Per Telegraaf. Tot kennisgeving en waarschuwing. 1 Mexicaansclie regering hervatting van de rentebetaling te verkrijgen; in dat schrijven worden de belanghebbenden uitgenoodigd tot onderleekening van een adres aan lord Stanley, waarin aangedrongen wordt op het herstel van het consulair verkeer tusschen de beide landen. De persoon, op wien in de nabijheid van het huis van detentie in Clerkenwetl geschoten is, is nog niet aan de bekomen wonde overleden, maar verkeert in zorgelijke omstandigheden. Uit de in een verhoor voor de policie-regthank door den moordenaar gegeven antwoorden scheen opgemaakt te moeten worden, dat hij niet wel hij het hoofd was, hetgeen ook door zijnen verdediger ter zijner verontschuldiging werd aangevoerd. Te Great-Yarmouth is berigt ontvangen van hel vergaan van een Ne- derl. schip met katoen geladen. Men vreesde dal de bemanning was omgekomen. In berigten uit New-York wordt gemeld dal te Chicago een brand heeft gewoed, waardoor ecne schade van 3 millioen doll, is aangerigt. t UlNHRM M. PARIJS, 9 Februarij Hel wetgevend ligchaatn heeft, met 199 tegen 35 stemmen, verworpen een door de hb. ThiersFavre en Picard voorgesteld amendement op de drukperswet, strekkende om de drukpers-delicten door den jury te doen be slechten. Bij het wetgevend ligchaatn is ingekomen eene memorie van dagblad- schrijvers en letterkundigen te Weenen waarin zjj zich beklagen over de censuur op buitenlandschein het bijzonder op Oosicnrijkschc dagbladen. Zij zeggen in dat stuk o. a. het volgende: In Frankrijk en te Parijs vooral wonen een groot aantal Duilschers en Oostenrijkers, die natuurlijk op de hoogte wenschen te blyven van hetgeen er in hun eigen land voorvalt. Hoe kunnen zij dien wensch beter voldoen dan door zich te abonneren op een Oostenrijksch blad? Maar wanneer men zich verbeeldt, dat het genoeg is, zich te abonneren om ook geregeld zijn blad te ontvangen dan bedriegt inen zich zeer. lil de eerste dagen gaat alles goed; vervolgens blijft het blad eens een enkele maal uilten slotte wordt dit wegblijven regel. Nu eens ontvangt men slechts de avondeditie; dan weder slechts de ochtendeditie; dikwijls noch de eene, noch de andere. F.indelijk ontvangt men weken achtereen geen enkel nommer. Ons is bekend, dal sommige geabonneerden slechts 21 nommers ontvingen van de 320, die zij gedurende een jaar ont vangen moesten. De stellers doen verder uitkomen, hoe willekeurig men daarbij te werk gaat. Geabonneerden te Lyon en te Bordeaux ontvangen soms geregeld het blad, dat te Parijs even geregeld in beslag wordt genomen. Naar men verneemt heeft de keizer aan Delaunay eene wetenschappe lijke zending opgedragen. Die heer heeft namelijk in last om in Italië de handschriften op te sporen van Philo van Alexandrie. Op den spoorweg van Parjjs naar Bordeaux beeft weder eene botsing plaats gehad. Eeltige passagiers werden, gelukkigerwijze, slechts ligtelijk gewond. Op den trein bevond zich mr. Lachaud, die naar Augoulème reisde, om er te pleiten. In weerwil van den bekomen schrik, pleitte hij kort na het verlaten van den wagon, en wel met gunstig gevolg voor zijne zaak. Berigten uit Lissabon melden dat er, bij gelegenheid dat de koning en de koningin zich van Villa Vi^osa naar de hoofdstad begaven, te Braga twist is ontstaan tusschen de bevolking en de troepen, die HH. MM. verge zelden welke zoo hevig liep dat de troepen vuur gavenwaardoor ver scheidene personen werden