schikking van fle regering van verdere regtsvervolging ontslagen en naai hun laud terug gezonden. De lloward-maaiscliappijopgerigt onder bescherming van lord Bronghan lot verbetering van het' lot der gevangenen, heeftnaar aanleiding van het geeu onlangs uitgekomen is omtrent den zwaren arbeid en hei onvoldoende voedsel in sommige gevangenissen, een vliegend blaadje uitgegeven, waarii de noodzakelijkheid betoogd wordt van een onderzoek naar het bestuur dei gevangenissen hier te lande. Woensdag II. zijn uil het Oosten van Londen, waar dezen wintei vreeselijke armoede geweest is onder de werklieden der werven150 per sonen, zijnde een aantal werklieden met hunne gezinnen, welke gedurendi den winter geen onderstand genoten hebben, naar Amerika scheep gegaan. Maandag II. is er eene poging gedaanom een der pleizertreinen waarmede na afloop van het spiegelgevecht der vrijwilligers te Portsmontl een duizendtal vrijwilligers en andere passagiers huiswaarts keerdenui het spoor te doen gaan. Een gewezen spoorwachter, genaamd Jenkins had op drie plaatsen spoorstaven en steenen over de rails gelegd en wat toen in eene nabij gelegen herberg gaan wachten, om te zien wat er ge beuren zou als de trein voorbijkwam. Gelukkig had hij zijne daad nie onbemerkt kunnen verriglen; eenige werklieden hadden hen bespeurd er aan het nabijgelegen station kennis gegeven van den toestand van den weg Daardoor heeft men den trein kunnen ophouden totdat de weg weer vrijge maakt was, waarna de policie den misdadiger vatte, die zich eenige oogen blikken te vergeefs met een scheermes trachtte te weer te stellen. Mei zegt, dat de dader reeds sinds eenigen tijd teekenen gaf van ongewonen gemoedstoestand. K A 1* «4 «fc £.1 te PARIJS16 April Naar men verneemt verklaren zich de ministers van oorlog en var marine hardnekkig tegen elke vermindering hunner begrooting. Het Journ. des Déb. meldt het volgende: Wij spraken eenigen geleden van het bondgenootschap, hetwelk opliet punt scheen van tot stam te komen tusschen de clericale partij eti ons gouvernement, elkander d hand reikende met het oog op de volgende verkiezingen tot vernieuwin: an het wetgevend ligcbaam. liet schijnt nu zeker, dat de onderhandelin gen daarover mislukt en afgebroken zijn. Le Nord, een blad hetwelk geacht wordt in betrekking met de Ru; sische regering te staan, berigl dal de gezant von Budberg wel zijn ontsla gevraagd, maar tot heden niet bekomen heeft. Zijn duel met den heer vo Meyendorff heeft geene noodlottige gevolgen gehad. Van 1 tot 8 Mei aanst. zal alhier door de keiz. Fransche maatschapp voor tuinbouw eene internationale tentoonstelling van nuttige en schoot gewassenalsmede van kunst- en nijverheidsproducten betreffende den tui- bouw, gehouden worden. De onlangs overleden afgevaardigde Didier heeft zijne collectie schi derijenter waarde van 400,000 fr., vermaakt aan zijnen vriend Alex. Dn mas den zoon. PRITISiEN. BERLIJN 16 April. De kroonprins is naar Turijn vertrokken; hij zal met zijne gemalin eer gedeelte van den zomer aan het Engelsche hof doorbrengen. De hoofddirecteur der posterijen in Nederland, de heer Hofstede, du eenige dagen hier heeft doorgebragtis naar 's Gravenhage teruggekeerd. Uit Weenen meldt men dat de subcommissie der financiële commissi 1 van het huis van afgevaardigden voorgesteld beeft, het wets-ontwerp betref fende de belasting op het vermogen niet aan te nemen. INCEZONDEN. S£e» edel woord. »Laten wij aan den drempel dezer vergadering afleggen al wat de liefde niet zon kunnen dulden. Ik bedoel onze grieven, ik bedoel hetgeen anderen krenken zou. en, moet het zijn, het onrecht dal wij onverdiend geleden hebben; ik bedoel onze voorbarige meeningen, onze vo iroordeelenonze kwade voorspellingen; ik bedoel onze wel afgebakende plannen, onzen wensch om tot eiken prijs te doen zegevieren onze denkbeelden en on se ontwerpen. Laten wij medebrengen een geest van oprechtheid en onge veinsdheid, van rechtvaardigheid en wederzijdsche achting«dat ieder zich hier op zijn gemak gcvoele, da! ieder rekenen kunne op de toegenegene aandacht, waarop hij recht heeft. Eeren wij door onze taal en onze hou- dine de grooie zaak die ons vereenig!." Dit edele woord van een Fransch redenaar is ontleend aan eene niet lang geleden gehouden toespraak ter opening eener kerkelijke vergadering. Hel worde overwogen door alle leden eener andere, niet kerkelijke ver gadering. die aanstaanden Dinsdag te 'sHage hare werkzaamheden hervat. 18 April. Bij raadsbesluit regelende de heffing eener plaatselijke directe belasting te Ley denwordt bij art. 7 bepaald dat onder meubilair worden begrepen al de voorwerpen bij ari. 13 van de wet van 29 Maar! 1833, houdende be lasting op hel personeel, aangewezen. Aangezien de vermenigvuldiging zeer hoog is ie beschouwen en taxatie bij 6 kan gevraagd worden, zoo is het in hel belang van de belastingschuldigenden vrijdom van het meu bilair, bjj art. 13 bepaald, te weien, luidende: 1°. Gereedschappen voor den land- of akkerbouw, de veehoederij of het tuinwerk; 2°. Allerlei gedierten; 3°. Rijtuigen, sleden, tuigen, zadels, bitten, hoofdstellen, bengels eo sialgereedschappen van pikeurs, postmeesters, stalhouders, voerlieden es slepers; voor zoo verre zij echter rijtuigen of luigen aan anderen in vaste hnur afslaan, moet de belasting daarvan door de gebruikers worden betaald; 4C. Zadels, bitten, hoofdstellen, beugels en dergelijke, dienende voorde paarden van geestelijken, militairen of ambtenaren, waarvoor geene belas ling op het personeel naar den zesden grondslag verschuldigd is 5°. Fabriek- en trafiekgereedschappen, met wagens, karren en tuigen; 6'. Handwerkgereedschappen 7». Winkel-, kantoor- cn pakhuisgereedschappen, kasten, doozen kisten, toonbanken, balansen, maten en dergelijken; 8°. Kleederen, lijflinnen en verder lijfstoebehoorendaaronder begrepen: parelen, juweelenzakhorologiëngouden en zilveren werken, welke tol lijfsieraad of kleederdragt behooren 9». Boeken, zee- en landkaarten, prenten, teekeningen cn schilderden, antiquiteiten, medailles en andere zeldzaamheden, schelpen, vogelen, insec ten en andere gedierten in liquor of opgezet, anatomische preparaten, mu ziekinstrumenten, physische, mathematische, optische chirtirgicale en andert instrumenten,- en, in het algemeen, alles wat in eenen bepaalden zin tol voortzetting van studiën of tot beoefening van kunsten en wetehschapptt behoort. T Te Leyden ter Boekdrukkerij van J. C. DRABBE.

Leydse Courant | 1868 | | pagina 6