LËYDSCUË COURANT. 1868. WOENSDAG 22 JANUARIJ. =M"_ "sta'ds^be r 1 g t e n. NATIONALE MILITIE. De Courant wordt Maandag Woensdag en Vrijdag uitgegeven. Die van Maandag komt uit Zaiurdag avond. De prijs der Courant is ƒ3.per vierendeel jaars. Afzonderlijke notnmers zijn tegen 10 Cents verkrijgbaar. Bij deze Courant wordt verzonden N". 1 (blad 1 en 2) der Handelin gen van den Gemeenteraad. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEYDEN roepen bij deze op alle leveranciers, werkbazen enzv.welke over het afgeloopen jaar 1867 ten laste der gemeente eenige vordering heb ben, om hunne rekeningen ten spoedigste, immers vóór of op uitJanuari'j e. k., ter gemeente-secretarie (afdeeling financiën) in te leveren. Burgemeester en Wethouders voornoemd, Leyden, v. d. BRANDELER, Burgemeester. 21 Januarij 1868. v. PUTTKAMMER, Secretaris. NATIONALE MILITIE. KENNISGEVING. BURGEMEESTER, EN WETHOUDERS vin LEYDEN, Gelet op art. 26 der wet van den 19<lon Augustus 1861, betrekkelijk de Natio nale Militie Staatsblad n°. 72) Doen te weten dat het register van inschrijving en de alphabetisc'ne naamlijst der in 1867 voor de Nationale Militie ingeschrevenenvan den 23ste" tot den 318lcn dezer maand ter gemeente-secretarie voor elk ter lezing worden nedergelegd dat bezwaar tegen register en lijst, binnen den tijd der nederleggingkan wor den ingebragt aan den Commissaris des Konings, schriftelijk op ongezegeld papier, bij den Burgemeester in te leveren En zal hiervan openbare kennisgeving geschieden door plaatsing in de Leydsche Courant. Burgemeester en Wethouders voornoemd Leïden, 21 Januarij 1868. v. D. BRANDELER, Burgemeester. v. PUTTKAMMER, Secretaris. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEYDEN doen te weten, dat ingevolge art. 18 der Wet van den 19dcn Augustus 1861 (Staatsblad n°. 72) allen, die volgens art. 15 dier Wet voor de nationale militie behooren te worden ingeschreven (zij die op den lsten Januarij hun 19dc jaar waren ingetreden en alzoo de geborenen in 1 H-l»), verpligt zijn zich daartoe bij Burgemeester en Wethouders aan te geven tiissclie» «lei» lsten en ilen Sisten Januari.); dat bij ongesteldheid, afwezigheid of ontstentenis van den militiepligtige, zijn vader, of, is deze overleden, zijne moeder, of, zijn beiden overleden, zijn voogd tot het doen van die aangifte verpligt is; en dat overtreding van art. 18, krachtens art. 183, wordt gestraft met boete van ƒ25 ƒ10». Voor hen, die verzuimden zich op de door het Gemeentebestuur bepaalde dagen ter inschrijving aan te meldenwordt mitsdien daartoe alsnog gelegenheid gegeven ter gemeente-secretarie, van 's voormiddags 10 tot 's namiddags 3 uren op iederen werk dag, tot en met den 31sten Januarij aanstaande, op welken dag het register van in schrijving, des namiddags te 4 uren, voorloopig wordt gesloten. En wordt deze door plaatsing in de Leydsche Courant afgekondigd. Burgemeester en Wethouders voornoemd, Leyden, 21 Januarij 1868. v. D. BRANDELER, Burgemeester. T. PUTTKAMMER, Secretaris. BURGEMEESTER EN WETHOUDERS VAN LEYDEN, Gezien de navolgende adressen om vergunning tot het houden en mesten van een of meer varkensals van; a. Nicoiaas Brummeekamp Junior, broodbakker, in zijn pakhuis in de YVielmakerssteeggeteckend wijk 111 n°. 540; b. MartinüS Langezaai, smid, in een behoorlijk ingerigt hok op een ruim en open erf achter zijne woning aan de Hooigracht, wijk VU n°. 