E m li E7S Per Telegraaf. VAN MELKZURE SODAENMAGNESIA VAN BURIN DU BUISSON te betreuren is. Het kruidutagazijn en de bovenverdieping van de kazerne te Djokdjokarta hebben veel geledentwee Europesche militairen werden gewond Te Soerakarta waren geene andere ongelukken bekeDd dan ligte beschadiging aan gebouwen. In de Jav. C. van den 14dcn komt o. a. nog bet volgende voor: Overal in de residentie Banjoemas hebben de gouvernements- en particuliere gebou wen eene belangrijke schade geleden. Te Bandjernegara zijn de pradjoerils- kazerne en de woning van den instructeur ingestort, hetgeen ook het geval js met een gedeelte van den ringmuur van het nieuwe kettingkwartier der genie en met eenige gebouwen in het militair kampement te Tjilatjap. In Bandjernegara zonden ook menschenlevens te beireuren zijn ofschoon stel lige berigten dienaangaande nog niet ingekomen waren. In de residentie IBokdjokarta zijn de bruggen onbruikbaar geworden en is de weg op ver scheidene plaatsen zoodanig gescheurd, dat men een stok lot 5 voet diepte er in kan steken; op eenige plaatsen is de weg 2 a 3 voet diep verzakt; terwijl verscheidene suiker- en indigo-fabrieken ingestort zijn. In de kratons van den sultan en van prins Pakoe Alam zijn alle steenen gebouwen of in gestort of onbewoonbaar. Hel aantal omgekomenen bedraagt, voor zoo ver bekend is, 81. in de residential Bantam, Kadoc, Bezoekie, Pasoeroeau, Jladioen en Kedirie heeft zich de aardbeving ook doen gevoelen. In Kadoe is het residentie-huis te Magelang op eenige plaatsen gescheurd. De bijge bouwen van de regentswoning hebben veel geleden; zware pilaren zijn hori zontaal gescheurd. De muren der gevangenis dreigen in te storten. In de geheele residentie lelt men, voor zooveel bekend, vier dooden en eenige gewonden. De tempel Boeroe-Boendor heeft niet veel geledendie van Men- doet is van alle zijden gescheurd en dreigt bij den minsten schok in te storten. In de residentie Jladioen is aan de benteng, het indigo-pakhuis en eene postloods eene niet onbeduidende schade aangerigt; terwijl op het erf van den regent een loodsje en in het Chinesche kamp eenige ringmuren zijn ingestort en vele particuliere gebouwen schade geleden hebben. Te Patjilan zijn aanzienlijke scheuren in eenige gonverncmeiils-geboiiwen ontstaan. In bel Chinesche kamp is bijna geen huis van schade vrij gebleven. In de resi dentie Kediri hebben al de gouvernements- en particuliere gebouwen gele den, vooral te Toeloeng-Agoeng en Trengalek. Op de laatstgenoemde plaats zijn bovendien eenige menschen dood onder de puinhoopeii hunner woningen gevonden. Volgens berigten uit Djocja is die plaats half vernield en begroot men het aantal dooden op 300 en het bedrag der schade op 4 millioen. De directeur der op< nbare werken is lieden naar Midden-Java vertrok kenten einde de gevolgen der ramp, door de aardbeving veroorzaakt, persoonlijk in oogensehouw te nemen. Aangaande de veeziekte op Sumatra luiden de berigten niet gunstig, liet mag intusschen als zeker worden aangenomen dat die ziekte niet van gelijken aard is als de in Nederland heerschende veetyphus. BERLIJN, 29 Julij. De Nordd. Ztg., antwoordende op het beweren van den Moniteurdat door Frankrijk geen nota naar Berlijn is gezonden, zegt dat er sprake geweest is van eene dépêche en niet van eene nota. Volgens de Zeidl. Corr. is het beweren van den Moniteur alleen iri zoover juist, als de dépêche slechts is voorgelezen; dit verandert echter aan de zaak zelve niets. BERLIJN, 29 Julij. De Rörsen-Zeilung zegt, dat de Fransche nota over de Noord-Sleeswijksclie qtiaeslie in den aanhef slechts bevat de verkla ringdal Frankrijk het regl heeft zijne meening over de zaak kenbaar te maken; in den verderen loop van het