LEÏDSCKE COURANT. 1868. /T N". 114i MAANDAG 21 SEPTEMBER. STA DS-BER1GTEN. PLAATSELIJKE DIRECTE BELASTING 1868. Leyden, 1 September 1868. v. PIITTKAMMER, Secretaris. Leyden. 19 September 1868. STOFFELS, Weth. I. B. I! I E V L A M) SC 11E B EI iG T E NT Ae Ml&C ■kJm&i. De Courant wordt MaandagWoensdag en Vrijdag uitgegeven. Die van Maandag komt uit Zaiurdag avond. De prijs der Courant is ƒ3.per vierendeel jaars. Afzonderlijke nommers zijn tegen 10 Cents verkrijgbaar. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEYDEN herinneren bij deze hen, die zich in den loop der negen eerste maanden »an liet jaar in de gemeente zijn komen vestigen of uit anderen hoofde belastingschuldig zijn geworden en verzuimden de, bij artikel 3 der Verordening, regelende de invordering der plaatselijke directe belasting, gevorderde aangifte ter ge meente-secretarie (financiële afdeeling) te doen, aan deze bepaling in den loop dezer maand gevolg te geven. Burgemeester en Wethouders voornoemd, v. n. BHANDKLER, Burgemeester. BURGEMEESTER en WETHOUDERJTvan LEYDEN, Gezien: 1°. het aan Gedeputeerde Staten van Zuidliolland gerigt verzoek van boelen en Vebschcijl, branders alhier, om in hunne distilleerderij le klasse op de Oude Heerengracht, wijk VIII n°. 2, naast den ingemetselden distilleerketel, eene stoommachine van ongeveer anderhalf paardenkracht te mogen doen plaatsen, tot het drijven van eene circuleerzaag2°. het adres van Pieter van Beek vleesch- houwer alhier, houdende verzoek om het huis aan de Haarlemmerstraathoek Hee rengrachtwijk VI n°. 206, tot slagtplaats te mogen doen inrigtenen 3°. het adres van Dirk Vlasveld, koopman alhier, om vergunning tot het houden of mesten van twee varkens op een ruim erf achter zijne woning in de Janvossen- steeg, geteekend wijk VI n°. 643. Gelet op art. 4 vau het Koninklijk besluit van 31 Januarij 1824, rakende vergunningen ter oprigting van sommige fabrieken en trafiekenen op art. 224 van de Aigemeene Policieverordeningvan 24 October 1867; Doen te weten dat tot het hooren der eigenaars en bewoners van de naastbijge- legene en belendende pandenten opzigte der informatiën de cotnmodo et incom- mododoor Burgemeester en Wethouders zal worden gevaceerd op het Raad huis dezer Gemeenteop Donderdag den 24stcn September aanst.'s voormiddags te elf urenzullende de belanghebbenden verpligt zijnhunne bezwaren legen die verzoeken op dien tijd in te brengen, terwijl, bij verzuim daarvan, zij gehouden zullen worden zich tegen de inwilliging niet te hebben verzet. Burgemeester en Wethouders voornoemd STOFFELS, Weth. loco BurgL Leyden, 19 September 1868. v. PUTTKAMMER, Secretaris. De BURGEMEESTER, Hoofd van het Gemeentebestuur van Leyden, doet te weten, dat aan den Ontvanger der directe belastingen alhier zijn ter hand gesteld twee. op den 8sleo dezer maand, invorderbaar verklaarde kohieren van het pateutregt, houdende aanslagen voor de Wijken 123en5, en wel over het dienstjaar 1868 en 1869, terwijl ieder verpligt is zijnen aanslag, op den bij de wet bepaalden voet, te voldoen. En zal deze door plaatsing in de Leijdsche Courant worden afgekondigd. De Burgemeester voornoemd, LEYDEN. 19 September. Hel bataillon van het 4de reg. infanterie, alhier in garnizoen, dat deel beeft genomen aan de krijgsoefeningen in hel kamp van Mtlligen, is heden iniddag alhier teruggekeerd. Door den luit-kolonel en verdere officieren van het reg. huzaren werden deze troepen ontvangen en naar ric kazerne geleid. Z. M. de koning heeft den kolonel Booms, van bel 4dc reg. infanterie alhier, en den luit.