833b; c. Lambertus Adriands van Hoogeveen, broodbakker, in een behoorlijk ingerigt hok in den tuin achter zijne woning onder Stads-vrijdomgeteekend wijk IX n°. 20; Gelet op art. 224 der Algemeene Policieverordening, vastgesteld 24 October 1867 Doen te welendat tot het hooren der eigenaars en bewoners van de naastbijge- legene en belendende panden ten opzigle der information de commodo et incom- tnodo, door Burgemeester en Wethouders zal worden gevaceerd op het Raad huis dezer Gemeenteop Maandag den 27sten Januarij aanst.'s voormiddags te elf uren; zullende de belanghebbenden verpligt zijn, hunne bezwaren tegen die verzoeken op dien tijd in te brengen, terwijl, bij verzuim daarvan, zij gehouden zullen worden zich tegen de inwilliging niet te hebben verzet; Burgemeester en Wethouders voornoemd, v. D. BRANDELER, Burgemeester. Letden21 Januarij 1868. v. PUTTKAMMER, Secretaris. De BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEYDEN doen te weten, dat door den Raad dier gemeente, in zijne vergadering van den 9den Januarij 1868, is vast gesteld de volgende VERORDENING houdende aanwijzing der plaatsendagen en uren voor de verschillende markten binnen de gemeente Leyden. De RAAD der gemeente Leyden Gezien art. 135 der wet van 29 Junij 1851 (Staatsblad n°. 85); Heeft besloten De plaatsendagen en uren voor de verschillende markten binnen deze gentcenee te bepalen, als volgt: Dagelijks den ganschen dag, voor de verkoopers van boomvruchten eo verder ooft, aan de Vischmarkt waterzijde van de Korenbrug tot aan de fontein; voor de verkoopers van knollenaan de Nieuwe Varkenmarkt voor de verkoopers van mosselen, aan den Apothekersdijk, te beginnen aan de Vrouwensteegsbrug voor de verkoopers van turf, hout en steenkolen, aan de Turfmarkt, de Haven, de Kalvermarkt, de Heerengracht westzijde, van de Kerksteeg tot aan de Oude vest cn langs deze tot aan de Mare; des Dingsdagste beginnen met den len Dingsdag in February tot en met den laatsten Dingsdag in December, voor de handelaars in kaas, in het boterhuis bij de Waag; des Zaturdags voor de handelaars in boterin het boterhuis bij de Waag des Maandags van tien uren des voormiddags tot één uur des namiddags, voor de uildragers en verkoopers van vodden, op de Haven en de Kalvermarkt; des Zaturdags gedurende de maanden NovemberDecember, Januarij en Februarij, van tien uren des voormiddags tot drie uren des namiddagsen gedurende de overige maandenvan tien uren des voormiddags tot vier uren des namiddagsmede voor uitdragers en verkoopers van voddenop de Hooglandsche-kerkgrachtKerkhof en de Nieuwstraat des Woensdags en Zaturdagsvan zes nren des morgens tot twaalf uren des middagsvoor de verkoopers van groentenaan den Ouden singelen wel voor de warmoeziers van de brug aan de Janvossensteeg tot aan de Mare, en voor de veen- lieden van de Mare tot aan de Prinsenstraat des Dingsdags en Vrijdagsvan zes tot negen uren des morgens, ter zelfder plaatse, voor de verkoopers van groenten. Burgemeester en Wethouders kunnen het houden dier markt ook op andere dagen en uren toestaan. Op onbepaalde dagen en uren voor de zoogenaamde Westlandsche markt aan den Nieuwen rijn, van de Hooigracht zich oostwaarts Onbepaald uitstrekkende; des Dingsdags en Vrijdagsvan zes tot tiegèii uren des morgens, voor de ver koopers van aardbeziën, op de Botermarkt; des Zaturdags van tien uren des voormiddags tot vier uren des namiddags, voor de kooplieden in oud ijzer, op de Hooigracht, van de