LEYDSC COURANT; 1868. N\ 14$ I,. WOENSDAG 25 NOVEMBER. STA DS-BER1GTEN. Leyden 16 November 1868. v. PUTTKA MMERSecretaris. De Courant wordt MaandagWoensdag en Vrijdag uitgegeven. Die van Maandag komt uit Zaturdag avond. De prijs der Courant is f 3.per vierendeel jaars. Afzonderlijke nommers zijn tegen 10 Cents verkrijgbaar. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEYDEN, Gezien arl. 264 der wet van den 29sl™ Juiiij 1851 {StaatsbladN°. 85); Gelet op art. 7 der Verordening van den 3llen Februarij 1868 Gemeente blad Pi0. 6 van 1868), regelende de invordering der plaatselijke directe be lasting, aangehaald bij Koninklijk beslnit van den 14den Maart 1868 Pi0 42; Doen te welen, dat het suppietoir kohier voor de plaatselijke directe be lasting over 1868 op heden voorloopig is vastgesteld en van den 18den No vember tot en met den lslen December aanstaande, ter Secretarie dezer gemeente (afdeeling financien), van 12 lot 3 uur, voor een ieder ter lezing wordt ncdergelegd. En zal hiervan openbare kennisgeving geschieden door plaatsing in de Leydsche Courant. Burgemeester en Wethouders voornoemd, v. n BRAN DELER, Burgemeesler. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEYDEN, Gezien de adressen van: a. Petrus Christiaan Kerkvliet, smid, wonende bin nen deze gemeente, houdende verzoek om, ter uitoefening van zijn beroep, in bet perceel aan de Langegracht, wijk V n°. 996, eene smidsvuring te mogen plaatsen; en b. Jacobus Jasperse, wonende alhier, om vergunning tot bet houden en mes ten, vam varkens op het erf achter zijne woning in de Looijerstraatgeteekend wijk VIII n°. 300; Gelet op art 4 van het Koninklijk besluit van 31 Jannarij 1824rakende vergun ningen omtrent de oprigting van sommige fabrieken en trafiekenalsmede op art. 224 der Algemeene Policieierordening, vastgesteld 24 October 1867 Doen te welendat tot het hooren der eigenaars en bewoners van de naaslbijge- legene en belendende pandenlen opzigte der informatiën de commodo et incom- modo, door Burgemeester en Wethouders zal worden gevaceerd op het Raad huis dezer Gemeenteop Maandag den 30slen November e. k.'s voormiddags te elf uren; zullende de belanghebbenden verpligt zijn, hunne bezwaren tegen die verzoeken op dien tijd in te brengen, terwijl, bij verzuim daarvan, zij gehouden zullen worden zich tegen de inwilliging Diet te hebben verzet. Burgemeester en M et houders voornoemd v. D. BPiANDELERBurgemeester. Letden, 24 November 1868. v. PUTTKAMMER, Secretaris. PROCESVERBAAL van de inleveri?ig en opening van stembriefjesdie ten behoeve der keuze van vijf leden der Kamer van Koophandel en Fabrieken te Leyden heeft plaats gevonden den 24sleQ November 1868. Het bureau van stemopneming neemt in de ter inlevering der stembriefjes be stemde zaal op het Raadhuis plaats, des middags ten twaalf uren. Het is zamengesteld uit den heer dr. W. C. van den Brandeler, burgemeester, voorzitter, en de heeren B. W. Wttewaall en A. Tielemanleden van den ge meenteraad, stemopnemers. De lijst der kiezers, die bij de verkiezing in aanmerking komt, mitsgaders een exemplaar van het koninklijk besluit van den 9den November 1851, houdende vast stelling van een Reglement, bevattende algemeene bepalingen, betreffende de Ka mers van Koophandel en Fabrieken, worden op de tafel, voor het bureau staande, nedergelegd. De stembusna onderzocht en volkomen ledig bevonden te zijnwordt met twee sleutels gesloten, waarvan de eene door den voorzitter van hel bureau, de andere door den heer Wttewaallals oudste stemopnemer, in bewaring wordt genomen. In de stembus zijn briefjes geworpen door de op de nevensgevoegde lijst vermelde kiezers. En is dit zonder stoornis der orde afgeloopen. Ten twee uren wordt door den voorzitter verklaard, dat de ter inlevering der sternbriefjes bestemde tijd verstreken is en daarop de stembus gesloten op de voor- geschrevene wijze. Onmiddellijk wordt de bus geopend en bevonden drie en dertig stembriefjes te bevatten. Dit getal met de lijst der kiezers, die briefjes hebben ingeleverd, vergeleken zijnde, is gebleken te zijn even groot als het getal dier kiezers. Nadat de briefjes zijn dooreengvmengdworden zij door den voorzitter een voor een geopend en overluid voorgelezen. Het bureau heeft van onwaarde verklaard geene slembriefjes. Het getal der geldige uitgebragle stemmen is mitsdien geweest drie en dertig. Van dit getal zijn uitgebragt op de heeren: J. I. van Wensen 32 stemmen, mr. P. du Rieu 31, P. I. de Fremery 30, B. F. Krantz 29, A. C. Leembruggen 28, J. H. Schmier 2, J. B. ZuurdeegJ.J.Krantz, H. A. Schmier, J. H. van Wensen, J. Hartevelt Az, J. Scheltema,N.J. Sanders en N. de Bink, ieder ééne stem. Hebben alzoo de volstrekte meerderheid van stemmen verkregen de heeren J. I. van Wensen, mr. P. du Rieu, P. I. de Fremery, B. F. Krantz en A. C. Leembruggen. Zijn derhalve verkozen lot leden der Kamer van Koophandel