1870 DINGSDAG 22 NOVEMBER. De Courant verschijnt dagelijks, Zon- en Feestdagen uitgezonderd. De prijs der Courant is per vierendeel jaars f 3.franco p.p. 3.50, li met het Verslag der Handelingen van den Gemeenteraad f 3.35, franco p. p. ƒ3.85. Het verslag afzonderlijk is verkrijgbaar voor /2.50 'tjaars, buiten de expediliekosten. Afzonderlijke nommers der Courant zijn verkrijgbaar voor 5 Cents, franco p. p. 6 Cents, De prijs der A<1 ver ten tien is van 14 regels f 1- iedere regel meer 25 cents. STADS-BERIGT EN. IURGEMEESTER ex WETHOUDERS van LEIDEN, iezien het adres van Jacobus Moxtagne, koopman en winkelier, wonende ier, waarbij hij vergunning vraagt lol het inrigten van eene bewaar- B afs ran petroleum in het pakhuis in de Kraaijerslraatgctcekend wijk lil 270»; Jielet op art. 280 der Algemeene rolicieverordening van 24 October 18G7 Wenteblad n». 12); «en te weten, dat lot het hooren der eigenaars en bewoners van de naast elegene en belendende panden, ten opzigte der informatiën de commodo incommodo, door burgemeester en Wethouders zal worden gevaceerd het Raadhuis dezer Gemeente, op Donderdag den 24ste" November aanst. oonniddags te e//uren; zullende de belanghebbenden vcrpligt zijn hunne waren tegen dat verzoek op dien tijd in te brengenterwijlbij ver- q daarvanzij gehouden zullen worden zich tegen de inwilliging niet te ben verzet. Burgemeester en Wethouders voornoemd, v. d. RRANDELER, Burgemeester. ,eid£n, 21 November 1870. v. PUTTKAMMER, Secretaris. MNNENLANDSCIIG BERIGTEN. LEIDEN, 21 November. Voensdag aanst., den 23s,e0 dezer, des middags ten 12 ure, zal de kiezing plaats hebben van vier leden voor de kamer van koophandel en ieken alhier, ter vervanging van de leden, die met het einde des jaars ;ten aftreden. De aftredende leden, de hh. J. C. Zaalberg, J. van Heu- om Jr.D. A. Schretlen en II. C. Ilartevelf, zijn op nieuw verkiesbaar. Tot aanvulling van het berigt, voorkomende in ons nommer van 1 No- iber II., omtrent de terugkomst, van Ccsse bij Sedan, der vier heeren toren in de geneeskunde, uitmakende een gedeelte der//Ambulance Neer- daise de Ia Croix rouge", dient, dat aan ieder dier heeren, behalve daarin vermelde eervolle ontslag van w.ege het bestuur te Parijs, nu nog, bij missive van 11 November jl.een dergelijk eervol ontslag tereikt is geworden door het Leidsche comité van het Roode Kruis, ook verzoek en uit naam van het bestuur van het Roode Kruis te 'sHage, lelzende nog bijzonder de erkenning van hunne betoonde vlijt en kunde menschlievende behandeling in de verpleging van de aan hunne hulpvaar- heid toevertrouwde lijders. Bij het ministerie van oorlog zal op Woensdag 7 December aanst.bij ehrijving, aanbesteed worden de levering van het, voor de dienst van jaar 1871, bij de landmagt benoodigd ordinair, onderofficiers- en uit- nsteringlaken. De voor de dienst van liet jaar 1871 benoodigdc sloffen Ordinaire lakens: 80000 meter donkerblaauw, in twintig kavelingen, er van 4000 meter; 10000 meter lichtblaauw, in vier kavelingen, ieder 2500 meter; 4000 meter groen, bestemd voor het reg. grenadiers cn 5«rs. in twee kavelingen, ieder van 2000 nieter. Onderofficiers-lakens: 10 meter donkerblaauw, in zeven kavelingen, ieder van 400 meter; I) meter lichtblaauw", in drie kavelingen, ieder van 300 meter; 300 meter »en, voor hel reg. grenadiers en jagers, in ée'ne partij. Uitmonstering- ;ens: 630 meter rood, in drie kavelingen, ieder van 210 meter; 900 me- geel, in drie kavelingen, ieder van 300 meter; 30 meter lichtblaauw, stemd voor het 4e reg. huzaren, in eene partij; 100 meter zwart, be- tmd voor het reg. veid-artillerie, in eene partij. Lakens, bestemd voor t koloniaal werfdepót: G50 meter donkerblaauw keperlaken, in eene fllj. Van den 10c" tot den !8en dezer zijn te Katwijk aangekomen 21 schui- i, te zamen aanbrengende 1,481,000 stuks steur- en 360 kantjes pekelha- ig. De laatst afwezige schuit is mede aangeweest met 89400 stuks steur- 27 kantjes pekelharing. De prijzen waren williger. - Uit 'sllage meldt men ten opzigte der ministeriële crisis: Ten bewijze dat de geruchtenwelke dienaangaande in de residentie in inloop zijn, zeer uiteenloopen, kan hel volgende strekken* Volgens som- gen werd de zamenstelling van een nieuw ministerie opgedragen aan den ter van Reenen, oud-minister van binnenl. zaken, die onderscheidene per- men zou hebben geraadpleegd, o. a. de hh. van der Heim en Tets van oudriaunterwijl de heer vap Reenen zich hij herhaling naar het Loo zou ebben begeven. Volgens anderen heeft de lieer van