men niét anders dan deze gezichten te aanschouwen kreeg, zou de toegangs prijs ons nog niet te hoog gesteld zijn voorgekomen. Verbazen doet het ons daarom niet, dat zelfs de vorstelijke personen, die de voorstellingen Crosso met hunne tegenwoordigheid vereerdenzigtbaar van hunne goedkeu ring deden blijken. Heeft het gezelschap Crosso in de residentie veel genoe gen verschaft, wij durven het gerust op zijn verderen togt door ons vader land een goede en voordeelige reis voorspellen." Ook dit theatre heeft eene zware concurrentie door te staan. De heer Gregor Zscholli heeft reeds gisteren zijne voorstellingen geopend. Waardig mededinger van prof. Smithstreeft hij met dezen naar den palm der over winning, zoodat misschien velen zullen aarzelen, aan wten dien toe te kennen. De krachtsontwikkeling toch van den heer Zscholli grenst aan het wonderbare en de kunstverrigtingen van den achtjarigen mulat Karillo zijn van dien aard dat de toeschouwer zich haast zou verbeelden een wezen van gutta percha voor zich te hebben. De heer Zscholli heeft zich weten te omringen van een gezelschap, dat met de beste in dit genre kan wedijveren. De uit voering der levende beeldengroepen, uitmuntende zoo door lichteffect als door de costumes, is schitterend, en die der pantomimes in menig opzigt onnavolgbaar. Een bezoek aan den heer Zscholli gebragt zal niemand zich beklagen. Wij mogen hier niet onvermeld laten dat de heer Zscholli ook, des na middags, voorstellingen geeft voor kinderen, volgens een bijzonder daartoe ingerigt programma. De liefhebbers van het paardenspel behoeven zich niet te leur gesteld te gevoelen wegens het gemis van het cirque van den heer Carré; dat gemis wordt vergoed door hel paardenspel van Gebr. de Chester, wier gezelschap kunstrijders en rijderessen de aandacht waardig is, en dat hel in de kunst tot eene zelden bereikte hoogte heeft gebragt, de exercitiën op het ongeza delde paard niet uitgesloten. Voor afwisseling wordt daar door de comique scènes der clowns gezorgd. De cirque in miniatuur onder directie van den heer L. Dassie, firma Verdi mag mede met lof vermeld worden. Honden en apen trachten het daar van den besten kunstenaar af te winnen, zoodat men de afrigting dezer dieren en hel geduld daartoe noodig ten hoogste moet bewonderen. Ook als paardenspel mag deze cirque in het strijdperk tredende pony's toch hier aanwezig doen den meester eer aan en zullen gewis den liefheb bers voldoening schenken. Ook zij, die van het drukke kermisgewoel ecnige verpoozing zoeken, vinden daartoe weder de gelegenheid. Alle avonden gedurende de kermis- week laat zich in het Hotel de la Poste, op de Aalmarkthet gezelschap van den heer Sauvlet, met afwisselend programma, hooren. In het kolïijhuis de Paauw worden, zoowel des voo; middags als des avonds, muziekuitvoe ringen gegeven. Ook in het koffijhuis de Gouden Kroon, in de Paarden- steeg, heeft des avonds eene muziekuitvoering plaats, en hun, die bij goed weder tevens van de buitenlucht willen profiteren, staat het koflïjhuis Bur- gerlust open, waar dagelijks eene matinee en soirée musicale plaats heeft. Ieders smaak vindt op die wijze ruimschoots bevrediging. 'sGKAVENHAGE, 23 Julij. Tot burgemeester zijn benoemd: te Boeven en St. Maarlenspolder de heer C. Broekhoven, te St. Kruis de heer 91. C. de Die, en te Hoogwoud de heer mr. C. H. T. A. Hooft Graafland. Aan den heer M. Zijnen de Gier is, op zijn verzoek, eervol ontslag verleend als notaris te Berlicumterwijl als zoodanig is benoemd de heer A. J. Zijnen de Gier, cand.