van de naburige gemeente Hessel-Loo, verschrikt door het gezigt van ecu vreesselijken brandin het houtmagazijn van den Belgischen spoorweg Grand- Central. Eerst tegen 3 uur in den morgen heeft men het vuur kunnen meester worden. Builen de schade en eenige verbrande spoorwegrijtuigen heeft men geen ongelukken te betreuren. De burgerlijke en militaire auto riteiten, chefs en geëmployeerden van den spoorweg, het garnizoen, allen legden de handen ineenten einde de ramp af te wendendiehadde de brand de werkplaatsen bereikt, de aanleiding zijn zoude dat 500 tot 600 werklieden voor korteren of langeren tijd hun werk hadden moeten staken. - De lij U plegLigheid van den vermaarden de Beriot is door een groot aantal belangstellendenliefhebbers der kunsten vereerders van den over ledene bijgewoond. Onderscheidene redevoeringen werden bij het graf uitge sproken waarin de verdiensten werden geschetst van den grooten meester. De voornaamste werken van de Beriot bestaan in veertien verschillende aria's negen concerto's, acht sonates, elf studiën, drie duo's, twee trio's en eene eantalo. Het laatste voortbrengsel van zijnen geest is de «Méthode de violon" in drie deelen. De overledene was niet alleen groot musicus, maar tevens bekwaam teekenaar, beeldhouwer en schrijver en heeft, onder andere ge schriften zeer geestige fabelen nagelaten. Men denkt er aan hem een stand beeld op te rigten, EKGEL1KD. LONDEN, 22 April. De kanselier der schatkist wenscht de belasting, die geheven wordt van eiken passagier, die per spoorweg wordt vervoerd, te wijzigen, en wel zoodanigdat die belasting percentsgewijze van de bruto-opbrengsten zal worden geheven. Deze maatregel wekt groote ontevredenheid, en men dringt er op aan, die belasting slechts van de zuivere ontvangsten te heffen. Zoowel te Manchester als te New-Castle zijn weder vrij aanzienlijke hoeveelheden wapenen en ammunitie in beslag genomen, die, naar men ver moedt, door fenians verzameld waren om lot het uitvoeren van eenen aan slag gebezigd te worden. De ongerustheid, waarin men te Liverpool verkeerde omtrent het lot van een drietal stoomschepen, is door het ontvangen van nadere tijdingen opgeheven. Uit Alexandrië wordt volgens de Times gemeld dat twee Fransche stoombootcn waaronder l'Impératricevoor de eerste maal, met mails en passagiers, de reis naar China door het kanaal van Suez hebben aanvaard, en dat beide die schepen belangrijke averij bekomen hebben. Men ver moedde, dat zandbanken waren ontstaan op de plaatsen, die aan de onlangs gewoed hebbende woestijnwinden zijn blootgesteld; en het mislukken van de poging om zulke groote schepen het kanaal te doen passerenhad een ougunstigen indruk gemaakt. Kapt. Stevens, van de bark Covenanter, den 6dfn dezer te Kaapstad binnengeloopen om provisionberigt dat hij op de hoogte van Mosselbaai de Hollandsche bark Vertrouwen ontmoet heeft, die noodseinen deed. Digt bij haar gekomen, deelde de kapitein mede, dat de geheele bemanning, op één jongen na, met de koorts te kooi lag, en dat er reeds twee gestorven waren, zoodat hij alleen met dien knaap het geheele schip, 100 ton groot, besturen moest. Hij was nog twee andere schepen tegengekomenmaar geen van beide had hem bijstand willen verleenen. Kapt. Stevens had hem toen van een voorraad kina voorzien en den raad gegeven Mosselbaai binnen te loopen. Er is echter sedert niets meer van het schip vernomen. FRANKRIJ K. PARIJS, 22 April. Men verwacht dat het decreet lot oproeping der kiezers voor de stem ming over het plebisciet op den 8s,en Mei morgen het licht zal zien. Onder de partij der legitimisten is besloten onthouding van stemming over het plebisciet aan te bevelen. De Constitutionnel berigt dat de militairen van de land- en de zee- magt van eiken rang, die meerderjarig en in het genot der burgerregtcn zijn, in de gelegenheid zullen worden gesteld hunne stem over het ple bisciet uit te brengen ter plaatse waar zij verblijf houden. Men verneemt thans dat de heer de Banneville van de bekende nota onzer regering aan kardinaal Aritonelli eenvoudig mededeeling zal doen, zonder hem daarvan een afschrift te geven. Hoewel de senaat geweigerd heeft in de nieuwe constitutie de bepaling op te nemen, dat zijne leden door den keizer in rade van ministers moeten