LEIDSCHE COURANT. VRIJDAG 15 OCTOBER. STADS-BER1GTEN. BINNK N L ANDSCfIE BülUGTKN. I8(>9. N". 170. De Courant verschijnt dagelijks, Zon- en Feestdagen uitgezonderd. De prijs der Courant is per vierendeel janrs ƒ3.franco p.p. f 3.50 met het Verslag der Handelingen van den Gemeenteraad f 3.35. franco p. p. f 3.85. Het verslag afzonderlijk is verkrijgbaar voor 2.50 'ijaats, buiten de evpeditiekosten. Afzonderlijke nommers der Courant zijn verkrijgbaar voor 5 Cents, franco p. p. 6 Cents.] De prijs der Advertentiën is van 14 regels 1.iedere regel meer 25 cents. De BURGEMEESTER van LEIDEN doet te weten dat, ten gevolge der jaarlijksche aftreding van de leden der vaste Commission, door den Gemeen teraad voor dit jaar uit zijn midden zijn benoemd de volgende leden, als: o. voor de Commissie van Fabricage de HH. M'. J. VAN OUTEREN en J. I. VAN WENSEN, van welke Commissie de Wethouder Mr. C. W. I1UBRECHT Voorzitter is. b. voor de Commissie tan Financiën: de HH. I. SCHELTEMA. Voorzitter, Mr. P. G. LEZWYN en Prof J. T. BUYS. c. voor de Commissie, belast met het ontwerpen van en herzien der Plaatselijke Verordeningentegen wier overtreding straf is bedreigd: de HH. MC H. P. J. TOLLENS en MC J. VAN OUTEREN, van welke Commissie de Burgemeester Voorzitter is. «ld. voor de Commissiebelast met het ontwerpen van en herzien der Plaatselijke Verordeningen betreffende de huishouding der gemeente: de IIH. Prof. J. GOUDSMIT, Voorzitter, H. C. HARTEVELT en MC C. COCK. En zal deze door plaatsing in de Leidsche Courant worden afgekondigd. De Burgemeester voornoemd. Leiden 14 October 1869. STOFFELS, Weth.loco BurgC 70 15& 52 ;dit0 28*; ƒ-! Coup. LEIDEN, 14 October. In de heden, onder voorzitting van den wethouder Stoffels, gehouden litting van den gemeenteraad werd, uithoofde de heer mC Hoog voor de be noeming tot lid en voorzitter der commissie van Financiën had bedankt, op nieuw overgegaan tot benoeming van een lid in die commissie. Als zooda nig werd met 15 van de 18 uitgebragte stemmen benoemd de heer mC Buys. Beheer Buys verklaarde dat, daar het tijd was dat de oommissie werd ge constitueerd, hij gaarne wilde beproeven of hij den tijd kon vinden om de werkzaamheden aan die betrekking verbonden op zich te nemen en dus de Benoeming aannam. Daarna werd tot voorzitter der genoemde commissie, met 16 van de 18 uitgebragte stemmen, benoemd de heer Scheltema, die mede zich die benoeming liet welgevallen. Voorts werd tot leeraar in de geschiedenis en aardrijskunde aan de gemeente-instellingen voor hooger en middelbaar onderwijs benoemd dc P. L. Muller, te Haarlem. Aan den heer H. P. A. van Wensen werd, ingevolge zijn verzoek, eervol ontslag verleend ais regent der r. k. armen en wcczenonder dankbetuiging voor de in deze betrekking bewezen diensten. Ten opzigte van een bezwaarschrift van C. P. tan Leeuwen, tegen het suppletoir kohier der plaatselijke directe belasting 1869, werd besloten den vroeger vaslgeslelden aanslag te behouden. Dit besluit werd genomen met 17 stemmen tegen 1, die van den heer Tollens, die in het groot verschil van de schatting der huurwaarde van het perceel tan den adressant, die door het rijk en die door de gemeente, bezwaar vond zich met het voorstel van burg. en weth. te vereenigen. Door den voorzitter werd aangevoerd dat burg. en weth. tot geene andere conclusie hadden kunnen komenaangezien de personenmet de hertaxatie belast ge weest, zich vereenigd hadden met de uitspraak der eerste schatters. Onder de ingekomen stukken was een verzoek van het kerkbestuur der Israëlitische gemeente alhier, tot het bekomen van eene afzonderlijke be- ?raafplaats op de algemeene begraafplaats. - Gisteren namiddag had in de stads-gehoorzaal plaats een dineraange- ;n door het corps officieren der Leidsche dienstdoende schutterij aan bunnen majoor-commandant Scheltema, in Maart jl. als zoodanig door Z.