LEÏÖ8CIE 1867. N". 154. WOENSDAG 25 DECEMBER. De Courant wordt Maandag Woensdag en Vrijdag uitgegeven. Die van Maandag komt uit Znturdag avond. De prijs der Courant is f 3.per vierendeel jaars. Afzonderlijke nommers zijn tegen 10 Cents verkrijgbaar. Bij deze Courant wordt verzonden IV". 32 blad 63) der Handelin- gen van den Gemeenteraad. ST A I) S-B EU IG TEN. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEYDEN, Geiien de adressen van: a. Isaac Marcus van Rees, vleeschhouwer, b. Johan nes Clement Redhers, brander, c. Joseph Urakxhoven, werkman, d. Anbhies van Bouren, kuiper, e. Pieter van Es, timmerman,/. Hübertds Haarlem, be steller, g. Izak Jasperse, stoker, h. Abraham Izaak Koster, draaijer, i. Pieter Jacob Nedkerk, broodbakker,/. Reinier van Oosten, metselaar, k. Joseph Oost veen, broodbakker, I. Johannes Raaphorst, schipper, in. Abraham Teljedr, vis- scher, n. Henbrik van ber Wiel timmerman, o. Johannes Zanbvliet, arbeider, en p. Cornelis van Zijp, fabriekwerker, allen wonende binnen deze gemeente, ■waarbij zij vergunning verzoeken de le om zijn woonhuis aan den Middelweg, ge- teekend wijk VII n°. 881, tot slagterij te mogen inrigten; de overigen tot bet houden en mesten van een of meer varkensdie sub h. achter zijne woning in de Baaistraat, wijk V n°. 531: die sub c. op de plaats achter zijne woning aan de Langegracht, geteckend wijk V n°. 851: die sub d. achter zijne woning in de Korte Hoefstraat, wijk II n°. 230, uitkomende aan den Vestwaldie sub e. in een be hoorlijk ingerigt hok achter zijn buis in de Galgstraat, geteekend wijk V n°. 164; die sub/, achter zijn huis in de Oosthavenstraat, wijk VIII n°. 45; die sub g. in het perceel in de Vestestraat, geteekend wijk Vil n". 262; die sub h. in eene schuur op bet Vrouwenkerkhof, wijk VI n°. 1387r0011; die sub i. achter zijn buis in de Kruisstraat, geteekend wijk V n°. 207; die sub/, in een behoorlijk ingerigt hok" achter zijne woning aan de Korte Langegracht, wijk V n°. 668; die sub k. in zijn pakhuis aan de Beestenmarkt in eene poort, geteekend wijk V n". 62; die sub l. in een behoorlijk ingerigt hok op de plaats achter zijne woning aan den Zuidsingel, wijk VIII n». 283; die sub m. achter zijne woning aan het Korte Gal- gewatcr, geteekend wijk V n'. 293; die sub n. achter zijn huis in de Verwers- straat, Wijk VIII n°. 29, aan den slootkant bij den Vestwal; die sub o. in een be hoorlijk ingerigt hok achter zijn huis in de St. Aagtenstraat, geteekend wijk V n". 85; en die sub p. in een behoorlijk ingerigt hok op de plaats achter zijn huis in de Vestestraat, wijk VII n°. 270; Gelet op het Koninklijk besluit van 31 Januarij 1824rakende vergun ningen ter oprigting van sommige fabrieken en trafiekenalsmede op de Alge- meene Policieverordening van 24 October jl. Doen te welen dat tot bet hooren der eigenaars en bewoners van de naastbijge- legene en belendende pandenten opzigte der informatiën de commodo et incom- mododoor Burgemeester en Wethouders zal worden gevaceerd op het Raad huis dezer Gemeente, op Maandag den 30sten December aanst.'s voormiddags te elf uren; zullende de belanghebbenden verpligt zijn, hunne bezwaren tegen die verzoeken op dien tijd in le brengen, terwijl, hij verzuim daarvan, zij gehouden zullen worden zich tegen de inwilliging niet te hebben verzet. Burgemeester en Wethouders voornoemd, v. b. BRANDELER, Burgemeester. Letben, 24 December 1867. v. PUTTKAMMER, Secretaris. BINNENLANDSCHE