ij:IBS(HI; COURANT. K\ Si) Ife70. WOENSDAG 16 FEBRUARI J. STADS-BERIGTEN. BUNNEN LA NDSCHE BL BIG E N I)e Courant verschijnt dadelijks. Zon- en Feestdagen uitgezonderd. Ue prijs dct Courant is per vierendeel jaars ƒ3.fianco p.p. /3.5Ü; met het Ferslag der Handelingen ran den Gemeenteraad f 3.35franco p.p./ 3.35. Het rei slag afzonderlijk is verkrijgbaar voor J 2.50 'sjaals, huilen de expeditiekosten. Afzonderlijke nommers der Courant zijn verkrijgbaar voor 5 Cents, franco p. p. 6 Cents. De prijs der Advertentifin is van 14 regels 1.iedere regel meer 25 cents. BURGEMEESTER ex WETHOUDERS vax LEIDEN, Gezien de volgende adressen van ingezetenen dezer gemeente, waarbij zij vergunning verzoeken tot het inrigten eener bewaarplaats van petro leum. in de daarbij omschreven pcrceelenen wel van: 1". Johaxnes vax Berkee, in het pakhuis in de 2* Ilaverstraat, wijk III n". 78; 2". Pieter Jacobus Gueygutox, op de plaats achter zijne woning aan de Haarlemmer straat, wijk VI n". 353; 3". Fiuxs vax Dort, op de plaats achter zijne wo ning aan de Haarlemmerstraat, wijk VI n°. 348, alsmede in zijn pakhuis in de Moriaansteeg, wijk VI n\ 1401; 4". Ciiristoffel Hermaxus vax Draa- xex, in zijn winkelhuis aan de Heerengracht, wijk VII n°. 119; 5°. Johaxxa Theodora Freüxdt, op een open erf achter hare wonieg aan de Onde Vest,, wijk VI n*. 934; 6°. Jannetje Gaxs, huisvrouw van Padlcs Hakkenberg, in haar vyinkclbuis aan de gedempte Koepoorlsgracht, wijk II n". 125; 7». Heintje Hamstra, huisvrouw van Johannes vax Zonneveld, in haren winkel in de Groenesteeg, wijk VII n'. 23'; 8°. Catharina Kniest, huis vrouw van Nicolaas van Wijk, in haren winkel aan het Kort-Rapenburg wijk IV n*. 109; 9'. Geertrui Mazurel, in haar woonhuis in de Groene steeg, wijk VII ir. 662»; 10°. Lucas van der Nat, in het achterste gedeelte van zijne woning aan den Zuidsingcl, wijk VIII n°. 255, eu uitkomende aan de Kijfgracht; II". Netta Rijbroek, weduwe van Johannes Jacobus Boda achter in bare woning aan de Langebrug, wijk IV n". 51312*. Maria Steenstraten huisvrouw van Willem vax Heusden achter in haar woon huis in de Lokliorststraat, wijk IV n*. 625; 13". Johanna Christina Vermet, in haren winkel aan de Oranjegracht, wijk VIII n». 613; 14". Sara de Wild, huisvrouw van Jan van Zur, in het winkelhuis in de Vestestraat, hoek Kerksteeg, wijk VII n'. 181 alsmede in het pakhnis, staande in eene poort aan den Ouden Rijn, wijk VI n». 152; en 15". Johannes van Zonne veld, in zijn winkel aan de Haarlemmerstraat, wijk VI n°. 394; alsmede in zijn pakhuis in de Brandèwijnsteeg. wijk VI n". 1380b Gelet op het Koninklijk besluit van 29 Januarij 1864 (Staatsblad n". 39), in verband met dat van 31 Januarij 1824 (Staatsblad n». 19); Doen te weten, dat tot hel liooren der eigenaars en bewoners van de naast- bijgelegene en belendende panden, ten opzigte der information de conimodo et incommodo, door Burgemeester en Wethouders zal worden gevaceerd op het Raadhuis dezer Gemeente, op Vrijdag den 18,leD Februarij aanst. 