Tot directeur van liet postkantoor tc Apeldoorn is benoemd de heer f". 11. Gallé, commies der posterijen 2de kl.tol commies der posterijen 2de UI. de heer H. G. J. van Dijk, thans commies 3de kl., en tot commies 3de kl. 51. Vellinga, thans surnumerair. Door Z. lil. zjjn tot hoogleeraren aan de polytechnische school benoemd de hh.dr. F. J. Stamkart, arrond.-ijker der maten en gewigten te Am sterdam, en dr. H. G. van de Saude Bakhuyzen, leeraar aan de rijks hoogere burgerschool te Utrecht. Door Z. 51. is de benoeming van den heer J. Beckering Vinckers tot leeraar aan de rijks hoogere burgerschool te Zwolle ingetrokken en als zoodanig benoemd de heer J Livesley, te Zwolle. Aan den O. 1. ambtenaar W. L. Ramack, thans met verlof in Neder land, is op zijn verzoek eervol entslag uit 's lands dienst verleend. Z. 51. heeft goedgevonden te benoemen tot 2dCD luit. bij het wapen der infanterie; bij het lsle reg. G. J. W'. Koolmans Beynen 51. de Ras, W. G. van der Wijck, W. F. P. J. Happé en C. J. Vaillant; bij het 2de reg. J. A. L. Schoenmaekers, D. G. baron Sloet van Zwanenburg, G. C. Arntzenius en F. L J. Battaerd; bij het 3de reg. T. B. A. Carré, T. C. C. van Orsoy Yeeren en B. K. van Tuinen; bij het 4d0 reg. L. Brender a Bran- dis, J. Hamming, J. U. Alma en C Roelants; bij het 5de reg. W. E. Klapp en H. Koppen; bij het 6de reg. W. G. F. Snijders, F. V. Quadekker, 11. A. Broes, A. D. Petter en J. Scheuerhij het 7de reg. G. E. Haarsma, jhr. C. K. van der Wijck, jitr. W'. A. Roëll en U. van Herwerden bij het 8ste reg. J. Tonckens, J. K. Wijmans en J. P. de Veer; tot 2dcD luit. bij het wapen der cavalerie, bij het ls,c reg. huzaren. R. F. C. baron Benlinck; bij het 3de reg. huzaren E. J. 11. Ringeling; tot 2den luit. bij het wapen der artillerie, bij het lste reg. vesting-artillerie P J. 51argry, 11. VV. J. Roijen, J. liamaer en J. F A. Kramer; bij het 2de reg. vesting-artillerie J. A. K. van Hasselt, J. D. N. de Fremery en A. VV. Kattenbuschbij het 3de reg. ve-ting-artillerie 11. B. van Maareu, A. D baron van Verschuer, W. van Houten, A. J. 11. baron van Lyndeu en J. L. F. 11. Rolin Cou- qnerque; tot 2dco luit. hij het corps ingenieurs, mineurs en sapeurs D. G. Nelemans, VV. 51. baron Forstner van Hambenoy, P. G. »an Schermbeek, L. J. Hioolen en R. de Jonglt, allen kadetien herkomstig van de kon. mi litaire akademie. Voorts heeft Z. 51. goedgevonden te benoemen, tot 2dcn luit. bij helleger in O. 1.; bij het wapen der infanterie: J. 11. PareauJ. J. van Oosterzee, H. Oosterwijk, P. 51. E. Soelers, P. L. A. Collard, E. E. E. Olken, D. F. van der Pant, 51. Hooghwinkel, J. VV. Evers, B C. van de Sande, 11. E. de Jongh, G J. Albrecht, VV. F. O. llojelA. G. R. Maurenbrccher, G. J. Soeterik, P. G. van der Ploeg, VV. H. Voute en C. E. Te Mechelen; bij het'reg. O. 1. cavalerie: P. H. F. Koning en van Toorcnburgbij het wapen der artillerieA. L. van Hoogstraten J. II. van Holst-Pellckaan J. C. Bonman, J. H. ter Spill, J. L. Granpré MolièreJ. F. üormaar, J. Bruin, G. J. Buekers en F. VV. van Leeuwen; bij het corps der genie en sapeurs: J. J. Hellendoorn en F. D. Kloesmeijer; tot 2den luit. bij het wapen der artillerie van de landinagt in VV. 1.: F. N. Knoch, allen kadetten her komstig van de kon. militaire akademie. Nog heeft Z. 31. goedgevonden te benoemen: bij den plaatselijken staf, tot lsten luit. den 2dcn luit. plooisel, adjudant 2de kl. te Ley den F. P. J. Delfos den Doren, van dien staf; bij het wapen der infanterie, bij