BEIilGTElV. LEYDEN, 24 December. Bij de gisteren alhier door hh. curatoren der hoogeschool gebonden aanbesteding van het maken van de fundering van hel gebouw, bestemd voor een nosocominm academicum was voor dat werk de minste inschrij ver S. van der Kamp voor ƒ52891. Voorts zijn de volgende inschrijvingen gedaan: J. Visser ƒ87000, VV. Spanje ƒ85000, J. de Koning ƒ85000, Slebe ƒ83000, llrenker ƒ81400, Saudeling/80000, Ottdijk ƒ75000, A. en J. Carlier ƒ74980, J Göbel ƒ72000, van der Wilk ƒ70000, J. Zuiihoff ƒ69849, Schret ƒ69000, G. Key 68990, Manrik 68900. 1. Boudri ƒ67115, J. Vink ƒ65950, van Maisem ƒ65900, van Dartelen 64850 Verbrugge ƒ64839, P. van der Kamp ƒ62992. J. P. Rietbergen ƒ62887, J. Kouy ƒ59980, Slechtkamp ƒ59000, J. Vermaes Wz. ƒ57600, A. Ver- hong ƒ53300. Bij de gisteren mede alhier gebonden aanbesteding «au bet onderhoud der gevangenissen, gedurende den tijd van drie jaren, zijn 13 inscbrijvings- billctlen ingekomen waarbij de minste inschrijver was A. Carlier, voor 574 per jaar, en de hoogste A. Verhoog, voor 903 |>er jaar. De minister van binnettl. zaken heeft de commissarissen des konings in de provinciën nitgenoodigd bent, met den meesten spoed, op te geven of en welke personen, behalve de begiftigden, nog voor de medaille, wegens onderscheiding tijdens het heerschen der cholera, in aanmerking komen. De minister van binnenl. zaken heeft de commissarissen des konings in de provinciën verzocht bij de gemeentebesturen er op aan te dringen, dat bij verzuimde aangifte en afzondering van ziek rundvee, onmiddellijk en zonder oogluiking proces-verbaal worde opgemaakt en geene ontcigenings- gelden worden uitbetaald, «óór dat de eigenaar is vrijgesproken of van regisvervolgiug ontslagen. De commissaris in de prov. Zuidbolland voldoet aan het verlangen van den minister door dringend te verzoeken op de aan gifte en afzondering van ziek vee naauwkeurig toe le zien. Een onzer correspondenten te Arnhem, zegt de IV. R. C., meldt ons, dat volgens een algemeen aldaar loopend gerucht de portefeuille van justitie is aangeboden aan jhr. mr. C. J. C II. van Nispen tot Sevenaer, lid der arrond.-regtbank aldaar en zoon van het lid der tweede kamer, en zou diens benoeming algemeen voor zeker worden gehouden. Commissarissen der maatschappij van weldadigheid hebben bekend ge maakt dat de collecte, voor die maatschappij gehouden, voor zoo ver bekend is, heeft opgebragt een onzuiver bedrag van ƒ50030 10, behalve de gift van ƒ5000 van den gever, die reeds vroeger ƒ25000 had geschonken. Commis sarissen door dien krachtigen steun geschraagdgevoelen zich in staal de hun ojigedragen taak bemoedigd voort te zetten. In de vorige week ontving de maaischap|>jj nog als bijdrage in de collecte, ƒ300 van N. N., den penningmeester der afdeeling Arnhem ter hand gesteld, en ƒ110 van de afdeeling 's Gravenhage. Bij de Ned. herv. gemeente te Wissekerke is tot predikant beroepen d'. van Broekhuyzen, pred. le Ummen bij die te Houtrijk en Polanen de cand. J. H. van der Palm; bij die te Vttursche de cand. U. van der Heulen. In de week van 8 toi 14 December zijn aan cholera overleden 3 per sonen, waarvan 2 le Rotterdam en 1 te Zevenbergen. Dit Londen meldt men dal er eene order in Council is verschenen, waarbij de invoer van «ee uit Zuidbolland wordt toegestaan. Zondag morgen is te Rotterdam na eene korte, maar hevige ziekte, overleden de heer dr. F. RauwenhofF, pred. bjj