PER TELEGRAAF. bevriende en geallieerde mogendheden aan de Porie zal vrijstaan, in geval zij zulks noodig acht om de uitvoering der bepalingen van bet verdrag van 1856 te verzekeren. Bij het nieuwe verdrag worden liet bestaan en de bevoegdheid der Donau-commissie, die bij het traclaat van I65G ingesteld is om de belangen der scheepvaart op den Beneden-Donau te regelen en te be vorderen voor de eerstvolgende twaalf jaren bestendigdzoomede de onzij digheid der door haar aangelegde of nog aan te leggen rivier- en havenwer ken, onder voorbehoud van bet den Sultan, als heer des lands, toekomende regt om oorlogsschepen naar den Donau te zenden. In de eerste zitting der conferentiegehouden op 17 Januarij jl„ is een proiocol onderteekend. waarin verklaard en als een gewigtig en onmisken baar beginsel verkondigd wordt, dat het aan geene mogendheid vrij staat zich van; een verdrag te ontheffen of wijziging in de bepalingen daarvan te maken zonder toestemming van de andere statendie bet verdrag hebben onderteekend. Graaf Stanhope heeft in het hoogerlmis de aandacht der leden geves tigd op bet feit, dat Martha Torpey, beschuldigd deelgenomen te hebben aan den beruchten diefstal van diamanten, door de jury is vrijgesproken, op grond dat zij had gehandeld op bevel en onder den invloed van haren echtgenoot. De spreker vroeg den lord kanselier of hij voornemens was maatregelen te nemen, om in den gebrekkigen vorm der wet te voorzien. De minister antwoordde, dat slechts de jury verdient te worden gelaakt, die een schuldige op onaanneembare gronden had vrijgesproken. Hij zou echter de zaak rijpelijk overwegen en nagaan, welke wijzigingen de wet behoefde. FRAK Kit IJ K. Volgens de Patrie wordt er bij het ministerie van oorlog een plan tot verbetering der vestingwerken van Parijs ontworpen, met inachtneming der lessen, welke de belegering heeft opgeleverdvooral ten aanzien van de wer king der hedendaagsche artillerie. Le Soir maakt de oukosten-rekening van den laatslen veldtogt voor Frankrijk op. Het is, zest dit blad, reeds bekend dat die veldtogt aan Frankrijk drie milliard heeft gekost. De oorlogsvergoeding aan Duitschland bedraagt vijf milliard. Het afgestane grondgebied staat gelijk met vier de- parlementen wier oppervlakte op minstens een twintigste deel van Frank- rijks territorialen rijkdom, alzoo op twee milliard, kan gerekend worden. Bij gevolg komen wij nu reeds tot een cijfer van tien milliard, die voor ons verloren zijn. Maar de afstand van twee provinciën en de door den oorlog aangerigte verwoestingen in Frankrijk kosten ons buitendien nog vrij wat meer. Door den afstand van den Elzas en Lotharingen verliezen wij niet enkel dat grondgebiedde arbeidhet industrieel en commercieel kapi taal van 1,600,000 inwoners, die de verlichtste, de meest industriële, de spaarzaamste van Frankrijk zijngaan voor ons lenzelfden tijde verloren. Deze 1.600.000 Franschen vertegenwoordigen minstens een kapitaal van een milliard. Wij gelooven niet le overdrijven, wanneer wjj voorts op drie milliard schatten: 1». de schade, die de bczelle provinciën geleden hebben door den oorlog, door de wonden van zooveel duizenden jonge en krachtige mannen, die voortaan slechts zullen verbruiken, zonder voort te brengen; 2». den intrest der aangegane schulden, de jaargelden en ondersteuning aan de weduwen en weezen. den gedwongen stilstand van den dagelijkschen arbeid en de achterstallige belastingen. Wij krijgen mitsdien een totaal van veertien milliard. liet hol van assises te Parijs zal weldra de zaak behandelen van een valsch bataillon nationale garde, dat niet op de lijsten voorkwam en in weerwil daarvan gedurende een geruimeu tijd van het beleg dagelijks 1% fr. voor elk zijner manschappen geëischt en ook ontvangen heeft. De dames van Muhlhausen hebben den kolonel Denfcrt, den dapperen verdediger van Belfort, een eeredegen aangeboden. pihissk BERLIJN. 