i.i:vns(iii: COURANT. WOENSDAG 20 MEI. STA D S - BERIGTEN. De prijs der Courant is f 3.per vierendeel jaars. Afzonderlijke nommers zijn tegen 10 Cents verkrijgbaar. De Courant wordt MaandagWoensdag en Vrijdag uitgegeven. Die van Maandag komt uit Zaiurdag avond. eB BIAINENLAN'DSCHE BERIGTEN. LEV DEN, 19 Mei. in de heden gehouden zilting van den gemeenteraad is de voordragt tot beschikbaarstelling van gelden lol het doen van herstellingen aan het loge ment den Burg. die omtrent de verpachting van de haardasch, de uilnis en het puin, en die omtrent de verpachting »an de visscherjj in en oin deze stad, aangenomen. Bij de laatste voordragt is bepaald dat de visscherjj in en om de stad dit jaar niet zal verpacht worden en dus stil zal slaan. Het adres van den gemeenteraad van Alkemade, tot wijziging van het raadsbesluit van 19 Dec. 1867, betreffende ondersteuning van het plan tot den aanleg van een kunstweg lusschen beide gemeentengaf aanleiding lot langdurige beraadslagingen. Onder de daarvoor toegezegde bijdragen was ook de afstand van het meerder bedrag der opbrengst van de tolgelden aan het Zijlhek bij de Spanjaardshrug boven de som van ƒ900 'sjaars, waarvoor de opbrengst van dat hek thans, met inbegrip van liet genot van grasge was en de inkomsten van jaagloonop ƒ200 berekend is verpacht. Door den gemeenteraad van Alkemade was verzocht het cijfer van 900 te brengen op 500. De raad heeft dat verzoek niet ingewilligd, maar zich vereeuigd met liet in de zilting van 19 Dec. 1867 door burg. en wetlt.op advies van de commissie van fabricage, gedane voorstel, strekkende tot afstand van de meerdere opbrengst van hel Zijlhek boven de pachtsom van 700 'sjaars, na aftrek van heigeen voor genot van grasgewas en inkomsten van jaagloon kan wordeu berekend, Op de verder aan de orde gestelde adressen werd gunstig beschikt en de rekeningen der plaatselijke school commissie en der dienstdoende schutterij goedgekeurd. Het plan en de voorwaarden omtrent hel herstellen der gemetselde wallen ter goedkeuring voorgedragen, werden, ten gevolge van gemaakte bedenkingeningetrokken. Ingekomen is een adres van liet Leydsche studentencorps, tol wijziging van de verordening betreffende de plaatselijke betasting. Voorts werd door den heer Meerburg de intrekking voorgesteld van art 95 deralgemeene policic-verordening (verbod van het schrobben der straten); de voorzitter verzocht hem dit voorstel schriftelijk in te dienen, Heden morgen werd op de r. k. begraafplaats alhier ter aarde hesleld het stoffelijk overschot van den geweermaker bij hel alhier in bezetling liggende reg. huzaren, F. J. Henrard, van wiens dood wjj Zaturdag 11. melding hebben gemaakt, 's Mans dood is, naar wij vernemen, ie wijten aan een noodlottig toevalhem bij het schoonmaken van een karabiju over komen. Zjjn lijk werd dan ook op plegtigc wpze, met militaire honneurs, grafwaarts gedragen en op de begraafplaats in gewijde aarde gelegd. Ue overledene was versierd met het Metalen Kruis en met de gouden medaille voor 36-jarige trouwe dienst. W'at betreft ons vroeger berigt hebben wij te rectificeren dat bij het ongeval 's mans hoofd niet is verbrijzeld eeworden. In het hoofdkiesdistrict Alphen zijn tot leden der provinciale stalen van Zuidholland gekozen de aftredende leden mr. A. Jongkind! Coninck ®et 367, en K. N. Ilengeveld, met 324 van de 431) geldig uitgebragte stemmen. De voorzitter der commissie, door den commissaris des konings in Zuidbolland voor liet jaar 1868 belast met liet afnemen van liet eind-examen der hoogere burgerscholen in die provincie, heeft bekend gemaakt dat, in gevolge de voorschriften door den minister van binnenl. zaken gegeven, dat examen dit jaar, voor zooveel hel schriftelijk gedeelte betreft, zal gehou den worden aan de hoogere burgerscholen zelve, tusschen den 29s,en Junij en den 18<leo Juljj, en dal liet mondeling onderzoek voor deze provincie zal plaats hebben te Delftop den 20ilcn Juli) en volgende dagen. Zij, die het examen in gemelde provincie vveuschen af te leggen, zjjn verzocht daarvan vóór 15 Junjj kennis te geven aan den voorzitter der commissie dr. Steyn Parié. Door de Ncderl. handelmaatschappij is, behoudens nadere goedkeuring van hel dep. van koloniën, eene openbare mededinging open gesteld naar de levering van zilverwerk, bestaande uil; presenteerbladen, thee-en kolfij- servjezenkandelahrcs, lepels en vorken enz., verdeeld in 13 percelen. De iiisclirijvjngsbilleiten moeien op 9 Junij aan het lokaal der maatschappij te Amsterdam ingeleverd worden. De Staats-Couv. bevat een overzigl van de opbrengst van 's lands mid delen over de vier eerste maanden van 1868, waaruil bljjktdat die bedragen heeft ƒ22,960,810.6l£zijndeƒ9669.841 minder dan in dal tjjdvak van 1867. Dezer dagen is aan de hli. de