LMDSCIIE COURANT. «871 DINGSDAG 14 MAART. 62, STADS-BER1GT EN. NATIONALE MILITIE. BINNEN LAN DSCHE BEBIGTEN. De Courant verschijnt dadelijks. Zon- en Feestdagen uitgezonderd. De prijs der Courant is per vierendeel jaars ƒ3.franco p.p. f 3.50; met het Verslag der Handelingen van den Gemeenteraad 3.35franco p. p. f 3.85. liet verslag afzonderlijk is verkrijgbaar voor 2.50 't jaars, buiten de expeditiekoslen. Afzonderlijke nommers der Courant zijn verkrijgbaar voor 5 Cents, franco p. p. 6 Cents.] De prijs der Advertentiën is van 14 regels f 1.- iedere regel meer 25 cents. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEIDEN, Gelet op art. 150 der Wet op de Nationale Militie van den 19 Augustus 18G1 j Staatsblad N°. 72); Noodigen de Lotelingen deicr Gemeente uit. die verlangen bij de Zee-Militie te dienen, licli daartoe aan te melden vóór den 1»'™ April aanstaande, opeen der werk dagen. tussclien des voormiddags tien en des namiddags drie uren, ter Secretarie dezer gemeente. En geschiedt hiervan openbare kennisgeving door plaatsing in de Leidsche Courant. Burgemeester en Wethouders voornoemdj Leiden, 4 Maart 1871. v. d. BRANDELER, Burgemeester. v. PUTTKAMMER, Secretaris. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEIDEN, Gezien art. 11, 2e alin., der Verordening van 30 Junij 1866 op de open bare scholen voor gewoon lager onderwijs voor on- en minvermogenden Gemeenteblad n°. 19); Doen te weten, dat de inschrijving van nieuwe leerlingen op de openbare scholen voor on- en minvermogenden zal plaats hebben van den 6'len tot en met den 18de° Maart e. k.in de schoollocalen in de Rijnstraat, in ap Brandcwijnsteegop de Binnenvestgracht aan het plantsoen, en op de Oude Vest, des voormiddags van half negen tot negen uren en des namiddags van half twee tot twee urenbehalve des Zaturdags namiddags en des Zondags. Burgemeester en Wethouders voornoemd, v. d. BRANDELER, Burgemeester. Leiden, 1 Maart 1871. v. PUTTKAMMER, Secretaris. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEIDEN, Gehoord Stads-Geneeskundigen Brengen ter kennis der ingezetenen dat de gelegenheid tot de vaccinatie en revaccinatle voor de onvermogenden, aan de Stads-Waag, kosteloos zal worden opengesteld, op Zaturdag 11 Maart, Vrijdag 7 April, Dingsdag 14 Donderdag 13 Maandag 20 Zaturdag 15 Woensdag 22 Vrijdag 21 Dingsdag 28 Maandag 24 Donderdag 30 Zaturdag 29 en Woensdag 5 April Dingsdag 2 Mei, te één uur voor de vaccinatie, en te twee uren voor de revaccinatie. Burgemeester en Wethouders voornoemd, v. d. BRANDELER, Burgemeester. Leiden, 8 Maart 1871. v. PUTTKAMMER. Secretaris. LEIDEN. 13 Maart. Sedert de vorige opgave (Zaturdag 11.) zijn alhier door pokken aange tast 6 personen, door gewijzigde pokken 10, als hersteld opgegeven 5, overleden geene, zoodat nu in behandeling zijn 114. Z. Esc. de minister van justitie heeft Zaturdag 11. ook alhier de ge vangenissen in oogenschouw genomen. Naar wij vernemen is de heer mr. G. A. van Hameladvocaat en regter- plaatsvcrvanger bij de arrond.-regtbank alhier, benoemd tot substituut-officier bij de arrond.-regtbank te Heerenveen. De boekhandelaar J. W. van Leeuwen, alhier, zal, te beginnen met 20 Maart e. k.verkoopen de boekverzamelingen, nagelaten door de heeren G. Kok, r. k. pr. en pastoor te Amsterdam, C. A. Knulle, r. k. pr. en pastoor te Obdam, en J. Bruns, rustend pastoor te Amsterdam, alsmede eene belangrijke verzameling werken betreffende regtsgcleerdheidgeneeskunde, geschiedenis, taalkunde, letteren, enz. Wij meenen de aandacht van be langhebbenden op den catalogus, die het licht ziet, te moeten vestigen. -- Terwijl de heer Wilmer, bisschop van Haarlem, te Rome verblijf hield, maakte hij den Paus bekend met het in den beginne van Januarij 1870 ont worpen plan tot verbouwing en vergrooting van het klein seminarie te Voorhout, waartoe in der tijd beroep werd gedaan op de liefdadigheid van de leden van zijn bisdom. Z. II.met dat plan ingenomenprees den gods dienstzin en offervaardigheid van Nederlandsche katholieken, waarvan zoo vaak overtuigende bewijzen werden gegeven zijnen zegen aan den goeden uit slag schenkende. De ondersteuning, aan dat plan verleend, heeft dan ook niet beschaamd, maar, volgens dankbare erkenning des bissehops, de verwach ting ver overtroflen. Er ontbreekt echter nog veel om de geheele voltooi- jing van het plan uilvoerlijk te maken. Ten einde daartoe te geraken zijn in het bisdom algemeene offergiften verzocht geworden. Uit Egmond aan Zee wordt ons het navolgende berigt: Nog altijd rust de hand Gods