'svoormiddags te elt uren; zullende de belanghebbenden verpligt zijnhunne bezwaren tegen die verzoeken op dien tijd in te brengenterwijlbij ver zuim daarvan, zij gehouden zullen worden zich legen de inwilliging niet te hebben verzet. Burgemeester en Wethouders voornoemd, v. d. 11RANDELER, Burgemeester. Leiden, 15 Februarij 1870. v. PUTTKAMMER, Secretaris. Vergadering van den Gemeenteraad van Leiden, Donderdag 17 Februarij 1870, 's namiddags te twee uren. Onderwerpen 1*. Stemming over het al of niet behouden der bepaling vervat in art. 82 der Algcmeene Policic-verordening, waaromtrent de stemmen in de raadsvergadering van den 13,|,n Januarij II. hebben gestaakt. 2". Staat van af- en overschrijving op de gemeente-begrooting van 1869. 3*. Suppletoire staat van begrooting der gemeente, dienst 1869. 4". Yoordragt tot verbouwing van de Lakenhal, om deze in te rigten tot stedelijk museum van oudhedenmet suppletoiren staat van begrooting. 5». Adres van J. I'. Bakker te Zoeterwoude, tot het bebouwen van grond aan deze gemeente behoorende. 6 Adres van den Raad van Administratie der Ilollandsehe IJzeren Spoor wegmaatschappij, tot het bekomen van grond aan deze gemeente in eigendom toebehoorendeen het leggen van eene beweegbare brug in den Singelweg. 7". Voordragt tot het aanbrengen van veiligheids-maatregelen aan de schietbaan; met staat van af- en overschrijving. 8\ Voordragt tot wijziging van art. 25 der verordening van 30 Junij 1866 (Gem. bl. n°. 19), art. 24 van die van 2 Julij 1816 (Gem. bl. n". 22) en art. 20 van eene van dezelfde dagteekening (Gem. bl. n". 25). 9». Adres van N. A. van der Meer, houdende verzoek lot bet maken van twee naar buiten openslaande deuren aan bet pakhuis in de Sl. Aag tenstraat, wnk V. n». 103. 10°. Staten van af- en overschrijving, dienst 1869, van: a. het Gereformeerd Minne- of Arme Oude Mannen- en Vróuwenhuis; b. de Kamer van Koophandel en Fabrieken. 11°. Adres van Dr. J. A. Herklots, om afschrijving van plaatselijke directe belasting, dienst 1869. Bij de gisteren geworden van 1". LEIDEN, 15 Februarij. op het raadhuis gehouden aanbesteding zijn aannemers het vernieuwen der brug over de Oranjegracht bij de Waardkerksteeg, de kon. Ned. grofsmederij alhier, voor ƒ853; 2". bet ver nieuwen eener brug aan bet eind der Rooinburgerniolensloot tegenover het Plantsoen, J. Grociicwegen. te Haarlem, voor ƒ595; 3°. het gedeeltelijk ver nieuwen der singel brug bij de Haarlemmer trekvaart, dezelfde, voor 1934; 4°. bet vernieuwen in ijzerconstruclie van den bovenbouw der kleine Haven- brug, de kon. Ncd. grofsmederij alhier, voor ƒ6250: 5'. het vernieuwen der grootc Havenbrug door eene ijzeren draaibrug, enz.. D. A. Schretlen en C'. alhier, voor ƒ15606. Blijkens het verslag van de laatste algcmeene vergadering van de Ned. Gustaaf-Adolf-Vereenigiug, waarin door den voorzitter, d'. Krabbe, de ver diensten van dr. L. J. F. Janssen ten opzigte van de verceniging herdacht werden, is besloten de ƒ500, door hem aan de vereeniging vermaakt, te bestemmen voor den bouw van een toren op de nieuwe kerk te Hnissen, (Gelderland). Melde bedoeling, dat alzoo in eene gemeente, niet verre van de geboorteplaats van dr. Janssen gelegen en waar bij meermalen vertoefde, een gedenktceken mogt staan om te herinneren, wat hij voor de vereeniging geweest was, werd in hel bijzonder geval afgeweken van den regel, anders steeds streng in acht genomen, om geene gelden voor het bouwen van kerktorens te verstrekken. "Hel werk van den heer Balstra »de wetgeving op de registratie" zal, naar