h. polak; Per Telegraaf. ROOM- EN KOFFJJHUIS DE VINK. MATMIÉE MUSS CA IA 'z van 13 tot 3 ure SOIREE VOCALE ET INSTRUMENTALE, schoon zjj, als eerlijke lieden, dat gedrag behoorden af te keuren en, als eerlijke staatspartijte weigeren aldus in hunne bedoelingen gediend te worden. Voorzeker de conservatieven hebben het regt te treuren, dat uit hun midden dal beklagelijk voorbeeld wordt gegeven. Maar de conservatieve partij reniëert dan ook voorlaan den beer Mijer als een der hunnen en zou dit ook ongetwijfeld doen ten aanzien van hel ministerie, wanneer niet vooralsnog de overtuiging vast stond, dat het ministerie niet is complice, maar, even als ieder in het land. dupe van de handigheden van den heer Mijer. 'sGRAVENUAGE, 11 Mei. Door Z. M. is tot lid in den raad van Ned. Indië benoemd de heer mr. F. M. C. Pels Rycken, vice-president van het hooggeregtshof daar te lande, en tot procureur-generaal in de kolonie Suriname de heer mr. Ro bert Twiss, officier van justitie bij de arrond.-regtbank te 's Hertogenbosch, in de plaats van den heer mr. J. W. Gefken, als zoodanig op zjjn verzoek eervol ontslagen. Door Z. M. zijn benoemd: tot regter in de arrondissements regtbank te Eindhoven de heer mr. P. J. A. Smitz, thans griffiier dier reglbank; tot kanlonregter te Hoorn de heer jhr. tnr. A. van Akerlaken, thans substi tuut-griffier bij de arrond.-regtbank aldaartot kanlonregter te Cortgene de heer mr. C. D. VV. Pape, thans griffier bjj het kanlongercgt te Heinkenszand en tot notaris te Hnissen de lieer A. M. van der Pluym cand.-notaris te Utrecht. Tol ontvanger der directe belastingen enz. te Roermond is benoemd de heer J. W. G. A. van Nouhuys, thans ontvanger te Zeyst, en lot ont vanger dier middelen te Zeyst de heer M. A. F. II. Philipse, thans ont vanger te Ede. De heer J. van der Yen, klerk bij de directie der marine te Willems oord, is bevorderd tot adjunct-commies bij die directie. De lsle luit. A. Schim van der LoelF, van het corps ingenieurs, mi neurs en sapeurs, is op non-activiteit gesteld en aan den lsten luit. C. F. Schoch, van het wapen der artillerie, thans op non-activiteit, is op zijn verzoek eervol ontslag uit de dienst verleend. Het prov. geregtshof in Zuidholland heeft gisteren uitspraak gedaan in de zaak van H. Vogelaar, A. Visser, T. Stok, A. Bonderkin, T. v. d. Ven, 15. Sterkman, A. v. d. Ven en C. v. d. Jagt, allen arbeiders, laatste lijk met der woon gevestigd te Barendrecht, en hen schuldig verklaard aan het misdrijf van het in vereeniging en gelijktijdig opzettelijk vernielen van een gedeelte van een gebouw, dat zjj wisten dat aan een ander toebe hoorde, alsmede het vernielen van roerende eigendommen gepleegd gemeener- hand en met openbaar geweld en hen te dier zake veroordeeld: den ls,en. 3den en 8s,en besch. met inachtneming van verzachtende omstandigheden lot correctionele gevangenisstraf voor den lijd van 4 jaren, den 2deD, 4den5dt", CdeD en 7dcn besch. lot een confinement in een tuchthuis voor den tijd van 5 jarenbenevens ieder der besch. in eenc geldboete. De kermis alhier schijnt dit jaar meer dan ooit levendig te zullen zijn. BÜTTËNLANDSGHE BERIGTEN. ENGELAA LONDEN 9 Mei. In het hoogerhuis heeft lord Derby, daartoe door graaf Russell geïn terpelleerd, eenige mededeelingen omtrent de conferentie gedaan. Hij zeide dat in de tweede ziiting alle moeijelijkheden terstond waren te boven geko men. Hoewel nog niets was geteekend, was de vrede van Europa daad werkelijk verzekerd. In het lagerhuis heeft lord Stanley, antwoordende op eene interpellatie van den heer Labouclière, gezegd, dat de conferentie in bare tweede zitting eene zakelijke schikking had lot stand gebragt en dat nog maar kleine formaliteiten te verriglcu vielen. De guarantie van het tractaal van 1839 