PER TELEGRAAF. ADVERTENTIES. De persoon, die Ie Havre door de policie werd aangehouden, was niet, gelijk men meende, Kinck, maar zekere Traupmann. Kinck, vader en zoon, bevinden zich neg niet in verzekerde bewaring. Traupmann, die ook te Roubaix woonde, heeft zich herhaaldelijk voor Jan Kinck uitgege ven; hij was dit met zijne medepligtigen overeengekomen, ten einde de policie op het dwaalspoor te brengen; ook was hij in hel bezit van eenigc brieven en andere papieren van Kinck; van daar dat men eerst gemeend heeft, dat Kinck de zoon was aangehouden. Traupmann is het ook ge weest, die des Zondags de spade van den smid Bellanger gekocht heeft, waarmede de groote kuil, bestemd om de zes lijken te ontvangen, gegraven is. Traupmann is voorts door de beide Ivincks als werktuig gebezigd, om het noodige voor den moord der ongelukkige familie voor te bereiden. Met dat doel had hij zich eenigen tijd te voren van Roubaix naar I'arjjs bege ven; hij was het die de plaats, waar de misdaad gepleegd zou worden, had uitgekozen; hij was het, die van l'arijs naar het logement van den heer Riïiiv, bij het station van den Noorder-spoorweg, heen en weer was ge gaan; hij was liet, die de huurkoets besteld had, waarin de ongelukkige moeder met hare vijf kinderen tot bij het moordveld gebragt werden; hij, eindelijk, was het, die 11a den moord zou zorgen voor de ontvlugting, en het was met dat doel dat hij zich naar Havre had begeven, ten einde aldaar een schip te vinden, waarop zij Frankrijk zouden ontkomen. Traup mann moet in den beginne hinderpalen ontmoet hebben in de uitvoering van hetgeen ter voorbereiding der misdaad noodig was. Zoo had hij met den vader en zoon afgesproken, dat hij de slagtofFers één voor één naar het moordveld zou brengen. Toen hij de huurkoets op driehonderd meters van het veld liet stilhouden, om de moeder alléén derwaarts te brengen, schreeuwden de twee jongste kinderen, door de duisternis angstig gewor den, en riepen: /'Moeder, ach moeder!" Dientengevolge zag Traupmann zich genoodzaakt, de moeder met hare twee kleinen tegelijk naar de bekende plaats te brengen. Toen Kinck, de vader, zijne vrouw met zijne twee kinderen zag verschijnen, werd hij door schrik bevangen, en zich tot Traupmann wendende, riep hij: //ellendeling, gij verraadt mij!" Traupmann fluisterde Kinck daarop cenige woorden in liet oor, 0111 hem de zaak op te helderen, en 1111 wierpen zich de drie beulen op de slagtoffers. Een lievige worsteling met de moeder volgde. De laatste, ziende wat men met haar voorhad, stelde zich te weer met eene kracht, die men alleen in de ure. waarin men zijn leven te verdedigen heeft, krijgt. Alzoo slaagde zij er in. liet mes aan de handen van haar man Ie ontwringen, en bediende zij zich van dit wapen zoo goed legen hemdat zij hein aan den arm wondde en ongetwijfeld zich ook zelve aan hem zou ontscheurd hebben, indien de beide andere moordenaars, die reeds de heide kleinen van kant gemaakt hadden, niet toegesneld waren om de moeder af te maken. De bijzonderheden om trent de slagting der drie overige personen zijn op dit oogenblik nog niet bekend. Deze mededeclingen zijn allen ontleend aan tijdingen uit Havre; doch te Parijs wilde men weten dat Kinck, vader en zoon, ook door Traupmann, met behulp van andere moordenaars, van kant gemaakt zijn. Eene aan zienlijke som, die de beide eersten in hun bezit hadden, moet Traupmann met de zijnen tot dezen nieuwen moord vervoerd hebben. Daarentegen ivordt ook gemeld, dat men hij Saint-Gratien aan een boom hangende heeft gevondende het lijk van een persoon, die vermoedt wordt een der Kincks te