het lslt reg., tot lsltu luit. den 2dcn luit. jh'. T. A. C. de Geer, van het corps; bij het 2de reg., tot majoor, den kapitein lslc UI. F. A. P. E. de Tourton Bruyns, van het 4de reg.; tol Ist™ luit. de 2de luitt. J.T. Ie 31aire en U. A. Calkoenvan het corps; bij het 3Je reg., tot lsten luit. den 2den luit. A. Bogacrt, tot 2den luit. deb sergeant J. P. F. G. E. Delpy, beiden van het corpsbij het 4de reg., lot lste" luit. de 2de luitt. C. J. 11. Wieling en W. A. T. Helms, van het corps; bij het 6dc reg., lot kapitein 3de kl. den lsten luit.-adjudant W. F. K. J. F. Frackers. van het corps; tot lslen luit. de 2de luitt. C. W. van SuchtelenC. VV. Q. de Flines, J. Doornbos, F. J. Raebe! en B. C. G. Glasius, van het corps; bij het 8sle reg., tot lslcn luit. den 2dcn luit. G. J. Cnuvéevan het corps; en in zijnen rang over te plaatsen, bij het reg. grenadiers en jagers, den majoor C. L Coder, van het 2de reg. infanterie; bij hel wapen der artillerie van de landmagl in W i.: tut kapitein den ls'en luit. P. C. W. de Gelder, en tot lsten luit. den 2de" luit. F. F. G. Richard, beiden van dat wapen. Aan den ritmeester jhr. J. B. van Merlen van hel 2dc reg. huzaren, is op zijn verzoek eervol ontslag uil de militaire dienst verleend. Door den minister van koloniën is de civile ingenieur II. G. Lorch gewezen kvveekeling der polytechnische school te Delftgesteld ter beschik king van den gouverneur-genera il van Ned. Inriië, om te worden benoemd tot adspirant-ingenieur bij den waterstaat en de burgerlijke openbare wer ken daar te lande. De ministers van oorlog en van marine zullen in deze week geen ge hoor lerleenen. Volgens de Amst. C. is het berigt omtrent de aanstaande benoeming van jhr. mr. de Brauw tot commissaris des konings in Groningen onjuist. De duur der visscherij-ienfoonstellingdie alhier gehouden wordt door de Haagschc afdtelina van de maatschappij ter be>ordcring van nijverheid, is verlengd tot en met 4 Aug. a. s. B Ij i 1 EN La D SG HE BFIÜt.TKV ENGËLAA S». LONDEN 28 Julij. De onderkoning van Egypte heeft, alvorens Engeland te verlaten, schikkingen getroflen voor de plaatsing van 20 Egyptische jongelingen op ernc onzer voornaamste openbare scholen, Alhier is liet berigt ontvangen dat de stad Basseterre, op het eiland St. Kitts of St Cristoph, een der Britsche Antilles, grootendeels door brand is vernield. Volgens berigten van Mauritius is de koorts-epidemie, die aldaar sedert Februarij heeft gewoed, aan hel afnemen. Naar men berekent zijn meer dan 21000 menschen aan de koortsen bezweken. FKAA U PARIJS, 25 Julij. De Moniteur bevat hel volgende: Vele Duitsche dagbladen verzekeren dat de Fransche regering te Berlijn eene nota heelt laten afgeven betredende de Noord-Sleeswrjksche quaestie. Deze verzekeringen aangaande eene geheel onware zaak hebben ongelukkiglijk ten gevolge, zoo niet ten doel, dat aan het publiek de meest onjuiste voorstelling gegeven wordt nopens den aard der betrekkingen lusschen de beide regeringen. Er is Ie Berlijn noch eene nota voorgelezen van onze regering over de N oord-Slees wijksche quaestic of eeltige andere aangelegenheid, noch overhandigd. Genoemd blad bevat voorts eene ogenst afïing der geruchten die in om loop zijn omtrent Frankrijks betrekking niet andere mogendheden et: aller hande militaire toerustingen. De waarheid, zegt dit blad, is deze: er beslaat geenerlei geschil; de betrekkingen met de onderscheidene mogend heden zijn van vredelievenden en vriendschappelijke!) aard. Het