en Fabrieken te Leyden de heeren JOHANNES IGNATIUS VAN WENSEN. M°. PAULUS DU RIEU. PETRUS 1SAACUS DE FREMERY. BOUDEWIJN FRANCISCUS KRANTZ en ADRIANUS CORNELIS LEEMBRUGGEN. En zijn legen deze opening van stembriefjes door de in de zaal aanwezige kiezers geene bezwaren ingebragt. En is na afloop van dit een en ander proces-verbaal opgemaakt, in tegenwoor digheid van allen die zich in de zaal bevonden. Gedaan te Leyden den 24stc" November 1868. y. d. BRANDELERVoorzitter. B. W. WTTEWAALL,) A. TIELEMAN, jStemopnemers. BINNEXLANUSCIIE BERIGTEN. LEYDEN, 24 November. Wij vestigen de aandacht op het hierachter door den heer Lindeman aangekondigde concert van het Park-orchest te Amsterdam, dat op 9 De cember aanst. in de Stads gehoorzaal zal plaats hebben. Mogten de mu- ziek-uilvocringen van genoemd orchest gedurende den zomer de algemeene goedkeuring wegdragen, wij twijfelen niet of het zal ook nu weder zijnen gevestigden roem handhaven, en ook door eene gelukkige keuze der uit te voeren stukken aan het publiek eenen genotvollen avond verschaffen. Aan het dep. van marine te 's Hage zal op 2 December aanst. o. a. de aanbesteding plaats hebben van de levering van 10000 el blaauwe baai, 1200 el dito voeringbaai en 1200 wollen dekens. Bij beschikking des ministers van binnenl. zaken van den 21slen dezer is bepaald dat de verkiezing van een lid voor de tweede kamer in het hoofd- kiesdistricl Gorinchem noodzakelijk geworden door het overlijden van den heer dr. G. Simons, zal geschieden op Dingsdag 15 December aanst., en de herstemming, zoo die noodigis, op Dingsdag 29 December daaraanvolgende. De personen die verzocht hebben als leerling-telegrafist in aanmerking te komen zijn aangeschreven, om zich voor het vergelijkend onderzoek aan het gebouw op den Fluweelen Burgwal, n°. 22, te 's Gravenhageaan te melden op Maandag den 30s,en November aarisl. liet Staatsblad n°. 147 bevat het kon. besluit van 16 Nov. 1868, houdende invoering van postwissels voor de verzending van geld tusschen Nederland en Duitschland. Door Z. M. is bij een dezer dagen genomen besluit het comité van defensie opgeheven en aan de ledenonder dankbetuiging voor hunne bewe zen diensten, een eervol ontslag verleend. Bij het dep. van koloniën is per telegraaf het berigt ontvangen dat het weerspannige Bandjar door de Balische expeditie is genomen. In het laatst van October is op Java overleden de heer mr. A, Loudon, vice-president van den raad van Nederl -Indië. Brj de Ned. herv. gemeente le 's Hertogenbosch is tot predikant beroe pen d». van Loenen, pred. te Hardcgarrjp; bij die te Voorst ds. Bouman, pred. te Hoevelaken; bjj die te (ledel ds. Kraijenbelt, pred. te Heemstede. Te Hazcrswoude is Zondag II. het in de Iterv. kerk aldaar geplaatste nieuwe orgel voor het eerst bij de godsdienstoefening gebruikt. De predi kant hield bij die gelegenheid eene rede naar aanleiding van Psalm 33 vs. 2 en 3. Des avonds had er een orgelbespeling plaats, door den heer Brons Middel, organist te Gouda, afgewisseld door het gezang van de zangveree- niging van Hazerswonde. Uit Monnikendam meldt men dal aldaar dezer dagen zeven bunders buitenland zijn verkocht voor ongeveer ƒ1000 per bunder, waarvoor, nu 28 jaren geleden, slechts ƒ18 per bunder was betaald. Den 19d<,D November II. overleed te. Utrecht, in den ouderdom van 78 jaren. 11. Altlers, korporaal bij het reg. veld artilleriede oudste die in het Ned. leger diende. In 1809 begon hij bij hel 6de reg. van linie zijne militaire loopbaanwas in datzelfde jaar in Zeeland bij gelegenheid van de landing der Engelschenwaarop hij in 1810 werd ingelijfd bij het 123!,e reg. van hel Fransche leger. Hij maakte in 1812 den logt naar Rusland mede, alwaar hij krijgsgevangen gemaakt en daaruit in 1814 ontslagen werd, om in 1815 wederom in Nederl. dienst over le gaan; hij maakte den slag van Waterloo mede en werd in 1830, in bezetting te Bergen in Hene gouwen, op nieuw krijgsgevangen gemaakt. Den 8sten September 1831 uit Belgische krijgsgevangenschap ontslagen, maakte hij van dat jaar tot 1834 deel uit van de bezetting in de vesting Nijmegen. Hij was versierd met de Sl. Helena medaille, het kruis van Waterloo, het metalen kruis en ontving de bronzen, zilveren en gouden medaille. Thans telde hij, buiten de campagne-, 60 active dienstjaren. In de vergadering van den gemeenteraad le Tiel van den 14dcn dezer rigtle het lid de heer van Andel tot den voorzitter devraaz, of de Zondags wet niet meer van kracht of veranderd was, daar hij ondervonden had dat er op een Zondag een openbaar concert was gegeven. De voorzitter ant woordde, dat het den burgeTeester was opgedraeen daartoe al dan niet vergunning te geven. De heer van Andel verzocht daarop den voorzitter zulks voortaan na te laten. De voorzitter antwoordde dat hij zou blijven handelenzooals hij zou vermeenen te behooren.

Leydse Courant | 1868 | | pagina 1