-notaris aldaar. Tot inspecteur der registratie en domeinen zijn benoemd: van de 2dc kl.de heer W. L. J. Spoor, thans inspecteur van de 3de kl., en van de 3dc kl., de heer J. A. F. L. baron van Heeckeren, thans ontvanger te Lochem. Tot ontvanger der directe belastingen te Ossendrecht is benoemd de heer W. C. Smits, thans te Putte, zijnde het kantoor te Putte vereentgd met het kantoor te Ossendrecht. Door Z. M. is tot rector-inagnificns aan de hoogeschool te Groningen voor het akademiejaar 1867/68 benoemd de hoogleeraar W. Huurling. Z. 51. heeft goedgevonden den luit.-kolonel J. C. 51. baron van Lyn- den, van het 5de reg. inf., op zjjne aanvrage op pensioen te stellen; en te benoemen: tot luit.-kolonel bij hel 5de reg. infanterie den majoor H. A. Ham ming, van het reg. grenadiers en jagers, en tot 2dc luitt. bij het corps ma rtniers de kadets J. W. van Biel en H. J. Jolles. Z. 91. heeft goedgevonden te benoemen tot officier van gezondheid 3de kl., bij hel personeel van de geneeskundige dienst der landmagtC. G. II. Wirlz, C. J. Schouten, H. G. C. Ueringa, J. C. Duburg J. Paré, J. H. Teeling en V. F. J. Boonacker; b(j het personeel van de geneeskundige dienst in Oosl-lndië A. van der Eist, J. W. van HattumC. H. Vechlmann T. T. de Boer, E. C. van Minkelen, N. van Rijnberk, G. Fischer, J. S. Cremer, J. L. Harders, W. IN. de Graaf en 91. L. Ritsema; bij het personeel van de geneeskundige dienst der landmagt in West-Indië S. J. Juda. Al deze benoemden zijn kweekelingen van 'sijjks kweekschool voor militaire geneeskundigen. Z. 91. de koning wordt den 4deD Augustus van het Loo in de residentie terug verwacht. De gewone audientiën van den minister van koloniën blijven aan te vangen op Woensdas den 31steD Julij e. k., bepaald op Woensdag des na middags ten 1 ure. De voormalige Fransche gezant bij het Ned. hof, de baron d'André, is heden ochtend van hier weder naar Parijs teruggekeerd. Daniel Verbaan, stuurman op de Scheveuingsche pink de Jonge Trijntje, dezelfde die door Z. 91. den keizer van Oostenrijk, wegens hel redden van de in »ollc zee gezonken brik Irma, met het zilveren kruis van verdiensten in 1865 vereerd werd, heeft, Vrijdag 19 dezer, des avonds ten 8 ure, tusschen Katwijk en Sckeveniugcndrie uren van den wal, ontmoet een in nood verkeerend schip, dat voor Vlissiugen en voor de Goedereede Ie vergeefs naar een loods had uitgezien en nu miskoerst zijndedoor vrij hevigen noordwestenwind, gevaar liep op het strand te geraken, filet veel inspanning gelukte hel vijf man van de equipage, sterk 17 koppen, met de sloep de pink te naderen, waarop zich twee visschers in de sloep hebben begeven om het van Konstantinopel komende en met graan geladeu schip, dat met moeiteten gevolge van de ruwe zee, werd bereikt, als lood sen te verstrekken. Zij hebben het schip, waarvan de bevelvoerdervolgens de visschers, zou genaamd zijn Adolf Doch, Z3turdag voormiddag ten 11 ure, tot groote tevredenheid van den kapitein, te Texel binnengebragt. j Ofschoon de kapitein met de visschers accoord had gemaakt, voor eene som van 15 werd hun slechts 6 tot hunne niet geringe teleurstelling, door den makelaar uitbetaald. buitknlandsche berïgtën. ESifi bLA Ai Si. LONDEN 21 Julij. Eeltige bewoners van Westminster en aangrenzende wijken hebben zich tot de policie gewend, met verzoek meer krachtige maatregelen te ne men tot beteugeling van de onbeschaamdheid der straatroovers in die wijken. Bijna dagelijks zijn zij genoodzaakt meer dan eens hunne winkels te slui ten, ten einde hunnen eigendom te beschermen tegen de roofzucht van voorbijtrekkende dievenbenden. De Sultan heeft aan alle officieren der vloot zijnen dank doen betui gen voor de welwillende ontvangst, welke hem te Spithead ten deel is ge vallen. Tevens heeft Z. M. zijne bewondering te kennen gegeven van de zeemagt, welke Groot-Briltannië heeft getoond te kunnen bjjeenbreugen. Bij de revue over de vloot is, ten gevolge van het ontijdig afgaan van een stuk geschuteen man gedood