'sGRAVENHAGE, 8 Julij. 2. M. heeft vergunning verleend aan F. Loonen te Breda en M. Kat- tenvilder te Mijdrecht tot het dragen van het kruis fidei el virtutihun door den Paus geschonken. Aan den klerk bij het rijks-archiel J. J. Feilbi'ief is de titel verleend van adjunct-commies. Tot ontvanger der registratie te Steenwijk is benoemd de heer G. J. Verwey, thans in die betrekking te Sliedrecht. Be officier van administratie lsle kl. II. S. Bossehart, dienende op het wachtschip Ie Ilcllevoelsluis. is op non-activiteit gesteld en vervangen dooi den officier van administratie lslc kl. L. M. van Onselen. Ten gevolge van den uitslag van hel onlangs gehouden vergelijkend examen tusschen de adspiranten naar eene plaatsing als kadet bij de kon. militaire akademie, zullen met September aanst. als kadet aan die inrigling worden geplaatst: voor de infanterie hier te lande: L. C. Vervooren, .1. F. Oberholzer, .1. H. I'. de Lille Ilogerwaard, C. J. van Gheel Gildemeester. W. J. C. van lngcn. 11 11. 0. baron van der GapellcnA. ClarksonC. A. Sprenger en H. N. Ravestcyn; voor de artillerie hier te lande: C. H. A. R. Schuurman, A. J. Nelemans, J. L. Vogel, K. D. Punt. P. Kleynhens. jhr. J. Ortt, J. Hora Adema, A. W. J. .1. baron van Nagell. A. van Seters, J. J. A. F. Kannemans, P. G. L. baron Quarles de Quarles en jbr. A. J. B. Six; voor de genie hier te lande: J. 11. Neiszen en A. A. Beekman; voor de ar tillerie in Oost-lndie: A. G. Schroder; en voor de genie in Oost-Indie: jhr. E. Quarles van F Hord. Woensdag werd voor het prov. geregtshof in Zuidholland behandeld eene zoak, waarbij de betrokken persoon werd beschuldigd van valschheid in een onderhandsch geschrift door het namaken eener handteekeeing en het verzinnen eener vcrbindtcnis en het des bewust gebruik maken van het valsche stuk. Besch. had, ter verkrijging in huur van een gedeelte van eene woning, een huur-contract gesloten met den curator van het faillissement, waartoe genoemde woning behoorde, en dat huur-contract met den naam zjjner vrouw onderteekend, daar hij in den waan verkeerde, dat hij zijn eigen naam niet mogt voeren, omdat bij failliet en niet gehomologeerd was. In het eerst ontkende hij de handteekening zijner vrouw te hebben gesteld, toen echter eene verwijzing naar den procureur-generaal plaats hadwerd er eene memorie van suggestie aan het hof ingediend, waarbij bij bekende de handteekening te hebben gesteld. Ter teregtzitting van Woensdag jl. zeide hijdat hij sedert jaren alle brieven voor zijne vrouw schreef en die dan ook met haren naam onderteekendezoodat hij er niets kwaads in zag ook dit stuk te onderteekenen met haren naam. Het openbaar ministerie, waargenomen door den advocaat-generaal ror. van Maancn. requireerde zijne schuldig-verklaring, zoo als boven is medege deeld en veroordeeling tot tuchthuisstraf van 5 tot 10 jaren en twee geld boeten a 50. Be verdediger van den besch., mr. van Raalte, deed bij een uitvoerig pleidooi uitkomen, dat daar dit als eene gewone handeling va'n den besch. moest worden beschouwd, ervan geen fraude sprake kon zijnen achtte alzoo niet bewezen, dat er eene strafbare handeling was gepleegtl. Hij concludeerde ten slotte lot vrijspraak van zijn cliënt. Het hof heeft heden zijn arrest in deze gewezen enals zijnde niet be wezen dat er valschheid was gepleegdden besch. van het hem ten laste gelegde vrijgesproken. Bij deze zaak verdient nog vermelding, dat de raadkamers van regtbank en hof, in strijd met het gevoelen van hcL openbaar ministerie bij genoemde collegiënen waarvoor ook de verdediger in zijn pleidooi aan die collcgiën hulde toebragtgeenc voorloopige inhechtenisneming hadden bevolen. [JUITKNLANI>SCliK IKi51C,TICN t BELGIË BRUSSEL, 7 Ju lij. K Te Brussel zal eene algemeene vergadering van gelastigden van liberale vcrccnigingen uit alle