kabinet van Florence heeft krachtige maatregelen genomen om de Romeinsche gren zen te beschermen; de Septemberconventie zal naauwgezet uitgevoerd wor den; noch binnen's lands noch aan de grenzen zal eenig nieuw kamp ge vormd worden; de ligtingen van 1860 en 1861 zijn scderi 1 Junij in haar geheel naar hare haardsteden gezonden; bet active letter bestaat dus voor het oogenblik slechts uit de vier ligtingen van 1862 tot 1865, die van 1866 zal in het laatst van Augustus worden ingelijfd, maar hel is het voornemen der regering op hetzelfde tijdstip de ligling van 1862 tiaar buis te zenden; bet getal paarden is ten gevolge van de in April gedane aan- koopen belangrijk vermeerderd, maar de minister heeft bepaald dat 8 of 10,000 daarvan aan landbouwers ten gebruike zouden worden gegeven, en deze maatregel wordt thans uitgevoerd. Rerezowski is naar Tonlon vervoerd, waar bij binnen kort zal scheep gaan, om naar Nieuw Caledonië ie worden vervoerd. Ofschoon in het bezoek der tentoonstelling eenige vermindering is te bespeurenwordt toch nog gemiddeld 43,000 frs. per dag aao de tourni quets van het tentoonstellingsgebouw ontvangen. Men berekent, dat de vreemdelingen gemiddeld vijf millioen frs. per dag te Parijs verleren, de dagelijksche verlering van eiken vreemdeling gerekend naar den maatstaf van 25 frs. In het café des Princes (Boulevard 51onlmartre) beeft eene gas-ont- ploiling plaats gehad. In de zaal werd alles vernield en acht personen hebben wonden bekomen. ITALIË. De Italiaansche kamer van afgevaardigden heeft beraadslaagd over het 17de of nieuwe artikel van het wels-ontwerp lot liquidatie der kerkelijke goederen, houdende magiiging lot de uitgifte van rentegevend papier, ten bedrage van 400 millioen, ont te dienen lot betaling van de koopsom der kerkelijke goederen. De minister Batazzi verzocht dat de kamer een votum van vertrouwen zou uitspreken, terwijl hij hoopte dat zij genoegzaam zou doordrongen zijn van de noodzakelijkheid oui langs dien weg in de moeije- lijke omstandigheden des lauds ie gemoet te komen. Het artikel werd met eene groote meerderheid aangenomen en daarna ook hel geheele ontwerp van wet betreffende de kerkelijke goederen met 204 tegen 58 stemmen. Te Rome is eene proclamatie van de nationale en van de Romeinsche junta's verspreid, waarin zij hare vereeniging bekend maken, en aan de Romeinen zeggen, dat het slechts van hunnen vasten wil afhangt om Rome weldra door 25 millioen Italianen als hunne hoofdstad te zien begroeten. O D5TK5IKI.I 84. De commissie voor de financiële aangelegenheden van het huis van afgevaardigden heeft rapport niigebragt over het overzigt der Oostenrijksche financiën, door den minister van financiën onlangs medegedeeld. Hare be rekening van den slaat van zaken komt hoofdzakelijk op het volgende neder: Volgens de begrooting voor 1867 bedragen 's rijks inkomsten 407.297,000 fl. Hiervan moeten echter worden afgetrokken de kosten van heffing, controle, administratie enz., ten bedrage van 104,734,000 fl.benevens de door de regering zelve als buitengewoon beschouwde inkomsten ten bedrage van 15,34J,000 fl.zoodat als regelmatig en vast inkomen van den staat niet meer overblijft dan eene ronde som van 287,000,000 fl Hiervan trekt de commissie af: 151,033,000 fl. voor rentebetaling en verpligle amortisatie der staatsschuld, 8 millioen voor verlies op munt en wissels, ruim 9 millioen voor dotatiën en ondersteuning van afzonderlijke landsfoiidsenen 12 mil lioen voor vaste