stuk wordt echter een andere, krach tiger toon aangeslagen en de wensch geuit, dat Pruissen den door Frankrijk gegeven raad niet in den wind moge slaan. LONDEN, 29 Julij. In de zitting van het lagerhuis van heden heeft lord Stanley gezegd, dat de Fransche regering zich in de Noord-Sleeswijk- sche qtiaeslie werkelijk lol de Pruissische heeft gewend, maar da! hij niet bij magte was om ten aanzien van de juiste beleckenis van dien stap bij zonderheden mede te deelen. NEW-YORK. 20 Julij. liet aanwerven van krijgsvolk in het Zuiden, om keizer Jlaximiliaan te wreken, neemt toe. Juarez heeft verklaard niet tot president van Mexico te willen herkozen worden. INGEZONDEN. Katwijk den 29 Julrj 18G7. Mijnheer de Redacteur! In uwe Courant van heden komt voor een artikel geschreven uit Valken burg klaarblijkelijk uiet het doel, om de stoomboolouderneining «Katwijk" directie M. van der Jagt, varende van Katwijk op Leyden vice versa, te benadeelen. Daar toch werd in gemeld, dat op den avond van den 25slc™ dezer, de stoomboot, die des avonds ten 8j uur uit Leyden vertrok, twee uren in plaats van één uur zou benoodigd hebbenen dat zulks veroorzaakt werd door een gebrek aan den ketel, dat de passagiers in gevaar bragt, en denkelijk het publiek in het vervolg niet veel op de soliditeit d- r boot en de kunde »an de equipage zou vertrouwen. Ik acht mij verpligt die insinuatie te wederleggen, daar ik mij juist, op dien tijd, als passagier iu die boot bevond, en verklaar dat de overlogt binnen den behoorlijken tijd heeft plaats gevonden, en dat hel eenige ge brek was, een schroefje aan de machine, dat vastgezet moest worden, het geen dan ook nog dieuzelfden avond geschiedde. Gevaar voor de passagiers is er niet geweesten vele mede-passagiers zijn bereid, met hunne namen te onderteekenen, wat ik de vrijheid neem, u bij deze ter plaatsing toe te zenden. VY'el verre van aan de onderneming van M. van der Jagt schade toe Ie brengen, is integendeel de antipathie in liooge mate opgewekt tegen den onbekenden inzender, aan uien door velen, ja, bijna door allen, geene eerlijke bedoelingen worden toegeschreven. Maakt die persoon aanspraak op den naaui van Jatsoenlijk man, hij noeme zich en bekenne zijn onregt. Niet de plaatsing dezer regelen zult u vvel-edele zeer verpligten hem die de eer heeft zich te onderschrijven U Wel-Ed. Dienslw. Dienaar, E. ORANJE. üuriicHij'ïc Sf.itiD. ONDERTROUWD C.G van Engelen, wedr. 42j.en E. M. J. Beukman jd. 41 j. F. H. ter Jleer, jro. 35 j. en JI. L. van Dooremaaleo jd. 26 j. M. J. I Eikerbontjm. 27 j. en M. Peverellijd. 36 j. AMolenaar, wedr. 50 j. en J C. i Siljee, wedc. 43 j D. Plantfeberwedr. 51 j. eti M. Maas, jd 41 j C. A Kres, jm. 24 j. en C. J. du Mortierjd. 21 j. JP. Ringelingwedr. 45 j. en E. Dozy, jd. 33 jP Peelersjm. 27 j. en A. M. Reyken jd 29 j. J. F. van der Postjm. 24 'j. en E. Kramp, jd. 21 j. J. J. Hansen jm. 24 j. en II. C. Planje, jd. 27j. W. F. Tuinhof de Moed, jm. 25 j. en 11. Colpa jd. 23 j. P. Piket jm. 23j. en J. van der Togtjd. 23 j. 11. de Wringerjm. 36 j. en B. Willems, jd27 jP. Keereweerwedr. 26 j. en E. Verlint ,jd.25 j. J J. W. Sprin gerwedr. 72 j. en E. Brugman jd. 67 j. D Blok jm. 24 j. en C. Dorn jd. 23 j. R. Vink wedr. 74 j. en J. Stolk wedc. 49 j. G. A. Baron van Tilljm. 23 j. en II. C. Buddingh jd. 22 j. G. J. D. Arendswedr. 