▼rouw hadden het ongelukterwijl zij sliepen, dat een gedeelte van het hout, waarop het bed lag, aan het hoofdeinde in stukken brak, waardoor zij beiden met het hoofd naar beneden stortten in de opening onder de slaap plaats, die vrij diep was en tot berging van aardappelen diende. Als naar gewoonte kwam er des morgens een meisje, om melk te halen. Zij vond de deur gesloten, maar hoorde met eene zwakke stem roepen: »lk kan niet opstaan, sla de glazen maar in." Het kind liep terug en riep om hulp. Men ging op nieuw naar de woning, hoorde weer dezelfde woorden, onder bijvoeging: »lk kan mijne vrouw niet wakker krijgen." Men sloeg het venster ineen paar buren vonden den man en de vrouw bijna op het hoofd staande in de bedstede. Na hen van alles bevrijd te hebben, bleek het, dat de vrouw door den val den nek had gebroken en dood was. Was de hulp niet spoedig gekomen dan was de man zeker gestikt. In de Langstraat is de hooibouw bjjna geëindigd. Op sommige landen is er in het algemeen goed en veel hooi; hier en daar vindt men wel lan den waarvan een derde minder dan in het vorig jaar is afgekomendoch het is goed gewonnen en bepaalt zich dan ook uitsluitend tot paarden-hooi waarvan koop is gemaakt voor de landendie over de Maas liggengenaamd de Overdiepsche polders, waarvan het hooi, ten gevolge van overstrooming, niet zoo goed is, op ƒ14.25 de 500 Ned. ponden; doch het puike hooi heb ben de eigenaars naar hunne schuren gereden, en dit willen zij nog niet gaarne tot dien prijs verkoopen. De granen staan buitendijks redelijk wel, doch dun en beloven een redelijk beschot, zoomede de aardappelen, die buitengewoon goed te veld staanen waarvan men een ruim beschot te gcmoet kan zien. De handel in hooi is zeer traag, doordien er in Holland veel hooi ook voor de paarden gewonnen isdat vroeger meestal van daar getrokken werd. 's GRAVENHAGE 16 Julij. Aan den heer jhr. mr. L. van Styrum is, op zjjn verzoek, eervol ontslag verleend als raadsheer in het prov. geregtshof in Utrecht. Z. M. heeft goedgevonden aan de volgende opper- en hoofdofficieren het pensioen toe te leggen: C. H. G. Steuerwald, luit.-generaalinspecteur van het wapen der artillerie; jhr. W. F. von Pestelgeneraal-majoor, directeur in de opgeheven 2de ariillerie-direclie, onder toekenning van den rang van luit.-generaal; jhr. T. H. Snoeck, majoor, onderdirecteur in het wapendepot te Dordrecht, onder toekenning van den rang van luit.-kolonelL. R. van Leeuwen, majoor, magazijn-meester der art. l>,e kl. te 's Bosch, onder toe kenning van den rang van luit.-kolonel; P. In de Betou, majoor, magazijn meester der art. l5te kl. te Helder, onder toekenning van den rang van luit.- kolonel; J. A. van Schuberts, majoor, magazijnmeester der art. lsle kl. te llelft, onder toekenning van den rang van luit.-kolonel; P. F. H.Maschek, kolonel-kommandant van het bat. mineurs en sapeurs, onder toekenning van den rang van generaal-majoor; G. V. W. baron van Hemert lot Dingshof, kolonel-inspecteur in de thans opgeheven lstc inspectie van fortificatiënonder toekenning van den rang van generaal-majoor; J. A. Feith en J. E. H. B. baron van Voorst tot Voorst, luit.-kolonels bij het corps ingenieurs enz., onder toekenning van den rang van kolonel; G. J. Keiser, majoor bij laatst genoemd corps, onder toekenning van den rang van luit.-kolonel. Z. M. heeft goedgevonden te benoemen: bij het wapen der artillerie, bij den staf van het wapen, tot generaal-majoor, inspecteur van het wa pen, den kolonel J. A. Le Clercq, kommandant van het 2de reg. vesting artillerie; tol directeur in de directie voor hel materiëel der art., den generaal-majoor A. H. Drijfhout van Uooff, lot dusverre directeur in de thans opgeheven lste art.