zijn. Nabij den boom was een rotting geplaatst en op dien rotting vond men een hoed. waaraan van binnen een kaartje van een hoedenmaker te Roubaix bevestigd was. liet gerucht loopt alhier dat men eene inzameling van gelden wil hou den om een rouwkapel op te rigten op de plaats, waar de moord heeft plaats gehad, die dagelijks door duizenden wordt bezocht. i)e wijnoogst is in Medoc in vollen gang. Men is hijzonder tevreden. De quantiteit is gelijk aan die van 1868 en op sommige plaatsen noggrooler; de qualiteit is beter dan die van 1865 en nagenoeg even goed als die van den voortreffelijken oogst van 1158. De Turquie behelst hevige artikels, tegen den onderkoning van Egypte als gevolg van diens weigering om de twee hoofdvoorwaarden aan te ne men, hem door den grootvizier gesteld, en van zijn verlangen om het geschil aan de beslissing van de groote mogendheden te onderwerpen. De groot vizier heeft andermaal gcCischt, dat de onderkoning, op den grondslag van de hem gestelde voorwaarden in onderwerping zal komen. Mogt hij nog langer aarzelen, dan begeert de Turquiedat de Porte beginnen zal met al de privilegiën in te trekken, die den onderkoning bij de firman van 1841 werden toegestaan. Mogt ook dat niet baten, dan vertrouwt het blad, dat de Sultan den onderkoning onmiddellijk zal ontslaan en Fazil-Mustapha in zijne plaats zal benoemen. SPANJE. Het gebeurde te Tarragona beeft zoowel bij de regering als bij het publiek eenen diepen indruk gemaakt, zoo zelfs dat de eerste, naar men zegt bedacht is op exceptionele maatregelen ter verzekering der algemeene veiligheid; zij zoude, naar verzekerd wordt, haars ondanks, besloten heb ben eerstdaags aan de cortes voorstellen tot regeling en beperking van zekere volksvrijheden in te dienen; onder het publiek althans won de over tuiging veld, dat het in Spanje nog onmogelijk is met onbeperkte volks vrijheid bet land ordelijk te regeren. Uit Tarragona wordt gemeld, dat de bevelhebbers der vrijwilligers, ten gevolge van den last der regering Lol ontwapening hunner bataillons, in verzet zijn gekomen. Zij hebben hunne manschappen barrikades doen oprigten en de arrondissements-gebouwen in bezit genomen. Na eene vruch- tclooze sommatie werd des avonds ten 10 ure een aanval tegen de oproer lingen gerigt, die des morgens ten half 3 ure werden overwonnen. Een groot aantal hunner zijn gevangen genomen. ITALIË. Uit Florence meldt men dat eenige personen in den nacht van 21 Sep tember in het kabinet van den kassier van het ministerie van justitie zijn ingebroken en er eene aanzienlijke som, sommigen zeggen 40, anderen 80 duizend lire hebben geroofd. PlliriSSEN. BERLIJN, 26 September. De Kreuzz. berigt uit eene goede bron te kunnen verklaren dat liet gerucht aangaande Radens intrede in den Noord-Duitschen bond een ver zinsel is, afkomstig uit het brein van den correspondent van een nationaal- liberaal dagblad. Van eene andere zijde wordt gemeld dat de Pruissische regering eene nota naar Karlsruhe beeft gezondenwaarin zij te kennen geefl bet wen- schelijk te achten dat Baden voorloopig geene pogingen in hel werk stelle, om in den bond te worden opgenomen; de omstandigheden zonden dit thans nog niet toelaten. Uit Frankfort wordt gemeld, dat het berigt omtrent het weder terug zenden uit Offenbach van de daarheen gevoerde jongelieden op louter ver beelding berust. Wel stemt men toe, dat de bepaling van het Gothaasch verdrag, waarbij vreemdelingen zonder voldoende middelen van bestaan naar hunne geboortestad moeten teruggevoerd worden, ter sprake is gebragt; doch de policie te Offenbach heeft er niet aan gedacht, die