LEYDSCHE COURANT. 1868. N°. 17, l:C VRIJDAG 7 FEBRUARIJ. STADS-BER1GTEN. De Courant wordt Maandag Woensdag en Vrijdag uitgegeven. Die van Maandag komt uit Zaturdag avond. bV-F" De prijs der Courant is ƒ3.per vierendeel jaars. Afzonderlijke nommers zijn tegen 10 Cents verkrijgbaar. Bij deze Courant wordt verzonden N'. 2 {blad 3) der Ilandelin- f gen van den Gemeenteraad. BINNENLANDSCHE BERIGTEN. PROCES-VERBAAL van de opening der stembriefjesdie ter benoeming van één lid van de Tweede Kamer der Stat en-Generaal den 4dcn Februarij 1868 zijn ingeleverd. Op heden den zesden Febroarij des jaars achttienhonderd acht en zestig, in de gemeente Leydenhoofdplaats van het hoofdkiesdistrict Leydenis door het bureau van stemopneming in de ter inlevering van stembriefjes bestemde zaal op het Raad huis plaats genomendes morgens ten negen uren. Hel bureau is zamengesteld uit den heer dr. W. C. van den Brandelerhnrge- mecstcr, voorzitter, en de heeren II. F. Krantz en E. VV. YVttewaall, leden van den gemeenteraadstemopnemers. De voorzitter plaatst op de tafel vijfentwintig stembussen, bij hem den 4dtD en 5den Febroarij 1868 overgebragt uit de gemeenten Leyden, Oegstgeest, Rijnsburg, Katwijk, Valkenburg, AVarmond, Noordwijk, Noordwijkerhout, Leyderdorp, Koude kerk, Zoeterwoude, Voorschoten, Hazerswoude, Boskoop, Sassenheim, Lisse, Alke made, YVoubrugge, Rijnsaterwoude, Leymuiden, Uilhoorn, ter Aar, Nieuwveen, Oudshoorit en Benthuizen. De zegels der bussen worden onderzocht en bevonden ongeschonden te zijn. De bussen worden achtereenvolgens geopend en bevonden vijftienhonderd zestien Stembriefjes te bevatten. Dit getal met de lijsten der kiezers, die briefes hebben ingeleverd, vergeleken zijnde, is gebleken te zijn één meer dan het getal dier kiezers. Nadat de briefjes zijn dooreengemengdworden zij door den voorzitter een voor een geopend en overluid voorgelezen. Het bureau heeft van onwaarde verklaard zes stembriefjes, waarvan één het vereischte zegel mist en vijf oningevuld zijn. Het getal der geldige uitgebragte stemmen is mitsdien geweest vijftienhonderd eDVan "dit getal zijn uitgebragt op de heeren: P. H. baron Taets van Amerongen 1016, mr. J. L. de Bruyn Kops 491 stemmen 0. baron van Wassenaer Catwijk, jhr. mr. H. van Alphen en A. Koorenhoff ieder ééne stem. Heeft alzoo de volstrekte meerderheid van stemmen verkregenzonder dat het verschil tusschen het getal gevonden briefjes en dat der kiezers die stemden daarop van invloed heeft kunnen zijn, de heer P. H. baron Taets van Amerongen. Is derhalve verkozen tot lid van de tweede kamer der staten-generaal de heer PIETER HENDRIK Baron TAETS VAN AMERONGEN, wonende te Leyden. En zijn tegen deze opening van stembriefjes door de in de zaal aanwezige kiezers geene bezwaren ingebragt. En is na afloop van dit een en ander proces-verbaal opgemaakt in tegenwoordig heid van allen die zich in de zaal bevonden. Gedaan te Leyden den 6den Februarij 1868. v. d. BRANDELER, Voorzitter. B. F. KRANTZ, 1 c< B. YV. YVTTEWAALL,) De VOORZITTER van den Gemeenteraad van Leyden r.oodin hij deze. krachtens art. 7, 2® alin., der Wet van 4 Jltlti 1850 Staatsblad n°. 