burgerlijke pensioenen, tc zamen 180,871,000 11.; zoodat van de boven opgegeven som van 287,000.000 fl. slechts 100,129,000 fl. zou overblijven als zuiver en onbelast inkomen van den staat. In de eerste plaats moeten hieruit bestreden worden de uitgaven voor oorlog en marine, die op de hegrooting voor 1867 geraamd zijn op 81,158,000 fl.zoodat, wanneer deze uitgaven niet aanmerkelijk verminderd worden, waarop de commissie met den meesten nadruk aandringt, voor al de overige takken der administratie niet meer overblijft dan 24,971,000, terwijl de uitgaven voor deze volgens de begrooting van 1807 veel tneer dan 70 millioen ver- eischen. En zelfs dat geringe bedrag van 24 millioen zou dan alleen be schikbaar zijn. wanneer de opbrengst der middelen in allen rieele aan de raming beantwoordt. Hoor den minister waren geeue bevredigende inlich tingen gegeven omtrent de wijze waarop bet chronische tekort" zou be- sireden worden De minister heeft naar aanleiding van dit rapport verklaard dat de rege ring zich de vereischte middelen poogde te verscliaflen om in de behoeften te voorzien, zonder de regten der schuldeischers van den staat te verkorten. Volgens hel Mém. Dipl. heeft de kardinaal Rauscher den lieer von Beust aangeboden, te Rome werkzaam te zijn om tot eene herziening van i het concordaat te 'geraken. Du aanbod zou 'aangenomen zijn. j De sultan is den 27stcn te Weenen aangekomen. Hij werd door den i keizer, de aartshertogin en het stedelijk bestuur verwelkomd en beeft zijn intrek op het slot Schöilbrunn genomen. De onlangs vermelde overstrooming in Gallicië beeft niet alleen den gebeden oogst vernield, maar ook aan de gebouwen zware schade toege- brasl, terwijl vele menschen en een groot aantal vee daarbij zijn omgeko men. He ramp is zoo grootdat Ier voorkoming van de gevolgen welke bel beslaan van duizenden menschen bedreigen, eene leenins van verscheidene millioenen zoo spoedig mogelijk zal moeten worden gesloten. OOIT-I a? 13 I E. BATAVIA, 14 J tin ij. Betreffende de aardbeving, die Jlidden-Java geteisterd beeft, worden door de Jav. C. van 11 Jiiuy de volgende bijzonderheden medegedeeld. In den nacht van den 9den op den 10dco Junij jl. werd in de residentiën Cheribon, PekalongauBanjoemas, Hagelen, Samaraiig, Djokdjokarta en Soerakarta eene hevige aardbeving gevoeld, die verscheidene verwoestingen aanrigtte. In het Chinesche kamp te Pekalongau is een sieenen huis ingestort, dal eene andeie naast staande bamboezen woning verpletterde; twee vrouwen en twee kinderen kwamen daarbij omterwijl drie andere personen min of meer gewond werden; van deze gewonden zijn nog twee overleden. Het resi- dentiehuis met bijgebouwen, het kantoor en andere landsgebouwen te Ban joemas hebben eene belangrijke schade geleden. 1 n hel Chinesche kamp te Poerworedjo (B3ge!en) zijn verscheidene woningen ingestort, en hebben veie particuliere gebouwen eene zware schade geleden. Te Sapoeran (Ledok) zijn de controleurswoning en bet lcofüjpakhuis ingestort; Kawodanatt is groolendeels verwoestterwijl volgens geruchten de theefabriek Tandjoeng- Sari ook ingevallen zon zijn. De vesting Willem 1 en bijliggend kampement hebben onbeduidend geleden. Te Banjoe-biroe zijn van de onbewoonde artillerie-kazernes de bovenverdiepingen ingestort. Tc Djokdjokarta is bijna geen enkel gebouw van schade verschoond gebleven, terwijl bel verlies van onderscheidene mensclienlevens, zoowel van Europeanen als van inlanders,

Leydse Courant | 1867 | | pagina 2