LM'OSCIIE WOENSDAG 29 JANUARIJ. STADS-BEJftlGTEN. BEKENDMAKING. nationale militie. loting voop. de nationals; militie. De Courant wordt Maandag Woensdag en Vrijdag uitgegeven. Die van Maandag komt uit Zaturdag avond. De prijs der Courant is f 3.per vierendeel jaars. Afzonderlijke nornmers zijn tegen 10 Cents verkrijgbaar. IKSTELL1XG V,l\ EESE KAAS11VEHT TE LEÏBEST. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEYDEN brengen ter kennis van belanghebbenden, dat de Kaasmarkt binnen deze gemeente, inge steld bn raadsbesluit van 31 October 1867. goedgekeurd door Gedeputeerde Staten van Zuidholland, bij resolutie van 27 November daaraanvolgende, G. S. n". 55, wordt geopend op den eersten Uingsdag der maand Fe bruary aanstaandeen vervolgens gehouden op Dingsdag van elke week. En zal hiervan openbare kennisgeving geschieden door aanplakking en door plaatsing in de Leydsche Courant. Burgemeester en Wethouders voornoemd, v. d. BRAN DELER, Burgemeester. Leyden, 24 Januari) 1868. v. PUTTKAMMER, Secretaris. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEYDEN doen te weten, dat ingevolge art. 18 der Wet van den 19d™ Angnstus 1861 [Staatsblad n°. 72) allen, die volgens art. 15 dier Wet voor de nationale militie behooren te worden ingeschreven (zij die op den lslen Januari] hun 19de jaar waren ingetreden en alzoo de geborenen in 1 tt-19), verpligt zijn zich daartoe bij Burgemeester en Wethouders aan te geven tussclieii den Asten en den Sisten ^nunarij; dat bij ongesteldheid, afwezigheid of ontstentenis van den militiepligtigezijn vader, of, is deze overleden, zijne moeder, of, zijn heiden overleden, zijn voogd tot bet doen van die aangifte verpligt is; en dat overtreding van art. 18, krachtens art. 183, wordt gestraft met boete van ƒ35 tot ƒ100. Voor hendie verzuimden zich op de door het Gemeentebestuur bepaalde dagen ter inschrijving aan te melden, wordt mitsdien daartoe alsnog gelegenheid gegeven ter gemeente-secretarie, van 's voormiddags 10 tot 's namiddags 3 uren op iederen werk dag tot en met den 31st™ Januarij aanstaandeop welken dag het register van in schrijving, des namiddags te 4 uren, voorloopig wordt gesloten. En wordt deze door plaatsing in de Leydsche Courant afgekondigd. Burgemeester en Wethouders voornoemd, Leyden, 21 Januarij 1868. v. D. BRANDELER, Burgemeester. v. PUTTKAMMER, Secretaris. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEYDEN, Gezien het besluit van den Commissaris des Konings in deze provincie, van den 17d'» Januarij 1868, A. N°. 472 (2e afd.), Provinciaalblad n". 8houdende regeling van de Loting voor de Nationale Militie; Gelet op de bepalingen der wet van den 19dcn Augustus 1861 Staatsblad n°. 72), als ook op die van Zijner Majesteits besluit van den 8slc" Mei 1862 Staats blad n°. 46); Doen te wetendat de Loling der in het vorig jaar binnen deze gemeente voor de Nationale Militie ingeschrevenen, en alzoo voor lien die geboren zijn in het jaar 1H1», zal geschieden in een der vertrekken van liet Raadhuis, op Maandag en Dingsdag den 10de° en 1 ldcn Februarij aanstaande, beide dagen des morgens te negen uren; Dat deze Loting in eene alphabetische volgorde der namen van de ingeschrevenen zal plaats hebben, en wel: op Maandag den 10den Februarij 1868, voor de ingeschrevenenwier familie-naam begint met de letter A tot en met de letter K op Dingsdag den lld«o Februarij 1868, voor de ingeschrevenenwier familie-naam begint met de letter L tot en met de letter Z. Voorts, dat bij art. 33 der wet is bepaald dat voor den ingeschrevene, die niet is opgekomen, bet nomtner kan getrokken worden door zijn vader, moeder of voogd, terwijl, is ook deze niet opgekomen, alsdan het trekken geschiedt