LEYDSCHE COURANT. 1800. WOENSDAG 15 SEPTEMBER. N'. 144. STADS-BER1GTEN. opro¥piag De Courant verschijnt dadelijks. Zon- en Feestdagen uitgezonderd. De prijs der Courant is per vierendeel jaars ƒ3.franco p.p. j3.50; met het Verslag der Handelingen van den Gemeenteraad f 3.35, franco p. p. f 3.85. Het verslag afzonderlijk is verkrijgbaar voor ƒ2.50 's jaars, buiten de expediliekosten. Afzonderlijke hommers der Courant zijn verkrijgbaar voor 5 Cents, franco p. p. 6 Cents. De prijs der Advertcntiëii is van 14 regels 1.iedere regel meer 25 cents. in werkelijke dienst, van miliciens-verlofgangers der ligting van 1865. De BURGEMEESTER vak LEYDEN Gezien de op heden per telegram ontvangen uitnoodigmg van den Heer Commissaris des Konings in de provincie Zuidholland; Brengt ter kennis van de belanghebbende miliciens-verlofgangersdat het Zijne Majesteit heeft behaagd den Minister van Oorlog te magtigen om al de miliciens-verlofgangers der llgling van 1§63, bclioo- rende tot het regenient grenadiers en jagers en de aeht regementen infanterie (zoowel de gehuwden als de ongehnwden), tegen zoodanig tijdstip als Zijne Excellentie raadzaam zoude oordeelen, in actieve dienst op te roepen en hen gedurende hoogstens 30 dagen onder de wapenen te houden dat dientengevolge door dien Minister thans de vereischte bevelen zijn uitgevaardigd om bedoelde miliciens-verlofgangers tegen den l®4'" Sep tember e. k. in werkelijke dienst op te roepen; dat die miliciens voor ditmaal niet in de verzamelplaats zullen opkomen maar allen, zonder uitzondering, verpligt zijn zich dadelijk en regtstreeks naar hunne corpsen te begevenvoorzien van al de voorwerpen van klee ding en uitrusting, door hen bij hun vertrek met groot verlof medegeno men, alsmede van hunne verlofpassen en zakboekjes; dat zij daartoe de gemeente zóó tijdig en in dier voege moeten verlaten, dat zijzooveel mogelijk gebruik makende van de gewone versnelde midde len van vervoer (spoortrein en stoomboot), op den bepaalden dag vóór 4 wen des namiddags bij hun balaillon aankomen; dat zij zich vooraf, zoo spoedig mogelijk, met hunne verlofpas ter secre tarie behooren te vervoegenten einde daarop de dag van vertrek zoude kunnen worden vermeld dat de miliciens, die meer dan dertig mijlen moeten afleggen, van het gewone reisgeld tot aan de plaats van beslemming zullen worden voorzien tot de uilbetaling waarvan ter secretarie zal worded gevaceerd op Dingsdag den 144tD September aanstaande, 'svoormiddags van 10—12 uren; dat zij, die door ziekte verhinderd mogten worden op den bepaalden dag onder de wapenen ie komen, van die omstandigheid, onder overlegging van eenc verklaring van den geneesheer, onverwijld kennis behooren te geven ter plaatselijke Secretarie, waarna zij ééne maand lang hunne her stelling kunnen afwachtenalvorens ecne nieuwe geneeskundige verklaring in te dienen eindelijkdat iti de tegenwoordige oproeping (die alleen langs dezen weg, niet bij afzonderlijk billet geschiedt), volgens het register model n". 26, begrepen zijn de navolgende in deze gemeente gevestigde miliciens-verlof gangers, als: Cornells Karstens, Hubertus Nicolaas Kuiters, Isaac Jacobus Berleinon, Thomas Josué Pierre Molles, Johannes Herein-. David Blansjaar, Hendrik Mieremet, Abraham 't Hart, Hendrik Hermanns Blote, Hendrik Buitendijk, Jacobus Duk, Gcrrit Tisseur, Marcus Nicolaas de Mey, Ilermanus Adrianus KienjetJohannes Arnoldus den Dopper, Izaak Blijleve, Johannes Jacobus Martijn, Pieter van Zonneveld, Hendrik llenzen, Pieter van Helden, Hen drik Jacobus Duikers, Willem Frederik Prins, Gerardns Johannes Boekwijt, George Kwaadgras, Johan Frits LandesbergenCarel Casper Foppe, Gerar- dus Martinus Seyn, Johannes Paulus Christiaanse^ Maarten Waasdorp, Jan Hendrik Lafeber, Dirk Kramer. Dirk Hendrik Couvée, Abraham van Kam pen, Pieter KwestroFloris van der Steen, Jan Vilders, Adam de Vrind, Johannes Benning, Marcus Loebcr, Izaak Delmeer, Abraham Planken, Jacob ISoeclimer, Jan Ostry Stephanus, Nicolaas Smittenaar, Jacobus Planjer, Johannes Berg, lluiltcrt van den Wijngaard, Hendrik Stouten, Matlhijs de Wit, Jan van Dam, Johannes Bekooy, Willem Boot, Johannes Jacobus Voorzaat, Jan Laman. Mattheus Bleijleve, Leonardus Oosterbeck, Gerrit Mulder, Coenraad Duykers, Pieter Schouten, Wilhelmus Hendrikus Lnt, Johan Wilhelm van Wingen, Daniel van der Lelie, Vincent Fakkel, Gerrit fan der Glas, Jan Willem Smit, Simon van Lttin, Jacobus Loeber, Pieter