NUT EN GENOEGEN. ljuracvüjfcc Slanö. WALDWOL-FABRICATEN EN Pil A EPA SI ATEN, van II. §€ESi?SS!>T C°. Hoofd-Dépöt M. .1. C. HAM, Ulrecht. Ley denbij N. K. SWEM.ER. Volgens beriglen, bij de lnd. Beige uit Konstantinopel ontvangen, hebben de opstandelingen op Candia weder vijandelijkheden ondernomen nadat hunne naar Athene gezonden aanvoerders waren teruggekeerd terwijl de Turksche grootvizier door overleg met eenige ingezetenen des eilands, die hij als vertegenwoordigers der bevolking aanmerkte, tot herstel van vrede en welvaart trachtte te geraken. ITALIË. De koning heeft den heer Menabrea de vorming van een nieuw kabinet opgedragen. Uit liome meldt men dal de kardinaal Andrea den 16deo bij den Paus ten gehoore is toegelaten. Hij was toen niet in geestelijk gewaad versche nen. Van dit onderhoud is niets bekend geworden. IACEKONDEA. Toen op Zaturdag 30 Nov. de leden dezer Vereeniging de gewone weke- lijksche bijeenkomst bezochten, werd deze avond ook gewijd aan het her denken van haar éénjarig bestaan; om op dien avond een feest te vieren, waarvan eerst sprake was, geschiedde niet, omdat daaraan te groote kosten verbonden waren. Wat in het afgeloopen jaar reeds door de Vereeniging is verrigt, en het welk de goedkeuring van vele weidenkenden mogt wegdragen, is reeds bekend, echter niet alles; in de laatste weken van dit eerste jaar werd er door het bestuur, op aanbieding van L. J. Engels, tweede commissaris van toezigtbesloten, de leden voor te stellen om op de localen der Vereeniging teeken-onderwijs te geven volgens de leerwijze van Dnpuis, waarbij genoemde Engels als onderwijzer gralis les zou geven. Dit voorstel mogt zoo de alge- meene belangstelling opwekken dal de inteekenlijst om daaraan deel te ne men dadelijk door 28 leden geteekend werd, waarbij zich in de volgende week nog 6 leden voegden. Daartoe moesten een tal van voorwerpen ten koste der Vereeniging worden aangeschaft. Dat 34 personen door een on derwijzer niet te gelijk onderwezen kunnen worden beseft ieder die ecnig- zins met teekenonderwijs bekend is; er werd besloten daartoe wekelijks twee avonden le besteden en daar 17 personen nog te veel voor één onderwijzer is, bood de heer J. Engels Jr., vader van bovengenoemden Engels, zich even bereidwillig aan zijnen zoon te assisteerende teekenlessen namen nog een aanvang eer bet eerste jaar zijn loop had volbracht, en mogten de leden des bestuurs, die eerstdaags moesten aftreden, zich met de daarstelling van dit teekenonderwijs verheugen. Op den 4den Dec. werd er een buitengewone vergadering belegdten einde de laatste werkzaamheden van het afgeloopen jaar naar behooren te vol brengen, namelijk rekening en verantwoording van het gepasseerde jaar, waartoe eene commissie van vier leden werd benoemd, om alles wat in dat jaar door het bestuur was verrigt na le zien. Uit het rapport door deze commissie uitgebracht bleek dat zij buitenge woon voldaan waren, niet alleen met alles wat het financiëele maar ook over alles wat verrigt was tot goede regeling en orde der Vereeniging. Hierna traden de bestuursleden af en bleven de commissarissen van toezigt nog in functie, om zich met de benoeming van een nieuw bestuur te be lasten. Er was besloten het bestuur met eenen tweeden secretaris en twee den penningmeester te vermeerderendaar de taak voor één secretaris en één penningmeester te uitvoerig was geworden. Bij de stemming voor een president werd .1. Goedeljee met bijna alge- meene stemmen herkozen. Bij de stemming voor een lste secretaris en een Ist9 penningmeester werden K. F. L. van der Woerd en