LEIDSCIIE COURANT. VRIJDAG 24 DECEMBER. STA DS-BERIGTEN. De Courant verschijnt dagelijksZon- en Feestdagen uitgezonderd. De prijs der Courant is per vierendeel jaars f 3.franco p.p. 13.50 met het Verslag der Handelingen van den Gemeenteraad 3.35, franco p. p. 3.85. Het verslag afzonderlijk is verkrijgbaar voor j 2.50 s jaarsbuiten de expeditiekosten. Hfzonder lij ke nommers der Courant zijn verkrijgbaar voor 5 Centsfranco p. p. 6 Cents. De prijs der Advertentiën is van 1—4 regels 1.iedere regel meer 25 cents. 1809. 250. Uithoofde van het Kersfeest aal Zaturdag avond deze Courant niet worden uitgegeven. Het Bureau van den BURGERLIJKEN STAND zal op den eer sten Kerstdag geopend zijn van 11 tot 1 uur. BURGEMEESTER ex WETHOUDERS van LEIDEN doen te weten, dat ingevolge art. 2 der Verordening, regelende de invordering der plaatselijke belasting op de honden, ieder eigenaar ol bezitter van een of meer honden, die aan de belasting onderhevig zijn, verpligt is daarvan jaarlijks vóór den 3l8"0 Januarij bij den Gemeente-Ontvanger aangifte te doen door inlevering van een behoorlijk ingevuld, en door den aangever onderleekend billet; dat bedoelde invullingsbilletten voor het dienstjaar 1870 van af den 15d™ December aanst. kosteloos ten kantore van den Ontvanger verkrijgbaar zijn. Burgemeester en Wethouders voornoemd, v. j). BRANDELER, Rurgemeestcr. Leiden, 13 December 1869. v. PUTTKAMMER, Secretaris. liefste vaderland, van Reichardt, beide driestemmig. De uitvoering dezer zangstukkenzoo volkomen onder het bereik der jeugdige executanten, werd met het meeste genoegen gehoord, zoodat zelfs enkele nommers op aanhoudend te kennen gegeven verlangen werden her haald. Ware het nog noodig geweest, deze uitvoering, die toonde wat degelijk onderwijs vermag, zou der school tot niet geringe aanbeveling heb ben verstrekt. Strcelend en bemoedigend zal het dan ook weder den hh. onderwijzers geweest zijn dergelijke resultaten van hun onderwijs te mogen aanschouwen; het was de schoonste belooning voor de vele zorgen aan de ontwikkeling hunner leerlingen besteed. Niet minder aangenaam was ook ongetwijfeid deze avond voor hh. commissarissenonder wier leiding de school eene zoo hooge mate van bloei heelt bereikt, dat zij eene eere des departements mag genoemd worden. Aan de volgende leerlingen viel de eer van bevordering ten deel: Van de 4,le tot de 3dc klasse: (meisjes) J. J. van Beclen, A. Meerburg, M. T. Verboom Soumain, M. E. van der Eist, A. C. SchretlenJ. van Hartrop S. J. van Ewijk, M. M. van Ewijk, A. A. Planjer, M. W. Schretlen, E. H. T. Félix, H. C. Bernard, M. Godefroy, G. C. van Dorsten, B. Knage, J. J. Sleyser, G. E. Blankwaard, J. M. van der Kaay. M. van der Vaart, W. S. J. van der Upwieh, M. E. Burgemeister, (jongens) D. J. Rijk, W. A. Félix, L. J. Boekwijt, M. D. J. van 't Hooft, J. E. A. Franchitnon, C. M. Rogge, G. J. Bos, J. A. Hasselbach, J. Groeneveld, G. Driesscn. Van de 3dc tot de 2de klasse: (meisjes) M. D. Félix, A. F. Schmier, J. M. Bos, E. M. Rogge, J. F. Kuiper, J. Vogelezang, G. C. Beyl, C. 11. Greeve, A. M. Werst, E. J. Borgerding, R. H. J. van Beetcn. J. Borgerding, J. J. Verbrugge, C. J. C. van der Upwieh. C. Visser, E. W. J. van Loghem, C. G. M. van Romburgh. A. M. Dirks, C. A. van