LEID8CÜE C011 U I Ml. 1870. N". 50. OINGSDAG 8 MA ART. De Courant verschijnt dagelijks. Zon- en Feestdagen uitgezonderd. De prijs der Courant is per vierendeel jaars ƒ3.— franco p.p. f 3.50; 1 met het Verslag der Handelingen van den Gemeenteraad ƒ3.35, franco p. p. 3.85. liet verslag afzonderlijk is verkrijgbaar voor j 2.50 's jaars, bicrtcu de expediliekosten. Afzonderlijke nommers der Courant zijn verkrijgbaar voor 5 Cents, franco p. p. 6 Cents. De prijs der Advertentien is van 14 regels f 1.— iedere regel meer 25 ecnls. - STADS-BER1GTEJN. ;1 H ER-IJK. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEIDEN, .8 Gezien het besluit van Gedeputeerde Staten der provincie Zuid-Holland, van den ,-^iten February II., n°. 55 Provinciaalblad n°. 17), houdende bepaling van de ■liijdstippen van den her-ijk der maten en gewigten in de verschillende gemeenten in •5IJeze provincie, voor het jaar 1870; Herinneren den ingezetenen dezer gemeente hunne verpligting, overeenkomstig -irt. 15, lelt. der wet van den 7cn April 1869 (Staatsblad n". 57), tot het 2;doen her ijken van alle reeds in gebruik zijnde maten, gewigten en weegwerkluigen under mededeeling dat daartoe door den arrondissements-ijker zitting wordt gehouden -ill het locaal van den Ijk, op de Breéstraatin het Stadhuis, en wel - voor Wijk V, op den 8, 9 en 10 Maart, "telken dage van des morgens 9 tot des namiddags 3 uren Ter kennis van de belanghebbenden wordt gebragtdat volgens besluit van neer Minister van Binnenlandsche Zaken, van den 21"™ December 1869, n°. 188 (12® afd.), opgenomen in het Provinciaalblad n". 122/1869, de letter B, in den gewonen drukvorm, eenigszins schuin gesteld, bestemd is tot jaarletter zoo wel van den ijk als van den her-ijk. En zal hiervan openbare kennisgeving geschieden door aanplakking en door plaat sing in de Leidsche Courant. Burgemeester en Wethouders voornoemd Leiden. 12 February 1870. v. d. BRANDELER, Burgemeester. v. PUTTKAMMER, Secretaris. - BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEIDEN, Gezien art. 11, 2e alin.der Verordening van 30 Junij 18G6, op de open bare scholen voor gewoon lager onderwijs voor on- en minvermogenden Gemeenteblad n". 19); Doen te weten, dat de inschrijving van nieuwe leerlingen op de openbare r scholen voor on- en minvermogenden zal plaats hebben van den 7deD tot en 5 met den 19dcn Maart e. k.in de schoollocalcn in de Rijnstraatin de Brandewijnsteegop de Binnenvestgracht aan het plantsoen, en op de Oude =jVest, des voormiddags van half negen tot negen uren en dés namiddags van half twee tot twee urenbehalve des Zaturdags namiddags en des Zondags. Burgemeester en Wethouders voornoemd v. d. BRANDELER, Burgemeester, j Leiden, 1 Maart 1870. v. PUTTKAMMER, Secretaris. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEIDEN, Gezien bet adres van Cornei.is Versny smidwonende binnen deze ge meente, waarbij hij vergunning verzoekt om in het perceel aan de Sint Jacobsgracht, geteekend wijk II n". 172, eene smidsvuring te mogen doen plaatsen; Gelet op art. 4 van het Koninklijk besluit van 31 Januarij 1824 (Staats blad n". 19), rakende vergunningen ter oprigting van sommige fabrieken en trafieken Doen te weten, dat tot het hooren der eigenaars en bewoners van de naast- bijgelegene en belendende panden, ten opzigte der information de commodo et incommodo, door Burgemeester en Wethouders zal worden gevaceerd op liet Raadhuis dezer Gemeente, op Donderdag den lOdcD Maart aanst., i 'svoormiddags te elf uren; zullende de belanghebbenden verpligtzijnhunne bezwaren tegen dat verzoek op dien tijd in te brengenterwijlbij ver zuim daarvan, zij gehouden zullen worden zich tegen de inwilliging niet te hebben verzet. Burgemeester en Wethouders voornoemd, v. d. BRANDELER, Burgemeester. Leiden, 7 Maart 1870. v. PUTTKAMMER, Secretaris. BUNNENLANDSCHE BEBIGTEN. LEIDEN, 7 Maart. De minister van binnenl. zaken heeft ter kennis van belanghebbenden i gebragt, dat de examens ter verkrijging van aclen van bekwaamheid voor bet middelbaar onderwijs voor het jaar 1870 zullen worden afgenomen in den loop der maand Mei aanst. Zij die zoodanig examen wenschen af te leggen, worden verzocht zich vóór den 15den April 1870 schriftelijk aan te melden aan het dep. van binnenl. zaken en daarbij naauwkeurig op te ge ven tot welk examen zij verlangen te worden toegelaten, met aanwijzing van letter en nummer der programma's De minister van marine heeft ter kennis van belanghebbenden gebragt dat te Amsterdamin de tweede helft der maand Julij aanst.een verge lijkend examen zal worden gehouden tusschen jongeliedendie bij het garnizoenshospitaal te Amsterdam, in verband met het onderwij s aldaar aan bet athenaeum illustre gegeven wordende, wenschen te worden opgeleid lot officieren van gezondheid bij de zeemagt. De toelating heefl slechts man, die de ligling voor de nationale militie van 1870 uit- vcrdeeld worden over de verschillende corpsenals volgt, en jagers 700, 1® reg. 050, 2® re? 900, 3e rcg. 1000. 