LEÏI&SCIIE P COURANT. N°. 1, YRl.JDAG 6 DECEMBER. STADS-BERIGTEN. 1807. De Courant wordt Maandag Woensdag en Vrijdag uitgegeven. Dirvan Maandag komt uit Zaturdag avond. JIr, ei; J *«V.- De prijs der Courant is f 3.per vierendeel jaars. afzonderlijke nommers zijn tegen 10 Cents verkrijgbaar. Bij deze Courant wordt verzonden N". 30 blad 55 en 56) der Han delingen van den Gemeenteraad. BURGEMEESTER EN WETHOUDERS VAN LEYDEN, Gezien de adressen van: a. Regenten der Roomsch-Catholijke Armen en Weezen, k. Jacobds Vieveen, winkelier, c. Johannes van Tongeren, veehouder, en d. Ber- NARBüs VAN BEK sleen, koopman, allen wonende binnen deze gemeente, waarbij zij vergunning verzoeken tot het konden en mesten van varkensde 1l'op het erf van het gesticht aan de St. Jacobsgrachtkadaster Sectie E. n°. 943; de 2C op het open erf achter zijne woning in de Lange Raamsteeg, wijk II n". 190; de 3e in den koestal achter zijne woning aan den Vliet, geteekend wijk II n°. 29, en de 4e op het open erf achter zijn perceel aan het Levendaal, wijk 111 n°. 553; Gelet op art. 224 der Algenieene Policieverordeningvastgesteld 24 October 1867; Doen te weten dat tot het hooren der eigenaars en bewoners van de naastbijge- legene en belendende pandenten opzigte der informatiën de commodo et incom- mododoor Burgemeester en Wethouders zal worden gevaceerd op het Raad huis dezer Gemeenteop Maandag den 9"1'" December aanst.'s voormiddags te elf uren; zullende de belanghebbenden verpligt zijn, hunne bezwaren tegen die verzoeken op dien lijd in te brengen, terwijl, bij verzuim daarvan, zij gehouden zullen worden zich tegen de inwilliging niet te hebben verzet. Burgemeester en Wethouders voornoemd, V. D. BRANDELER, Burgemeester. Leïben 5 December 1867. v. PUTTKAMMEK, Secretaris. DINNEVLANDSCHE BER1GTEN. LEYDEN5 December. Bij kon. besluit van 2 Dec. jl. is tot militie-commissaris in het 3Je militie-district der provincie Znidholland benoemd de gepensioneerde kolonel der infanterie met rang van generaal-majoor F. M. E. van Thielen. Bij kon. besluit van 3 December is tot eersten adsistent bij 's rijks museum van natuurlijke historie alhier benoemd de lieer W. Marshall. In de maand November zi]n binnen deze gemeente geboren 119 kinde ren, als: GO zoons en 59 dochters, waaronder zijn begrepen 3 tweeling geboorten. Overleden 85 personen, als: 17 mannen, 13 vrouwen, 26 zoons en 29" dochters; daarenboven als levenloos aangegeven 7. Voltrokken 39 huwelijken. In de heden gehouden zitting van den gemeenteraad zijn benoemd lot leden der commissie, om overeenkomstig een in de vorige zitting genomen besluit met de besturen der gesubsidieerde instellingen van weldadigheid in overleg te treden over eene jaarltjkscbe percentsgewijze vermindering der subsidien, de hh van Hettkelom van Outcren en Cock. Tot regent van het geref. minnehuis werd benoemd de heer mr A. J. Wijnstroom. Aan den heer H. Brongersma werd, op zijn verzoek, eervol ontslag verleend als leeraar in de natuurlijke historie bij de gemeente-instellingen voor hooger en middelbaar onderwijs; tevens werd aan dien heer tijdelijk opgedragen de betrekking van leeraar m de natuurlijke historie hij de hoogere burgerschool. Ingevolge haar verzoek, werd eervol ontslag verleend aan mej. S. D. C. van der Burg, als hulponderwjjzcres aan de openbare school voor meer uitge breid lager onderwijs voor meisjes 2J« kb, en aan mej. J. W. Verhoeven, als hulponderwijzeres in de handwerken aan de openbare lagere scholen n°. 1 voor on- en minvermogenden. Op het adres van J. de Sauvage, eervol ontslagen rooimeester, ter bekoming van pensioen, werd gunstig be schikt en heut een pensioen van 150 toegekend. Op het verzoek van F. W. van Hartrop, tot het bekomen van den eigendom van een gedeelte gemeentegrond, en op dat van II. en J. W. Filtppo, ter bekoming van ge meentegrond, werd gunstig beschikt. Op het verzoek van J. Palm, om tegemoetkoming ut de kosten zijner kleeding hij de dd. schuttery, werd afwijzend beschikt. Ten opzigte eener ingekomen missive van den garni- zoens-kommandantbetreffende bet in gebruik geven van lokalen achter de gehoorzaal aan het rijk, werd besloten gcene verandering te brengen in hel vroeger daaromtrent genomen besluit. Eene voordragt van burg. en weth., tot het rooyeu van 4 boomen op de Vischmarkt, werd goedgekeurd. Het verzoek van commissarissen voor de volksvoorlezingen van het dep. Leyden der maatschappij tol Nut van 't Algemeen om het kosteloos gebruik der stads-gehoorzaal werd met 16 tegen 3 stemmen toegestaan; hun verzoek orn eene toelage in de kosten van vuur en licht werd echter met 11 legen 8 stemmen afgewezen. Op hel adres van P. van der Meer c. s., houdende verzoek lol het droogen van vellen enz. op de bruggenwerduithoofde van de algemeene strekking van het verzoekafwijzend beschikt. Voorts werden de verzoeken om afschrijvingen van plaatselyke