26 j. en K. de Vos jd. 34j. J. van Schalkwijk jm. 26 j. en C. Boele, jd. 26 j. ADVEKTENTIËN. Bevallen van een Zoon A. A. M. M IIARTEVELT LEEMBRUGGEN. Leiden 29 Julij 1867. Bevallen van een Zoon L. S. FORTUYN HARREMAN, geb. MARTY. Leiden, 27 Julij 1867. Eenige kennisgeving. Heden overleed te Rotterdam mijn geliefde Broeder JACOB, in den ouderdom van bijna 21 jaar. Leiden, 26 Juli 1867. D. DE LOOS. Heden overleed plotseling mijn geliefde eenige Zoon DIRK BILJOUW, in den ouderdom van 27 jaren, diep betreurd door mij en zijne zuster. Leiden, 28 Julij 1867. J. M. BILJOUW, Codvêe. Voor de vele bewijzen van deelneming bij gelegenheid van ons huwelijk ontvangen betuigen wij, mede namens wederzijdsche betrekkingen, onzen hartelijken dank. M. J. DE GOEJE. Leiden, 27 Juli. W. H. DE GOEJE, Leembrugoen. De Heer en Mevrouw JACOBUS HARTEVELT Az. beluigen hunnen har telijken dank aan allen, die hunne deelneming deden blijken bij het huwe lijk van hunne Dochter Mejufvrouw J. C. S. HARTEVELT met Ds. GEERTS. Groenoord, 28 Julij 1867. De Ondergeteekenden betuigen, ook namens wederzijdsche betrekkingen, hunnen harteljjken dank voor de vele blijken van belangstelling bij hun huwelijk ondervonden. A. J. DE BRUYN. Zeyst, 30 Julij 1867. M. J. DE BRUYN, Codvée. Al degenen die iets te vorderen hebben van of verschuldigd zijn aan W. L. VAN AMEROM, Huisverwerop de Hoogewoerd te Leyden, wor den verzocht daarvan opgave of betaling te doenvoor of op den eersten September 1867, ten kantore van den Notaris Mr. J. L. KLAY'ER- YVYDEN, op de Heerengracht te Leyden. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEYDEN doen te welen, dal eerlang zal worden overgegaan tot de benoeming van twee Hulponder wijzers aan de openbare school voor meer uitgebreid lager onderwijs der lsle klasse, voor jongens, als: a. een van de 2dc klasse, in het bezit eener acte van bekwaamheid als Hoofdonderwijzer en, bij voorkeur, ook voor de wiskunde, tegen genot eener jaarwedde van ƒ700; b. een Ist™ van de klasse, met eene acte voor de Fransche taal, op eene jaarwedde van ƒ600. Zijdie tot de vervulling van een dezer betrekkingen bevoegd zijn en daarvoor wenschen in aanmerking te komen, worden uitgenoodigdhunne bewijsstukken van bekwaamheid en goed zedelijk gedragvóór of op 10 Augustus e. k.aan Burgemeester en Wethouders portvrij in te zenden. Burgemeester en Wethouders voornoemd, STOFFELS, YVeth. I. B. Levden, 30 Julij 1867. v. PUTTKAMMER, Secretaris. Ten burecle van den 2<n Commissaris van Politie alhier, bevinden zich, vermoedelijk door diefstal verkregen, de navolgende voorwerpen als Een gewoon zilveren cylinder horologie met porceleinen plaatromein- sche cijfers en seconde-aanwijzing, de plaat van achteren gewerkt en in het midden een bloem gegraveerd; op de koperen binnenplaat de woorden nCylindre Qnalre rubis, aan hetzelve bevestigd een nil kogeltjes bestaande stalen ketting. Een bijna nieuwe porte-monnaie, zijnde van binnen van geel leder en voorzien van een klein zakje, en van builen van donker Russisch leder, stalen beugel, welke op het midden een koper plaatje en dito knop tot sluiting heeft. Een koperen zwaar vergulde broche en twee dito oorknoppen de laatste van onderen voorzien van een knopje. Een nieuwe ongezoomde wit katoenen zakdoek, aan alle de zijden met een rand; en Een gebruikte katoenen zakdoek, iu het midden een vierkant met don kere grond en witte cirkels, de randen der zakdoek wit en donker bruin. De eigenaars dezer voorwerpen worden uitgenoodigd zich ter herkenning aan te melden op het bureau van den 2en Commissaris van Politie voornoemd. Dit uitmuntend geneesmiddel wordt voorge- voornaamste ge- neesheeren van Parijs tegen al de stoornissen in de sptjsverterende lunetten van de maag en de ingewan den, zooals: maagontstekingen, verstoppingen, lange en pijnljjke digestiên, oprispingen en uitzetting van de maag en de ingewanden, brakingen na den maaltijd gebrek aan eetlustvermagering, geelzuchtlever- en nierziekten. Eïépöts te Amsterdam, bij ULöTII, Zeedijk, te Leyden, hjj J. J. REYST, Nieuwen Rijn. 1 n v a b ia: -'. 'acf;

Leydse Courant | 1867 | | pagina 3