LEIDSCUE 0 E R AIT. 1870. WOENSDAG 22 .JUNIJ. STADS-BER1GTEN. se- BINiN EN LA N DSCI1E BE BIGT EN. -h S\ 144 Ü-l Da Courant verschijnt dagelijksZon- en Feestdagen uitgezonderd. De prijs der Courant is per vierendeel jaars ƒ3.franco p.p. ƒ3.50; 0j et het Verslag der Handelingen van den Gemeenteraad 3.35, franco p. p. f 3.85. Het verslag afzonderlijk is verkrijgbaar voor 2.50 j. 'sjaars, buiten de expeditiekosten. Afzonderlijke nommers der Courant zijn verkrijgbaar voor 5 Cents, franco p. p. 6 Cents. De prijs der Adverlcntit'n is van 14 regels 1- iedere regel meer 25 cents. iAm —pa Vergadering van den Gemeenteraad van Leiden. Donderdag 23 Junij 1870, lre«amiddags té twee ure. Onderwerpen Benoeming van leden van het Bestuur over het Werkhuis, uit de inge zetenen, hij periodieke aftreding. Benoeming van een tijdelijken 3', n hulponderwijzer van de 4e klasse, aan de openbare lagere school ir. 1 voor minvermogenden. am>. Staat van af- en overschrijving op de gemeente-begrooting van 1869. Voordragt betreflende de tienden onder de gemeenle van Leyderdorp. r<*". onderhaiidsche verhuring van de schietbaan, aan het rijk, ten behoeve van het garnizoen. Onderhandsche verhuring van een locaal voor ijkkantoor, aan het rijk. Verzoek van de Gemeente-commissie van het Nederduitse!) Hervormd kerkgenootschap, tot het plaatsen van een hek aan de deur der Iloog- landschc kerk. 1(p. Verzoek van den Kcrkeraad der Nederduitseh Hervormde gemeente, lot den afstand van het archief der Armbakkerij. Rekeningen over 1869, Van: a. het Werkhuis; b. de Gemeente-apotheekmet staat van af- en overschrijving en sup- pletoiren staat van begrooting van de administratie der Vercenigde Gast- en Leprooshuizen. Staten van af- en overschrijving en snpplctoire begrootingen1869, van: o. het R. C. Wees- en Qudeliedenhuis; b. het li. G. Armbestuur; c. liet Israëlitisch Armbestuur. "ge. Verzoek van S. van der Kampom afschrijving van plaatselijke directe 86; belasting. Ifl tan is, ui- mij ide >n<l en.'* te lat; te Go- LEIDEN. 21 Junij. Tot het gisteren en beden gehouden examen, om lot de akademische 57ISicu te worden toegelaten, hadden zich 37 adspirantcn aangemeld, waar- i er 18 zijn toegelaten. - Ook door de hoofdadministratic van het ö4* rcg. infanterie te 's Hcr- enbosch zal op 25 Julij aanbesteed worden de levering van 1509 eenmans -Hen dekens en 200 tweemans dito. 1 9 Gr Bij de algemeene commissie te Bodegraven was op 18 Junij ingekomen 8?ie som van 44710.50, waaronder de opbrengst der op ecnige plaatsen louden collecte. L. M. de koning gaf ƒ2500. II. M. de koningin ƒ1000. 3^K. 11. prins Frcderik ƒ1000, II. K. 11. prinses Marianne ƒ1000 en Z. K. II. 7 3t as Hendrik ƒ500. Ook waren ontvangen talrijke bezendingen kleederen 6V» levensmiddelen. Het bedrag der geledene schade beloopt, na aftrek der O'/s araiitie-gelden 325,025.50. - Naar men verneemt, heeft de minister van financiën bepaald, dal al I) 14 4% 16 ambtenaren bij de posterijen, die meer dan vijftig jaren dienst hebben, pensioen zullen gesteld worden. 12It T Van den lieer J. C. C. tlcuckel, gepensioneerd-majoor der O. I. artillerie 'silage, is ecne brochure verschenen, onder den titel: Gedachten over versterking van Nijmegen, waarin hij, met het oog op het wets-oilt- 1314 :IJ4 rp, regelende 's lands defensie, op nieuw aantoont hel nadeel, hetwelk 55vestingwerken eener stad, zoowel in vrede als in oorlogstijd, aan hare i4rgerij en aan het geheele land toebrengen, terwijl in geval van oorlog de 57 -(lediging eener vesting niet alleen oneindig mocijelijker is dan in vroegere enmaar voorlaan volkrijke versterkte steden zelfs voor geen langdurige dediging vatbaar zijn. Ook Nijmegen zou dus niet als vesting aan het 725/ii' kunnen voldoen, daar ieder, die geen leek in de krijgskunde is, kan 77%tnemen, dat een ondernemende vijand bij zijn oprukken zich niet met 1 beleg zou inlaten, maar veeleer elders den overgang van de Waal zou jrerkstelligen Omtrent de aanhouding van een Nederl. schip in Venezuela meldt het \d. het volgende: Een te Curasao gevestigd handelshuis is door overeen- ''''Wen met de regeringen van Venezuela en van Curacao verpligl tot het 27 7^'voer der brievenmalen lusschen het eiland St. Thomas, de in Venezuela _;egen havens La Guaira en Porte Gabclto, en liet eiland Curacao. Een van Coup schepen dezer firma, de pakketboot l.e Uonfleurmet een brievenmaal 1 boord, op weg naar Porte Cabello en Curasao, is te La Guaira op last het gouvernement van Venezuela in het