gedood of gewond. P R V 1 E N. BERLIJN 10 February. De kroonprinses is van een prins bevallen. Graaf von Bismarck heeft verlof aangevraagd en is voor geruimen tjjd nit de hoofdstad vertrokken. Dit vertrek heeft, naar men voorgeeft, om redenen van gezondheid plaats, maar algemeen houdt men het er voor, dat hij daardoor aan de conservatieve partij een bewijs van ontevredenheid heeft willen geven over hare houding bij de behandeling der voordrag! omtrent het provinciaal fonds voor Hanover, waaromtrent de koning, in overeen stemming met zjjn minister, stellige beloften aan deze nieuwe provincie heeft gedaan, doch die de conservatieve partij niet gaaf beeft willen aannemen. De Köln. Zeit. wil weten dat de llanoveranen die zich uit Zwitser land naar den Elsas hebben begeven, aldaar niet zullen mogen blijven, en door de Fransche regering gedwongen zullen worden het land te verlaten. Uil YVorms meldt men dat hel geheele bedrag der inzamelingen voor het te Worms op te rigten Luther-gedenkteeken tot nu toe is 180,192 gulden, zonder de renten der in effecten belegde gelden. De Sl. Pet. Zeil. (een orgaan der democratie) bevat ijzingwekkende berigten omtrent den hongersnood in Finland. Men is er ten einde raad, daar de regering uiet bij magte is zooveel onderstand te verleenen als drin gend noodzakelijk wordt geacht. Ook in andere streken van Rusland is de nood groot. PARIJS, 10 Februarij. In de zitting van liet wetgevend ligchaatn zijn thans de beraadslagingen over art. 11 der drukperswet aangevangen. Heden morgen had er eene conferentie plaats tusschen de heeren de Mou- stier en Cretznlescowegens ophelderingen, door de Romeinsche regering gegeven, over eenige roovc!benden. CORK, 10 February De zamenscholingen in de straten zijn door de policie uiteengedreven; verscheidene personen werden daarbij gekwetst. De aanvallen op de policie duren steeds voort. KONSÏANTINOPEL10 Februarij. De Levant Herald meldt van het j eiland Candia, dal den 26-len Jan. daar is aangekomen de Amerikaansche korvet Ticonderayakapitein Wyman met speciale instrucliën van admi raal Farragut. De andere bodems van het Amerikaansche eskader worden eerstdaags in den Archipel verwacht. Hoezeer de concurrentie, in den waren zin van hel woord, den verbrui ker ten goede komt, zoo verafschuwenswaardig is deze wanneer zij door namaking den kooper zoekt te bedriegen. Niettegenstaande alle wettelijke bescherming werden de Stollwerck'sche Borst Bonbons in hunne uitwendige verpakking veelzijdig op 't misleidendst nagemaakt, ja, zelfs de firma van den fabrikant hiertoe misbruikt! By den industriëelen wedstrijd van alle landenin Parijswaar alle slechts denkbare huismiddelen alsBorst siropen, Pastilles, Pectorinen, Elixters, Extracten, etc. etc. vertegenwoor digd waren, werd van de zijde der internationale jury alleen aan de Stoll- werck'sclie Borst-Bonbons de prijsmedaille toegekendeen bewjjs dat de compositie van den Koninkl. Geh. Hofraad en Universileits Professor Dr. HAR LESS nog niet geëvenaard is! De lijdende moge zich dus bij de koopen van de regte verpakking, van de volledige firma en de aanwezigheid van hel hofleveranciers-zegel van den fabriekant wel overtuigen. Burgerlijke I a tt ONDERTROUW D J. F. van Crugten, jm. 28j. en C. M. M. van Harteveld, jd. 17 j. T. J. de Vroede, jm. 31 j. en M. Martyn jd. 24 j. J. G. van Dijk wedr. 31 j. en J. N. Hemerik jd. 31 j. J. Verhoog, jm. 29j en L. D. Bulle- man jd. 27 j. H. Korswagen jm. 27 j. en M. Provoo, jd. 29j. - A. C. Lyten jm. 25 j. en M. Dijkman jd. 31 j. Gehouden Vcrkoopvng van onroerende goederen, in het Heeren-Logement aan den Burg, Zatnrdag 8 Februarij. Notaris Mr. J. L. Klaverwyden. Een Huis en Erf, aan het Rapenburg, nabij de Kloksteeg, wijk IV, tl». 