Reenen in zijne pogin- tii tol zamenstelling van een nieuw kabinet niet kunnen slagen cn zouden l er door de overgeblevene ministers, hetzij gezamenlijk hetzij door den heer Fock alleen, pogingen aangewend worden tot reconstructie van het tegen woordig of tot zamenstelling van een nieuw kabinet. En tegenover al die geruchten zegt de Ned. Industrieel: //Van goederhand vernemen wij dat tot dit oogenblik (Zalurdag jl.) nog niemand van 's koningswege eenige opdragt ontvangen heeft om een nieuw ministerie te vormen of plaatsver vangers te zoeken voor de excellentiendie hun ontslag gevraagd of hunne portefeuille beschikbaar gesteld hebben. Alleen is de heer de Waal (op zijn verzoek) ontslagen en tijdelijk vervangen." Te 's Ilage is in den ouderdom van bijna 79 jaren overleden jhr. A. W. L. M. lleldewier, die vroeger in de Nederlandsche diplomatie onderscheidene betrekkingen heeft vervuld. Het Hbl. meldt dat eene derde rijke bezending materieel van wege het Amslerdamsehe comité van het Roode Kruis tegelijk met eene van het hoofd- comitc naar Metz verzonden is. Latere beriglen vandaar ontvangen melden dat het Hollandsche hospitaal, in het Gymnase aldaar opgerigt, door de leden van het Amsterdamsche comité, Arntzenius, Boeke en Liernur, onder medewerking van den lieer Maschek, gedelegeerde van het hoofd-comilé, allezins voldoet. De behoefte te Metz is zoo groot, dat drie expeditiën, die door dr. Beukema, die door mr. Jaeger daar gebragt waren en bovenge noemde, met de beide toezendingen van het hoofd-comité hoogst noodig zijn. Eene rijke expeditie door Engelschen gebragt kon in Metz geen onder komen vinden en is naar Nancy vertrokken. Volgens berigt van den kommandanl te Wezel (Pruissen)hebben zich uit de voeten gemaakt twee Fransche krijgsgevangenen, de een sergeant, de andere vermoedelijk sergeant-majoor, die verdacht worden van moord vergezeld van dielstal te hebben gepleegd. Een van hen spreekt Duitsch. Zij zouden den lldcD November jl. te Zevenaar zijn aangebonden en zich op weg naar de grenzen hebben bevonden, onder geleide van eenen brigadier. Laatstelijk zijn zij in het dorp Balbrich gezien. De genoemde kommandant onderstelt, dat de bedoelde militairen zich in vrijheid bevinden en den weg naar Nijmegen hebben ingeslagen. Te Groningen zullen de leden van de flankeur-compagnie van de voor malige Groninger cn Franekër studenten zich den 28sl"> dezer aan een ge meenschappelijk diner vereenigen, om den dag te vieren, waarop zij, 40 jaren geleden, tegen België ten strijde trokken. Een detachement infanterie is van daar naar ter Apel en Bourtange vertrokken, tot bewaking van de dijken aldaar, die gevaar loopen van te worden doorgestoken. Te Groningen hoorde men in den laatsten tijd spreken van onregel matigheden waaraan de rentmeester van de stads veencn en ter Apel zich zoude hebben schuldig gemaakt. Deze geruchten namen zoozeer in omvang toe, dat er besloten werd tol het instellen van een onderzoek door de Vecncommissie. Welke feiten daardoor aan het daglicht zijn gebragt, zijn niet met juistheid bekenddoch dit weet menals het resultaat van dat onderzoek, dal de ontvanger in zijn dienst is geschorst, en dat de waarne ming zijner betrekking tijdelijk is opgedragen aan de ingenieurs van de veenen en den gemeente-secretaris. In het nabij Maastricht gelegen dorp Cadier heeft Woensdag nacht bij den pastoor inbraak met diefstal plaats gehad. De dieven hebben verschei dene zilveren en gouden voorwerpen benevens eenig geld medegenomen. In de laatste zes weken is dit reeds de zesde maal dat dergelijke misdaden in die omstreken plaats vinden. Blijkens het antwoord van den minister van financiën op het verslag van de afdeelingen der tweede kamer omtrent lioofdst. VIIII der begrooting zal de nieuwe postwet zooveel mogeljjk in haar geheel met 1» January worden ten uitvoer gelegd. Er zijn reeds maatregelen genomen om tegen dat tijdstip mede uitvoering te kunnen geven aan sommige voorschriften der wet, waarvan het tijdstip van invoering aan de regering werd overgelaten. Aan de herhaaldelijk gedane toezegging om van regeringswege eene uitgave der wettelijke bepalingen, het postwezen betreffende, het licht te doen zien, zal bijtijds worden voldaan. 's GRAVENHAGE. 21 November. Tot notaris te Warffum is benoemd de heer W. Wijndells, cand.- notaris te Groningen. Aan den telegraphist 3|p kl. F. II. Meijer isop zijn| verzoek, eervol ont slag verleend. Door Z. M. is aan van den Oosierkamp en J. J. Muller, op hun

Leydse Courant | 1870 | | pagina 1