oorden des lands worden gehoudenom onderlinge aaneensluiting te bewerken en afspraken te maken. De processie van het wonderdadig sacrament, die te Brussel eerst daags zou worden gehouden bij de 500sle verjaring van het wonder der bloedende hostie (naar de legende doorstoken door Joden, welke deswege de gruwelijkste straffen tegen heiligschennis ondergingen) zal niet plaats hebben. Daarvan is afgezien, en wel op een bevel uit Itomc, en volgens de Echo mede op aanzoek van het ministerie, hetwelk vreesde dat die plcgtigheid eene aanleiding tot botsingen op de straat zou worden. ENGELAND. LONDEN7 Julij. Door bet hoogerhuis zijn de amendementen, die hel bij de arlikelsge- wijze behandeling der Icrsche landbill daarin gebragt had, op nieuw in bunnen ouderlingen zamenhang overwogen. Een van de vroeger tegen den zin der regering aangenomen amendementen, hetwelk strekte tot beperking van het regt der boeren op vergoeding in geval van eene willekeurige op zegging der huur, is nu verworpen, en met 130 tegen 48 stemmen de oor spronkelijke bepaling hersteld. Twee andere amendementen zijn bekrach tigd maar in eene nieuwe, door de regering voorgeslagen, redactie, waardoor zij minder ongunstig voor den pachter worden, en een ander ameudement van gewigt is voor nadere overweging voorbehouden. Deze nadere overweging zal plaats hebben in de zitting van 8 Julij. Het lagerhuis heeft dezer dagen beraadslaagd over hel volgende voor stel door den heer Lambert ingediend: «Naar bet oordeel van bet huis is het wenschelijkdat er een of andere beslissende stap worde gedaan om afdoende en trapsgewijze vermindering in de nationale schuld te brengen." Eene bijzondere incometax van 9 of van 6 pence van ieder jaarlijkseh in komen werd als middel daartoe door den heer Lambert aanbevolen; zij zou, naar zijne berekening, in 35 ol in 44 jaren de gansche schuld uiti gen. Tot eenen zoo beslissenden stap verklaarde de minister van finaj, geenen moed te hebben. Hij meende zich voor het tegenwoordige te t ten bepalen tot hel jaarlijkseh overschot van 'srijks ontvangsten, en dit overschot diendezijns oordeelsniet uitsluitend lol schulddelging worden besteed, maar uit ontzag voor den wenscli des publieks gedeek tot belasting-vermindering te worden aangewend. Doch in beginsel erfe bij het noodzakelijke en behoorlijke van schulddelging, terwijl hij aan] dat daarvoor in de laatste jaren reeds vrij wat gedaan was. Hij vereen; zich met de motie, mits daarin de uitdrukking «beslissende" geschrapt w> Aldus gewijzigd is de motie zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Dingsdag 11. hebben de prins en de prinses van Wallis in Oxfords den eersten steen gelegd van eene kerk voor doofstommen. Te Falmouth is, gesleept door het stoomschip DeniabinnengckiJ de Noorweegschc driemaster Sicalendie negen maanden geleden do» bemanning in volle zee werd verlaten. De Sicalen van 800 tonnen, trok van Montreal naar Londengeladen met houten werd op 19 Oct 1809, weinige dagen na zijn vertrek uit Canada, door de bemanning n ten. Hel schip en ook de lading waren nog in goeden staat; zelfs meublement in de luit was nog in orde. Volgens hier te lande ontvangen berigten van het Zoutmeer, had 15 Junij de machinist van een trein van den Pacific Railway, toen 1#] Plata-rivicr naderde, eene bende van ongeveer 300 Indianen op de lijn dekt. Toen de trein naderde hieven zij een gehuil aan en daar de nt nist vreesde dat zij den trein wilden aanvallen, zette hij de machinei de trein snelde door de bende heen en doodde 13 Indianen. Volgens berigten uit Japan zijn daar te lande door aardbevingen d verwoestingen aangerigl. De groote vulkaan van Asamayama, in bel: ncnland. is in werking. FRANKRIJK. PARIJS, 7 Julij. Bij de voortzetting der disenssiën in bet wetgevend ligchaam hoeft heer Picard mededceling gevraagd