825, Kad. Sect. G, n°. 619. Kooper J. Boudri qq. ƒ3100. Een Huis en Erf, aan de westzijde van den Delftschen Vliet, wijkl, n". 538. Kooper J. D. Gijzen. ƒ1220.Een Huis, aan de westzyde van de Zonneveldsteeg, wijk IV, n». 443. Niet geveild. Een Huis en Erf, aan de zuidzijde van de Langebrug, wijk IV, n». 492, niet afgeslagen, zijnde uit de hand ver kocht. Een Huis en Erf, waarin de Smids-AHaire wordt uitgeoefend, aan de noordzijde van de Haarlemmerstraat, wijk VI, n». 367, Kad. Seci. 11. u°. 342. Kooper H. Delen, ƒ2150. Een Huis en Erf, met Bovenhuis, aan de westzijde van den Delftschen Vliet, wijkl, n°. 536 Opgehouden.— Een perceel Tuingrond, met daarop staande Gebouwenbuiten de voormalige Koepoort, aan den hoek der Roode Laan, iu den Cronensteinschen polder, onder Soelerwouden». 322, Kad. Sectie A nos. 2308, 2309 en 2310. Kooper M. Warmond, ƒ1310. Notaris J. M. E. D ercksen. Een Buitenverblijf, genaamd Bloemlust, gelegen builen de Morschpoorl, aan den Hoogen Morsclionder Oegstgeest. Opgehouden. Een perceel Bosehland en Boomgaard en een perceel Warmoeziersland en Boomgaard, gelegen onder de gcmeenle Oegstgeest, nevens genoemd Buitenverblijf, Kad. Sectie E, nos. 181 en 775. Kooper I. Imans. ƒ1421. ABVERTENTIEN. lieden ontvingen wij nit Botterdam het treurig berigt dat onze waarde Schoonzuster Vrouwe C. VAN G1LSE VAN DER PAUS, geb. CLAUS, is overleden. F. W. KRIEGER. Leiden, 8 Februarij 1868. M. KRIEGER, Algemeene kennisgeving. geb. van Giise van der Pais. Gisteren ontving ik de reeds lang verwachte treurmare van het overlijden mijner geliefde Schoondochter JEREM1NA PETRONEi.LA LUIJEND1JK, oud 29 jaren, woonachtig Ie Maassluissinls ongeveer 3 jaren weduwt van mijnen oudsten zoon ADRIA4N FRANCKEN, in leven Deurwaarder bij het Kantongeregt te Loenen a/d Vecht. Leyden, 11 February 1868. A. FRANCKEN. Voor de vele bewijzen van belangstelling, bij gelegenheid van ons huwe lijk ontvangen, betuigen wij bij deze onzen hartelijken dank. C. A. JOLL1E. Leyden, 11 Februarij 1868. H. M. C. JOLLIE, Snijders. Voor de vele bewijzen van deelneming, bij de herdenking onzer vijf er twintigjarige echtvereeniging ondervonden, betuigen wij onzen welgemeen de!) dank. N. J. SANDERS. Leyden, 11 Februari 1868. A. M. A. SANDERS, Soeters, Aan allen die hunne deelneming betoond hebben bij het overlijden van mijne geliefde Schoonmoeder Mevrouw Weduwe E. J. HOMAN geb. Romijn, wordt, ook uit naam van hare betrekkingen, opregte dank betuigd door M. J. W. van VV ESTRHEENEWed. B. J. B. Hosias, Leiden, 12 Februari 1868. De Ondergeteekende, den Fruitwinkel en de Poeliers- affaire van zijne overledene Moeder, de Weduwe C. VAS DER WAARD, overgenomen hebbende, beveelt zich lij voortduring in de gunst en het vertrouwen van zijne geëerde sladgcnootel aan, de verzekering gevende dat hij door eene soliede behandeling van dit beide zaken zich de goedkeuring van iedereen zal trachten waardig Ie ma ken, waartoe hij eenige meerdere vrijheid vindt op grond dat hij onder di leiding van zijne moeder daarin reeds eenige jaren is werkzaam geweest. JAN VAN DER WAARD.

Leydse Courant | 1868 | | pagina 2