PEK TEL EG KA A F. ADVERTENTIE*. FAILLISSEMENT. levensmiddelen over de verschillende arrondissementen. Vooral de midden klasse der bevolking van Parijs had behoefte aan ondersteuning. Aan brandstof was zeer groot gebrek. Aan de Times wordt nit Berlijn gemeldDaar de Porie heeft toege stemd in de afschaffing der verdragsbepalingen waarbij de Zwarte zee neutraal was verklaard, hebben de mogendheden baar het regt teruggege ven om de vaart door de zeeengten aan vreemde oorlogsschepen te vergun nen of te weigeren. De taak der conferentie is mitsdien ten einde gebragt. Volgens het Daily News zijn de verkiezingen te Parijs rustig afgeloo- pen. Men geloofde dat de namen van Thiers, Victor Hugo, Louis Diane en Delescluse uit de stembus zouden voortkomen. Er zou reeds eene schikking zijn getroffien tol verlenging van den wapenstilstand. Naar men uil Philadelphia aau de Times meldt is een trein op den Iludson-lliver spoorweg, geladen met petroleum, in brand geraakt. De vlammen sloegen op een passagierstrein over. Dertig personen verloren dientengevolge het leven. Eenige der hier ontslagen Fenians zijn te New-York met vele eerbe wijzen ontvangen. Die ontvangst had plaats zoowel door de liberale als door de conservatieve partij, met het doel zich van de stemmen der Ieren meester te maken. Dij de aankomst der Fenians heeft dit aanleiding gege ven tot eene vechtpartij. - De nieuwe gouverneur der Kaapkolonie, levens oppercommissaris der koningin voor de zaken van de oostelijke en noordoostelijke naburen der kolonie, sir Henry Darkly, is den 31s1"' December jl. aan de Kaap geland. De president van den Oranje-Vrijstaat, de beer Brand, heeft zich tegen dien tijd naar de Kaapstad begeven om hel geschil over het eigendomsregt op de diamantrijke landstreek in het binnenland door persoonlijk overleg met den heer Darkly te vereffenen. Van de Kaap zijn, volgens eene officiële opgave, gedurende het jaar 18G9 een aantal van 141 diamanten, Ier waarde van 7405 te zanten, naar Europa gezonden, en gedurende hel afgcloopen jaar 566! diamanten ter waarde van 121-,010 F RAN .KR IJ K. De Patrie stelt zich den loop der zaken aldus voor: De nationale vergadering zal dadelijk bij hare zamenkomst te Bordeaux haren voorzitter verkiezen en vervolgens bij meerderheid van stemmen uit haar midden eene commissie van drie leden benoemen om zich naar Versailles te begevenen aldaar met den lieer von Dismarck in discussie over de vredesvoorwaarden te treden, ten einde tot de vaststelling van hel ontwerp van een definitief vredesverdrag te geraken. Inlusschcn zal de vergadering, terwijl hare ge- lasligden alzoo te Versailles werkzaam zijn, overgaan tot het onderzoeken van de geloofsbrieven barer leden, eene taak welke met allen spoed zal worden volbragt. Wanneer de bovcnaemcldc commissie de onderhandelin- gen te Versailles zal hebben ten einde gebragt, zal zij het ontwerp van een vredesverdrag aan de vergadering voorleggendit ontwerp zal naar eene bijzondere commissie worden verwezen om onderzoek en advies, ver volgens in algemèene en openbare discussie komen en eindelijk aan de beslis sende stemming worden onderworpen. In geval dat ontwerp aangenomen wordt, gelijk alles ons grond geeft te verwachten, zal dezelfde commissie, die daarover te Versailles heeft onderhandeld, de in zulke gevallen gebrui kelijke volmagt ontvangen, opdat zij in staat zij tot het verrigten der for maliteiten, welke worden vercischt tot hel in werking komen der verdrags bepalingen. Terstond na de uitwisseling der aelen tot ratificatie «van liet vredesverdrag zullen de Diiitsche troepen het dep. van de Seine en andere dcelen van ons grondgebied ontruimen overeenkomstig de vastgestelde ver dragsbepalingen. De nationale vergadering, alsdan geene reden meer heli- bende om buiten de hoofdstad des lands hare zittingen te houden, zal bor deaux verlaten en het door den vijand ontruimde Parijs tot zetelplaats nemen, ten einde alhier haren arbeid voort te zetten en al die vraagstuk ken, welks Frankrijks tegenwoordige gesteldheid verbiedt aanhangig te la ten, tot beslechting te brengen. Moge hel later blijken dat het blad zich bij deze voorstelling der zaken geene illusiën heeft gevormd. Naar men verneemt maken de Duitsche legerhoofden aanstalten