LMD8CHE COURANT. «871. S\ 59. VRIJDAG 10 MAART. STA DS-RER1GTEN. JAGT VI5SCHERXJ. BINNENLANDSGUE BEUIGTEN. De Courant verschijnt dagelijks. Zon- en Feestdagen uitgezonderd. De prijs der Courant is per vierendeel /aars 3.franco p.p. f 3.50; met het Verslag der Handelingen van den Gemeenteraad f 3.35franco p. p. J 3.8.'). liet verslag afzonderlijk is verkrijgbaar voor ƒ2.50 jaars, buiten de expeditiekosten. Afzonderlijke nommers der Courant zijn verkrijgbaar voor 5 Cents, franco p. p. 6 Centt.'f De prijs der Advertcntrên is van 14 regels f 1- iedere regel meer 25 cents. BURGEMEESTER es WETHOUDERS van LEIDEN. In aanmerking nemende, dat zich in eene aangrenzende gemeente een ge val van hondsdolheid heeft voorgedaan en het daarom van hunnen pligt ach ten, die middelen aan te wenden, welke onder hun hercik liggen, om het gevaar, daaruit soms te duchten, zooveel mogelijk af te keeren; Gezien artt. 124 en volgg. der Algemeenc Policie-Verordening van 24 Oc tober 1807 (Gemeenteblad n\ 12): Bepalen dat: honden niet anders dan behoorlijk gemuilband op de straat mogen worden gelaten. En wordt deze door plaatsing in de Leidsche Courant afgekondigd. Burgemeester en Wethouders voornoemd v. d. BRANDELER, Burgemeester. Leides, 4 Maart 1871. v. PUTTKAMMER, Secretaris. BURGEMEESTER es WETHOUDERS van LEIDEN doen te weten dat door hen. naar aanleiding van art. 6 en 7 der Algemeenc Polieieverordening van 24 October 1067, tot lieer der gebuurte n". 30. of n". 3 van Wijk VIII, is benoemd JACOBUS A 1)111 ANUS JOHANNES VERHAAF. En wordt deze door plaatsing in de Leidsche Courant afgekondigd. Burgemeester en Wethouders voornoemd, v. d. BRANDELER, Burgemeester. Leiden, 9 Maart 1871. v. PUTTKAMMER, Secretaris. De BURGEMEESTER VAN LEIDEN brengt ter kennis van lien, die zich voor het aanstaande saizoen 1871/2 i« het bezit wenschen te zien van Jagt- of Vtschacten, of wel van eene kostelooze vergunning tot uitoefening der visseherij, dat de blanco verzoekschriften ter bekoming daarvan gratis verkrijgbaar zijn ter Gemeente-Secretarie, alwaar zij,behoor lijk ingevuld en onderteekend, voor den 15,len April dezes jaars moeten terug bezorgd zijnten einde alsdan aan den Commissaris des Konings in deze provincie te worden ingezonden Tevens wordt ter kennis van belanghebbenden gebragt dat blanco ver zoekschriften tot het bekomen van buitengewone magtigiug tot het verdrij ven van schadelijk gevogelte, het schieten van konijnen en ander schade lijk gedierte, het visschen als het water met ijs bedekt is en het scheppen van kleinen visch als aas voor de dobbers, van heden af, mede gratis ter Gemeente-Secretarie ter invulling verkrijgbaar zijn gesteld. De Burgemeester voornoemd, Leiden, 9 Maart 1871. v. d. BRANDELER. Vergadering van den Gemeenteraad van Leiden, Zaturdag 11 Maart 1871, 's namiddags te twee uren. Onderwerpen 1". Benoeming van a. een hulponderwijzer der lc klasse aan de openbare lagere school n°. 2 voor minvermogenden b. een 2le" hulponderwijzer der 3de klasse aan de openbare lagere school n\ 2. voor onvermogenden. c. een 3dwl hulponderwijzer der 3de klasse aan de openbare school voor meer uitgebreid lager onderwijs der 2de klassevoor jongens. 2". Verzoek om ontslag van S. D. van der Blij, 2de hulponderwijzer van de 3dc klasse aan de openbare lagere school n". 1voor minvermogenden. 3'. Plan tot verbouwing van de stads-gehoorzaal. 4'. Suppletoire staat van begrooting, dienst 1870. 5°. Staat van af- en overschrijving, dienst 1870. 6». Voordragt tot het beschikbaar stellen cener som van f 300ter beteu geling der pokken-epidemie. 7'. Suppletoire staat van begrooling van het werkhuis, dienst 1870, en idem op de gemeentebegrooting van dat dienstjaar. 8°. Voordragt tol den openbaren verkoop van boomen en hakhout. 9". Suppletoire staat van begrooling en staat van af- en overschrijving, dienst 1870, van het Evangelisch Lnthersch Wees- en ü.udeliedenhiiis. LEIDEN, 9 Maart. Sedert de vorige opgave zijn alhier door pokken aangetast 1 persoon, door gewijzigde pokken 1als hersteld opgegeven 6geenc overleden zoo dat nu in behandeling zijn 97. De kerkeraad der Waalsche gemeente alhier beeft gisteren avondter vervulling der bestaande vacalnrc, tot hulpprediker bij die gemeente benoemd den heer II. A. Gagnebin, candidaat tot de li. dienst, te Amsterdam. Op den 27stPn Februari) 11. is alhier aan bet postkantoor bezorgd en niet teregt gekomen een brief inhoudende een bankbillet groot 40, letter T. n". J 031 Julij 1802, aan de achterzijde van het bankbillet de naamleeke- ning. R. de Wilde. Men schrijft ons het volgende: Het huis Ter Wadding, dat op 1 Febr. 11. voor afbraak zou Worden verkocht, is niet voor afbraak gekocht, maar om behouden en bewaard te worden. Wel zijn de meeste zware boomen op de plaats geveld, doch die er nog staan, blijven gespaard en in weinige jaren kan door aanplanting Ter Wadding veel van zijn vorig aanzien hebben her wonnen. Er komt dus op die aangename plek aan den weg naar Voor schoten geen ruim uitzigt over winstgevend aardappelen-land, hoe gaarne men zich daarin soms voor minder Winstgevend geboomte verlustigt. Tegen dat heugelijk nieinvs rijzen wéér'andere tijdingen, genoeg om aan de vrees voor liet sloopen van buitenverblijven voedsel te geven. Dijkhof, eene nog betrekkelijk jonge plaats aan den Rijndijk, nabij de Vink, zal gesloopt, Rhijnhof zal eerlang verkocht worden. Dat Rhijnhof vormt daar een benij denswaardig punt van lommerrijke luwte en gezelligheid aan het Schouw van Duivenvoorde en den weg naar Endegeest, een fraaijen hoek aan den Rijn naar Valkenburg. Zullen nu bijl en moker worden weerhouden, zoodat een uitgestrekt vergezigt over weiden met koeijen lot Rijnsburg, ja tot de duinen toe aan het oog onttrokken blijven Uitgestrekte vergezigten met weiden, koeijen, molens, koolvelden en torenspitsen zijn toch in Holland niet zeldzaam. Ook Haag wijk, in de nabijheid van het Leiderdorpsche Hek, wordt verkocht. Een beter lot dan aan het digtbij gelegen Stadwijk is te beurt gevallen, dat kortelings voor teelland verdween, moge Haagwijk zijn beschoren. Zoo llaagwijk uit die strook van door straatweg en Rijn be grensde buitenplaatsen geligt werdzou als het ware een goed geheel ver broken worden. De wis- en natuurkundige faculteit der Utrechtsche akademie heeft de gouden medaille voor een antwoord op de door haar uitgeschreven prijs vraag toegekend aan den Heike Kamerlingh Onnes, student aan de hooge- school te Groningen. De minister van oorlog heeft o. a. ter kennis van de betrokken mili taire autoriteiten gebragt: dat de ligting der militie voor 1871 bepaald is op 11000 man, waarvan 000 voor de dienst ter zee; dat de voor de zee militie te bestemmen lotclingen in mindering gerekend moeten worden van liet aantal manschappen aan de gewone regimenten infanterie toe te wijzen, in evenredigheid van het bij elk regiment in te lijven getal; dat bij de cavalerie geen milicien-plaatsvervangers, boven de 25 jaren oud, mogen wor den ingedeeld, tenzij dezen bij liet wapen gediend hebben; dat bij de regi menten vesting-artillerie zooveel mogelijk miliciens behooren le worden ingelijfd, die herkomstig zijn uit de gemeenten waar de schutterij geheel of gedeeltelijk voor de dienst der vesting-artillerie bestemd is. en verder lotclingen, die in vestingen of kustplaatsen te buis behooren; zullende daarbij van de bepaalde lengtemaat in zooverre kunnen worden afgeweken, dat manschappen, niet kleiner zijnde dan 1.64 meter, nog bij die artillerie toegelaten wordendat le dezen jare bij de drie regimenten vesting-artillerie en het batailion mineurs en sapeurs geen plaatsvervangers ingedeeld zullen worden; dat de miliciens, zooveel doenlijk, behooren te worden ingeljjfd bij corpsen of onderdeden daarvan, garnizoen houdende in of nabij de woonplaats dier manschappen; dat, bij besluit, door Z. M. bepaald is dat te dezen jare bij liet wapen der infanterie, de regimenten vesting-artillerie, het corps pontonniers en het batailion mineurs en sappeurs in te lijven manschappen, tot eerste oefening, acht maanden onder de wapenen gehouden zullen worden, terwijl de tijd van eerste oefening van de manschappen, bjj de regimenten huzaren, veld- en rijdende artillerie in te deelen, zich tot het einde van het eerste jaar van bunnen diensttijd zal uitstrekken. Het hoofdbestuur van het Nederl. tooncclverbond beeft uit zijn midden gekozen tot voorzitter; den heer li. J. Schimmel, tot secretaris; mr. J. N. van Hall, en tot penningmeester: dr. J. C. Hacke van Mjjndcn. Naar men verneemt, is het bestuur voornemens, aan de bepalingen der wet omtrent het tijdschrift gevolg te geven door bet oprigten van een driemaaudelijksch tijdschrift onder den titel: "liet Nederlandsch toonecl. kroniek en kritiek." De hoofdredactie is toevertrouwd aan mr. J. N. van Hall, als directeur, en aan eene commissie van redactie, bestaande uit de hoofdbestuurders Schim mel, Hofdijk, Rooses en den letterkundige F. C. de Brieder. Reeds hebben onderscheidene letterkundigen van naam hunne medewerking toegezegd. U D.) Tc Amsterdam is door burg. en weth. een plan opgemaakt tot reorga-

Leydse Courant | 1871 | | pagina 1