zwaar op ons reeds zoo fel geteisterd dorp. De vader der ambulance, in waarheid een weldoende vader voor velen, is gevallen als een offer zijner menschlievendheid; hartbrekend was ons de droefenis zijner vrouwovergekomen in het bange uur. Wie heeft geen medelijden met de weduwe en hare drie kinderen, van 12, 10 en8 jaren? De vader vond den dood in de dienst der lijdende menschheid; het is te hopen dat het hoofd comité van het Roode Kruis aan haar en de kinderen beloont, wat de vader geweest is. Het schoolgebouw zal nu ingerigt worden als plaats, waar de herstellenden kunnen worden verpleegd. Mogten de pogingen der zoo werk zame commissie, gesteund door de liefde van zoovclen in Nederland, aan welke wij zoo zeer behoefte hebben, door God worden gezegend, zoodat weldra de bange verzuchtingen afgewisseld worden met dankzegging aan den algoeden Vader in den hemel: Hij heeft groote dingen aan ons gedaan, daarom zijn wij verheugd. De prov. inspecteur der directe belastingenin- en uitgaande regten en accijnsen te Amsterdam, heeft den 25,Un Februarij jl. den minister van finan ciën medegedeeld, dat de vermoedelijke belooning, verbonden aan de vacante betrekking van deurwaarder der directe belastingen voor het eerste kantoor te Amsterdam, kan worden geraamd op 1500 's jaars, na aftrek der kos ten wegens drukwerk enz. De minister heeft bjj resolutie van 1 dezer be paald, dat die mededeeling zal worden opgenomen in de verzameling van wetten, besluiten enz., ten einde de deurwaarders der directe belastingen in de gelegenheid te stellen, naar de vacante betrekking te Amsterdam mede te dingen, met overlegging van een staat van dienst. Uit de 15' lijst van giften in geld, toegezonden aan den penningmees ter of aan een der andere leden van het hoofd-comité voor de algemeene kas van de Ned. vereeniging het Roode Kruisblijkt dat van het Bataviaasch comité van het Roode Kruis (zesde zending) ƒ28000 is ontvangen; enz. Bjj de Ned. herv. gemeente te Loenen is tot predikant beroepen d». Rutgers, pred. te Drummen; bij die te Nieuwerkerk ds. Ramaker, pred. te Baarland: bij die te Aardenburg d». Witlebol, pred. te Retranchcment; bij die te Op- en Neder-Andel d'. Jansen Schoonhovenpred. te Moerdijk bij die te Broek op Laugendijk d". Verhoeff, pred. te Herveld. D'. Konings berger, pred. te Velp, heeft het beroep naar Utrecht aangenomen. Den 30stcn dezer zal van het koloniaal werfdepot te Harderwjjk naar het Nieuwe Diep vertrekken een detachement suppletie-troepen, sterk 30 man om dien dag aldaar over te gaan aan boord van het schip Kaapstad- Pocketgezagvoerder P. Collcnleur, ten einde met dien bodem onder bevel van een onderofficier naar Curacao te vertrekken. -Gisteren mogt de heer P. K. Bakker Korff het feest zijner 25-jarige ambtsvervulling bij de Hollandsche IJzeren Spoorweg-maatschappij vieren. Op 12 Maart 1846 als élève bij genoemde maatschappij in dienst getreden vervulde hij tot 1857 verschillende betrekkingen, en sedert werd hem de gewigtige post van ingenieur-werktuigkundige opgedragen, in welke betrek king hij zich zoowel de achting der directie, als de vriendschap zijner mede- ambtenaren en ondergeschikten heeft verworven. c.) De kamer van koophandel en fabrieken te Amsterdam heeft dezer dagen haar advies over de herziening van het Indisch tarief van in- en nitvoerregten aan den minister van financien gegeven. Zij wijst op het gevaar en de onbillijkheid van eene belangrijke wijziging in dat tarief zoo plotseling te doen geschieden. De loopende contracten, zoowel voor levering van katoe nen goederen, waarvoor reeds tot in de maand Julij is gecontracteerd, als voor de suiker van den volgenden oogstwaarvan een gedeelte eerst in het volgende jaar kan geleverd worden, zouden door eene plotselinge wijziging van het tarief ten hoogste benadeeld worden. Door eene zoo belangrijke wijziging, als de minister bedoelt, nu te gaan invoeren, zou de differentie èn voor in- èn voor de uilvoerregten in Indic worden afgeschaft en dus de Nederlandsche handel in ééns twee beschermende regten missen. Het tjjdstip voor de opheffing van alle bescherming acht de kamer nog niet gekomen. Wat den toestand der katoen-nijverheid betreftherinnert zij dat wel spoor wegen en industrieel onderwijs zijn tol stand gekomen, maar dat de com munication nog niet voldoende en de vruchten van bet onderwijs nog niet rijp zijn. Onze katoenmarkt is pas in den aanvang en kan nog niet als gevestigd beschouwd worden. Ook de handel kan dc bescherming der uitvoer-

Leydse Courant | 1871 | | pagina 1