-dtrectie; tot majoor, den kapitein lste kl. 0. J.Fredzess, van het 2de reg. vesting-art.; tot onder-directeur in het wapen-depót te Dordrecht, den kapitein C. J. Warnsinck, van het 2de reg. vesting-art.; tot magazijnmeester lste kl. te Delft den kapitein ls,e kl. C. G. KraijenhofF van de Leur, van het lste reg. vesting-art.; tot magazijnmeester lsle kl., de kapiteins W. Petter en J. G. Bosch, magazijnmeesters 2de kl. respectivelijk te Bergen-op-Zoom en te Willemstad; lot magazijnmeester 2dc kl. te Helder, den kapitein lste kl. R. Mijkamp van het 3de reg. vesting-art.; tot magazijn meester 2d0 kl. le 's Bosch den kapitein lste kl. C. E. Altheer van het 3de reg. vesting-art.; tot 2den luit.-magazijnmeester 3de kl. bij het dep. van oor log, den sergeant C. J. Hafkemeijer van het lsle reg. vesting-art.; bij het reg. veld-art.tot lslen luit. de 2de luitt. tl. J. E. de Vogel, P. H. van Druynen, C. E. van Strijen en G. K. C. baron van Lyndcnvan het corps; bij het lsle reg. vesting-art., tot kapitein 3de kl. de lste I ui tlJ. A. dcBergh, van het 3de reg. vesting-art., en A. Greve, van het reg. veld-art.; tol lsten luit. de 2de luitt. F. A. A. Ualverhout, J. C. Gaillard en J. J. de Greve, van het corps; bij het 2de reg. vesting-art., lot kommandant van het corps, den kolonel H. Kuyck, van het wapen, thans op non-activiteit; tot ka pitein 3de kl. de lste luitt. G. D. Birnie van het corps en H. Beijerman, var. het reg. rijdende art.; tot lslen luit. de 2de luitt. D. Hackstroh en P. W. Steenkamp, van het corps; bij het 3de reg. vesting-art., tot majoor, den kapitein lste kl. J. C. R. Ridder, van het reg. veld-art.; tot kapitein 3de kl.de lste luitt. baron 11. 11. J. Haersolle van den Doorn, van het reg. rijdende art., M. van Aken, van het lslc reg. vesting-art.A. Romswinckel van hel 3de reg. vesting-art.D W. van Walchren, van het reg. veld-art., en 11. A. Schneiders van Greyilensweertvar. het lste reg. vesting-art.; tot l«lc» luit. de 2dc luitt. F. L. W. Beyerinck, P. J. Te Winkel en H. A. van Deventer, van het corps; bij het corps ingenieurs, mineurs en sapeurs: tot kolonel, den luit.-kolonel C P. Del Campo genaamd Camp, van het corps; tot luit.-kolonel, de majoors jhr. J. F. van Thye Hannes, S. H. Mossel en H. Welsink, allen van hel corps, tot majoor, de kapiteins lste kl. S. Prince), H. II. Hochell, F. A. Vaillant en A. J. C. de Bruyn, allen van het corps, tot kapitein 3de kl. de lstc luitt. J. F. H. Boonacker, G. Z. P. Marcella en P. A. T. Ha>elaar, allen van het corjislot majoor-kommandant van het bat. mineurs en sapeurs, den kapitein l8te kl. G. G. van der Hoeven, mede van het corps. Voorts is de kolonel M. D. graaf van Limburg Stirum, tot dusverre inspecteur in de thans opgeheven 2de inspectie van fortificatiën, eervol uit de betrekking ontslagen en de lst« luit. H. P. L. C. deKruyff, van het corps ingenieurs enz.op non-activiteit gesteld. Naar men verneemt, heeft Z. M. de koning dezer dagen de doodstraf, waartoe de persoon van Kooiman bij arrest van het prov. geregtshof wegens moedwillige brandstichting onlangs was veroordeeld, veranderd in vijftien jarige tuchthuisstraf. Het hof heeft wegens het overlijden van Z. M. keizer Maximiliaan van Mexico den rouw aangenomen, voor drie weken, een week middel baren en twee weken ligten rouw. Z. K. H. de prins van Oranje is Zondag avond van Parjjs in de residentie teruggekeerd. Gisteren werd wederom een buitengewone ministerraad gehouden. De minister van financiën zal Donderdag aanst. geen gehoor verleenen. Naar men verneemt zal de baron A. du Jardin, sedert 1858 buitenge woon gezant en gevolmagtigd minister van België bij het Ned. hof, eerlang in diezelfde betrekking worden overgeplaatst bij hel hof te Florence, terwijl ZExc. hier ter slede zal worden vervangen door den heer de Beaulieu, tot dusver zaakgelastigde bij de hoven van Zuid-Duitschland. Het muziek-corps der grenadiers en jagers zal morgen ochtend de reis naar Parijs aanvaarden. Morgen avond zal het corps te Antwerpen een concert geven en den volgenden dag naar Frankrtjks hoofdstad vertrekken. Den 21tten heeft de wedstrijd plaats, na afloop waarvan het corps zich den 22s,cn of 23sten in de Champs Elysées voor het publiek zal doen hooren. Bij het terugkeeren zal het corps ook te Brussel een concert geven. De heer Holtenkapelmeester van het muziek-corps der dd. schutterij en leeraar aan de kon. muziekschool, is overleden. BUITENLANDSCHE BElUGTEiM. KL,t:< o. LONDEN. 