir er ook met den meesten aandrang op wees, dat staatsambtenaren in de eerste plaats geroepen waren het voorbeeld te geven van getrouwe pligtsbetrach- ting, zoodat zij. indien zij daarin te kort scholen, niet verdienden te dee- len in verligtende beschouwingen aangaande de door hen gepleegde feiten en derhalve zwaarder dan ieder ander ingezeten behoorden te worden gestraft. Bcrigten uit West-Indië bevatten o. a. het volgende: Paramaribo, 18 Februarij. Bij gelegenheid van het verjaarfeest van Z. M. den koning, zal morgen alhier een volksfeest worden gevierd, waarbij o. a. een optogt zal plaats hebben, zamengesteld uit groepen, betrekking heb bende op de groote takken van volksvlijt. De toebereidselen doen verwach ten dat dit volksfeest niet zal behoeven onder te doen voor dat des vorigen jaars bij dezelfde heugelijke gelegenheid gevierd en hetwelk zoo bijzonder geslaagd is. Tot 2den commies ter gouvern.-secretarie is benoemd de heer H. Weytingh. In Beneden-Gottica en Matappica bleef in de vorige maand de weersge steldheid gunstig voor de te veld staande gewassen. In Nickerie zijn in die maand uit Barbados aangekomen 28 immigranten bij contract; de gezond heidstoestand, vooral der nieuwe immigranten, was niet gunstig. In Coronie was de weersgesteldheid regenachtig. De gezondheidstoestand was vol doende. Curasao. 18 Februarij. Hel afgcloopcn jaar was len aanzien van den regen zeer gunstig voor dit eiland. Ten gevolge van insecten hebben de maisvelden echter op verscheiden plantages geledenzoodat maar weinige plantages zich over een ruimen maïsoogst zullen kunnen verheugen. Men heeft thans overvloed van rankvruchten en het vee zal gedurende het gan- schc jaar overvloed van voeder en drinkwater hebben. Aan de zuidwest kust des eilands zijn door de zware regenbuijen dammen en gronden weg gespoeld. Door dezelfde oorzaak is in de binnenwateren aldaar veel zout verloren.

Leydse Courant | 1871 | | pagina 1