door den Burge meester of het lid van den Raad der gemeente, waar de loteling is ingeschreven; Dat ingevolge art. 34 de opgekomen ingeschrevene dadelijk na het trekken van zijn nommer de redenen van vrijstelling opgeeft die hij meent te hebben. Het opgeven van deze redenen kan door zijn vader, moeder of voogd geschieden, zoo deze tegenwoordig is en de ingeschrevene niet is opgekomen. Wijders, dat tot het opmaken der getuigschriften, vermeld hij art. 53, tot het bekomen van vrijstelling wegens broederdienst of op grond van te zijn eenige wet tige zoon welke geluigschriflen worden afgegeven op de getuigenis van twee bij den Burgemeester bekende en ter goeder naam pn faam staande ingezetenen, die zich ieder voor de waarheid van het daarbij verklaarde, door mede-onderteekening verantwoordelijk stellen, de gelegenheid bestaat ter Secretarie dezer gemeente op Donderdag en Vrijdag, denl3de" en 14den Februarij aanstaande, tusschen 'svoormid- dags tien en 's namiddags drie uren. En zal deze door plaatsing in de Leydsche Courant van den 29ste0 Januarij «n den 5dcn Februarij 1863 worden afgekondigd. Burgemeester en Wethouders voornoemd Letden, 28 Januarij 1868. v. d. BRANDELER, Burgemeester. y. PUTTKAMMER, Secretaris. De BURGEMEESTER, Hoofd van het Gemeentebestuur van Leyden, doet te weten, dat aan den Ontvanger der directe belastingen alhier is ter hand gesteld een, op den 20ste" dezer maand, invorderbaar verklaard kohier 1 van het patentregt, over het dienstjaar 1867 en 1868, tweede quartaal j terwijl ieder verpligt is zijnen aanslag, op den bij de wet bepaalden voet, 1 te voldoen. En zal deze door plaatsing in de Leydsche Courant worden afgekondigd. De Burgemeester voornoemd, Leyden, 27 Januarij 1868. v. d. BRANDELER. VERGADERING van den Gemeenteraad van LeydenDonderdag den 30sten Januarij 1868, 's namiddags te een uur. Onderwerpen 1». Benoeming van leeraren aan de gemeente-instellingen voor hooger cn middelbaar onderwijs a. in het boekhouden b. in het regllijuig teekenen; c. in de waren-kennis. 2'. Voordrag! tot toekenning eener toelage aan den leeraar, die het onder wijs in de waren kennis aan de gemeente-instellingen voor hooger en middelbaar onderwjjs over 1867 heeft gegeven. 3°. Adres vau J. H. Nieuwland, houdende verzoek om hel ontslag als 2den hulponderwijzer van de 4de klasse aati de openbare lagere school u°. 2, voor minvermogenden. 4°. Concept-raadsbesluit regelende de heffing eener plaatselijke directe belasting. 5°. Concept-verordening regelende de invordering eener plaatselijke directe belasting. 6°. Staal van af- en overschrijving op de gemeente-begrooting van 1868. 7°. Adres van Ds. A. J. Molenaar, houdende verzoek dat hem eene som toegewezen en teruggegeven worde, gelijkstaande met hetgeen de Raad zelf op gronden van billijkheid overtuigd is dal er te veel door hem betaald is geworden. 8". Adres van Commissarissen der Volksvoorlezingen van het Depart. Leyden der Maatschappij tot Nut van 't Algemeen, waarbij zjjonder opgave van redenen, eene loelage van ƒ100 uil de gemeeutekas verzoeken ter tegemoetkoming in de kosten van vuur en licht bij die voorlezingen. 