om het zuidelijke deel van Frankrijk te veroveren, wanneer de wapenstilstand onverhoopt ten einde lie]) zonder dat er stellig vooruitzigt op het herstel des vredes was. Volgens Paris-Journal zouden de Prnisscn bij de onderhandelingen over de capitulatie ten sterkste hebben aangedrongen op de uitlevering van generaal Ducrotdie. naar limine meening. zijn te Sedan gegeven cerewoord zon hebben verbroken. Ducrot. hiermede bekend gewordenbad zich bereid 'verklaard, indien 'slands belang dit vorderde, zich gevangen te stellen. Hij bevindt zich thans echter nog in zijne woning te Parijs. racissEi DERLIJN, 10 Februarij. De titulatuur, door het rijksopperhoofd aangenomenheeft te Munchen in sommige kringen aanleiding gegeven lot niet geringe ontevredenheid. Men stemt gaarne toe, dat Wilhelm van Pruissen den titel voert van /'koning van Pruissen hij de gratie Gods," maar dat hij zich noemt "bij de gratie Gods Duilsch keizer en koning van Pruissen dat acht men in strijd met het gebeurde, met de wijze waarop hem die titel is geschonken. Volgens de officiële lijsten zijn er van het begin van den oorlog tot op 3! Dec. van hel Duitsche leger gesneuveld of gestorven 13842, gewond 64486 en vermist 9768 man. De verliezen der Zuid-Duitsche corpsen zijn daaronder niet begrepen. Naar men uit Versailles meldt zijn bij nader onderzoek op den Mont- Valerien nog 16 mijnen en een aantal onderaardsche telegraafdraden gevon den. liet onderzoek werd in al de forten voortgezet. Uit hel legerkamp voor Belfort word gemeld, dat de Duitschers den 26s' Januarij een gevoelige nederlaag hebben geleden bij de bestorming van de forten Basse en Haute Perche. Bij de inneming der stellingen van Danjou'in en Pe'rouse werden de Franschen telkens in den nacht'overrom peld, waardoor het welslagen dier ondernemingen verklaarbaar wordt. Het succes, bij deze gelegenheden verkregen, bragt de Duitschers op het denk beeld, om ook de forten Basse en Haute Perche bij verrassing te nemen. Daartcc koos men den nacht van den 26sle" op den 27sle" Januarij. Uitge voerd werd deze aanval door het tweede bataillon (Sehneideiniihl) en het derde Pommersche landweerregiment N". 14. Tegen zijn gewoonte in. was de vijand ditmaal zier goed op de hoogte van hetgeen er legen hem gesmeed werd. Hij stond gereed en ontving de aanvallers niet een geweldig vuur, dal hen eerlang noodzaakte in allerijl terug te trekken. De Duitschers t leden zware verliezen400 man ongeveer aan dooden en gekwetsten. Thans g ziinechter die forten door middel van loopgraven genomen. 1$ :fi 's GR WEN 1IAG E, 1! Febri arij. Voor raadsheeren-commissarissen uit (ken i oogen raad is lu den de nadere comparitie gehouden in zake de 0. I. maat schappij van administratie en lijfrente. Ongeveer derlig belanghebbej zijn gecompareerd. Twee hunner hebben zich tegen de gevraagde sursq verklaard. Het verzoek zal waarschijnlijk worden toegestaan. De beslis zal in de volgende week volgen. BERLIJN, 10 Februarij. Betreffende de mededeeling van sommige das! den, dat eene verlenging van den wapenstilstand zou zijn tot stand gebri zegt de Kreuzzeit.dat eene beslissing daarover niet eerder kan genot worden, dan wanneer zich voorzien laat in hoeverre de gekozen natiot vergadering wezenlijke kansen op het sluiten van den vrede aanbiedt. BREST, 10 Februarij. De volgende candidaten zijn gekozen voor R tére: Thiers, Leflo, Brenvenière, Damarnay, de Chamaillard, de Kersans du Maihaloch, de Trevenène, de Kerjegnde Kermigry, Trochu, de] sang, de Ligne. RIJSSEL, 10 Februarij. In het' kanton Rijsscl heeft de republikeins lijst eene meerderheid van 25 pCt.maar de monarchale lijst zal tocb. het departement in zijn geheel eene meerderheid hebben van 50 pCt. resultaten wat de cijfers betreft zullen niet voor morgen bekend zijn. stemopneming duurt lang en is moeijelijk. BORDEAUX, 9 Februarij, des avonds. Omtrent den uitslag der verkiet gen verneemt men, dat in Tarn de conservatieven met 55000 tegen 181 gekozen zijn. In Lot-el-Garonne is de conservatieve lijst, waarop Thie Chandordy enz. voorkomendoorgegaan. Uit Auch wordt gelelegraphir dat de geheele conservatieve lijst gekozen is. In Morbihan hebben de matigden de overwinning behaald. In Loire evenzoodaar is Trochu gel zen, van de republiekeinsche