J. Breveé ook met verreweg de meerderheid der stemmen herkozen, maar beiden zagen zich gedrongen voor die betrekking le bedanken daar zij door hunne maat schappelijke betrekkingen onmogelijk langer die functiën konden waarnemen. De bibliothecaris C. G. van der Kaay moest mede om voldoende redenen bedanken. De commissarissen van toezicht N. J. Korbeé en L. J. Engels konden volgens de wet der Vereeniging niet herkozen worden, zoodat op den president na bet bestuur uil geheel andere leden zou bestaan. Op dien avond werden gekozen president, lsle secretaris en lste penningmeester. De tijd te ver verstreken zijnde, werd op de eerstvolgende gewone bijeen komst de stemming ten einde gebragt. Het bestuur is thans zamengesteld als volgt: J. Goedeljee, president, C. van der Kaay, lsle secretaris, J. G. Hoefhamer, 2de secretarisA. A. de Graad, lste penningmeesterJ. van Bemmel2de penningmeester, J. J Werst, bibliothecaris, J. C. Hofkes, lste commissaris van toezicht, H. J. Trap, 2dc commissaris van toezicht. Baar staal nu de Vereeniging Nut en Genoegen aan het begin van haar tweede jaar, met dankbaarheid herdenkende aan hel afgeloopen tijdperk, j Opgerigt door 22 personen, klom dit getal tot ruim 160; een dertigtal ont viel haar om verschillende redenen, zoodat thans nog ruim 130 personen leden dezer vereeniging zijn. Nuttige en genoegelijke avonden werden al daar doorgebragt, getuige hiervan de trouwe opkomst van het grootste ge tal leden. Maar met nog meer dankbaarheid gedenkt zij aan de goedkeu ring, die hare handelingen van vele achtenswaardige mannen mogten onder vinden en ook voornamelijk door de ondersteuning in geld, boeken, nieuwsbladen en andere voorwerpen, die haar in het afgeloopen jaar zijn geschonken. Wat zal het dit jaar zijn? Zal de Vereeniging in staat zijn de uitgaven, die zoo verbazend vermeerderd zijn, uil eigen middelen te kunnen dekken? Zulks valt zeer te betwijfelen, wanneer men bedenkt dat de contributie slechts 5 cents per week bedraagt, en dat daarvan alles moet worden betaald; drie avonden in de week zeer coede verlichting door gas, verwarming van de lokalen, onderhoud der boeken, die door het veelvuldig gebruik gestadige kosten vereischenvoorwerpen voor teekenonderwijs en vele andere uitgaven die aan dc vereeniging verbonden zijn. Mogten eenige lieeren ons eene jaarlijksche bijdrage hebben toegezegd wij betuigen hun daarvoor bij deze onzen welgemeenden dank; moge dit klein getal grooter worden. Edeldenkende menschenvriendenstelt ons in staat niet alleen te blijven doen wat wij thans verrigtenmaar bij ruime medewerking is er nog veelzeer veel uitbreiding aan deze vereeniging te geven, ook met het oog op de eerste tentoonstelling, die wij in de maand Mei aanstaande wenschen te houden. Wij bevelen daarom bij hernieuwing de Vereeniging Nut en Genoegen aan allen die in het welzijn van den werkman belang stellen nederig aan. Namens het Bestuur, J. GOEDELJEE, President. C. v. d. KAAY, 1c Secretaris. Van 19 tot en met 25 December 186?. BEVALLEN: B. de Leeuw, geb. Koetser, Z. II. C. Hansengeb. Planje, Z.