14 July. De Sultan heeft de koningin op het kasteel van Windsor bezocht en er omstreeks een uur vertoefd. Hij werd aan den voet van den trap des kasleels door de koningin en de leden van het koninklijk geslacht ontvan gen. De prins van Wales heeft op Marlborough-house een feest ter eere van den Sultan gegeven. De hertog van Cambridge, opperbevelhebber des legers, zal op den 19dcn dezer aan den Sultan een luisterrijk feest bereiden. Daar de Turksche zeemagt buiten staat is bevonden Candia te blokkeren en er de ontwikkeling van den opstand te belettenwordt alhier verzekerd dat een hoofdofficier van de Britsche marine, de commodore Wi seman aan den Turkschen minister van marine toegevoegd en met het reorganiseren van des Sultans vloot belast zal worden. Ter deelneming aan het schijfschieten le Wimbledon zijn ruim 2000 Belgische scherpschutters overgekomen. Door den lord-mayor is hun in Guildhall een dejeuner aangeboden. De heer Sylvain van de Weyer, die gedurende vele jaren de betrek king van Belgisch gezant alhier heeft waargenomen, heeft op zijn verzoek ontslag uit die betrekking verkregen. Het centrale criminele geregtshof heeft, uit aanmerking dat de aan randingen en beroovingen in de straten der hoofdstad op schrikbarende wijze toenemen, besloten aan de regering het verzoek te rigtenom de geeselstraf meer algemeen te doen toepassen, als zijnde eene bestraffing, waarvan de misdadigers den meesten afkeer hebben. De sehaarsebheid van levensmiddelen, die in het voorjaar in de zuide lijke staten van Noord-Amerika op vele plaatsen tot nijpend gebrek steeg en hier en daar de sterfte onder de bevolking grooter dan doorgaans maakte is voorbij gegaan. De nieuwe oogst voorziet er in de nooddruft der bevol king; en deze heeft geene behoefte meer aan toevoer uit hel noorden. FHANHR1JK. PARIJS. 14 Julij. De keizer en de keizerin hebben Zaturdag den prins van Oranje in een afscheidsgehoor ontvangen. De keizer heeft den heer Routier het grootkruis in diamanten van het legioen van eer toegezonden met een geleidend schrijven, waarin Z. M. ver klaart hem die onderscheiding te schenken als eene geringe vergoeding voor de onregtvaardige aanvallenwaaraan de heer Rouher thans bloot staat. Dit blijk van toegenegenheid van 's keizers zijde zou hem de onaangenaamheden doen vergeten aan zijne betrekking verbonden en hem slechts doen denken aan de goede gevolgen der diensten welke hij den lande bewijst. De keizer moet zeer ontevreden zijn over den loop der beraadslagingen in de jongste vergaderingen van het wetgevend ligchaam. De geruchten omtrent ministeriële veranderingen blijven aanhouden. Ook de heer Duruy, minister van onderwijs, bevindt zich in eene bijna onhoudbare stelling. Zijne beide zonen, die staats-ambten bekleedenzjjn in het bureau van den heer Weiss, redacteur van het Journ. de Paris doorgedrongen, en hebben dien heer, toen hij weigerde te duelleren, mishandeld. De stedelijke accijnsen te Marseille hebben in het laatste halfjaar 866,000 fr. minder opgebragt dan in het halfjaar van 1866. Als oorzaken van dit onrustbarende feit worden genoemd de stilstand in den handelhet vertrek der werklieden die zonder arbeid zijn en de tentoonstelling welke de reizigers en het geld naar Parijs trekt. De Paus heeft na den afloop der groote feesten de kerkelijke aanstel ling verleend aan de prelaten die door de Fransche regering tot aartsbis schop van Sens en tot bisschop van Oranin Algerië, waren benoemd; die aanstelling was vertraagd door eenige te Rome opgerezen bedenkingen. Ver der wordt gemeld dat de bisschop van Algiers door den Paus is benoemd lot vicaris van den H. Stoel voor geheel Afrika, en dat er zendelingen van Rome zullen worden uitgezonden om onder de leiding van dien vicaris het evangelie in die uitgestrekte missie te verbreiden.

Leydse Courant | 1867 | | pagina 2