directe belasting van A. J. L. Beudt, wed. E. W L. von Faber en R. Scherius toegestaan, maar dat van L. van Raalte. van gelijke strekking, afgewezen, en goedge keurd de rekening van het tl. G. of arme wees- en kinderhuis over 1866. Ingekomen zijn: van den heer Scheltema, eene memorie van hedeukiugen tegen het door burg. en weth. voorgestelde ontwerp voor de helling van den hoofdelijken omslag over 1868, en van de hh. J. Scheltema c. s het plan van een nieuw belasting-ontwerp. Men schrijft ons uil Katwijk aan Zee dd. 5 Dec.: De visschersbom de drie Gebroedersschipper C. de Jong, van den reeder F. Parlevliet met 70,000 gevangen haring, is bij Harwich (Engeland) door aanzeiling met een schoenerschip, ten gevolge van hevig stootengezonken. De be manning, beslaande uil 9 koppen, is met gevaar gered, en met totaal ver lies alhier te huis gekomen. Voorts vernemen wij uit Katwijk dal sedert den storm van II. Maandag aldaar aangezet zijn drie schuiten, waarvan twee in ontredderden slaat aan visch- of scheepswanten gisteren eene met p. m. 30000 stuks haring. De schade van de aan mast en want beloopen schuileene van den reeder Meerburg is niet onaanzienlijk. Omtrent het stranden van eene Fransche brik (door de /V. R. C. vermeld), was niets bekend. De verbolgen zee had Maandag een hoogst dreigend aanzien en was tijdens den vloed zelfs tot in het dorp doorgedrongen. Zes jaren geleden had men een dergelijken toestand ge kend, terwijl ook thans op sommige plaatsen geheele stukken van de duinen zijn weggeslagen. Volgens de Arnh. C. zouden de ministers van binnen- en van buiten- landsche zaken Z. M. den koning positief eene ontbinding der tweede kamer hebben ontraden; de ministers van financiën en van oorlog zouden daaren tegen die ontbinding voorstaan. In de week van 24 tot 30 November hebben zich geene gevallen van vee-typhus in het rijk voorgedaan. Volgens de A. C. zal het algemeen nationaal Evangelisch zendings- feesl het volgend jaar gehouden worden op het landgoed van mevrouw de douairière gravin Bentinck van Middachlen gelegen bij de Steeg, niet verre van Arnhem. Volgens de laatste opgave van de Tijd bedroegen de ingezamelde gif ten voor het pauselijk leger 102,448.26}. Te Zwolle is Maandag avond hel waler dermate gerezen dat sommige buitenwijken zjjn ondergeloopen In de Waterstraat lieert men dammer, opgeworpen en alle koopmansgoedereu meubelen enz. uit de kelders naar de bovenverdiepingen gebragt. De stad Vlissingen heeft mede half onder water gestaan. De storm wind ging daar vergezeld van donder en bliksem. De kapitale vestingmuur aan het VVesterhoofd is gebarsten en ruim 2600 palen van het werk buiten de Rammekeuspoort zijn weggespoeld. Een schooner is voor de stad aan stukken geslagen. Ter hoogte van Zoutelande is eene groote hark gestrand, en nabij Bath een schip inet steen geladen gezonken, waarbij een knecht en de dochter van den schipper zijn verdronken. Aan den tlock van Holland bereikte de vloed in den avond van 2 De cember de hoogte van 2 el boven gewoon hoog water. Te Velsen is een Fransch scheepje geslrand. De bemanning werd gered en in de woning van een Engelsch geëmployeerde, Brown, opgenomen. Te Elburg heeft eene doorbraak plaats gehad. Uit Dragten meldt men op nieuw de ontdekking cener misdaad. In de Dragster-compagnie is in een sloot gevonden het lijkje van een kind van hel vrouwelijk geslacht, in vergevorderden staat van ontbinding. Het gereglelijk onderzoek heeft geleid tot het in hechtenis nemen van drie personen vader, moeder en dochter, woonachtig te Ureterp. Een Luxemburgsch blad meldt, dat het ontslag van den heer de Tor- naco is aangenomen en dat de heer E. Servais, vice-president van het hof van appèl, met de zamcnstelling van een nieuw kabinet is belast. Uil Brussel meldt men hel overlijden van den aartsbisschop van Meche- len den heer Sterckx. 's GRAVENHAGE 5 December. Door Z. M. is vergunning verleend aan den heer R. van Rees, eme ritus hoogleeraar aan de hoogeschool te Utrecht, tot het dragen der versier selen van ridder der orde van Leopold hem door den koning der Belgen geschonken, en aan den heer A. R. J Cramerus, te Amsterdam, tot het dragen der versierselen van ridder der orde van de HH. Mauritius eu Laza rus, hem door den koning van Italië geschonken. Door Z. M. is aan den heer J. F. Molenbroek, op zijn verzoek, eer vol ontslag verleend als hoofdcommies bij het dep. van binnenl. zaken, en bevorderd tol commies bij hetzelfde dep. de heer mr. N. J. van IJsselsteyn thans adjunct-commies. Tot president der afrond.-regtbank Ie Dordrecht is benoemd de lieer mr. W. J. van VoHenho*en, thans regler in die regtbank, en tot regier in de arrond.-regtbank ie Goes de heer jhr. mr. J. J. Pompe van iVieerdervoort thans kantonregter te Tholen Z M heeft goedgevonden den officier van gezondheid 3ile kl. W. A.

Leydse Courant | 1867 | | pagina 1