37), de inwoners dezer gemeente uilom zoo zij elders in de directe belastin gen z(jn aangeslagen, daarvan vóór den vijftienden Februarij e. k.door overlegging der aanslagbilletten ter secretarie deeer gemeente, te doen blij ken, ten einde, zoo noodig, hun regl te bewijzen om, bij de jaarlijksche herziening der lijsten van kiesbevoegden daarop te worden geplaatst. En zal biervan afkondiging geschieden door plaatsing in de Leydsche Courant. De Voorzitter voornoemd Leyden, 30 Januarij 1868. v. d. BRANDELER. LEYDEN, 6 February. Bij kon. besluit van 31 Jan. is benoemd tot substituut-griffier bij de srrondissements regtbank alhier de heer mr. J. van Ileukelom, advocaat alhier. In de maand Jaouarjj zijn binnen deze gemeente geboren 115 kinde ren, als: 60 zoons en 55 dochters, waaronder zijn begrepen 2 tweeling geboorten. Overleden 112 personen, als: 16 mannen, 35 vrouwenl, 31 zoons en 30 dochters; daarenboven als levenloos aangegeven 9. Voltrokken 17 huweljjken. Uit Katwijk aan Zee meldt men van gisteren het volgende: Op het strand is alhier aangespoeld het lijk van een manspersoon gekleed met een rood hemd, blaauw duffelsche broek en zeelaarzen. Hel was niet te her kennen en had reeds de handen verloren. Dit lijk is door de zorg van het gemeentebestuur op de begraafplaats gebragt. Ten gevolge van het overlijden van den heer P. N. J. Lette Anemaet, lid der prov. staten van Zuidholland, zal in het hoofdkiesdistrict Middel- harnis op Donderdag 20 Febr. aanst. de verkiezing plaats hebben van een lid voor de prov. staten. De minister van oorlog heeft bepaald datbij het reg. grenadiers en .jagers en bij elk der overige regimenten infanterie, van elke ligting tien miliciens opleiding als hoornblazers kunnen ontvangen. Te Assen is in 53-jarigen ouderdom overleden de heer jhp. mr. II. A. M. van Asch van Wjjck, commissaris des konings in de provincie Drenthe. Hij mogt die betrekking slechts korten tijd bekleeden. In de week van 26 Jan. tot 1 Febr. hebben zich geene gevallen van vee-typhus in het rijk voorgedaan. Omtrent de schade, door den brand in het magazijn van militaire kleedingstukken te Utrecht veroorzaakt, verneemt men nader, dat juist voor ruim ƒ30000 laken in het magazijn was geborgen cn dat het verlies op 200,000 wordt geschat, waarvan niets verzekerd was. Te Khenen had dezer dagen de lijkschouwing plaats van een pasgebo ren kind, waarvan de ongehuwde moeder, onder die gemeente woonachtig, was bevallen. Het lijk werd onder den keldervloer gevonden; de moeder beweert, dat het dood ter wereld kwam. Men zegt dal dit kind het derde is, waarvan de ongehuwde moeder achtereenvolgens beviel. Maandag II. is voor Zalt-Bommel eene zwaar geladen schuit met grient, die afwaarts voer, gezonken, ten gevolge van den hevigen storm, waardoor het vaartuig vol water liep; het werd bevaren door drie gebroeders, die, in angst verkeerende, zich door in den mast te klimmen trachtten te redden. Men is er in geslaagd hun de noodige hulp te verleenen. Naar men verneemt wordt in Overijssel van het slagten van zieke, zelfs droesige, paarden een tak van industrie gemaakt. Het vleesch van die dieren wordt, gezouten, gerookt of tot worst gemaakt, naar Noord- en Zuidholland verzonden. Uil Coevorden meldt men hel volgende: Men heeft in het Pruissische dorp Laar vele pogingen aangewendom de doorbraak van den Vechtdijk weder te herstellendoch tot nu toe vruchteloos. Veel schade is er aan huizen toegebragt en meest alle aardappelen, die gekuild waren, en het vee voeder zjjn bedorven. Onze stad is thans van den Pruissischen kant niet meer genaakbaar. Om het dorp Sehoonebeek, dat op twee uur afstands van hier ligt, te bereiken, heeft men thans 5 uren noodig. Een gedeelte van den dijk van het Coevorder kanaal heeft door den golfslag veel geleden. Zaturdag 11. is te Ruinen eene boerderij geheel omgewaaid. De be woners en het vee zjjn met moeite gered. Te 's Hertogenbosch zjjn Zondag II. een aantal Pauselijke zouaven uit Rome teruggekeerd. 