Veer c. s. concessie verleend tot het |j maken eeuer drinkwaterleiding ten behoeve van 's Gravenhage, Leyden en Delft. Volgens de Sioompost komen de voorwaarden dier concessie hierop neder; Het drinkwater moet worden getrokken uil de duinen tusschen Scheveniiigen en Katwijk; het watergebied voor Leyden wordt afgescheiden van dat voor de beide andere gemeentenzoodat het geheele gebied wordt verdeeld in twee deelen, wier watergevende oppervlakten in verhouding moeten staan lot de bevolkingen der respective gemeenten. Binnen één jaar de dagteekemng der concessie moeten de uitgewerkte plannen der wer ken van de drinkwaterleiding aan de goedkeuring van den minister van binnenl. zaken worden onderwonen en binnen twee jaren na die goedkeu ring moet de waterleiding met al de daartoe behoorende werken voltooid zijn, op straffe van het vervallen der concessie, behoudens het geval van verlragiug door overmagt. De concessionarissen zjjn verpligt tot vol doend onderhoud van al de werken; tegen benadeeling der duinen en belemmering van middelen van gemeenschap door de werken z(jn de noo- dige voorzorgen voorgeschreven. Uet binnen zes maanden na de dag- leekening der concessie te storten waarborgkapitaal is op 30000 be paald, waarvan, na vollooijing der werken, twee derde gedeelten worden terugbetaald; het overige een derde blijft als waarborg voor de naleving der uil de concessie voortvloeijendc verpligtingen gedeponeerd. De exploitatie der waierleiding, eerst aan Ie vangen nadat de werken door den waterstaat in orde zijn bevonden, is vergund voor den tijd van 60 jaren, te rekenen van het jaar nadat de waterleiding voor eene der drie betrokken gemeenten is in gebruik gesteld. Op den 17"1'11 dezer is le Toulon in dienst gesteld liet ramschip de Schorpioen, onder bevel van den kapitein-luit. Ier zee W. K. van Gennep. De genoemde bodem werd, zoo als men weet, in bel vorige jaar, voor re kening van de Ned. regering, te Toulon op stapel gezet, onlangs afgebouwd en te water gelaten. De bemanning voor dat ramschip, met de officieren, uit 110 koppen bestaande, werd le Willemsoord op liet stoomschip de Valk ingescheept en met dit vaartuig naar den Moerdijk overgebragt. Zij ont scheepten den 1511" dezer in den namiddag, vervolgden hunne reis per spoor weg en stoomden, behoudens een kort oponthoud te Parijs, regtstreeks naar Toulon, alwaar zij in den morgen van den 17d,rD dezer, allen in goeden wel stand, aankwamen en op den Schorpioen werden ingescheept. (Stc.) Als candidaten zijn tot de evangeliebediening b(j de herv. kerk toege laten: door liet prov. kerkbestuur van Gelderland de lieer P. J. Roscatn Abbing; door dat van Zeeland de heer P. J. Avis; door dat van Utrecht de heer A. J. Eykman. Door hel kerkbestuur van Limburg is aan d®. S. F. W. Itoorda van Eysinga, pred. te Grevenbichteervol ontslag verleend. Dr. A. W. Bronsveld, pred. te Charlois, tot predikant beroepen bij de herv. gemeenten te Haarlem en le Rotterdam, heeft hel beroep naar de eerstgenoemde plaats aangenomen. liet getal aspiranten om als kadet op de kon. militaire akademie te worden opgenomen, is dit jaar merkbaar minder dan andere jaren; voor omtrent 80 vacaturen zijn slechts 85 adspiranten. Te Haarlem werd Zaturdag II. de 11 Gde jaarlijksche vergadering ge houden van de Boll, maatschappij der wetenschappen. De vergadering be noemde tot nieuwe biiinenlandsche leden: de hh. dr. G. F. Westerman, directeur van het kon. zoölogisch genootschap Natura Artis Magislra, te Amsterdam; dr. A. C. Ondemans, hoogl. aan de polytechnische school, te Uit hoofde van den HEMELVAARTSDAG zal de Vrij- dagsche Courant Woensdag avond worden uitgegeven. BURGEMEESTER el» WETHOUDERS va* LEYDEN bepalen dat, tan af den 25"en Mei aanslaande tot nadere bekendmaking, geene Honden, anders dan behoorlyk voorzien van een ijzeren of koperen muilband, waarvan liet model op liet bureau van de policie te hezïgtigeii is, op straat mogen gelaten worden. En zal deze door plaatsing in de Leydsche Courant worden afgekondigd. Burgemeester en Wethouders voornoemd, v. d. BR AN DEL ER. Burgemeester. Levden, 16 Mei 1868. v. PUTTKAMMER, Secretaris. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEYDEN doen te we ten, ter voldoening aan art. 228 der wet van 29 Junij 1851 Staatsblad n°. 85), dat alle pretensiën over het jaar 1867, ten laste der gemeente, vóór of op den laatsten Junij dezes jaars moe ten worden ingeleverd, en dat de vorderingen, welke niet binnen den genoemden tijd ingediend zijn, voor verjaard en vernietigd zullen worden gehouden. En zal deze door plaatsing in de Leydsche Courant worden afgekondigd. Burgemeester en Wethouders voornoemd Leyden, v. n. BRANDELER, Burgemeester. 18 April 1868. v. PUTTKAMMER, Secretaris.

Leydse Courant | 1868 | | pagina 1