LËÏD8CHE C01RAXT. I860. VRIJDAG 20 AUGUSTUS. N°. 122. STADS-BERIGTEN. BIlNNENLANDSCHE BERIGTEN-. De Courant verschijnt dagelijksZon- en Feestdagen uitgezonderdDe prijs der Courant is per vierendeel jaars ƒ3.franco p.p. ƒ3.50; met het Verslag der Handelingen van den Gemeenteraad ƒ3.35, franco p. p. f 3.85. Het verslag afzonderlijk is verkrijgbaar voor ƒ2.50 's jaars, buiten de expeditiekosten. Afzonderlijke nommers der Courant zijn verkrijgbaar voor 5 Cents, franco p. p. 6 Cents. De prijs der Advertentiën is van 14 regels 1.iedere regel meer 25 cents. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEYDEN doen te weten dat, ingevolge art. 203. laatste alinea, der wet van 29 Junij 1851 (Staatsblad n°. 85)de begrooling der plaatselijke inkomsten en uitgaven voor de dienst van 1870 op lieden aan den Raad is aangeboden, op de Secretarie dezer ge meente voor een ieder ter lezing nedcrgelegd en in druktegen betaling der kosten, algemeen verkrijgbaar gesteld is. Burgemeester en Wethouders voornoemd, v. d. BRANDELER, Burgemeester. Leyden, 19 Augustus 1869. v. PUTTKAMMER, Secretaris. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEYDEN, Gezien de adressen van a. Salomon Mozes van Gelderen, vleesclihouwer wonende alhier, houdende verzoek om zijn buis aan de Uilerstcgracht, hoek Groenesteegwijk VII n°. 359, te mogen inrigten tot slagtplaatsen b. Ni- colaas Smittenaar. koopman, mede alhier woonachtig, waarbij hij verzoekt om het pakhuis aan de Korte Langcgracht, geteekend wijk V n°. 701, lot magazijn van brandstoffen te mogen inrigten en gebruiken; Gelet op het Koninklijk besluit van 31 Januarij 1824 (Staatsblad n». 19), rakende vergunningen ter oprigting van sommige fabrieken en trafieken Doen te welen, dat tot liet hooren der eigenaars en bewoners van de naast- bijgelegene en belendende panden, ten opzigte der informatiën de commodo et incomtnodo, door Burgemeester en Wethouders zal worden gevaceerd op het Raadhuis dezer Gemeente, op Dingsdag den 24slen Augustus aanst. 'svoormiddags te elf uren; zullende de belanghebbenden verpligt zijn, hunne bezwaren tegen die verzoeken op dien tijd in te brengen, terwijl, bij ver zuim daarvan, zjj gehouden zullen worden zich tegen de inwilliging niet te hebben verzet. Burgemeester en Wethouders voornoemd, v. d. BRANDELER, Burgemeester. Leyden, 19 Augustus 1869. v. PUTTKAMMER, Secretaris. LEYDEN, 19 Augustus. In de heden gehouden zitting van den gemeenteraad gaf de voorzitter kennis dat was ingekomen een brief van den lieer Tichler, houdende ken nisgeving dat hij verhinderd was de vergadering bij te wonen en waarbij hij tevens zijne erkentelijkheid betuigde voor de blijken van toegenegenheid van de zijde der leden ontvangen gedurende den tijd dat hij lid der verga dering was; voorts nog eene missive van den minister, van binnenl. zaken, waarbij deze de wensehelijkheid betoogde van het beschikbaar blijven van het terrein der Ruïne voor de eventuele stichting van een akademiegebouw. Van deze missive zal mededeeling worden gedaan aan de hh. Boogaard c. s., terwijl het door die heeren gedaan verzoek eerstdaags aan de orde zal wor den gesteld. Ook was nog ingekomen een schrijven van den executeur in den boedel van wijlen den heer S. van der Paauw, waarbij deze kennis geeft dat hij het aanbod van ƒ1000 voor de stukken uit dien boedel ten behoeve van het archief aanneemt, met inbegrip der stukken betredende de gasfabriek. Daarbij werd aangenomen een voorstel van den voorzitter om de bedoelde uitgave van ƒ1000 te vinden uit den post voor onvoorziene uitgaven. Door den voorzitter werd overgelegd de begrooling van de inkomsten en uitgaven der gemeente voor het dienstjaar 1870. Die begrooting beloopt in ontvangst ƒ409.893.98 en in uitgaaf ƒ409,744.82, gevende een batig slot van ƒ149.16. De plaatselijke directe belasting is daarbij voorgedragen tot een bedrag van ƒ90000, en ƒ2000 bij suppletoir kohier. Vervolgens werden nog overgelegd: een adres van hh. commissarissen van den Leydschen Schouwburg, houdende verzoek om subsidie voor 1869. eene concept-verordening tot wjjziging van het bedrag der leges van de secretarie en het voorstel tot het rooijen van zes hoornen bij de in aanbouw zijnde meisjesschool. Overgaande tot de aa,n de orde van den dag gestelde onderwerpen, wer den benoemd, tot ls,f hulponderwijzeres 2||C kl. aan de openbare school voor meer uitgebreid lager onderwijs l'e kl. voor meisjes mej. J. C. Vlaanderen, alhier; tot lste hulponderwijzeres 2ljc kl. aan de openbare school voor meer uitgebreid lager ondervvijs 2Je kl. voor meisjes mej. II. P. Werst, alhier; en tot 2llen hulponderwijzer 4Jl' kl. aan de openbare lagere school n°. 