en Engelands verantwoordelijkheid zijn niet grooter ge worden, maar veeleer beperkt. De gematigdheid der bij de zaak betrokken groole mogendheden heeft de ramp van een Europescheu oorlog voorkomen. De onderhandelingen zouden waarschijnlijk binnen weinige dagen worden gesloten. Ook de van verschillende andere zijden medegedeelde htrigten omtrent de conferentie luiden zeer gunstig. De waarborg voor de neutraal verklaring van Luxemburg zou door de gczamentlijke mogendheden aangenomen zijn voorts al de artikelen van het oniwerp-tractaat geparapheerd zjjn met uit zondering van art. 4, waaromtrent de Pruissische gevolinagtigde bij zijne regering nadere instruction had gevraagd voor de vaststelling van den ter mijn, binnen welken de vesting Luxemburg ontruimd moet worden. Aan den groothertog zou geen bepaalde termijn gesteld zijn, binnen welken de vesting moet ontmanteld worden. Uiterlijk Zalurdag aanst. zou de onder- teekeniiig van het tractaat plaats hebben. Op verlangen van den gevolmag- ligde >an Nederland was ook Limburg van de banden, die het aan Duilsch- land hechtten, door de conferentie los gemaakt. De minister van binnenl. zaken, de heer Walpole, is uit het kabinet getreden, en vervangen door den heer Hardy. De weifelende houding van den thans afgetreden minister in de zaak der laatstgehouden meeting van verschillende zijden scherp gelaakt, heeft waarschijnlijk tot zijue aftreding geleid. In het lagerhuis is van regeringswege, op vragen betrekkelijk de vee ziekte, o. a. geantwoord dat de gevallen, welke dezer dagen plaats had den, waarschijnlijk toe te schrijven waren aan den invoer eencr lading vee uit Oostenrijk. De regel w,is thans, dal al het van buiten's lands aangevoerd wordende vee in de haven van ontscheping moet worden geslagt. Doch er was eene uizondering voor hel vee, bestemd voor de veemarkt van Londen; dit mogt te Harwich, te Southampton en in de haven van Londen (waaronder de geheele uilmonding van de Theems begrepen is) ontscheept en vervolgens, onder zekere voorzorgmaatregelen en beperkingen, per spoor trein naar Londen gebragt worden. Doch aan den anderen kant was hel verboden vee uit Londen uit te voeren; en zoo werd de vermenging van Britsch en van buitenlandsch vee voorgekomen. Bij een te New-Castle-on-Tyne gehouden roeiwedstrijd is een 100-tal toeschouwers van een steiger in de rivier gestort, ten gevolge waarvan, naar inen gist, een 20-tal liet leven heeft verloren. Volgens berigten uit de Kaapstad scheen de nieuwe oorlog tusschen de ISasuto's en de Oranje-Vrijstaat onvermijdelijk. tKAKkttlJH. PARIJS. 9 Mei. Aan het op 21 Julij te houden groot militair muziek-conconrs zullen deelnemen: het muziekcorps der Partjsche guides, dat van het l5,e reg. genie van de koningin van Spanje, die der Belgische guides en der Belgische grenadiers, dat van hel Ncd. corps grenadiers en jagers, en dat van het Oostenrijksche regiment Benedck. Met de mailboot zjjn te St. Nazaire berigten uit Mexico aangebragt. Vera Cruz werd nog steeds door 3000 man republikeinen belegerd. De lijding der inneming van Puebla heeft zich bevestigd. Generaal Marquez is uit de hoofdstad met 6000 man opgcruklom de plaats voor de keizer lijken te heroveren. Uil Florence meldt men dat de minister van financiën in de kamer van afgevaardigden verslag heeft gegeven omtrent den toestand der geldmiddelen. Het tekort op 1 Jan. 1869 zon bedragen 580 millioen. Hij stelde voor den vorm van buitengewone belasting te geven aan de 600 millioenwelke men van de kerkelijke goederen wil nemen. Een deel dezer belasting zou ter stond geïnd kunnen worden, terwfll een bedrag van 430 millioen in vier jaren invorderbaar zou wezen. In de diensten van 1867 en 1868 zou aldus door buitengewone middelen voorzien zijn, zonder dat