worden benoemdis de keizervolgens de Ind. Beigevoornemens geene benoeming van senaatsleden zonder raadpleging van het ministerie te doen. SPANJE In tegenspraak met hetgeen dezer dagen door de regering in de cortes werd verklaard, ten opzigle van het dempen van den opstand op Cuba, is thans weder het berigt ontvangen dal de opstandelingen na een bloedig gevecht zich van Somo hebben meester gemaakt, liet berigt is echter over New-York ontvangen. PRUISSEN. BERLIJN, 22 April. Het is zeer waarschijnlijk, dat de conversiemaalregelwaartoe de reet ring thans overgaataanleiding zal geven tot een zeer belangrijk regtsgedin; Indertijd is beslag gelegd op een aanmerkelijk gedeelte van het vermot;? van den ex-koning George van Ilanover, namelijk op een som van 16 mi lioen th.in staatspapieren belegd. Deze zijn geconverteerd, en naar me verneemt, heeft de ex-koning daartegen geprotesteerdop grond dat autoriteit, die beslag heeft gelegd op bedoelde effecten, hare bevoegdhei heeft overschreden, doordien zij de bepalingen der conversiewet op dieeffe? ten heeft toegepast. Met belangstelling ziet men de verdere stappen van de, verdreven monarch in deze quaestie te gemoet. Baron von Rotschild, van Frankfort, is te Berlijn aangekomen, u het doel onderhandelingen aan te knoopen nopens de overname der nieut spoorwegleening groot 8 millioen florijnen. Ook zijn Woensdag 11. drie Japansche officieren, Mihori, Jamahata? Nuhamonra, van Hamburg komende, te Berlijn aangekomen en in het hot Janson afgestapt. Zij zijn voornemens eenige weken aldaar verblijf te houd met het doel verscheidene militaire inrigtingen in oogenschouw te uenu Van daar zullen zij zich met hetzelfde doel naar Parijs begevenzij sprei Engelsch en Fransch. -- De premieleening van de stad Maintzgroot 6 millioen flor.is don Volksbank overgenomen. Te Munchen werd dezer dagen door de regtbank behandeld de van zekeren Franz, den leider der sociaal-democraten aldaar. Hij hai verschillende gelegenheden de leden der kamer van afgevaardigden in oj baar geschrift aangevallen en tevens tegen de kamer in het algemeen i beschuldigingen gerigt. Op grond zijner stelling, dat eigendom diefstal betoogde hij dat de Beijersche kamer geene vertegenwoordiging des vol maar louter van eene dievenklasse was. llij is tot 30 dagen gevangenissi veroordeeld. De keizer van Rusland zal op zijne reis van Petersburg naar I eenige dagen alhier vertoeven en waarschijnlijk den 9,len Mei te dezer sl aankomen. OOSTENRIJ K. WEENEN 22 April. Er bestaat hoop dat de zooveel tegenstand ontmoetende wet betreffi de nijverheidsbelastingwelke vooral in de lagere en arbeidersstanden populair was en ismaar desniettemin door beide kamers van den rijks werd goedgekeurd, niet door den keizer zal worden bekrachtigd. De II tier Zeitung bevat daarentegen de keizerlijke sanctie op de wet betreffi de nieuwe spoorweglijnenals ook op de wet een termijn vaststellende de conversie der staatsschuld. Deze decreten zijn reeds gecontrasig» door de nieuwe ministers PotockiPretis en Distier. Er worden alhier door de verschillende nationale fractién, wier sti thans is bereikt, nl. een ander kabinet, vergaderingen gehouden, ten te beraadslagenwelke houding zij tegenover de nieuwe regering z aannemen. INGEZONDEN. Indien het waar is (en waarom zou het dat niet?) dat gij de zaal quaestie au fond met mij eens zijt. mijnheer A, voeg dan uw manneni bij mijn vrouwen-woorden help mij toonen dat ik niet wensch slt iooon/eM-strijd op te wekken. De idealisten of utopisten hebben behi aan de realisten, aan de utiliteits-mannen. Vereenigd kunnen zij sle wat goeds daarstellen. Gescheiden schermt de een in de lucht, kruip ander bij den grond. Deze leeft slechts in het heden, gene is zijn vooruit en kwijnt weg in onmacht. Ik bid uwacht niet op mijn s (dat nog niet zeer nabij schijnt te zijn), maar help mij het te bereiken „Ye, who love mercy, teach your youlhful sons «To love it too; the spring-time of our years «Is soon dishonor'd and defiled in most «By budding ills; that ask a prudent hand «To check them. But alas! no sooner shoots, «If unrestrain'dinto luxuriant growth. «Than cruelty, most dev'lish of them all." Cowper. TIIËRÈS Te Leiden ter Boekdrukkerij van J. C. DRABBE.

Leydse Courant | 1870 | | pagina 6