en een ander zwaar gewond. De kosten van het feestdoor de city den Sultan aangeboden, berekent men op 20000 Een bij die gelegenheid gebruikt servies, geheel van goud heeft naar men zegt eene waarde van 1 millioen De echtgenoote van den Turkschcn gezant bij ons hof is op een bal, hetwelk in Indiahouse werd gegevenplotseling ongesteld geworden en overleden, alvorens hare woning te bereiken. De Oostenrijksche admiraal Tegetthof, belast met de zending om de uitlevering van het lijk van keizer Jlaximiliaan te vragen, is Zaturdag van Liverpool naar Washington vertrokken, om zich van daar naar Jlexico te begeven. De allantsche telegraaf zal in het eerste jaar der exploitatie nagenoeg 23 pCl. rente voor de aandeelhouders afwerpen. De kabel is op 50 mijlen afstands van Hearts Content gebroken, maar de breuk is gemakkelijk te herstellen. Beriglen uit New-York melden dat het huis van vertegenwoordigers j te Washington eene commissie uit zijn midden heeft benoemd, om de zamen- zwering, die tot de vermoording van den president Lincoln heeft geleid, na te sporen; de commissie zal straffeloosheid mogen toekennen aan de genen die, door haar ondervraagd wordende, zich door hun getuigenis zei ven zouden bezwaren. Verder heeft het huis besloten inlichtingen en narig- len van den president te vragen omtrent de jongste gebeurtenissen in Jlexico. Bij het huis van vertegenwoordigers te Washington is door de commissie voor de regtszaken rapport uitgebragl over het bekende voorstel om den president Johnson in staat van beschuldiging te stellen. In het rapport verklaart de meerderheid der commissie zich legen dat voorstel. Naar verzekerd werd was een oorlogsschip naar Jlexico gezonden om de I uitlevering te vorderen van Santa-Anna, die door zrjne laiidgenooten aan de hoede der Amerikaansche vlag is ontvoerd. rKANHKlJK. PARIJS. 21 Julij. De keizerin is van hier naar Engeland vertrokken. De keizer verge zelt H. 91. tot aan Havre. De Moniteur de VArmée heeft het berigt tegengesproken dat eene enquête zal plaats hebben omtrent het gedrag van den maarschalk Bazaine in Jlexico. De Figaro echter blijft zijn beweren volhouden. De personen, die jegens den maarschalk gunstig zijn gestemd, verzekeren dat hij zelf dat onderzoek heeft verzocht. Berezowski heeft geen cassatie aangeteekend. Hij is naar de gevan genis la Roquette overgebragt; men gelooft niet dat hij naar Cayenne zal gezonden worden. De buitenlandsche militaire muziekcorpsen die herwaarts gekomen zijn om deel te nemen aan den internationalen wedstrijdzijn Zaturdag avond door den generaal Jlelliuet aan den keizer en de keizerin voorgesteld. Elk dier corpsen, kolonnesgewijs in den gereserveerden tuin van de Tuile- riën gegroepeerd, heeft het volkslied uitgevoerd van het land, dat het ver tegenwoordigt, en na dit concert hebben de corpsen voor 1111. 9191. gedefi leerd. De vreemde officieren, die de corpsen naar Frankrijk hebben verge zeld, werden des avonds aan het diner ten hove genoodigd. Beriglen uil Spanje hangen steeds een treurig tafereel op van den toe stand aldaar. Handel en nijverheid staan bijna stil. Hier en daar hebben zamenzweringen plaats, die hoogst waarschijnlijk door eene groote uitbarsting zullen gevolgd worden. - Naar men uit Rome meldt heeft het Romeinsche comité en het hoofd bestuur van den opstand, beide aldaar met verschillende inzigten werkzaam, hunne magt overgedragen aan eene nationale Romeinsche Junta. ITALIË. Dezer dagen is hij de Italiaansche kamer van afgevaardigden rapport uitgebragl door de commissie voor de begrooting der middelen ter bestrij ding der staatsuitgaven over het loopende dienstjaar. Volgens cenen in dat rapport opgenomen slaat zullen dc staatsuitgaven over 1867, te zamen ge-

Leydse Courant | 1867 | | pagina 2