— S. Hemerik, geb. Overveld, D. N. Boom, geb van der Tuin, Z. J. M. de Rugeb. Brittijn Z. J. Kanbier, geb. de Boer, Z. P. H. Coebergh geb. van CatzZ. J. S. C. Wasscnburg geb. Tiemeijer, Z. L. Christiaansegeb. Klein, Z. M. E. Floryngeb. Verhave, Z. M. H. Lutgeb. KoreeD. W. Schipper, geb. de Vos, Z. T. A. Mathlenergeb. de Jongh D. G. Mar tin geb. de JagerZ. M. S. van der Mark geb. SchoutenD. D. twecl. A. D. Lens, geb. van de Wetering, D. GE11U W D L. E. Nieuwenhuizen, jm. en N. van der Plaswede. A. Stou ten jm. en G. Laven jd. W. C. van der Plank jm. en G. de Graalfjd. B. J. Selier, jm. en E. Peters, jd. J. A. Karstens, jm. en C. II. Harteveltjd. OVERLEDEN J. de Groot, wed9. J. W. Francken 79 j. S. J Longepee, wede. J. F. van Eldik 72 j. G. J. Florijn Z.17 d. J. de Winter geb. Priem38 j. M. de HaasD.1 d. A. C. Boom D.5 j. M. Va»iergeb. Tronwee60 j. A. El ish Reiche75 j. H. A. Velt man, wede. JII. de Swaan, 66 j. M. de Haas, geb. Kok 28 j. J. Duinkerken Z.2 m. G. Kriek wed9. C. de Laaf, 77 j. M. Corn' van Kilsdonk 75 j. M. Beurse, D 6 m. J. I Kanbier, 2 d. J. van Poelgeestwede. J. P. van der Walle, 63j. F. L. W. WaageD.6 j. en 9 m. AKVEKTESTlEJi. Bevallen van eene Dochter M. WESTD1JK OLIVIER. Leiden, 26 December 1867. Eenige Mijn lieve vrouw MARGARETHA CAPTEYN overleed heden ten gevolge van eenen tweeden aanval van typhus, in den jeugdigen leeftijd van 26jaren. Allen die haar van nabij gekend hebben zullen beseffen welk een trouwe, ijverige gade en moeder ik met mijne vier jeugdige kinderen mis. Het vast vertrouwen dat zij bij haren God is, waar ik met haar eenmaal weder voor eenwig hoop vereenigd te worden, lenigt mijne smart. Leiden, 25 December 1867. A. J. BINNENDIJK. Remda Thüringerwald. De W»s«iwol-sva'tiSi<'i«-9i van 11. SCHMIDT A C°. worden als de voortrefleltjkste middelen tegen jicht, rhumaliek hoofd-, kies-, tand-, maagpijn, of welke kwalen meer van rhumatiscben aard erkend. In ver schillende landen is dit fabricaal en praeparaat aan hel geneeskundig onder zoek onderworpen, van alle ontvingen de grootste loftuitingen. Dezelve bestaan uit verschillende kleedingstnkkengeschikt voor alle deelen des ligchaams, als borstrokken, broeken, kousen, sokken zolen borst-pols- arm-, gezigt- en rug warmers, gezondheidsbanden, breiwald wol, kussens, dekens. HSonnenanasvSsSesilol vulling van matrassen, zijn in veel opzigten gezonder en doelmatiger als alle anderen. Beiawei, Bis-per en 'ï'rico, per el. Vo'gens getuigenis van Prof. HOPPE, te Bazel, is deze stof meer uil wasemhaar en onderhoudt geenszins die ziekelijke bloedophooping aan de huid gelijk bel gewone flanel doet. B4ieTeiua,ai!<3eK-K!ixer voor maagverzwakking enz., a 75 ets de flesch. Kxsract om dennenbaderj te maken, a'75 cis en 1.50 de flesch. Spiritus om pijnlijke rhumatiekplaatsen te wasschen, a 50 ets de flesch. Keepeen heilzaam behoedmiddel tegen winterhanden en voeten, a 25 ets het stuk. Pomade voor rhumatische hoofdpijn zwakheid der hoofdzenuwen vroeg grijs worden en uitvallen van het haar, a 60 ets de flesch. 84ïe*r«-rnaa!s!ii?Bs-BSutsSjons voor hoesten en borstaandoeningena 30 ets de doos. tSt-usiengiarviilen-gBSiea 35 en 70 ets de flesch, ter in wrijving van de pijnlijke plaatsen en daarna te beleggen met de Anti-Rhumatische Wald- woiwatten, a 25 en 50 ets het pakje, welke ontwijfelbaar alle jicht en rhumatische aandoeningen doet verdwijnen alsof hel nimmer bestaan had. Men leze de brochure die gratis verkrijgbaar is. Al deze artikelen zijn kenbaar aan het eliquet der Fabriek en van het Hoofd-Depöi, verder verkrijgbaar le Boskoop, J. Goudkade. Bnelle, Wed, J. Gooris. Delft, II. van Ruyven. Dirksland, J. Gestel. Dordrecht, A. de Landsheer. a J. de Landsheer. 's HageM. J. v. d. Schaft J. Snabilié, Apoth. en verdere Depóts vermeld op de gebruiksaanwijzingen. Aanvraag om Depót bjj M. J. C. HAM, Utrecht. liazerswoude, Mej. Gaarkeuken. Hillegom, F. J. Sonnemans. Oudslioorn A. 't Hooft. RoelofarendsveenH. Madermnn. Rotterdam Wed. P. de Koster. Woerden, Gebr. Pfenning. Woubrugge, A. de Wilde.

Leydse Courant | 1867 | | pagina 3