LMDSCRE COURANT. s". m 1870. STADS-BERIGTEJN. BltNiNIvNLAlNDSCIlE IÏKIUGTEN. Ï2&" WOENSDAG 4 MEI. Be Courant verschijnt dagelijksZou- en Feestdagen uitgezonderd. De prijs der Courant is per vierendeel jaars f 3.franco p.p. f 3.50; met het Cerslag der Handelingen van den Gemeenteraad 3.35, franco p. p. f 3.85. Het verslag afzonderlijk is verkrijgbaar voor f 2.50 's jaar s, buiten de expeditiekosten. Afzonderlijke nommers der Courant zijn verkrijgbaar voor 5 Cents, franco p. p. 6 Cents. De prijs der Advertentiün is van 14 regels 1.—iedere regel meer 25 cents. BURGEMEESTER EN WETHOUDERS van LEIDEN, Gezien de adressen van: 1*. Hendrik Kooreman koopman; 2". Jan Kan bier, koopman; 3*. JOhann Philip Ringeling, zilversmid; 4°. Augustus Gijs- bert' Mui.ié, instrumentmaker; 5°. Hendrik van der Hoorn, koopman, en 6». Willem Bkrnardus Arnoldus van Harteveldt, melkverkooperallen wo- aeade binnen deze gemeente, waarbij zij vergunning verzoeken de 1« om liet pakhuis achter zijne woning aan den Ouden Rijn, wijk VII n". 719, tot magazijn van lompen en dat aan de Middelstegraeht, wijk VII n°. 548 en 549tot magazijn van lompen en beenderen te mogen inrigten; de 2« om het pakhuis aan de Oranjegracht, wijk VIII n°. 533, tot magazijn van lompen en beenderen te mogen inrigten en gebruikende 3' om in het achterste gedeelte van het huis aan de Oude Vest, wijk VI n». 556, eene ziltersmidsvuringte mogen doen plaatsen; de 4e om in het huis aan de lireèstraat, hoek Maarsmansteegwijk IV n". 219, eene vuring te mogen doen plaatsen; de 5' om zijne woning aan de Hoogewoerd, wijk III n°, 418) en het daarachter gelegen erf tol magazijn van brandstoffen te mogen in rigten, en de 6s om »n een pakhuis in de Singelstraat, wijk VIII n°. 314, varkens te mogen houden en mesten; Gelet op art. 4 van het Koninklijk besluit van 31 Ja nu a rij 1824 (Staatsblad n". 19). en art. 224 der Algemeene Policievcrordening van 24 October 1867 (Gemeenteblad n°. 12) Doen te wetendat tot hel hooren der eigenaars en bewoners van de naast bijgelegene en belendende panden, ten opzigte der information de commodo et 'incommododoor Burgemeester en Wethouders zal worden gevaceerd op het Raadhuis dezer Gemeente, op Maandag den 9Jen Mei aanslaande, 'svoormiddass te elf uren; zullende de belanghebbenden verpligt zijn hunne bezwaren tegen die verzoeken op dien tijd in te brengen, terwijl, bij ver zuim daarvan, zij gehouden zullen worden zich legen de inwilliging niet te hebben verzet. Burgemeester en Wethouders voornoemd, v. d. IkRA N DELER, Burgemeester. Leiben, 3 Mei 1870. v. PUTTKAMMER, Secretaris. Vergadering van den Gemeenteraad van Leiden, Donderdag 5 Mei 1870, 's namiddags te twee ure. Onderwerpen 1'. Verzoek van Mevrouw de wed. A. B. üarkev, geb. Coops, om ontslag als Regentes van het Heilige Geest of Arme Wees- en Kinderhuis. 2°. Verzoek van Dr.: J. L. van Praag, om continuatie als stads-geneesheer. 3». Bezwaarschriften tegen en vaststelling van het kohier der plaatselijke direete belasting, dienst 1870. 4». Staat van af- en overschrijving op de gemeente-bcgrooling 1869. 5'. Voordragt tot verhooging der jaarwedden van de leeraars in liet fransch en in de aardi-ijkskmide en geschiedenis aan de gemeente-instellingen voor hooger en middelbaar onderwijs. 6». Onderhandsche verhuring van: a. de huizing buiten de voormalige Wilte-poort; b. het huis op de gedempte MarendorpsachtergrachtVI. 867. 7". Adres van G. J. Iioeleu., tot bekoming van gemeentegrond. 8°. Staat van af- en overschrijving op de begrooting van het Evangelisch Luthersch Wees- en Ondeliedenhuisvoor 18G9. Ir. Rekening van de Stads-bank van leening, 1869. LEIDEN, 3 Mei. Heden morgen werd bet stoffelijk overschot van den heer D. A. Kelder, een onzer ingezetenen, die, bij de behartiging eener uitgebreide zaak, zich in verschillende betrekkingen steeds met voorbeehligen ijver Iiad toegelegd «p de bevordering der belangen van maatschappij en kerk, in Katwijks duin ter aarde besteld. Door zijne bediendenwaarvan de meesten sedert jaren bij hem in dienst -warenwerd het lijk grafwaarts gedragenen bij de geopende groeve, waarom-zich, behalve de familie-betrekkingen, een tal van vrienden van den overledene hadden vercenigd, was dr. W. SchefFer, pred. bij de Ned. herv. gemeente alhier, de tolk van aller gevoel, door met treffende woorden den man te sehetsen zooals hij in ons midden bad geleefd en werkzaam was geweest. Namens de familie werd door den schoonzoon van den overledeneden heer Boonvoor de op zoo treffende wijze betoonde belangstelling dank gezegd. I. M. heeft aan H. J. J. Mockaarts. gepensioneerd marechaussee, thans gedetineerd te 's Hertogenboseh kwijtgescholden de straf des doods, waarioe hij bij, arrest van