Kuyk, A. J. Daniels, C. If. M. van Moorsel, F. M. J. van Moorsel, (jongens) E. J. J. Roman, J. Stael, J. M. Vogelezang, C. W. van Geenen, G. M. H. de Balbian, J. A. van Lith. Prijzen werden alleen uitgereikt aan hen die niet tot eene hoogere klasse waren bevorderd Zij werden toegekend: 2de klasse, aan: (meisjes) A. M. Fullink, J. M. Boekwijt, II. M. Kooreman, J. H. M. Sicherer, A. E. T. Driessen, 11. P. de Gon, M. W. Parmentier, A. D. J. Parmentier, A. J. I. Tengbergen, H. M. L. Eichman, J. Liefrinck, T. S. van Pijpen, A. E. Ilodbard, (jongens) F. van der Kaay, A. J. Verboom Soumain, .1, W. Blanken. 3de klasse, aan: (meisjes) H. A. C. Duyster, C. A. Cattel, J. H. J. van Hartrop, E J. Werst, II. I. J. Blanken, M. Velthuyzen, M. B. Proot, M. Visser, D. Knage, (jongens) A. J. Rodbard, A. Beuth, O. L. Driessen, A. M. Sasse. 4de klasse, aan: (meisjes) C. G. van Dorsten, II. van Campen. Nellia de BalbianM. J. C. StokhuyzenJ. E. Rodbard(jongens) W. II. Schmier. Voorts werd nog eervolle vermelding toegekend: 2de klasse, aan: (meisjes) A. C. J. Boon. J. D. Parmentier, A. J. Parmen tier, G. A. Kuiper, M. A. de Balbian, C. 11. van Loghem, C. G. van Raalte, M. P. Parmentier, A. M. Beyl, E. H. Liefrinck, J. A. Woltcrs, J. M. Cattel, (jongens) I'. Bos, J. J. ter Laag, A. Parmentier, F. F. W. Heintz, M. J. L. Proot, G. 11 Blanken, C. F. Driessen. 3dt klasse, aan: (meisjes) M. D. Félix, A. F. Schmier, J. M. Bos, E. M. Rogge, J. F. Kuiper, J. Vogelezang, G. C. Beyl, C. II. Greeve. A. M. J. Werst, E. J. Borgerding, B. H. J. van Beeten, J. Borgerding, J. J. Ver- brugge, M. A. ter Laag. C. J. C. van der Upwieh, C. Visser, E. W. J. van Loghem. C. G. M. van Romburgh, A. M. Dirks, C. A. van Kuyk, C. Eigeman. A. J. Roman, M. A. Turion, M. E. van der Kaay, L. Beuth, C. W. Veef- kind, (jongens) E. J. J. Homan, J. Stael, G. M. H. de Balbian, J. A. van Lith, II. Greeve, L. F. Proot, J. E. Schravendijk, S. Meerburg, C. H. Groen, A. W. van der Kaay, J. Godefroy, L. B. Knage, J. J. de Sauvage. 4d(! klasse, aan: (meisjes) J. J. van Beeten, A. Meerburg, M. T. Verboom Soumain, Jeannette TrufFmo, A. C. Schretlen, J. van Hartrop, S. J. van Ewijk, M. M. van Ewijk, A. A. Planjer, J. S. Heintz, M. W. Schretlen, E. II. T. Félix, M. Godefroy, G. C. van Dorsten, B. Knage, G. E. Blank- waard, J. M. van der Kaay, W. S. J. van der Upwieh. G. A. Werst, J. II. Schretlen, (jongens) W. A. Félix, M. D. .1. van 't Hooft, J. E. A. Franchi- mon, G. J. Bos, G. Schretlen, G. Driessen. De minister van binnenl. zaken heeft voor de verschillende ijkkanto- ren het merk vastgesteld ter aanduiding van het kantoor waar de eerste stempeling heeft plaats gehad; voor het ijkkantoor te Leiden is dit het cijfer 7. Voorts is bepaald dat de jaarletter, zoowel bij den ijk als bij den herijk, gedurende het jaar 1870 te bezigen, is de letter Bin den gewonen drukvorm schuin gesteld. De minister van binnenl. zaken heeft, in overleg met de directie der maatschappij tot exploitatie van staatsspoorwegen, maatregelen genomen, waardoor de spoorwegbrug te Kuilenburg tijdelijk ook door voetgangers ge passeerd zal kunnen worden, namelijk tot zoolang het tweede spoor niet over de brug gelegd zal zijn. - Door gedep. staten der provincie Groningen is