Oudshoorn, Willem Bernardns Antonius van Harleveldt, Jacobus Johannes Ouwerkerk, Jacobus Ouwerkerk, Antonie Bezie, Daniel Johannes de llaas, J'aulus Timothens Mizee, Herman Gerrard Augustinus Wilke, Wiftem Verhoog, Nicolaas Beekman. Geurt, de Leeuw, Johannes Tegelaar, Jan Brinkman, Lodewijk Mieremet en Bernardus Ilermanus Cornells Jansen. Enten einde niemand hieromtrent onwetendheid zoude kunnen voorwenden geschiedt hiervan openbare kennisgeving door aanplakking en door plaatsing in de Leydsche Courant. De Burgemeester voornoemd, Leydex, 13 September 1869. v. d. BRANDELER. I]INM EM LAi\ DSCfl E BERIGTEN LEYDEN, 14 September. De bataillons van het 44e regiment infanterie alhier zullen geen deel nemen aan de groote manoeuvres in het vuur te Waalsdorp. maar zullen nabij Katwijk, onder bevel van den kolonel Booms, krijgsoefeningen uit voeren. Voor omstreeks 22 jaren werd te Oud Ade (dekenaat Leyden) eene r. k. kerk gebouwd. Maar wegens de zwakke grondslagen, waardoor er verzakking ontstond, is men tot het bouwen van eene andere kerk moeten besluiten. Die nieuwe kerk, naar het plan van den architect J. H. van den Brinkte Driebergenin Romaanschen stijl voltooidis Donderdag 11. door den bisschop van Haarlem ingewijd. Men meldt ons uit Aarlandervecndd. 13 Sept.: Door de gemeente besturen van Aarlandervecn en Oudshoorn is aan 80 handwerkslieden de uitnoodiging gerigt zich op Woensdag 15 Sept. geheel kosteloos, per stoom boot van den heer Carsjens te Oudshoorn, naar Amsterdam te begeven en aldaar de tentoonstelling in het Paleis voor Volksvlijt te bezoeken. De storm van gisteren heeft alhier en in naburige gemeenten groote ver woestingen in tuinen en boomgaarden aangerigt, Uit sommige boomgaar den worden de afgewaaide vruchten met boerenwagens weggereden. Vele boomen zijn afgewaaid of ontworteld. Onder de gemeente Oudshoorn zijn 6 naast elkander aan den weg staande zware ijpenboomen geheel ontwor teld. Onder de gemeente Alphen is in den tuin van mevr. de wed. Kalkoven een prieel door den wind opgenomen en het onderste boven in den Rijn ge worpen. Ook is in die gemeente de schoorsteenpijp der stoomlioutzagerij van den heer Rijmenamm geheel afgeslagen. De Staatscourant bevat het programma voor de opening van de ver gadering der slaten-generaalop Maandag 20 September aanst. Deze pleg- ligheid zal op de gewone wijze plaats hebben. - Naar aanleiding der bijeenkomst van vele hoofdofficieren der schutterij in het kamp bij de Bilt heeft de kolonel-kommandent van de schutterij te Amsterdam het plan gevormd tot eene vereeniging van hoofdofficieren en kommandanten van schutterijen, welke achtereenvolgens te Amsterdam, 's Hage en Rotterdam zou bijeenkomen in Maart of April. Vooral met het oog op de nieuwe wet op de schutterij wö'rdt eene bijeenkomst van hoofd officieren en kommandanten zeer wensclielijk geacht. (f/. D.) Dc maatschappij ter bevordering van veeartsenijkunde hield den 9d0 September hare gewone jaarlijksclie vergadering te Utrecht. Aan de orde waren verschillende belangrijke onderwerpen. Omtrent het verhandelde zal uitvoerig verslag worden gegeven in het tijdschrift der maatschappij. De veestapel van de provincie Zuidholland bestond op het einde des vorigen jaars uit: 37453 paarden, waarvan 127 hengsten, 3596 veulen- merriën, 5485 jonge paarden beneden 3-jarigen ouderdom en 28245 werk paarden enz.; 576 ezels en muilezels; 200,417 runderen, waarvan 2427 springstieren140,271 melkkoeijen en melkvaarzen, 45307 kalveren en pin ken, 12363 mestossen en ander slagtvee en 49 trekossen; 60361 schapen; 8822 geiten en bokken; 26297 varkens. Bij de Ned. lierv. gemeente te Leyderdorp is tot predikant beroepen d'. Koeleman, pred. te Nieuwcrkerk a. d. IJsscl; bij die te Kockengen d». Westerouen van Meteren, pred. te Aalburg; bij die te Dedemsvaart d«. Kool, pred. te Bunschoten; bij die te Dubbeldam d\ Noomen, pred. te Austerlitz; hij die te Driebergen ds. Hogcrzcil, pred. te Veenendaal; bij die te Monni kendam ds. Troostenburg de Bruyn, pred. tc Oude Schans; bij die te Oost en West-Graftdijk d\ Mulderpred. te Nieuwleusenbij die te Loon op Zand ds. Ormel, pred. te Zaamslag; bij die tc Sprang d\ Gobius du Sart, pred. te Raamsdonk. Door het prov. kerkbestuur van Zuidholland is aan d\ W. H. Stoffels, pred. te St. Anthonypolderen door dat van Groningen aan d'. B. P. Wes- lerhofï', pred. tc Tinallinge, op hun verzoek eervol emeritaat verleend.

Leydse Courant | 1869 | | pagina 1