lij hs (in: COLRAHT. «870. WOENSDAG 7 DECEMBER. N°. 288. STAD S-BERIG TEN. BINNKNI.AÏNDSCIIK BËKIGTEN. De Courant verschijnt dagelijks, Zon- en Feestdagen uitgezonderd. De prijs der Courant is per vierendeel jaars ƒ3.franco p.p. f 3.50 met het Verslag der Handelingen van den Gemeenteraad 3.35, franco p. p. f 3.85. Hel verslag afzonderlijk is verkrijgbaar voor /2.50 's jaars, buiten de expeditiekosten. Afzonderlijke nommers der Courant zijn verkrijgbaar voor 5 Cents, franco p. p. 6 Cents. De prijs der Ad verten tien is van 14 regels ƒ1.- iedere regel meer 25 cents. Vergadering van den Gemeenteraad van Leiden, Donderdag 8 December 1870, 's namiddags te twee uren. Onderwerpen: 1". benoeming van een 2tn hulponderwijzer der 4e klasse, aan de openbare school voor meer uitgebreid lager ouderwijs le klasse, voor jongens. 2*. Verzoeken van de heeren P. 11. Baron Taels van Amerongen en SP. F. Maclaine Pont, om ontslag als Regenten van het 11. G. of Arme Wees- en Kinderhuismet ecne voordragt van Burgemeester en Wethouders. 3°. Verzoek van den onderwijzer in de natuurkunde bij het vormend on derwijs, A. W. Kroon Jr., om ontslag uit deze betrekking. 4f. liet 2C suppletoir kohier der plaatselijke directe belasting, 1870. 5". Concept-verordeningen tot helling en invordering eener plaatselijke directe belasting. 6°. Adres van het Gemeentebestuur van Alkemade, lot intrekking der be- j paling dat door hem eene brug over de ringvaart worde gelegden dat genoegen genomen worde met de vernieuwing van de pont en de kos- telooze overhaal. 7». Adres van Vrouwe W. Kuenen-Sluurling c. s.om op daarbij bepaalde j dagen en uren gebruik te mogen maken van de openbare school n". 2 voor onvermogendentot het geven van godsdienst-onderwijs, 8". Adres van P. J. A. de Bruine c. s.strekkende tot den afstand van een gedeelte der singelgrachl van de Wittepoortsbrug tot de sterrewacht, om aldaar bij besloten water hardrijderij te kunnen doen plaats hebben. 9». Adres van N. J. Stallinga, ter bekoming van gemeentegrond. 10». Adres van E H. llodbard, om vergunning tot het leggen van eene hardsteenen stoep, met palen en gordingen, voor haar huis op het* Rapenburg, wijk IV n°. 820. 11». Voordragt tot uitbreiding van het locaal der openbare lagere school n°. 2 voor onvermogenden. LEIDEN, G December. De inspecteur van het lager onderwijs in Zuidholland heeft aangekon digd dat nog eenige plaatsen vacant zijn voor onderwijzers derde klasse in Nedcrlandsch-Indië, ook voor hoofd- of hulponderwijzers zonder aanteeke- 1 ning voor eene vreemde taal. Sedert Zondag avond loopt te 's Ilage het gerucht dat de heeren Fock en Brocx zich verpligt hebben gezien het door Z. M. den koning hun op- gedragen mandaat, tot vorming van een nieuw ministerie, neder te leggen, daar zij in hunne pogingen daartoe niet hebben kunnen slagen. lieden zijn de gedrukte lijsten van de verloting ten voordeele van hét Roode Kruis in het licht verschenen. Wij laten hieronder de nommers vol gen waarop een geschenk van leden van het kon. gezin is gevallen. Geschenken van Z. M. den koning: n°. 32834 twee Christolle zilverencan- delabres, 41362 idem. 45484 dito pièce de milieu, 45G57 idem theeservies op j plateau. Geschenk van II. M. de koningin: n°. 45506 twee porseleinen ja- pansch geschilderde moderatcur-lampen. Geschenk van Z. K. II. prins Alexan der ir, 36131 marmeren pendule met coupes. Geschenken van Z. K. II. prins Hendrik n°. 2275 een chromo-lilhographie, de nachtwacht van Rembrandt, 2527 twee bronzen beelden, 9604 eene schilderij in olieverf, koebeesten door Burnier. Geschenk van II. K. H, prinses Hendrik n°. 15570 bronzen pendule. Geschenken van Z. K. H. prins Frederik n». 6415 twee geschilderde porselei nen vazen, 14161 twee kristallen vergulde vazen. Geschenken van II. K. II. prinses Frederik n». 10416 vergulde standaard met porseleinen schaal54437 kristallen pièce de milieu. Geschenk van II. K. II. prinses Marie n». 48663 twee groote vergulde candelabres. Te Rotterdam zijn weder twee Franschen aangekomen, van wie bij hunne aankomst gezegd werd, dat zij ontvlugte krijgsgevangenen uit Wezel waren. Zij zijn naar het bureau van policie geleid, en daarna, bij gemis aan redenen tot hunne aanhouding, uit het rijk verwijderd. Te Hellcvoetsluis zijn dezer dagen verscheidene vissehersvaartuigen binnengevallen, die eene vrij aanzienlijke hoeveelheid schelvisch en kabel- jaauw aanbraglen. De visch werd tegen hoogen prijs ter verzending op gekocht. Zondag n.amiddag is te Haarlem een brand uitgebarsten op den zolder van den winkelier in galanlerien Wasman, in den Ancgang, naar men ver- neemt veroorzaakt door een gebrek aan den schoorsteen, waartegen win- 1 kclgoedeien lagen. Het vuur was spoedig gebluscht. Een der op het po- liciebureau aanwezige