wij vernemen", zegt het Tl'cebblad voor Notaris-ambt en registratie, f worden voortgezet door den heer F. C. Kist, adjunct-commies aan het dep. van financiën (afd. registratie en domeinen). Wij houden ons overtuigd dat net berigt van de voortzetting velen welkom zal zijn. en dat zij zullen on dervinden dat het belangrijke werk aan goede handen werd toevertrouwd." Dezer dagen zijn op nieuw proeven genomen met liet nieuwe afluit van kapitein Moncriefl', welks eigenaardigheid hierin bestaaldat het eerst met het geladen kanon van achter de borstwering te voorschijn komt, en nadat het schot is gelost, door den terugstoot van zelf weder wegzinkt, om het stuk op nieuw te doen laden. Proeven, vroeger genomen, waren zeer gunstig uitgevallen; maar men twijfelde, of het nieuwe afluit ook voor zwaarder geschut dan 7 ton kon dienen. Dit is thans overtuigend gebleken, zoodat waarschijnlijk die uitvinding des kapiteins eerlang in toepassing zal worden gebragt. - Bij de Ned. herv. gemeente te Amstsrdam is tot predikant beroepen dr. A. Kuyper, pred. te Utrecht; bij die te Randwijk d". Bax, pred. te Waardcr; bij die te Brakel ds. Coenen, pred. te Doveren bij die te St. Jausga d'. Wolf, pred. te Schaarsbergenbij die te Blokzijl d*. Bergsman, pred. te Bcsoycn. -- Te Blèrt zijn Zaturdag Iwee bouwmanshocvcn afgebrand; van de ecne hoeve, waar de brand ontstond, werd ook de inboedel, benevens 4 paarden. 10 runderen en de gcheele oogst ecu prooi der vlammen. Te Amsterdam is gisteren nacht brand ontstaan iu den houtzaagmolen Maria l/ngdflena. Door den hevigen wind aangewakkerdstond de molen spoedig in lichtelaaije vlam, en deelde de brand zich aan de nabij gelegen loodsen mede; in korten tijd was alles vuur. Aan blusschen was niet te denken; de werking der spuiten moest zich enkel bepalen tot het behoud der belendende percelenwaarin men dan ook slaagde. - Te Zaandam heeft Zondag nacht een hevige brand gew oednegen per celen werden daardoor in de asch gelegd. Men kon slechts met moeite liet water in de slangen der spuiten vloeibaar houden. Uit Amersfoort meldt men betreffende het beurtschip van Amsterdam, dat in het ijs was vastgeraakt, dat de niet over boord geworpen goederen thans naar Spakenburg zijn overgebragt, terwijl het bijschip met een ge deelte der lading met goed gevolg in de Eem is binnengebragt. De twee schepen waren bevracht met goederen tot eene waarde van ruim f 35000 voor p. m. 160 kooplieden, die zich, met uitzondering van enkele onwilli- gen, verbonden onderling de schade der ƒ4- a ƒ5000 over boord geworpen goederen en verdere kosten te dragenzoodat bij globale taxatie voor allen de schade p. m. 30 pCt. zal bedragenindien de zaak op vermelde min nelijke wijze kan worden afgedaan. Men meldt uit Brakel: Door den plotseling invallende strenge vorst geraakten vele schippers in de lij. Verscheidene beproefden nog een veilige haven te bereiken en werden meermalen het slagtoffer hunner waaghalzerij. Hiervan hebben wij ook thans weer een sprekend voorbeeld voor oogeu. Tegenover den nieelmolen van dit dorp zitten een paar schepenmidden op de rivier, in het ijs vast, terwijl in het «Vurcnsche Rek" zelfs een vijftal vaartuigen hetzelfde lot is beschoren. Dat de positie dier schippers aller-

Leydse Courant | 1870 | | pagina 1