LEYDSCHE COURANT. 1865. VRIJDAG 24 NOVEMBER. STADS-BERIGTEN. De Courant wordt MaandagIF oensdag en Vrijdag uitgegeven. Die van Maandag komt uit Zalurdag avond. l\". 144. De prijs der Courant is f 3.per vierendeel laars. Afzonderlijke nommers zijn tegen 10 Cents verkrijgbaar. BURGEMEESTER en WETHOUDERS yan LEYDEN, Gezien de adressen van: 1°. Jan van Heieren, timmerman, thans nog wonende onder Zoeterwoude, om vergunning tot hel doen plaatsen van een gcmetselden four- nuisketel, in het huis in de Korte Langestraat, geteekend wijk VIII n°. 692; 2°. Johannes de Vries, koopman, binnen deze gemeente woonachtig, houdende ver zoek om het pakhuis aan den Vliet, wijk II n°. 19% tot magazijn van brandstof- fen te meen inrigten; 3°. Alexander Slok, vleescnhouwer, wonende binnen deze gemeente"waarbij hij verzoekt, het perceel in de Paradijssteeg, geteekend wijk VI n°. 752, tot sluitplaats en veestalling te mogen inrigten, en 4». Izaak van leeuwen, meubelmaker, mede woonachtig binnen deze gemeente, daarbij verzoe kende eene vuring te mogen doen plaatsen, ter uitoefening van zijn beroep, in het huis aan de Uiterslegracht, wijk VII n°. 410; Gelet op het Koninklijk besluit van den 31stcn Januarij 1824, rakende vergunnin- g gen ter oprigting van sommige fabrieken en tralieken Doen te weten, dat tot het hooren der eigenaars en bewoners van de naastbijge- legene en belendende panden, ten opzigte der informatiën de commodo et incom- mododoor Burgemeester en Wethouders zal worden gevaceerd op het Raadhuis dezer Gemeente, op Maandag den 27steI1 November aanst., des voormiddags te 11 uren; zullende de belanghebbenden verpligt zijn, hunne bezwaren tegen die ver zoeken op dien tijd in te brengen, terwijl, bij verzuim daarvan, zij gehouden zullen worden zich tegen de inwilliging niet te hebben verzet. Burgemeester en Wethouders voornoemd, Leiden, 23 November 1865. D. TIEBOEL SIEGENBEEK, Burgemeester. v. PUTTKAMMERSecretaris. Dingsdag avond II. vierde de vcreeniging Het Metalen Kruis (afd. Leyden) 2d» sectie haar gewoon jaarlijkse!) feest, met introductie voor dames, in de zaal Harmonie van den heer Hremmer. De zaal was bij die gelegenheid zeer fraai met wapens en vlaggen gedecoreerdterwijl op eene tribune de busten prijkten van de koningen Willem I, Willem II en Willem III, geplaatst onder een wapentropee en omgeven door eene keur van bloemen, daartoe bereidwillig afgestaan door een lid der vereenigingden heer Meijer, bloemist alhier. Na hel openen der bijeenkomst werd door den penning meester der vereeniging, uil naam der leden, aan den voorzitter, den heer A. Holtz, van wien zij reeds zoo menig blijk van belangstelling mogten ondervinden eene in de fabriek van den heer van Kempen te Voorscholen keurig bewerkte zilveren snuifdoos, waarop te midden ecner toepasselijke inscriptie het metalen kruis in miniatuur prijkte, aangeboden, benevens een album bevallende de namen der leden die vrijwillig hadden bijgedragen tot hel doen vervaardigen van dit huldeblijk. Bij deze aanbieding hield de penningmeester eene toespraak, waarin hij, op eene voor deze bijeenkomst zeer gepasten toon met het oog op den broederband die allen bijeen bragt een blik wierp op het verledene, op het tegenwoordige en in de toekomst. De voorzitter betuigde daarop den leden zijnen dank voor het bewijs van achting hem geschonken daarbij te kennen gevende zich verzekerd te houden dat de be staande broederband van gelijken duur zou zijn als hun leven. Door den eersten secretaris werd vervolgens nog een woord gerigt tot die leden der vereeni ging, die, zonder zich bekend te maken, haar de busten van Willem I en Willem III hadden geschonken, en bragt hun daarvoor hartelijk dank toe (de buste van koning Willem 11 had de vereeniging reeds vroeger ten ge schenke ontvangen). Het feest, door muziek, zang, dans en het doen van voordragten afgewisseldschonk den aanwezigen veel genoegen en werd met de hartelijkste ontboezemingen voor het welzijn van koning en vader land en ook voor dat der vereeniging, besloten. Sedert onze laatste opgaaf is het munt- en penningkabinet der Itooge- schoolonder anderen vermeerderd Door aankoopen van een aantal middclccuwsche munten van Draband, Limburg, Gelderland, enz. afgebeeld in de werken van van der Chjjs, de Munten der Hertogdommen Braband en Limburgs alsmede in de Mun ten der Graven en Hertogen van Gelderlandook van eenigc na 1576 of de pacificatie van Gend geslagene stukken, vooral van Maastricht en 's Her- togenboschde laatste afgebeeld in Verachtcr's Documents pour servir a, Vhistoire monetaire de Bois le Due, te Antwerpen uitgegeven. Verder door geschenken, als: Van den heer Galama, te Amsterdam, ontving hel kabinet een munlbil- let van honderd dollars van de voormalige geconfedereerde staten in de Ver- eenigde Staten van Noord-Amerika van de uitgifte van 17 Fcbruarij 1864; zijnde dit geschenk eene aanvulling van een vroeger. Van