4® 1050. 5® reg. 1050. 6e reg. 1050, 7® reg. 950, 8 reg. 1000; cavalleiie: reg. huzaren 95, 2® reg. 130, 3" reg, 95, 4e reg. 95; artillerie, reg. eenmaal in het jaar plaats en wel op den 1"®» October van elk jaar. De aan te nemen jongelieden moeten op den dag der toelating den vollen ouderdom van 17 jaren bereikt hebbenen niet onder zijn dan 20 jaren. Ver zoeken tot toelating moeten voor of op 31 Mei bij den minister ingediend worden. Door den minister van financien is ter kennis van belanghebbenden gebragt dat ter opleiding voor telegrafist bij de dienst van den rijkstele graaf, na vergelijkend onderzoekhoogstens achttien leerlingen zul len worden toegelaten, tot het te dien einde aan hen te Amsterdam le verstrekken onderrigt. Zij die aan bedoeld onderzoek verlangen onderwor pen te worden, moeten zich vóór of op den 18drn April aanst. bij het dep. van financiën daartoe aanmelden door een op zegel geschreven verzoek. De adspiranten moeten geboren zijn in een der jaren 1845 tot 1852 in gesloten. De 11000 makenzullen reg. grenadiers reg 1« veld-art. 500: 1' reg. vest.-art. 410, 2° reg. 390, 3e reg. 410; reg. rijdende art. 75; liej corps pontonniers 50, en het bat, mineurs en sappeurs 100. Gedeputeerde staten van Zuidholland hebben besloten het door elke ge meente te dragen gedeelte van het aandeel dezer provincie, in de te leveren manschappen voor de ligting van 1870 te bepalen, als o. a.'s Gravenhagc 245, Delft 70, Rotterdam 297, Schiedam 53, Leiden HG. Gouda 40 en Dordrecht 00. Men leest in the Sinm IVeeklg Advertiser van 6 Januarij 1870: Wij- hebben vernomen van Z. E. den minister van buitenlandsche zakendat zijn broeder het gezigt zal herkrijgen. Z. E. en andere hooggeplaatste Siamezen spreken op de meest vleijende wijze van de voorkomendheid en kunde van den met roem bekenden oogheelkundige dr. Iloogenstraaten. Men schrijft ons uit Voorscholen: Toen op 3 December jl. het buitenver blijf Ter Wadding, gelegen aan den straatweg naar Voorschoten, verkocht werd, ontstond daarmede ook de reglmatige vrees dat het na de aanvaar ding spoedig zou worden afgebroken. Men kent het lot van vele in onze dagen verkocht wordende buitenverblijven. Maar ook het was door sloopers en wel met het oog inzonderheid op geschilderde behangsels, in eene der kamers van de huizing aanwezig, duur gekocht. Men zeide dat die behang sels voor Engeland wel 3000 a 4000 zouden kunnen opbrengen. Naar men thans tot veler genoegen verneemt zon het plan om Ter Wadding le sloopen echter een jaar worden uitgesteld, of zich in dien lijd nog een koo- per of huurder zal opdoen, terwijl alles in ongeschonden slaat blijft behou den. Bijna algemeen wordt gewenscht dal dit uitstel lol eene zoo gunstige uitkomst zal leiden dat Ter Wadding zal blijven bestaan. Een groot deel toch van den weg naar Voorschoteneertijds langs buitenverblijven loo- pende, verloor in de laatste jaren alle bekoorlijkheid. Het eerste belangrijk verlies had plaats in 1853toen het deftige Vredenhoef werd gesloopten welk een gezellig oordhoe menig geliefkoosde plek met statig geboomte is toen weggeruimd, om later niets dan een ver gezigt van weilanden over te laten. Daarop volgde in 18G2 het oude Adegeest, waarvan de huizing en het bosch eerlang in boerenhofstede en land werden herschapen. Nu dezen winter is een gedeelte van de buitenplaats Stadwijk gevallen en zoo zou door het sloopen van Ter Wadding al weder een der fraaiste gezigten aan de Vink voor altoos worden weggenomen. Naar men verneemt is door wijlen den heer Joh. Cool, te Voorburg overleden, aan de diaconie der hervormde gemeente te Schiedam, vermaakt een nominaal kapitaal van ƒ12,000 inschrijving op het grootboek der Nat. W. S.rentende 2V2 pCt.vrij van successie-regt. Te Rotterdam isj Zalurdag aan het West-Nicuwland hij de Groote Markt, onder een watertrap drijvende gevonden, het lijkje van een pasgebo ren kind van het mannelijk geslacht, reeds in vrij ver gevorderden staat van ontbinding verkeerende, en alleen gekleed met een mutsje en een hemdje. -• Vrijdag avond 11. is te Amsterdam in een der zalen van het Paleis voor Volksvlijt de eerste bijeenkomst gehouden door hoofd- en kommandeerende officieren der schutterij. Een groot aantal belangstellenden was tot bijwo ning der vergadering uit vele oorden des lands opgekomen. Het doel, dat men bij het ontwerpen dier vergadering in het oog had gevat, was: het bevorderen van de belangen der schutterij in het algemeen, door onderlinge

Leydse Courant | 1870 | | pagina 1