het noodig was nieuwe belastingen in te voeren. Om te voorzien in het gewone tekort van 1869 en later wil de minister in de eerste plaats rekenen op de ruimere opbrengst der tegenwoordige belastingen, te welken einde hij eenige wijzigingen in het belastingstelsel zal voorslaan. Voorts wil hij na 1869 de belasting op het gemaal invoeren, liet wets ontwerp betreffende de belasting op de ker kelijke goederen zou de minister eerstdaags indienen; de overeenkomst had nog niet volledig haar beslag gekregen. Naar men verneemt wordt daarom trent onderhandeld met bet huis Rothschild, het crédit foncier te Parijs, en de nationale bank van Italië. In berigten uit Rome wordt melding gemaakt van een te Tivoli voor gevallen feit, dat veel opzien verwekt. Een twaalftal Zwitsers, als kara- biniers in dienst van den Paus, waren aldaar overleden, ten gevolge van vergiftiging. Van eene zijde schreef men dit overlijden toe aan het eten van spijzen in een koperen ketel gereed gemaaktmaar van eene andere zijde werd hier aan een boos opzet gedacht. Volgens berigten uit Konstanlinopei had Omcr-Pacha den aanval op de Candioten uitgesteld, in afwachting van versterkingen. De Candioten wezen alle voorstellen af, en drongen aan op hel houden cener volksstem ming ter beslissing van hel lot van Candia. P R II I S E N. BERLIJN, 9 Mei. Door de Berjersche regering is de in- en doorvoer van slagtveevlcesch wol enz. uit Coburg en Heiningen verboden, uithoofde de veepest in die streken heerscht. In Beijeren zelf is de ziekte op onderscheiden plaatsen in de nabijheid der Cobnrgsche grenzen uitgebarsten, en heerscht zij reeds sedert eenigen tijd in Untersteiuach en omstreken. LONDEN, 10 Mei. Reuters Office meldt dat in de zitting der conferentie op heden de onderteekening van liet tractaat ten gevolge van zekere forma liteiten niet heeft kunnen plaats hebben. Morgen des namiddags ten 5 ure houdt de conferentie weder eene zitting, waarin men hoopt dat de onder teekening van het tractaat zal plaats hebben. SM1RNA, 4 Mei. De consul-generaal van Frankrijk alhier heeft van den gouverneur van liet eiland Clno genoegdoening geëischt voor de schennis van het domicilie van den op dal eiland gevrstigden katholieken bisschop; tot dusverre heeft de gouverneur ze geweigerd. A D TE K TE KT! KM. Getrouwd: ABRAHAM HARTEVELT, van Leiden en MARIA COENRAD1N A VAN VRIJBERGHE DE CONINGII. Delft, 9 Mei 1867. Voorspoedig hevallcn van eer.e Bocliter A. VAN BERGEN, geliefde Ecbtgenoole van 'sIIage, 10 Mei 1867. VAN L1TII Jr. Heden trof ons de gevoelige slag door het overlijden van onze innig geliefde Zuster en Tante Mejufvronw ALIÜ.A ZALM, na een langdurig lijden, in den ouderdom van 72 jaren. J. J. ZALM. Leiden, 9 Mei 1867. A. BERKEVELD. C. A. BERKEVELD, Repp. De Ondergeteekende bedankt, ook namens de familie, voor de blijken van belangstelling bij hel overlijden van Mejufvrouw J. G. BOON ACKER ontvangen. C. A. BOONACKER. Een ieder die iets te vorderen heeft van den lieer J. H. VAN DER PALM, voorheen Theologisch Student alhierword.t verzocht daarvan franco opgave te doen voor den 31sl'n Mei ek. ten huize van J. H. DU SA\R, Hooglandsche Kerkgracht. Leiden, 11 Mei 1867. ZONDAG 12 MEI 1867, en van 5 ure af, te geven door de Familie BUZIAU.'met medewerking van den Heer ALBERT. Berlijner Comiek. Haarlemmerstraat, Wijk VI, 310 heeft de eer de ontvangst te berichten cener ruime sortering van Stroo- hocden, voor 50, 60 Cents en hooger. Door voordeelige aankoopen is hij in de gelegeuhcid om de fijnste Lakens en Buksking-stolïen tot de laagste prijzen te Ie>eren, als: 8/4 zwart Laken ƒ1.25, ƒ1.50, ƒ2; 5/4 Engelsche Bttksking 1.75 en hooger per el. Ook nog voorhanden een kleine voorraad fijne Lappen voor Pan talons ƒ5.

Leydse Courant | 1867 | | pagina 2