hh. curatoren der hoogeschool de door H. E. G. A. uit de nalaten schap van den hoogleeraar II. W. Tydeman aangekochte groole gouden medaille, door de Maatschappij der Nederlandsche letterkunde tenjare 1830, als blijk harer huldevereerd aan wijlen den grooten dichter mr. W. Bilder- dijk, terwijl toen gelijk eerbewijs le beurt viel aan den grooten meester in den prozastijl, wijlen den Leidschen hoogleeraar J. H. van der l'alm. Van de directie der Nederlandsche bank, te Amsterdam, lot aanvulling eener vroegere bezending van exemplaren der verschillende ingetrokken wor dende bankbillelten thans die van vijfhonderd en van tachtig gulden. Van mr. J. F. B. Eaerl, te Amsterdam, een Deenscben papieren rigs- bankdaler van de uitgifte van 1819, een billet van 6j cents of dollar van de Philadelphia-bank in de Vereenigde Stalen van N.-Amerika, uitgifte van 1 Maart 1815 alsmede verschillende exemplaren van den assignat de 5 livresuitgegeven volgens de wet van 10 Brumaire, An II; eindeljjk eene promesse de mandat territorial van 25 francs, wet van 28 Veniose, An IV. Van de Betrekkingen van wijlen mr. J. W. van Vredenburch, in leven lid der stalen van Holland, enz. enz. (ook schoolopziener in 1808 en als zoodanig groot bevorderaar van het verbeterd onderwijs) en vrouwe M. A. van Vredenburch, geb. van der Pot, een exemplaar der medaille met bei der beeldtenis. Vooral de afbeelding van mevrouw van Vredenburch is een meesterstuk van gravure, door wjjlen den Utrechtschen stempelsnijder J. F. Schouberg vervaardigd, die daardoor toonde bij niet één buitenlandse!) me daillegraveur achter te staan; een man waarop de Nederlandsche kunst zich billijk mag verhoovaardigenen toch die man had zich zeiven gevormd en het door aanhoudenden ijverzonder buitenlandsche studiënzoo ver in de kunst gebragt. Van mr. 11. O. Feith, archivaris der provincie Groningen, drie van de zeer zeldzame Groningsche gildepenningeute welen die van bel timmerlie den-, metselaars- enz. gild, van bel schoenmakersgildalsmede van het schuitenschuivers- of snabbevaarders- [schuitenvoerders-] gild vergezeld van z[jne Verhandeling over de Groningsche gilden in 1838 uitgegeven. De belangrijke verzameling gildepenningeu des kabinels ontving door dit geschenk eene aanmet keltjke aanwinst. Van den heer W. Muller, koninklijken hofcommissaris te Dresden, ten vervolge op vroegere geschenken, thans eenige kleine munten uit den aller jongsten tijd, van Prttissen Hannover, Beijeren Schwarzburg-Bndolstadl alsmede van Rcttss, oudere en jongere linie. Van mevrouw de douairière Rethaan Macaré, geboren Ontijdle Utrecht, VERGADERING van den Gemeenteraad van Leyden, Zalurdag den 25sten November 1865, 's namiddags te twee uren. Onderwerpen 1°. Benoeming van een regent voor hel Gereformeerd Minnehuis. 2°. Benoeming van onderwijzers voor het vormend onderwijs aan hulp onderwijzers en kweekelingen. 3% Benoeming van een 2de" hulp-onderwijzer der 3d* klasse, aan dc open bare lagere school voor minvermogenden. 4°. Benoeming van een 2dcn hulp-onderwijzer der 3de klasse, aan de open bare lagere school n°. 1 voor onvermogenden. 5». Voordrag! ter voorziening in hel benoodigd hulppersoneel aan de bewaarschool. 6% Adressen van de ambtenaren bij de plaatselijke belastingen J. Brakel en A. G. Ammerlaan, om ontslag uit die betrekking. 7°. Benoeming van drie ambtenaren bij de plaatselijke belastingen. 8°. Eerste suppletoir kohier der plaatselijke directe belasting, 1865. 9°. Concept-raadsbesluiten a. tot heffing van 40 opcenten op dc hoofdsom der grondbelasting op de gebouwde eigendommen, en 10 opcenten op de ongebouwde eigendommen b. tot helling van 50 opcenten op de hoofdsom der personele belasting c. ter beschikking over i gedeelten van de opbrengst der rjjks-bclasling op het personeel in deze gemeente gelieven. 10". Voordragt omtrent den aan te nemen regel bij den verkoop van ge meentegrond. 11». Adres van G Tibboeltot het in eigendom bekomen van gemeentegrond. 12». Voorwaarden van a. aanbesteding van brand- en lichtstoffen b. verhuring van het land in den stadspolder aan de slaagsloot onder Leyderdorp c. verhuring van twee stukjes land in den pesthnispolder onderOegstgeest; d. verhuring van de visschcrij in de vroonwateren. 13». Voorwaarden van aanbesteding van a. het onderhoud van den Zij 1 dijk b. het onderhoud van een gedeelte van het Haarlemmer trekpad c. het onderhoud van hel Ulrechtsche jaagpad d. het onderhoud van verschillende werken tot het Ulrechtsche jaag pad behoorende. 14°. Voordragt tot den verkoop van doodc en andere boomen, alsmede van hakhout. 15». Rekening van de armbakkerij1864. 16». Adressen tot afschrijving of teruggave van plaatselijke directe belas ting, 1865, van a. de erven Mr. 11. C. Huyser; b. C. M. Wesselingh. 17». Adres van brugwachters, ter bekoming eener gratificatie. BINNENLANDSCHE BER1GTEN. LEYDEN 23 November.

Leydse Courant | 1865 | | pagina 1