9°. Adres van Ma. Ja. Couve'e, om afschrijving van plaatselijke directe be lasting 1867. TZZ XE A' L AN D S C li EIIË BI GTEN LEYDEN, 28 Januarij. Bij hel thans door burg. en weth. aan den raad ingediende concept- raadsbesluit regelende de heffing eener plaatselrjke belasting, wordt voorge steld jaarlijks te heften eene plaatselijke directe belasting, tot een, telken jare hij de hegrooting nader te bepalen bedrag van hoogstens 150,000. Zij meenen dit cijfer te moeten stellen omdatindien het blijken mogt dat de voorgestelde belasting goed werkt, hel raadzaam zou kunnen geacht wor den ook allengs hel cjjfer, dat thans verkregen wordt door de opcenten op de rijks personele belasting, over te brengen op de eigen directe belasting. De commissie van financiën acht daarentegen eene som van 100,000 hoog genoeghet hooge cijfer schrikt af en zij ziet er geen bezwaar inzoo noodig, het uitgedrukte cijfer te veranderen bij de behandeling der begroo ting. in de belasting worden aangeslagen, in evenredigheid van hun be lastbaar inkomen: a. de hoofden van huisgezinnen, b. de meerderjarig af zonderlijk wonende personen c. de meerderjarige personen die hij anderen inwonen. Ter bepaling van het belastbaar inkomen worden als grondslagen aangenomen de werkelijke huurwaarde, het meubilair, de dienstboden cn de paarden van weelde; deuren, vensters en haardsteden zijn niet als grond slagen in deze belasting opgenomen. Overlegging van voldoende bewijzen van beialing over het laatste jaar ktinner, als grondslag van de werkelijke huurwaarde worden aangenomen; worden die bewijzen onvoldoende geacht of schatting verlangd, dan wordt de werkelijke huurwaarde door schatters, ten koste der gemeente, bepaald. De waarde van het meubilair wordt be paald, in verhouding van de huurwaarde, volgens een tarief, of ten verzoeke van den belastingschuldige, op kosten der gemeente, geschal. Bij bedoeld tarief wordt ter bepaling van de waarde van het meubilair eene huurwaarde van 50 lol ƒ60 2 maal genomen, en alzoo opklimmende eene huurwaarde van ƒ1000 10 maal. Om tot de vaststelling van het belastbaar i kooien te geraken wordt genomen de werkelijke huurwaarde, vermeerderd mei 5 pCt. >an de waarde van het meubilair, vermenigvuldigd met een facior die van 2 tot 11 opklimt. Als de huurwaarde, vermeerderd met 5 pCt. van de waarde van het meubilair, nog geen ƒ55 bedraagt, is geene belasting ver schuldigd. Het inkomen wordt nog verhoogd: voor twee inwonende dienst boden met ƒ500 voor drie met ƒ1000, voor vier met ƒ2000 en voor elke dienstbode meer 1000 (dienstboden beneden den leeftijd van 18 jaren komen niet in aanmerking), voor een paard van weelde ƒ600, voor twee ƒ1200, voor drie ƒ1800, voor vier ƒ3000, en voor ieder paard daarboven ƒ1200. Voor elk minderjarig kind wordt eene ontheffiing van 2 pCt. verleend. De commissie van financiën geeft ten dien aanzien de voorkeur aan het be staande stelselom voor een kind boven de vier en beneden den ouderdom van 18 jaren de belasting met 4 ten honderd te verminderen. Van het naar bovenvermelde grondslagen verkregen belastingschuldig cijfer wordt een nader vast te stellen evenredig percent gelieven, liurg. en weth. stellen in hun ontwerp nog voor dal bezwaar legen den aanslag ook daarop kan gegrond worden dat het werkelijk inkomen van den belastingschuldige minder be draagt dan de bepaalde grondslagen te zijner aanzien als belaslbaar inko men aanwijzen, welk bezwaar alsdan zal worden onderzocht door eene commissie uit den raad, die daaromtrent den raad, ter beslissing, van ad vies dient. De commissie van financiën verklaart zich daartegen, omdat daardoor aan eene belasting, die op vaste grondslagen rustalle grondsla gen ontnomen worden met in de plaats stellen van eenen aanslag naar de eigen opgaven der belastingschuldigen. Even als bij de verordening Ie Rot terdam is bepaald, wil zij slechts aanvrage oin herstel van onjuiste bereke ningen of verkeerde toepassing der verordening hij den gemeenteraad, uiter lijk binnen ééne maand na de dagteekenirig vau het aanslagbillettoelaten. De minister van oorlog heeft ter kennis van gegadiïden gebragt, dat de gelegenheid beslaat om als stafmuzikant geplaatst te worden bjj het corps

Leydse Courant | 1868 | | pagina 1