besloten ten behoeve dier provincie eene geldleening aan te gaan, groot ƒ700,000. in aandeelcn van ƒ1000. Deze geldleening moet voorzien in de buitengewone onkosten, die vallen op de werken der kanalisatie in die provincie. Tot eersten geneesheer aan het krankzinnigengesticht te Utrecht is be noemd de lieer dr. J. van Rossum, te Tiel. Men verneemt, zegt het II. D., dat 11. K. II. Prinses Marianne der Nederlanden, naar aanleiding van het tienjarig bestaan van het Nederlandsch gasthuis voor ooglijders te Utrechtaan deze belangrijke instelling, ongevraagd eene aanzienlijke gift heeft doen toekomen. Te Hillegersberg werd Maandag 11. aan den veldwachter B. Schaay, die het feest zijner 25-jarige ambtsbediening vierde, door den gemeenteraad eene sierlijke gebeeldhouwde klok met toepasselijke inscriptie aangeboden, als een bewijs van tevredenheid over de wijze, waarop hij gedurende dat tijdperk zijne betrekking waarnam. Naauwelijks hadden de gemeentenareu hiervan kennis bekomenof zij bragten bijdragen bijeenten einde ook uit hunnen boezem den feestvierende een blijk van sympathie te schenken. Een prachtig gouden savonnet-horologie met zwareu gouden ketting en dito sleutel, versierd met eene inscriptie en het wapen der gemeente, werden daarvoor aangeschaft, benevens een album, bevattende de namen der decl- BINNENLANDSCHE BERIGTEN. LEIDEN, 23 December. Gisteren avond had in den Schouwburg de jaarlijksche openbare les en prijs-uitdeeling plaats van de burger-zangschool, opgerigt door het Leidsche departement der maatschappij tot Nut van 't Algemeen. Behalve dat daarbij de verschillende vercenigingendie zich de bevordering der toonkunst in ons midden ten doel stellendoor afgevaardigden waren vertegenwoordigdleverde op nieuw eene stampvolle zaal het bewijs dat deze instelling zich blijvend in de algemeene sympathie mag verheugen. Ofschoon hh. commissarissen ten vorigen jare. om aan den algemeenen aandrang te voldoen, besloten voor deze gelegenheid het schouwburg-locaal te gebruiken, zou men haast zeggen dat dit ook nu weder te klein was om de belangstellenden in zich op te nemen. In weerwil van het talrijk aanwezige publiek mogt de ordedie er heerschte, voorbeeldig genoemd worden. liet programma der uit te voeren zangstukken was als volgt: voor de 4dc klasse: Oefeningen in solfèges; Kerslied, van Sciiulz; Holland, van Zöll- ner; Aan de lente, van Silcher; Naar buiten, van Worp; Soldatenlied, van Schumann, allen tweestemmig; voor de 3Je klasse: Oefeningen in Solfèges; Eerlijk duurt het langst, van Worp; Gebet, Turners Wanderlied, Der Post knecht en Der Wandrer in der Sügemiihle, van Wienand; Een vo'glenlied, Bede om hooger hulp, Een woudbloempje en Van een herderin, van R. Hol, allen tweestemmigvoor de 2dc klasseDe vier jaargetijdenEs ruht die Welt in Schlummer en War' ich das Vöglein, van R. IIol; Mailied, Die Kapelle en Frau lvukuk, van F. Ililler, allen driestemmig. Nadat mededee- ling was gedaan van de bevorderingen, toegekende prijzen en eervolle ver meldingen waartoe hh. commissarissenna het gehouden examen en in overleg met de onderwijzers, hadden besloten, werden door de 2dc en 3de klassen vereeuigd nog uitgevoerd: Aan den nacht, van F. Abt, en Het

Leydse Courant | 1869 | | pagina 1