'sGRAVENHAGE, 6 Februarij. Door den koning-groothertog is tot officier der orde van de Eiken kroon benoemd de heer L. Bronne, directeur der posterijen, en lot ridder dier orde de heer F. de Gife, inspecteur der spoorwegen, beiden in Belgie. Tot burgemeester der gemeenten Cothen en Langbroek is benoemd de heer A. M. C. van Bommel. Door Z. M. zijn benoemd: tot procureur-generaal bij het prov. gcregts- hof in Gelderland de heer mr. H. A. ridder van Rappard thans officier van justitie bjj de arrond-regtbank te Zutphen; lot officier van justitie bjj de arrond. regtbank te Zutphen de heer mr. S. M. S. de Ranitz, thans substituut-officier van justitie bij die regtbank; tol substituut-officier van justitie bij de arrond -regtbank ie Zutphen de heer mr. JE. baron Mackay, thans subsliluut-grilliier bt] de arrond.-regtbank te Arnhem; totoffieiervan justitie bjj de arrond.-regtbank te Almelo de heer jhr. mr. R. Sandberg, thans substituut-officier van justitie bij gemelde regtbank; tot substituut offi cier van justitie bjj de arrond.-reatbank te Almelo de heer jh'. mr. M. W. C. de Jonge, thans substituut-griffier bij de arrond.-regtbank te Middelburg tot substituut-griffier bij de arrond-regtbank te Arnhem de heer jhr. mr. O. Q. van Swinderen, advocaat te Groningen; tot substituut-griffier bij de arrond.-regtbank te Middelburg de heer mr. E. Z. L-. van der Kemp, thans griffier bjj het kantongeregt te Woubrugge; tot substituut-griffier bij de arrond.-regtbank te Winschoten de heer mr. L. E. baron Sloet tot Oldhuis, advocaat te Zwolle; tot griffier bij het kantongeregt te Woubrugge de heer mr. E. Frieswijk, thans griffier bij hel kantongeregt te Cortgene lot kantonregter te Ootmarsum de heer mr. J. M. Roessingh Udink, te Deuekamp; tot kantonregter te Tholen de heer mr. J. 11. L. van Buren, thans kantonregter te Sluis; tot notaris te Leeris de heer mr. H. A. Span- daw, cand.-notaristhans substituut-griffier bij de arrond.-regtbank te Win schoten, en tot notaris te Ede da heer W. F. J. Fischer, cand.-notarisin de plaats van den heer J. C. Fischer, aan wien op zjjn verzoek eervol ont slag is verleend. Tot ontvanger der registratie zijn benoemdte Druten de lieer C. F. E. 11. Lannoy, thaus te Gennep; en te Gennep de heer S. B. Evertsthans surnumerair. Tot telegrafist 2de kl. is benoemd de heer J. G. Diehlthans directeur van een der rijkstelegraafkantoren en tot directeur van een dier kantoren de heer C. Vrancken, telegrafist 2dc kl. Z. M. heeft goedgevonden 1°. te benoemen: tot lid en voorzitter der commissie, in 1868 belast met liet afnemen der natuurkundige examens vol gens art. 4 der wet van 1 Junij 1865, dr. F. A. W. Miquel, hoogl. te Utrecht; tol lid en ondervoorzitter dier commissie: dr. 1. van Deen, hoogl. te Groningen; tot secretaris dier commissie: dr. U. G. van de Sande Bak- huyzente Utrecht; tot leden dier commissie: dr. J. M. van Bemmclen, te Groningen; d®. W. Berlin, hoogl. ie Amsterdam; dr. J. II. van den Broek, te Utrecht; dr. J. A Fles, te Utrecht; J Hissink Jansen, hoogl. te Gro ningen; en dr. M. Saherda, hoogl. te Groningen; tot plaatsvervangende leden: dr. J. A. Boogaard, hoogl. te Leyden; dr J. L. Dusseau, te Am sterdam; dr. J. W'. Gunning, hoogl. te Amsterdam; dr. D. Ilellema, te

Leydse Courant | 1868 | | pagina 1