exlincteurs, door een policie-agcnt naar het brandende huis gebragt en toegepast, moet goede diensten bewezen en medegewerkt I hebben tot blussching voornamelijk van de daksparren, die reeds vuur had den gevat. Men meldt uit Zwolle, dat zich aldaar in den loop der vorige weck een aantal buitenlandsehe kooplieden en binnenlandsche commissionairs be vonden die het land afliepen en tot bijna alle prijzendie gevraagd werden, hel vette rundvee opkochtendat direct moest afgeleverd worden en over de Duitschc grenzen werd verzonden. Volgens gerucht, dient het zoo duur op gekochte vee tot voeding van het Duitsclie leger. Naar men nit Diepenveen meldt, heeft aldaar dezer dagen een moord aanslag plaats gehad. Een jongmensch, boerenknecht bij zijn oom, heeft diens dochter, terwijl zij bezig was met melken, met een mes een viertal sneden aan den hals toegebragt. Hare zuster, op het geschreeuw toegesneld mogt er in slagen, doch niet zonder zelve eenige wonden te krijgen, den dader het mes te ontwringen, waarna deze ontvlugttc en in een nabjjzijnd water sprong, om zich te verdrinken. Door de inmiddels ter hulp gesnelde personen werd hij verhinderd zijn plan uit te voeren en gevangen gehou den, totdat de policie kwam, om hem naar Deventer over le brengen. Noch hij zelf, noch zijne huisgenooten weien redenen op te geven, welke hem tot zijne euveldaad, in koelen bloede bedreven, kunnen aangespoord hebben. De toegebragte wonden zijn niet gevaarlijk. Te Groningen is de schors- en pelmolen van den heer Ilofinan, staande buiten de Krancpoort aldaar, met bijbehoorende behuizing algebrand. Men schrijft uit Roermond: Toen jongstleden Woensdag twee veld wachters te Gralhem bezig waren met controleren, ontdekten zij drie be kende stroopers, voorzien van geweren en jagthonden. Zoodra de slroopers hen bemerkten, gingen zij op de vlugt. De veldwachters achtervolgden hen en hadden de stroopers tot op ongeveer 30 schreden ingehaald, toen eens klaps een der vlugtelingen zich omkeerde en zijn geweer op een hunner afschoot, die aan het hoofd verwond werd. Niettegenstaande ijverige na sporingen is het nog niet mogen gelukken den schuldige te vatten, hoewel lijj zich niet langer zal kunnen verbergen, daar hjjin de gemeente Neeritter wonende, tot een huisgezin behoort, waarvan reeds verscheidene leden tot vrij zware straffen veroordeeld zijn. 's GRAVENIIAGE6 December. Door Z. M. is aan de hh. J. Terlaak en W. N. van Rest eervol ontslag verleend, eerstgenoemden als adjunct-commies en laatstgenoemden als eersten klerk bij het dep. van binnen), zaken. Door den minister van financiën is bepaald dat de navolgende ambte naren bij de administratie der posterijen hunne funeliën zullen uitoefenen als volgt, te weten: de commies 3e kl. J. A. A. Kiiller, ten poslkantore te 'sHerlogenboschde commies 3e kl. P. G. van Aken, ten postkantore te Maastricht. Tot ontvanger der in- en uitgaande regten en accijnsen te Schiedam is benoemd de heer M. ,J. A. Bannier, thans in die betrekking te Dordrecht. De minister van oorlog heeft goedgevonden op non-activiteit te stellen, op het daartoe door hen gedaan verzoek: den lsten luit. J. E. W. van der Mark, van het 1', en den 2i,n luit. H. Merkus Wilier, van het 7e regiment infanterie; den kapitein M. L. V. de Girard de Mieiet van Coehoorn, van het reg. rijdende artillerie, en den kapitein J. A. W. D. van Hasselt van het corps ingenieurs, mineurs en sappeurs, allen voor den lijd van één jaar. mitsgaders den li,co luit. P. G. van der Ploeg, van het 4e reg. infanterie, in afwachting van nadere beschikking; in active dienst te herstellen: bij het 8» reg. infanterie, den majoor der infanterie op non-activiteit jhr. P. F. O. Sickingha; bij het reg. rijd. artillerie, den lslfn luit. der artillerie op non activiteit jhr. W. C. Godin de Pesters; terug te plaatsen: bij het leger hier te lande, bij hel le reg. inf., den kapitein J. A. de Graaff en de l,te luitenants F. J. E. Cokart en L. Schneither, en bij het 4' reg. inf., den lsttI! luit. A. II. L. Badings; allen van het wapen der infanterie en gedetacheerd geweest bij hel leger in Ned. Indiëte bepalen: dat de kapitein J. F. van Regteren van liet 6de reg. inf.tot dusverre gedetacheerd bij het koloniaal werfdepot, zijn corps zal rejoigueren; werkzaam te stellen: bij de kon. milit. akademiemet 1° Sept. e. k. den kapitein A. J. Voorduin van het corps ingenieurs, mineurs en sappeurs. De minister van oorlog heeft zijne tevredenheid betuigd aan den Ist luit. G. N. de Wendt, van het 8st'- reg. inf., wegens de wijze waarop hij, onder de leiding van den kommandant in de 8sle stelling der genie, de werk zaamheden bestuurd heeft bij den aanleg van het aardewerk op den lvwak- kenberg in de stelling bij Nijmegen.

Leydse Courant | 1870 | | pagina 1