14 Maart. Men verneemt dat tot de Franschc regering de vraag is gerist, of zij het besluit, waarbij de Duitschers uit Frankrijk gebannen zijn geworden als vervallen beschouwde; de heer Favre moet 48 uren bedenktijd hebben verzocht, ten einde den heer Thiers hieromtrent te raadplegen. Naar men aan de Köln. Zeil. uit Tours meldt heerscht aldaar en in andere plaatsen een vijandelijken geest tegen de Parijzenaars. Men beschouwt aldaar Parijs als de bron van al de rampen des lands. Aldaar was een adres in omloop geweest om aan de nationale vergadering te verzoeken den zetel van het bewind niet meer te Parijs te vestigen. In dat adres werd gezegd; Het ware volk, het volk, dat arbeidt en het meest van de revolutiën, die schandelijkerwijze in zijnen naam worden aangestookt, te lijden heelt, is het moede, bij elke generatie de vruchten van zijnen arbeid vernield en door de gewelddadigheid en luiheid der Parijsche bevolking in gevaar ge- bragt te zien. LONDEN, 14 Maart. In het lagerhuis heeft de heer Gladstone den heer Brixton verzocht, geen gevolg te geven aan zijn voornemen om een voorstel te doenstrekkende om Noord-Amerika en ecnige Europesche statendie nog niet toegetreden waren, uit te noodigen om de oorlogsregtenwelke in het tractaal van 1856 zijn goedgekeurd, aan te nemen. De heer Gladstone zeide, dat het tegenwoordig oogenblik, nu twee groole mogendheden een definitie! vredes-tractaat zullen sluiten, door de Engelsche regering niet ge schikt wordt geacht, om zich met deze quaestie bezig te houden. De heer Brixton heeft hierop zijn amendement ingetrokken. WEENEN, 14 Maart. De Gen. Corresp. zegt gemagtigd te zijn te ver klaren. dat het berigt van sommige bladen betreffende een verbond tusschen Rusland en Turkije van allen grond ontbloot is. Alles bepaalt zich tusschen deze beiden tot eene wisseling van beleefdheden, die uil eene goede ver standhouding voortspruit. WEENEN, 14 Maart. In den rijksraad heeft de minister-president, in antwoord op eene interpellatie betreffende het verbod der regering tot het aan den dag leggen van manifeslaliën ter zake van Duitschlands overwin ningen, geantwoord, dat dit verbod steunt op de wet, van welke de rege ring te eer gebruik moet maken, daar tegenover dergelijke manifestatiën contra-manifestatiën waren aangekondigd. De regering, welke zich ten taak heeft gesteld Oostenrijks bewustzijn van kracht te versterken, zal elke poging, strekkende om de openbare mecning in eene andere rigting te leiden, te keer gaan. LONDEN, 15 Maart. De rede van Roebuck le Sheffield tegen de ontzet ting der Iersche kerk had het bestuur in Ierland moeijelijker gemaakt. Hij verklaarde zich tegen het ontslag der fenians en gispte de Iersche landbill. Met betrekking tot den oorlog, zeide hij, dat eraan beide zijden schuld was. Duitschland, het slimste van beide, had zich trotschhuichelachtig en naar ijdelen roem jagende getoond. Hij waarschuwde dat de Duitsche liberalen onze handen hadden geketendveroordeelde het slappe en onoordeelkundig gedrag van het bewind van Engeland, onze strikte neutraliteit had ons haat berokkend bij beide oorlogvoerende partijen. Engeland, zeide hjj, werd door Pruissen evenals door Amerika gehaat omdat het rijk is en bloeijende. PARIJS, 14 Maart. Het Journ. off. bevat de overeenkomst, volgens welke de spoorweg-maatschappijen, die de exploitatie hervatten, aan het Duitsche leger de treinen moeten leverendie het reclameert. De posten en telegrafen zijn weder aan ons overgedragen. De intendance belast zich met de voeding der Duitsche troepende requisitiën houden op. De achterstallige belastingen aan de Duitsche autoriteiten verschuldigdzullen tusschen beide gouvernementen worden geregeld. De civiele administratie in alle departe menten zal onmiddellijk aan de Fransche autoriteiten worden teruggegeven. Paris Journ. zegt, dat de voertuigen gisteren naar den Montmarlre gezon den, om de kanonnen der nationale garden terug te voeren, ledig terug kwamen, daar men op vertoon van kwitantiën ten bewijze van koop beslo ten was aan elk bataillon de stukken te laten, die het toebehoorde. MADRID, 15 Maart. De volledige uitslag der verkiezingen is nog onbe kend. De Itnparcial schal 110 a 120 leden van de oppositie en 220 5 230 ministeriëlen. De koning is heden morgen naar Alicante vertrokken om de koningin af te halen. 