van de verklaringen en correspondent! die tusschen het Fransche en het Pruissische kabinet gewisseld waren, beer Scgris antwoordde, dat hij voor zich nog geen nadere berigten ontvangenmaar dat de regering de berigten zou mededeclen te geschil tijdonder voorwaarde dat die mededeeling niet strekken zou tot vere ring van een staat van zakenwaarvan de regering een vreedzame uitkoi zocht. De heer Picard nam acte van deze verklaring. De heer Plichonj testeerde tegen het houden van zoodanige discussie in afwezigheid van minister van buitenl. zaken. De heer Favre herhaalde het verzoek i PicariJ en verlangde dat de kamer terstond den dag zou bepalen rooi interpellatie van Cochery. De heer Ollivier verzocht uitstel. De heer Fr riep daarop uit: 't is een ministerie van beursspeculanten! welke uitdii king eene hevige beweging onder de leden en het tot de orde roepen den spreker ten gevolge had. De heer Ollivier herhaalde, dat de regmi v alle berigten, die zij zou ontvangen, mededeelcn zou, als zij het goed», deelde, en dan zou zij het niet aan anderen overlaten een dag voor interpellatie te vragen. Het land kon van de krachtige en waardige ding der regering zeker zijn. Zij zou niets verzuimen om hel land licht geven. De heer Favre wenschte dat de kamer en het land door de gebt tenissen niet moglen worden verrast, zooals bij den Mcxicaanschcn oorl Hiermede liep de zaak af. Alhier is het gerucht in omloop, dat de minister van justitie J- senaat de vergunning zal vragenom een senator en oud-minister te vert gen. Daar 23 oud-ministers in den senaat zitting hebben, is het niet! makkelijk te gissen, welke owl-minister bedoeld wordt. De heer Thiers, die zich steeds voorstelt dat bij graaf von Bismari door en door kent, heeft verklaard overtuigd te zijn, dat de Pruissiscï staatsman van den aanvang af voornemens is geweest een zijner Pruissisri; officieren koning van Spanje te maken. In de IJays komt een vreemde soort van uitdaging voor. Eenigc of eieren rigten in den vorm eener advertentie eene uitdaging aan den af? vaardigde -- naam onbekend die, volgens bet verslag van het Joum officicl, in het wetgevend ligchaam had uilgeroepen, dat de Pruissenl Franschen konden verslaan. De onderteekenaars van deze advertentie twi; felen er niet aan, of de afgevaardigde, die zich deze uitdrukking verooi loofd heeft, zal ridderlijk genoeg zijn zich bekend te maken. Zoo t echter in gebreke mogt blijvendreigen de officieren al de leden der linke, zijde verantwoordelijk te stellen voor deze uitdrukking en hen een voortui Uit te dagen. -- Het Mém. dipl. spreekt op nieuw van eene aanranding door rooven ditmaal op Aziatiseh-Turksch grondgebied en jegens den persoon van eet Franschen consulaircn asent. den heer (filbert, consul te Erzerum, geploot! Deze is op zijne huwelijksreis met zijne jeugdige gade door ell roovers ii het gebergte overvallen en van alles wat hij bij zich hadter waarde v# 30000 fr., beroofd; bij welke gelegenheid zijn leven gevaar heeft geloopcn, l'Rl'IÜSE X. ve de is vai de: de tui aa de liS Al 011 I's BERLIJN, 7 Julij. Door den Noord-Duitschen bondsraad is een w ets-ontwerp vastgesteld betreffende de verpligling der ondernemers en bestuurders van spoorwegen bergwerken, fabrieken enz. tot het vergoeden van schade aan de slagtoffer van"ongelukken. Dit ontwerp, hetwelk in de eerstkomende zitting van dei rijksdag ingediend zal wordenbepaalt o. a.dat wanneer bij de exploitatr van eenen spoorweg een mensch gedood of gekwetst wordt, de ondernemer verantwoordelijk is voor de daardoor veroorzaakte schadeten ware li bewijst dat het ongeluk door hooger magt of door eigen schuld van den omgekomene of gekwetste veroorzaakt is, en dat de eigenaar van een berg werk, van eene steengroeve, van eene fabriek, wanneer een gcvolmagtigde

Leydse Courant | 1870 | | pagina 2