verordening in dit geval toe te passen. Men berekent dat het afbranden van den schouwburg te Dresden een verlies oplevert van ruim een millioen th. De bouw van dien schouwburg had plaats gedurende de jaren 1838—184 i de kosten werden door de schat kist gedragen. De exploitatie geschiedde voor particuliere rekening des konings, aan wien deze onderneming jaarlijks op 50 a 70 duizend thai, te staan kwam. Het aantal huisgezinnen, wier verzorgers aan dien schouw burg wei'kzam waren, en wie het gemelde onheil meer of minder zwaar heeft getroffen, is ruim 700. OOSTENRIJ K. Te Radosini, een dorp in het Pesther comitaat, was de gansche vol wassen bevolking dezer dagen aan den veldarbeidtoen een lievige storm opstak, bij welke gelegenheid brand ontstond in een der huizen in bet dorp; aangewakkerd door den lellen wind, breidden de vlammen zich met zoo verbazende snelheid uitdat hel gansche dorp in de asch was gelegd alvorens de toeijlende bewoners in staat waren hulp te verschaffen. Er zijn bij die gelegenheid meer dan 20 kinderen en bejaarde personen in de vlammen omgekomen; van den inboedel beeft men niets kunnen redden. PARIJS. 26 September. De Peup. Frmip. beweert dat de regering van Baden elke gelegenheid waarneemt 0111 te loonen hoezeer zij voor de een heid van Duilschland is gestemd, liet blad eindigt met te zeggen dat het verleden van dien aard is, dat het den souverein van Baden vertrouwen kan inboezemen; desniettemin bestaat nog altijd het verdrag van Praag. Indien men te Karlsruhe dat vergeten kan, behoort men te Berlijn liet zich te herinneren. PARIJS, 26 September, liet lijk van Gustave Kinck is le Pantin gevon den met het mes nog in de keel. Men vertelt, dat het lijk van den vader ook gevonden is. PARIJS, 27 Sehtember. De keizer en de keizerin hebben gisteren de wedrennen in het Bosch vail Boulogne bijgewoond. De prins van Wallis is alhier aangekomen. PARIJS, 20 September. De Fonstitutiomiel bevestigt bet berigt dal liet lijk van Gustave Kinck gevonden is. MADRID, 27 September. Te Barcelona zijn twee leden der corles in hech tenis genomen; 70 personen, die op de barrikaden gevochten hebben, zijn insgelijks in verzekerde bewaring gebragt. Vele vrijwilligers aldaar hebben hunne wapenen ingeleverd. iiurgcrlif jSlatt». ONDERTROUWD: P. W. p'eters, jm. 24 j. en J. A. van Giesen, jd. 22 j. ,1. den Holder, jm. 34 j. en G. C. Verhoog, jd. 22 j. M. van Hooidonkjm. 26j. en V. Lelieveld, jd. 27 j. OPGAVE VV\ BRIEVEN, welke in de tweede helft der maand Augustus door hel postkantoor te Leyden zijn verzonden en die niet besteld zijn, omdat de personen, aan wie zij geadresseerd waren, op de aangewezen plaatsen onbekend waren. Geadresseerd aan; wed. Horstman, de Bruyn, H. A. van der Meutenvan der Pek en C".J. BinkII. M. BouzetA. J. Suzanallen te Amsterdam II. Koster, te Arnhem; Reintje Schut, te Barneveld; L. T. Plantenga, le Boxum; te Pellen, te Delft; J. Lawal, te Doetinchem; J. M. de Jong, te Donkerbroek; K. Ladas, te Gouda; P. SteenbruggenKlusen, beide te 's GravenhageKampstra, te Hazerswoude; J. Bouléte Leyden; Pietje van Moorsel, te Noordwijkerhout; Balver, te Leyden: K. Gosens. te Roermond; J. van Eek van der Sluys, P. van Elbrug, K. Kiewit, A. Plukker, J. llou- wing, allen te Rotterdam; A. van der Kam Jzn., te Sneek; II. Schoenma ker, te Valterveen Verburg, te Voorschoten; mev. Tencking, te Warmoud. Voorspoedig bevallen van een lief Meisje M. L. F. PALLME, geliefde Echtgenoote van Leiden, 25 September 1869. W. HALDERIET. Bevallen van eene Dochter J. II. BACKER WIJNSTROOM. Leiden, 25 September 1869.

Leydse Courant | 1869 | | pagina 3