13 u r q c t* I i j k c ïslntsö. Van 9 tot en met 15 Raart 1871. BEVALLENM. I. van Teylingen, geb. Swinkels, Z. P. van Tongeren, geb. Swinkels, Z. E. van der Blom, geb. Neiiteboom, Z. H.M. van der lluyzen.geb. llleyie, D. M. J. van Hoven. geb. Pauw, D. G. Verwer, geb. Buitendijk, D. E. Mol, geb. Dorsman. D. J. S. Lempers, geb. van der Waals, D. A. van den jjroek, geb. Niesten, D. - J. Beurze, geb. Labordus, D.-• J. G. Pont, geb. Lips, Z. A. M. Bomli, geb. de Graaff', Z. - E. J. Noll, geb. Sluymer, D. J. Selier, geb. Stol, Z. - G. Zaalberg, geb. Buitendijk. D. L. J. Burgersdijk, geb. Blan ken. D. C. M. de Ilaas, geb. Japikse, D. S. S. Vermond, geb. Welselaar, D. J. M. Lardé, geb. van Giezen, Z. - D. Cornelius, geb. van der Steen, Z. 11. de Bolster, geb. Pillekers, D. C. M. M. de Kier, geb. van Leeuwen, Z. -M.C.Smits, geb van der Tas, Z. - M. J. van Duuren, geb. Noest, Z. J. van Tongeren, geb. Turcniiout, D. J. Mieremet, geb. van Gelderen, Z. C. van Polaanen, geb. Mas- Gewezen vonnissen in strafzaken door het Kantongeregt te Leiden, op den 6Jon Maart 1871. 3 wegens het wegvoeren van vuilnis van gemeentegrond. 6 w egens het ophalen na gezetten tijd van vuilnis zonder voorzien te zjjn van een schriftelijke kennisgeving. 1 wegens het los en zonder toczigt laten slaan van een wagenbespan nen met een hond. 1 wegens het werpen van bloed op de openbare straat, 1 wegens het baggeren in den Rijn, zonder consent van het hoogheem raadschap van Rijnland. 2 wegens het werpen van vuilnis in het water. 3 wegens buiten de daargestelde waterplaatsen (urinoirs) datgene verrigt i te hebben, waartoe die inrigtingen bestemd zijn. 1 wegens het in eene bewaarplaats van bronolie voorhanden hebben van eene grootere hoeveelheid dan waartoe vergunning is gegeven. 2 wegens overtreding van art. 254 der algemeene politie-verordening. 1 wegens het rijden door de Donkersteeg in verboden rigting. saar. D. - - M. Noordermeer, geb. van Polanen. D. -- J. C. Hemcrik, geb. Wendel, Z. S. van der Lelie, geb. Prins. Z. - C. van der Hert, geb. GroenZ. M. E. de Leu, geb. Fuchs. D. M. J. Haalebos. geb. Spaanderman, Z. J. Kok, geb. van der Spek. Z. J. W. Teske. geb. Labordus, D. - J. Dnyverman, geb. van der Wielen, Z. E. de Fey, geb. van Staay, Z. - A. M. Colpa. geb. Jacobs, D. A. Niesten, geb. Wakka, Z. M. de Haas, geb. Leugering. I). E. Schnyders, geb. Segyn, Z. J. P. C. Plemp, geb. Lamme, Z. E. A. Mooy. geb. Arnold, 1). M. Devilee, geb. Jardin, D. GEHUWD: 1. van Wijk, jm. en A. van de Werken, jd. J. Zwart. wed0. en 1). van den Bosch. wed0. F. P. Mieremet. jm. en J. Kriek. jd. .1. P. Sloos,jui. en 11. Frank, jd. S. Bonte, wedr. en J. C. Welvaars, wed0. OVERLEDEN E. van Loon, 1)., 17 m. G. P. Ten Sande, 75 j. M. Neiite boom. D„ 6 j. A. Bey, D., 2 m. J. Wijntje, wed0. J. A. Hagemans,62 j. J. E. de Laai, geb. Hadelaar. D. levenl. J. Sersel, Z.13 m. --- L. van Leeuwen, Z., 16 j. C. 11. Marsteller, D„ 3 j. G. L. Vcrweg, D., 1 m. -- C. Cohen, D., 21 j. J. van der Heyden. Z.. 13 j. -- C. van Halm, 36 j. N. Bakker, geb. Feeswijk, 46 j. J. Molenaar, 56 j. C. H. van Meteren, D., 2 m. M. J. van der Stok, 66 j. P. van der Spree, 76 j. 11. M. Spieriughs, wed0. J. Duyndam, 75 j. W. H. Milikan, 27 j. C. Broekhuizen, Z.. 2 m. - J. van Biemen. Z„ 22 m. D. Bol. 74 j. C. Wijsman. D., 28 j. F. van der Grint. Z., 5 m.

Leydse Courant | 1871 | | pagina 3