Nieuwstraat tot de viioenesteèg voor de verkoopers van klompen en blokkenop bet Hooglandsche Kerkhof; voor de mandenmakers, aan den Nieuwen rijn tusschen de Hooigracht cn de Karnemelksbrug voor de stoelenmakers, aan de beide vleugels der Karnemelksbrog aan den Nieuwen rijn voor de beschuitbakkersin de Beschuitsteeg voor de zaadkoopers en schoenmakers, aan den Nieuwen rijn tusschen de Beschuit steeg en de Korenbrug; voor de kuipers, aan den Nieuwen rijn over de fontein; voor de verkoopers van boterkaas en eijerenop de Botermarkt voor de verkoopers van honden, hoenders en ander gevogelte, aan den Rijn bij de Vrouwensteegsbrug voor de bloemisten en boomkweekers, aan den Rijn, van de Vrouwensteegsbrug tot aan de Nieuwe Varkenmarkt; voor kramers met bijouteriëngalanteriën, Neurenhurger-warenmutsen, kanten, linten en andere koopwaren, op de Viscli- en de Botermarkt: dagelijks van 1 Februarij tot en met 30 September, van acht uren des morgens tot vijf uren des namiddags, en van 1 October lot en met 31 Januarij, van negen uren des morgens tot drie uren des namiddags, voor de verkoopers van zeevisch en zalm, op de Vischmarkt, de Vischbrug cn de Hoogstraat de rivierviscb- en palirigmarkt wordt gehouden aan den Rijn nabij de gemeente apotheek, dagelijks van negen uren des morgens tot twee uren des namiddags; des Vrijdags van 1 Maart tot en met 91 October, van acht uren des morgens tot twee uren des namiddags, en van 1 November tot en met den laatsten Februarij, van half negen uren des morgens tot één uur des namiddags, voor de verkoopers van vee op de Beestenmarkt en de gedempte IJzerengracht. De markt voor kalveren begint echter altijd een half uur en de groote lammermark ten één uur vroeger, en in de maanden Mei, Junij en November eindigt de markt eerst te drie nren des namiddags dagelijks in November December, Januarij en Februarij, van acht uren des morgens tot vijf uren des namiddags, in Maart en October, van zeven uren des morgens tot zes uren des namiddags en gedurende de overige maanden, van zes uren des morgens lot acht uren des namiddags, voor de verkoopers van aardappelen, op den Ouden singel, van de brug van de Nieuwe Volmolengracht tot aan de zout keet en op de Nieuwe Volmolengracht des Zaturdags van tien uren des voormiddags tot éen uur des namiddags, voor de verkoopers van graan op de Korenbrug. In den slagtlijd wordt de varkenmarkt gehouden aan het einde van de Bloem- en Boommarkt, des Woensdags en des Zaturdags van tien uren des voormiddags lot één unr des namiddags, alsmede de biggen- en magere varkenmarkt des Vrijdags op de Beestenmarkt en de gedempte IJzerengracht. De kersenmarkt wordt gehouden aan den Rijn aan de waterzijde tegenover de waag, dagelijks gedurende den ganschen dag en beginnende te zes uren des morgens. De St. Nicolaasrnarkt wordt gehouden op den vijfden December van elk jaar, uiterlijk gedurende acht daaropvolgende dagen, op de Vischmarkt, tusschen de fon tein en de Korenheurs, alsmede op de Hoogstraat. De paardenmarkten worden gehouden op de Beestenmarktde eerste op den eersten Maandag der maand Mei en de tweede des daags na de Valkenburger paardeumaikt. Wanneer de 5de December of de dag na de Valkenburger paardenmarkt op een Zon dag invalt, wordt alsdan de St. Nicolaasrnarkt en de paardenmarkt een dag later gehouden. Bij het op Vrijdag of Zaturdag invallen van den goeden Vrijdag, eersten en twee-

Leydse Courant | 1868 | | pagina 1