-M. b«n koning benoemd, die op 1 Julij jl. aan gemeld corps ten zijnen huize «n diner had gegeven. De zaal was smaakvol gedecoreerd met antieke bopee, bloemen en guirlandes. Het feest werd opgeluisterd door de muziek van het l*l« regiment huzaren uit 's Gravenhage. Eere komt toe aan den leverancier van het diner, de firma W. Hoogenstraaten Zoon alhier, voor 'e prachtige uitvoeringen den heer directeur van genoemd muziek-corps "or het uitgekozen programma. Dc regeling van gemeld diner was door het corps opgedragen aan dc hh. Suringar, kapitein, Desertine, officier van gezondheid, Hoog en Scheper, ls,t luitenants, en dr van Iterson, 2d™ luitenant. Dc kapitein Suringar. president van de tafel, stelde het welzijn in van Z. M. den koning. Bij telegram aan hoog stden zei ven daarvan kennis gegeven zijnde als volgt: »Aan den Koning, Het corps officieren van de Leidsche schutterij, thans vergaderd aan een diner, dat zij ter eere van hunnen onlangs benoemden majoor Scheltema gevenheeft een toast gedronken op Uwer Majesteits welzijningesteld door den oudst-aanwezenden kapitein Suringar;" werd de bijeenkomst aangenaam verrast door een antwoord des konings, te 9 uur van het Loo ontvangen, luidende: »Heer Suringar, Leiden, Zijne Majesteit de koning, mijne heeren, betuigt u allen zijnen welge- meenden en hartelijken dank. Adjudant (get.) Baron Taets van Amerongen van Woudenberg." Het behoeft niet gezegd te worden dat dit antwoord, door den president medegedeeldmet een daverend hoeraeen leve de koning en het spelen der volksliederen werd begroet. Inmiddels was door den heer Desertine. hoewel niet de oudste in rangmaar de oudste in jarenzoo als hij zich zelf noemde, een hartelijke dronk gewijd aan den majoor-commandant, die door dezen even hartelijk met aanbeveling en dankzegging voor den ge- noegelijken avond werd beantwoord door een dronk op het corps officieren fkir Leidsche dienstdoende schutterij. Na onderscheidene dronken, zoo als: ingesteld door den 2den luit. de Moulin, namens de Belgische. Engelsche, Duitsche en Fransche scherpschut ters. die hij bij hunnen terngtogt van den schietstrijd te Luik ontmoet had, op de Nederlandsche schutterijen; door den kapitein van Kaathoven op den door den majoor afgevaardigden commandant van de vertegenwoordiging der Leidsche schutterijden ls,e" luit. Scheper, bij gelegenheid van den schietstrijd aan de Bildt; door den kapitein Wijnstroom, tot dankzegging aan de commissie van uitvoering ten dezen; en nog verder op de echtgenoote van den majoor-comm., het vaderland, den voormaligen luit.-kolonel de Timmerman, den burgemeester van Leiden, enz. enz., werd de tafel door den president onder dankzegging aan allen, die door gepaste vrolijkheid aan dit feest hadden deelgenomen, gesloten. Moge, om met het begin van het //welkom aan talel" te eindigen, deze bijeenkomst veel bijdragen tot vermeerdering van kameraadschappelijken geest en vriendschap onder de offi cieren der Leidsche dienstdoende schutterij. Te Warmond heeft gisteren avond de aldaar bestaande muziekvereeni- ging "de Harmonie" een invitatie-concert gegeven in het logement "de stad Rome". De zaal was tot dat einde fraai gedecoreerd. Het goed gekozen programma bestond uit een veertiental stukken, waarvan 8 voor het orchest, uit blaasinstrumenten bestaande, 4 voor de piano en 2 voor den zang. On der de op de piano uitgevoerde stukken kwamen voor het Stabat mater van Rossini en de Priestermarsch uit Athalia van Mendelssohn; en een der uit gevoerde zangstukken was Ons Vaderland van Richard Hol. De uitvoering mogt de goedkeuring van de aanwezigen ten volle wegdragen. De maatschappij tot bevordering der bouwkunst heeft dezer dagen de volgende prijsvragen uitgeschreven: eene kazerne voor een bataillon infan terie; eene buiten-societeit voor eene stad van 20,000 a 30,000 inwoners; een voorgevel van een burger woonhuis. Tot de beide laatsten mogen alleen leden der maatschappij mededingen. De inzending der antwoorden moet voor 1 November 1870 geschieden. De minister van financiën heeft goedgevonden de navolgende instructie voor de hoofd-verifieateurs bij de directe belastingen enz. vast te stellen; 1°. De hoofd-verificateurs voor dc actieve dienst, geplaatst in de controles der in- eu uitg. regten enz. te Amsterdam en te Rotterdam, staan de be trokken controleurs onder wier onmiddellijke bevelen zij worden gesteld bij in de leiding van en het loezigt op de dienst der visitatien en de ge wone actieve dienst; 2'. zij kunnen door de controleurs ook belast worden met het verrigten van verifleatiën, visitatien of andere diensten, wanneer dit in bijzondere gevallen noodig wordt geacht; 3°. Zij worden in den regel niet belast met bureauwerk ter controle. Nogtans kunnen de controleurs hen de minuten voor rapporten of adviesen doen stellen betreffende zaken en onderwerpen, welker onderzoek ter plaatse hun wordt opgedragen of die met hunne dienstvèrrigtingen in verband staan.

Leydse Courant | 1869 | | pagina 1