voortzetten van zijn reis belet de Wir die plaats bestemde brieven zijn echter rondgedeeld. De gouverneur van Curacao heeft aan de regering van Venezuela gevraagd, welke de reden dezer handelwijze was. Wij kennen die reden niet, maar vermoeden dat zij daarin bestaan heeft dat het aangehouden schip oorlogscontrabaude aan boord had. Uit het Westland, waar het roojjen en liet verzenden der nieuwe aard appelen in vollen gang is, klaagt men zeer over den nadecligcn invloed van het drooge weder op het beschot. Als een bewijs van hetgeen aldaar in aardappelen wordt omgezet, wordt gemeld dat een commissionair een voor raad van ruim ƒ15000 heeft gehad alleen aan manden, bestemd om aardap pelen te verzenden. In den omtrek van Deventer gaan kooplieden bij de boeren rond om oude aardappelen op te koopen, waarvoor zij ƒ4.00 a 4.50 per hectoliter betalen. Volgens liet .V. v. d. D. is het' verhaal van ecne opïig tcrij ten huize van een makelaar in effecten te Amsterdam van allen grond ontbloot. -- Diakenen der Ned. lierv. gemeente te Leeuwarden en hel bestuur van het nieuwe stads-weeshuis aldaar ontvingen dezer dagen elk een som van ƒ1500, van een onbekende "ter gedachtenis aan een geliefde afgestorvene." Naar men uil Winschoten meldt is de persoon, die onlangs gearresteerd is wegens diefstal van geld aan het station aldaar en cellulair gevangen zat, in den nacht vau Zaturdag op Zondag uitgebroken. De rijksveldwachters hebben hem lot aan de Pruissisehe grenzen achtervolgd, alwaar hij is ontsnapt. Men schrijft uit Dokkum: In de vorige week zijn door de polderwer ker in het provinciale stroomwater de Sw emmer, onder Westergeest, de geraamten gevonden van drie volwassen personenwaarvan een van het vrouwelijk en twee van het mannelijk geslacht, zijnde bij een het hoofd van den romp gescheiden en van de beide anderen nog eenig hoofdhaar zigtbaar. Voorts schijnt het, dat twee dezer personen, man en vrouw, aan elkander gebonden met een vrij dik touwden dood moeten hebben gevon den. Doe deze drie lijken daar gekomen zijn weet men niet op te lossen; alleen weet men, dat bij eenc vorige bewerking van dit kanaal, 40 jaar geleden, het bij de toenmalige polderjongens buitengewoon ruw toeging. Vrijdag barstte boven de gemeente de Leur een kort, maar hevig ouwe- der los. De bliksem sloeg in den schoorsteen der pastorie, scheurde een ge deelte van den muur, schoot door de pijp van een vuurhaard in de kapcl- laanskamer, wierp den vuurhaard een eind ver en vertrok door een open staand raam, zijn weg nemende door de kaarsenmakerij van den koster. Twee der werklieden aan de nieuwe pastorie vielen, hetzij door de cleetri- citeit bedwelmd of door schik bevangen, neder, terwijl aan een derde een lepel uit de hand werd geslagen. Te Maastricht verklaarde zich dezer dagen een schoenmaker in staat van faillissement. De policic ontdekte echter, dal hij den vorigen nacht voor ƒ300 zijne voornaamste meubelen verkocht had aan zekeren de G., en dat deze zc onmiddellijk met den spoortrein naar Roermond had verzonden. Beiden zijn aangehouden, als beklaagd de een van frauduleus bankroet, de ander van medepligtighcid, dewijl de verkoop der meubelen slechts fictief was en geen ander doel had dan 0111 ze aan den faillieten boedel te ont trekken. De meubelen, ter waarde van ongeveer 700, zijn te Roermond in beslag genomen. In de gemeenle Jabcek, bij Maastricht, heeft de veldwachter van Gau ged t een jongen, met wien hij langen tijd in vijandschap leefde, zonder dat er twist was ontstaan, doodgeschoten. 's GRAVENIIAGE, 21 Junij. Z. M. heeft aan den referendaris J. W. A, Naber en aan den commies A. P. van Aarem, ambtenaren bij het bureau van den inspecteur van de geneeskundige dienst der landmagt, eerstgenoemde op zijn verzoek, eervol ontslag uil hunne betrekking verleend, en bij het bureau van den inspec teur van de geneeskundige dienst der landmagt benoemd: tot commies, den adjunct-commies H. S. Pret; tot adjunct-commies, den schrijver Isle kl. bij het dep. van oorlog J. P. Wenleler en den schrijver 2,le kl. bij dat dep. J. Errens. Tot kantonregter te Hulst is benoemd de heer mr. A. E. Croockcwit, thans griffier bij het kautongeregt*tc Wijk bij Duurstede. Tot ontvanger der directe belastingen te Uithuizen is benoemd de heer A. Bikthans ontvanger te Grootebroek. Z. M. heeft goedgevonden bij het personeel der militaire administratie te benoemen: tot militairen intendant Ist' kl., den militairen intendant 2H

Leydse Courant | 1870 | | pagina 1