-kolonel Le M litrevan het reg. grenadiers en jagers, benoemd tot commandeurs der orde van de Eikenkroon. Hel getal der in het Werkhuis alhier opgenomenen bedroeg gedurende deze week dagelijks van 120 lot 134 volwassen personen en 65 lol 75 kinderen. De minister van koloniën heeft bekend gemaakt dat voor de dienst in Ned. Indie zijn benoodigd: twaalf onderwijzers in hel bezit eener acte van bekwaamheid als hoofdonderwijzer, en zes onderwijzers in het bezit eener acte van bekwaamheid als hulponderwijzer. Zij die genegen zijn zich als onderwijzer der tweede of derde klasse aan 's lands dienst in Ned. ludië te verbinden, kunnen zich tot en met den 208,en October a. s.bij een op zegel geschreven request, tot het dep. van koloniën wenden. Verdere bijzonder heden worden door de Staatscourant medegedeeld. Men meldt ons uit Katwijk aan Zee, van heden: Gisteren namiddag is de dochter van E. Oranje, gemeente-klerk te Katwijk, oud 19 jaren, dienstbode bij den heer Vlasveld le Valkenburg, aldaar bezig met het spoe len van wascltgoed, in het water gevallen en verdronken. Schipjier M. van der Jagt, voorbij varende, vond hare klomjicn en een emmer drijvende. Hel lijk is later opgevischt. Men leest in het PoliciebladDc officier van justitie te Groningen, genoegzame zekerheid hebbende bekomen, dat Pieter VVoudsma, vroeger als vermist opgegeven, sedert op de stoomboot van Harlingen uaar Huli is gezien, bcrigt, dat het verzoek tot zijne opsporing is vervallen. Uil Noordwijk meldt men dal dc afdeeling Oegstgeest en omstreken der IIoil. maatschappij van landbouw, van 23 tot 25 Sept. aldaar eene ten toonstelling zal houden van akker- en tuinbouw-voortbrengselenbenevens zuivelbereiding, en op 24 Sept. ook eene tentoonstelling van vee en pluim gedierte. Die tentoonstelling zal opgeluisterd worden door volksfeesten en andere vermakelijkheden. Donderdag is op den straatweg onder Overschie, een wagen met visch komende van Katwijk, omgevallen, waarbij de voerman, zekere Verdntn, zwaar aan hel hoofd is gewond en een jongendie zich mede op den wa gen bevondligte kneuzingen heeft bekomen. Eerstgenoemde is naar Rot terdam gebragt en ter voorloopige verpleging in het logement van den heer van Wingerden aan het llaagsche Veer opgenomen. De toestand van den man was zóó ernstig, dat hij niet rnogt worden vervoerd. Naar men uit Utrecht meldt is, in de plaats van d8. van Toorenen- bergen, beroepen tot predikant te Botterdam, d'. G. Barger, emer. pred., benoemd tol zendings-director aldaar. Gisteren zijn de in het kamp van Milligen vereenigde troepen weder naar hunne garnizoenen teruggekeerd. Voor dat zij het kamp verlieten is door Z. K. H. den prins van Oranje, opperbevelhebber der kamperende troepen, de volgende buitengewone dagorder uitgevaardigd: «Alvorens de onder mijne bevelen slaande troepen de legerplaats verlaten, is bet mij een hoogst aangename taak het gehecle kamperende personeel dank te zeggen voor de belangstelling eu ijver aan den dag gelegd om aan liet doel te beant woorden waarmede Z. M. onze geëerbiedigde koning die troepenvereeniging heeft bevolen. Den goeden wilde goede verstandhouding en den goeden geest, welke onder de verschillende wapenen hebben gelieerscht, heb ik ook met genoegen mogen opmerken, zoodat ik de overtuiging heb, dat wanneer gij allen eenmaal geroepen mogl worden om de krijgsmansdeugden, die u bezielen in de ure des gevaars in ruime toepassing te moeten brengen koning en vaderland op u vertrouwen kunnen. Leve de koning!" Te Nijmegen werd Woensdag II. eene niet onbelangrijke aanhaling ge daan. Men ontdekte in eene kar 4 vaatjes spiritus, bevallende 130 kan van ruim 80°/o De voerman die gewaarschuwd was dat men Item in het oog had, is, met achterlating van kar en paard, op de vlugt gegaan. Te Vollenhove is een persoon in wiens huis dezer dagen een begin van brand werd ontdekt, in handen der regterlijke magt gesteld, als beschul digd van reeds meermalen tot vermoedens aanleiding te hebben gegeven, die het ergste doen vreezeu. Huis en inboedel moeten buitengewoon hoog ge assureerd zijn geweest. Te Dedemsvaart heeft de heer Bonne Berends en zjjne echtgenoote, bij gelegenheid van hunne 50-jarige echtvereenigingaan de Ned. herv. ge meente aldaar geschonken ecu orgel in de kerk, en aan de armen dier ge meente eene som van ƒ400; voorts nog aan de armen der Christ, afgeschei denen ƒ80 en aan die der r. katholieken ƒ40. 