lijst alleen Dorian. In de Hautes-Alpes i uitsluitend republiekeincnin Opper-Savoye de liberalen en de verzoenings zinden gekozen. Te Bordeaux zijn in bel geheel op de conservatieven 680( op de republiekcinen 34060 stemmen nitgebragt. BORDEAUX, 10 Februarij. Tc Oran heeft dcrepublikeinschelijst.il Gambelta bovenaan, eene groole meerderheid op zich vercenigd. Te l'oiti is de lijst van den heer Thiers met drievierden der stemmen doorgegt Te Moiilauban heeft de lijst der liberale unie 37,100 stemmen tegen 22.1 Te Ariège is men zeker dat de behoudende partij overwonnen bêeft. Indi'c was in 17 van de 23 kantons de lijst der gematigde liberale pai met 37.000 stemmen gekozen. Te Pcrpignan behaalden de republikeinen zege. Daar werden gekozen: Emmanuel Arago met 22.598, Giter i 22.061, Pierre Lefranc met 20.181 en Eticnue Arago met 18.870 stemn De andere lijst kreeg slechts 8 500 stemmen. 4Jc!u)vt<!ci! 4 es'IioopiaK van eoriieremie goederen, in hel Heeren-Logement aan den Burg, Vrijdag 10 Februarij. Notaris MTh. \V. van der Schalk, te Noord wijk. Eene Bouvvmanswoniug, genaamd "de Kleine Zak," met verschillendep celen Wei- of Hooiland en Boschhakhout, gelegen in den Noorderzijdcr p der, onder de gemeente Noordvvijkerhout, Sectie D, n°. 12 tot en met i. 16, 20, 21, 24, 107 gedeeltelijk, 108 tot en met 120. 181. 182 en If n". 22. 23, 25 tot en met n s. 30. 32, 107 gedeeltelijk, 184, 185 en 1 gecombineerd. Kooper D. Koudijs, te Noordvvijkerhout. ƒ40501. T»" percelen Bouwland, met Boschhakhout, in den Noordwijkerhoulschen Get onder Noordwijkerhout, Sectie D, n". 187. 189 en 191. Koopers W. n Eeden en J. van Elk Jr.beiden te Noordvvijkerhout. ƒ1025. Eenige pt celen Bouwland en Boschhakhout, inden Noordwijkerhoulschen Geest, on! Noordvvijk rhoutSectie D, n°. 368. 378. 546 gedeeltelijk, 377 en 3' Koopers M. tl. Verbuist en E. li. Tak. beiden te 's liage. 1825. 1 Bouvvmanswoniug genaamd "Vredebest," met verschillende percelen Wei- Hooiland, Boschhakhout en twee percelen extra best Weiland, alles gele; in den Noordhollandsehen polder, onder de gemeente VoorschotenSectie n°\ 453, 454, 456, 457, 463, 468 lot en met 472, 474 tot en met 4" 479 en 480, benevens een perceel beplanten Weg, gelegen in het Built water, onder de gemeente Soeterwoude. Sectie A. ir. 2815, gecombinea Koopers A. Koudijs, te Noordvvijkerhout en A. de Wilde, ie Woubni:: ƒ30000. Een perceel Weiland, met Tuin en Boomgaard, in den Noor hoflandschen polder, onder de gemeente Voorschoten, in bod gebragt i ƒ8000, opgehouden op ƒ10000. Aan het Bureau dezer Courant is voor de typhus-iijders te Egmond Zee ontvangen: van Mej. 11.. te 's Hagc, 2.50. lieden overleed mijne geliefde Echtgenoote, na voorzien te zijn vani laatste H. Sacramenten der II. Kerk. zeer kalm en gelaten, Mejufvroro MARIE ELIZABETH BERRÉin den ouderdom van 45 jaren. Leiden, 10 Februarij 1871. I'. v. LEEUWEN. Heden overleed Mejufvrouw LOUISA DE KLERK, Weduwe van den H« CORNELIS PEYTERS, in den ouderdom van 86 jaren. A. J. RIJSHOUWER Leiden, 11 Februari 1871. Execute Teste De Kinderen en Behuwdkinderen van den Heer H. VAN LOO, in leve Gepensioneerd 1" Meesterknecht op de Marinewerf te Vlissingen en Broedt van de orde van den Nederlandschen Leeuw, betuigen hunnen oprechte dank voor de vele bewijzen van deelneming betoond bij het overlijden w hunnen geliefden Vader. Leiden. 11 Februari 1871. J. HOLSTER. Bij vonnis van de Arrondissements-Regtbank te Leiden, dd. 9 Februari 1871 is PIETER B1JLEVELB. Tapper, Slijter en IPinketierwonendeli Voorschoten, verklaard te zijn iu Staat van Faillissement, aanvat)] genomen hebbende tenzelfdcn dage, met benoeming van den Edel-Achtbarei Heer Mr. J. I. DELBAERE. Begier in voorschreven Regtbank, tot Regter Commissaris en van den Ondergeteekende tot Curator. Terwijl tevens is bepaald dat de eerste vergadering tot verificatie val schuldvorderingen zal plaats hebben op Donderdag den 23s'1'" Februarij aan slaande des voormiddags te elf ure, in het Regtsgebouw te Leiden. Wordende Crediteuren uitgenoodigd minstens vijl dagen te voren hunne schuldvorderingen in te leveren bij den Ondergeteekende. M'. J. F. SCIIELTES ELZER, Leiden, II Februari 1871. Curator, Hooigracht, Wijk VII, N". 787.

Leydse Courant | 1871 | | pagina 2