1 voor onvermogenden J. Dondorp, alhier. Aan de hh. H. C. Rogge, Ieeraar aan het gymnasium, aan de hoogere burgerschool en aan de school voor meer uitgebreid lager onderwijs le kl. voor meisjes," en dr. II. J. Polak, Ieeraar aan het gymnasium, werd, op hun verzoek, eervol ontslag verleend. Dp rekening van de ontvangsten en uitgaven der gemeente over 1868 werd goedgekeurd, gevende de voorzitter daarbij de verzekering, dat enkele op merkingen, door de commissie van financiën omtrent de inrigting der reke ning gemaakt, later zullen worden in acht genomen. Ook een paar mis stellingen door den heer Le Poole opgemerktzullen verbeterd worden, Op het adres van den heer J. II. Zitman, tot onderhandsche continuatie der aanneming van de leverancie der schoolbehoeften ten dienste der openbare lagere scholenondersteund door een gunstig getuigenis van al de hoofd onderwijzers en hoofdonderwijzeressen omtrent de wijze, waarop die leve rancie tot dus verre plaats hadwerdovereenkomstig het rapport van burg. en welh. en van de commissie van financiën, eene gunstige beschik king genomen. Vervolgens had plaats het onderzoek der geloofsbrieven van de nieuw inkomende raadsleden, dat wel als eerste punt aan de orde was gesteld, maar eerst nu kon geschieden, uithoofde het vereischte getal leden om, bjj afwezigheid van het lid, over wiens geloofsbrief uitspraak werd gedaan, te besluiten, vroeger niet aanwezig was. Die geloofsbrieven werden gesteld in handen eener commissie, beslaande uit de hh. du Rieu, Cock en Ilarteyelt, welke commissie achtereenvolgens over al de geloofsbrieven rapporteerde dat zij die op alle punten overeenkomstig de wet had bevonden en tot toela ting concludeerde. Dienovereenkomstig werd dan ook achtereenvolgens besloten. Voorts werd nog afwijzend beschikt op een verzoek van J. M. Secreve, om gedeeltelijke afschrijving van zijn aanslag in de plaatselijke directe be lasting oyer 1868. Goedgekeurd werdmpt uitzondering van een enkelen post, die aangehouden werd, eene voordragt tot het verleenen van terug gave of afschrijving van plaatselijke directe belasting, dienst 1869, aan onderscheidene personen, en toegestaan het verzoek van P. Dingjan Pz. om vergunning lot het leggen van een stoep. Ten slptte werd nog goed gekeurd de rekening van vrouwen kraammoeders over 1868, terwijl die van de gemeente-apotheek en de vereenigde gast- en leprooshuizen moest worden aangehouden. Wij vernemen dat heden bij het in aanbouw zijnde ziekenhuis, door het breken van een plank, twee werklieden van den steiger zijn gevallen en zich daarbij ernstig hebben bezeerd. Van wege het ministerie van binnenl. zaken is bekend gemaakt dat er tegen den lsten October dezes jaars gelegenheid is tot plaatsing van 17 leerlingen aan de rijks-kweekschool voor vroedvrouwen te Amsterdam. Belanghebbenden, van 20 tot 35 jaren oud, zijn uitgenoodigd van haar ver langen om geplaatst te worden vóór 10 September e. k. kennis te geven aan den voorzitter van den geneeskundigen raad der provinciewaarin zjj hare woonplaats hebben. Voor Zuidholland aan den heer dr. L. J. Egeling, te 's Gravenhage. -- De minister van financiën heeft'ter kennis van belanghebbenden ge- bregt dat in het jaar 1870 zullen worden aangesteld 10 surnumerairs der directe belastingenin- en uitgaande regten en accijnsen en één surnumerair voor de dienst der directe belastingen en van het kadaster, waartoe in de maand Maart van dat jaar vergelijkende examens zullen worden gehouden. De verzoekschriften om toelating tot die examens moeten voor of op 1 Febr. 1870 bij het dep. van financiën worden ingezonden. De adspiranten moeten op 1 Julij 1870 den vollen ouderdom van 19 jaren hebben bereikt en mogen alsdan niet ouder zijn dan 25 jaar. Verdere bijzonderheden worden door de Staatscourant medegedeeld. Op Dingsdag 21 Sept. zal te Amersfoort, Amsterdam, Arnhem, Breda, Deventer, 's Gravenhage, Haarlem, 's Hertogenbosch, Leyden, Roermond, Utrecht, Venlo en Zutphen, worden aanbesteed de levering van de four- rages benoodigd voor de troepen te paard, die van 1 November aanst. tot 31 October 1870 in die plaatsen garnizoen zullen houden. De miliciens, die dit jaar bij de troepen te paard (huzaren, veld- en rijdende artillerie) waren ingedeeld en daarna met verlof zijn vertrokken, zullen, naar men verneemt, met primo October aanstaande in werkelijke dienst worden geroepenom gekleed en geoefend te worden. Naar aanleiding van de vele onjuiste berigten, die in vreemde en ook in sommige binnenlandsche bladen voorkomen, omtrent het gebeurde met Lamb, zijn wij, zegt de N. lï. C., in staat uit goede bron het volgende mede le deelen: De bewering, nog dezer dagen door den Amsterdamschen correspondent van de Echo de Bruxelles herhaald, als zoude de arrestatie

Leydse Courant | 1869 | | pagina 1