'sGRAVENHAGE 19 September. Z. M. heeft vergunning verleend aan den kapitein H. M. F. Landolt, van het 7de reg. infanterie, tot het dragen van de versierselen van ridder 4dc kl. van de orde van den Rooden Adelaar, hem door den koning van Pruissen geschonken; aan J. Keiler, te Tilburg, tot het dragen van het kruis fidei et virtutien aan U. van Broekhoven, te 's Hertogenboschen L. ten Kroode, te Amsterdam, tot hel dragen van genoemd kruis en van de gouden medaille 4de grootte, hun door den Paus toegekend. Z. M. de koning heefl lot voorzitter van de eerste kamer voor 'net aan slaande zittingjaar wederom benoemd den heer mr. J. A. Philipse. Z. M. heeft den heer mr. J. C. de Koning, advocaat le Amsterdam, belast met de waarneming der betrekking van rijks-advocaat in Noordhol- lattd en Utrecht. Door Z. M zjjn benoemd: tot burgemeester der gemeenten Heesbeen en Drongelen de beer M. A. Bol; tot directeur van het postkantoor te Monnikendam de heer T. Sypkens, thans surnumerair der posterijen; tot directeur van een der rijkstelegraaf kantoren de lib. M. J. H. Spaink, tele grafist 2de kl. en II. W. Brandt, telegrafist 3de kl.en lot directeur en leeraar aan de rijks hoogere burgerschool te Helmond de heer dr. A.Steyns, thans leeraar aan de hoogere burgerschool te Zutphen. Voorts heeft Z. M. goedgevonden den heer F. Worthmann uit z(jne betrekking van leeraar aan de rijks hoogere burgerschool te Groningen te ontslaan, en eervol ontslag te verleenen: aan den heer A. Kiewiials commies bij hel dep. van finan ciën; aan den beer uir. H. A. van Bleiswijk, als burgemeester van Enkhui- zenen aan de ingenieurs bij den waterstaat 2dc kl. II A. J. W. van Bett- sekom en II. E. de Brnyn. Door Z. M. zijn benoemd: tot kantonregter te Boxmeer de heer mr. A. J. F. Verhcijeu van Estvelt, thans substituut-griffier bij de arrond.- regtbank te Nijmegen, in de plaats van den heer d. S. van Hien, op zijn verzoek als zoodanig eervol ontslagen; en tot substituut griffier bij de arrond.- regtbank te Nijmegen de heer mr. A.M. A. Hanlo, advocaat te 's Gravenhage. Z. M. beeft goedgevonden den generaal majoor op non-activiteit 11. V. E. Klapp, op zjjne aanvrage, op pensioen te stellen. Z. M. de koning heefl eergisteren in een bijzonder gehoor ontvangen den apostolische!) nuntius mgr. Bianchi, die Z. M. zijne geloofsbrieven heeft overhandigd. Alhier is overleden de heer de Scrrière, oud-gouverneur der Molukken in den ouderdom van 82 jaren. Gisteren is het lsle bat. van het reg. grenadiers en jagers en heden zijn de 2dc en 4dc balt. van dat reg. uit hel kamp van Milligen alhier teruggekeerd. In eene vereenigde zitting van de heide kamers der staten-generaal is heden het zittingjaar 1868 door den minister van binnen), zaken, namens den koning, gesloten, met het houden der volgende rede: Mijne heeren! Door den koning ben ik belast met liet sluiten van de vergadering der staten generaal. De ongewone omstandighedenwaaronder deze zitting werd geopend en voortgezet, waren oorzaak dal op wetgevend gebied niet veel is tot stand gebragt kunnen worden. Ondertusschen is deze zitting niet geheel onvruchtbaar voorbijgegaan.

Leydse Courant | 1868 | | pagina 1