bet profs gcreglsbof in Noordbrabant van 23 December 1R69,, wegens moord op den cipier van liet huis van arrest te Waalwijk, i« veroordeeld, en die straf in eene twintigjarige tuchthuisstraf veranderd. -- De commissie belast met bet afnemen van bet geneeskundig staats examen beeft de bevoegdheid van arts toegekend, aan den heer P. W. Mari. van Abbenbroek. Bestuurderen van het volks-zangonderwijs te Amsterdam hebben het ■voornemen opgevat, hel laatste toongedicht van W. Smits(Onverwelkbre krans), uit te geven in klavier-partituur, met de voortreffelijke begeleiding, die Smits zelf daaraan beeft toegevoegd. Het werk wordt uitgegeven in groot 8° (zoogenaamd Petersformaat) en bevat ongeveer 65 bladzijden gegraveerde notendruk. Eene Iloogduitsche vertolking, door de begaafde mevrouw Ileinze- Berg, wordt aan den Hollandschen tekst toegevoegd De prijs buiten in- teekening is ƒ1.75. Voor de inteekenaers evenwel is die prijs slechts 1.25; en, zoodra méér dan 2000 hebben geteekend, slechts /!.- heigeen alsdan in de dagbladen zal worden aangekondigd. Bovendien wordt eene naamlijst der inteekenaars aan de klavierpartituur toegevoegd. De afzonderlijke zang stemmen (die trouwens enkel den ilollandschen tekst doch daarentegen ook de muziek eu woorden bevatten van de geheele éérste afdeeling op zich zelve reeds een kostelijke schat voor kleine zangkoren, die gewoon zijn zonder begeleiding te zingen, zijn, het stel van 4 stemmen, verkrijg baar voor ƒ0.75. Elke afzonderlijke stem kost 0.25. Wie bet verlangt, kan, voor 0.75 bovendien, hel voortreffelijk photographisch afbeeldsel van .■Smits, in het klavier-uittreksel ingebonden verkrijgen. «Dezuivere opbrengst van het werk zal besteed worden, zegt de commissie, in den. geest en naar het hart van hem, dien wij (en zoo wij vertrouwen geheel liet vaderland) een gedenklecken der liefde willen stichten: een gedenktcekendat wij.. ieder, die dit met ons wilzal het ons dank wijtenniet nader aanduiden Tot teregtwijzing van het berigt, omtrent de vergadering van de Nederl. herv. predikanten-vereenigingden 27slr0 April gehouden, wordt ons, zegt het V. D., nader medegedeeld, dat het debat over de doodstraf, naar aanleiding van de stellingen van ds. van Rhijnaan bet einde van eene lange en ver- moeijendc ochtend-zitting gehouden, toen de vergadering lang niet voltallig meer was, onwillekeurig hel karakter van eene zamenspreking gehad heelt, die tot geen resolutie leiden kon. Dus is omtrent de meening van de ver gadering, als zoodanig, niets gebleken, terwijl er nóch van een aanval op den gcachten verdediger van de stellingen, nóch van een afval sprake kan zijn. Er zijn bedenkingen gemaakt en wedersproken - niets meer. Bij ite Ned. herv. gemeente te Berg-Ambacht is tot predikant beroepen d\ Ringnalda, pred. te Aarlanderveenbij die te Harderwijk d\ Voorhoeve, pred. te Amersfoort; bij die te Rozenburg d'. Sigal, pred. te Lage Zwaluwe; bij die te Kockcngen ds. Hana, pred. te Veldhuizen (Benlheim); bij die te IJsselstein d'. van Lindonk, pred. te Nieuw-Loosdrecht; bij die te Goénga d'. van der Weydepred. te Abcoude; bij die te Nieuwlciizen d\ van Rijsoort, pred. te Bijnsburg; bij die te Zevenhoven d\ Iveaijenbelt, pred. te Ede; bij die te Arkel de cand. A. J. E. von Dick. Namens de ingenieurs enz.geëmployeerd aan de spoorweglijn Rotter- dnm-L)ordrecht, is door eene commissie aan den heer hoofdingenieur Michaelis een geschenk aangebodenals bewijs hunner bijzondere hoogschatting van zijne groote verdiensten en volharding, in betrekking tot de aansluiting van liet zuidernct van den staatsspoorweg aan den IloIIaudschen spoorweg. Het genoemde geschenk bestaat in een albumbevattende de portretten der heeren ingenieurs enz.aan die lijn geattacheerd. Bij gelegenheid van hel bezoek van Z. M. den koning aan de tentoon stelling van teekeningen in de zalen der maatschappij Arti et Amiciliae te Amsterdamis de zilveren medaille vereerd aan den heer W. de Famars Teslas, van Utrecht, en de bronzen aan den heer A. Mauve, te Amsterdam. De gouden medaille wenschle Z. M. te bewaren tot de najaars-cxposilie. Te Amsterdam heeft in den nacht van Zondag op Maandag een vecht partij plaats gehad in een danshuis op den Zeedijk tusschen drie Noordsche zeelieden en liet personeel aan dit huis verbonden. Eene vrouw is daarbij zoodanig getrapt en mishandeld, dat zij in bet gasthuis moest worden opge nomen. De policie is spoedig tusschen beiden gekomen en heeft de bel hamels gevat. Men verneemt dat te Amsterdam het plan tot het bouwen van eenen nieuwen nalionalen schouwburg weder te voorschijn is getreden. Reeds zou de architect Oudshoorn een plan daartoe hebben ontworpen. De koninklijke

Leydse Courant | 1870 | | pagina 1