de Ned. herv. gemeente aldaar. De Schied. C. meldt dat de heer A. Noletvan Schiedam, in April 1866 in dienst getreden hij de pauselijke zouavett, ten gevolge van bijzon dere onderscheiding iu den slag bij Mentana, is benoemd tot ridder der orde van den D. Silvester en lot tweeden luitenant der zouaven. Nabij Gouda is Zaturdag II. een rijnschip gezonken, gevoerd door kapitein A. Miiller, komende van Nieder-Walluf en bestemd naar Leydcn. Het schip was geladen met 914 centenaars aardappelen. Vrijdag II. begaven zich drie matrozen van een ter reede van Maas sluis liggend Fransch schip, voor liefhebberij eenige vogels willende schie ten, naar den wal; in de buitengorzen gekomen, had een van hen het ongeluk te vallen, waardoor zijn geweer afging en het schot hem zoodanig aan het hoofd trof, dal hij oogeublikkelijk een lijk was. De gemeenteraad van Amsterdam heeft in zijne jongste zitting, betref fende de zaak van het Noordzee-kanaalbesloten de regering te verzoeken het werk van de kanaal-maatschappij over te nemen en het kanaal van staatswege le voltooijen. Onk is besloten, mogt de regering daartoe over gaan, van gemeentewege eene bijdrage van 3 millioen aan te bieden, buiten de 3 millioen der leening toegezegd na de vollooijing. Door den president der maatschappij is bij die gelegenheid verklaard dal het werk gestaakt was. Donderdag namiddag had tusschcn Maarssen en Breukelen het volgende ongeluk gebeurd. Door liet schrikken van het paard is een rijltiig met 3 personen in de Vecht geraakt. Eene vrouw van 84 jarenwed Wouden berg is bij dit ongeluk omgekomen. Hare dochter en de knecht waren gered, doch de laatste sprong nogmaals in de rivier, om zoo mogelijk de oude vrouw tc helpen; hij werd ook liet slagtoffer van zijne edelmoedige pogingen. Te Znilichem is in de Waalkade eene doorbraak ontstaan, tengevolge waarvan de langs de rivier gelegen waarden of graslanden zijn ondergeloopen. Te Hardegarijp werd dezer dagen een weddenschap aangegaan tus- sclten twee drinkebroers, wie hunner liet grootste getal borrels zou kunnen innemen. Een hunner bragt het, zoo men zegt, lo; 70, maar de ander, in de wandeling dikke Manus genoemd, wist er 75 in le krijgen, doch inoesl hel met den dood betalen. Op den 20steo dezer had op de Maas voor Woudrichem een treffend ongeluk plaats. De schipper H. van Andel, uit Lith kwam met zijn schip dat eene lading hout bevatte, van daar en wilde hel ten anker leggen, waartoe hij twee zijner zoontjes met eene boot uitzond, terwijl hij zelf aan het roer bleef staan. Een opvarend schip geraakte iutusschen met het roer in botsingwaardoor v. A. over boord in het water sloeg zijne vrouw bood hem onmiddelijk een boom tot redding aan, doelt te vergeefs; de twee in de boot gezeten kinderen kwamen ook spoedig ter hulp en bijna mogt hel hun gelukken, hunnen vader te redden, die nog greep naar een der riemen van het kleine vaartuig, toen -zijne krachten hem begaven en hij plotseling in de diepte wegzonk. Door Wondrichemsche visschers is mede tot redding niets onbeproefd gelaten doelt alles was vruchleloos. De onge lukkige laat eene hopelooze vrouw en 5 kinderen achter. Naar men uit Brussel meldt zijn de pogingen des konings, om de mi- nisiers tol overeenstemming te brengenmislukt. Zij hebben op de quaestie van het lager onderwijs schipbreuk geleden. Dientengevolge hebben alle ministers hun ontslag ingediend.

Leydse Courant | 1867 | | pagina 1