sGRAVENHAGE, 8 Julij. 6c commissie, beiasl mei hel afnemen van examen A, volgens art. 59 der wet van 2 Mei 1863, beeft besloten bet getuigschrift wegens voldoend afgelegd examen uit te reiken aan: F. VV. J. A. del Campo, H. van Ca- pellenN. van Dissel, A. Deking Dura, C. W. F. Falkenburg, A. G. N. Franlzen, 11. P. Gutteling, II. G. C. M. Hamming, J. Hansen, F. W. C. Herckenrath, 11. van Heumen llz., G. van Hoëvell, J. A. Roessingh van llerson, II. J. VV. Jonker, II. W. Nachenius, A. F. Pflughaupt jr.A. Pluygers. H. J. Rink, J. G. M. Royaards, K. J. van Schelle, L. B. Slin- kers en H. Spanjaard. Ten gevolge van den nitslag van het onlangs gehouden vergelijkend examen tusschen de adspirantcn naar eene plaatsing als kadel op de kon. militaire akademie, zullen met September aausl. aan die iurigling als kadet worden geplaatst: voor de infanterie hier te lande: G. F. van Muiken, J. Dunnes, J. G. Hosteyn, J. A. RoelofTs, A. J. F. van Overstralen, A. VY. van der Slnys, C. A. Kuipers, jhr. C. J. H. Meijer, C. G. van Hees, G. A. Blindenbach, VV. C. van Braam, D. Vinkhuyzen. VV. baron van Heeckeren van Molecaten, C. M. J. Schuak, C. R. van Dijk, G. A. Pulo, K. A.J.E. Jeekel, A. H. Sladnilski, E. K. J. V. van Muiken en P. A. van der Meulen voor de cavalerie bier te lande: J. B. van Florenstein en C. L. B. A. Loisel; voor de artillerie hier te lande: VV. C. G. van VYelderen baron Rengers, C. Fabius, jhr. W. J. P. van den Bosch, L. J. K. A. Jeekel, F. van Heel, H. Anema, A. M. Hoedt, J. A. Lehmann, J. Meyjes en J. S. Theunissenvoor de genie hier te lande: Pi. MeslinghJ. Hemkes, W. Cool, C. J. Potvliet en J. Meursinge; voor de infanterie in O. 1.: L. L. A. MaurenbrechcrG. A. de Wit, VV. C. NieuwenhuyzenW. J. M.Georges, jhr. R. W. J. van Pabst van Biugerden, M. VV. P. C de Jonker, A. J. Hamersier, B A. van Gelsdorp, J. F. A. de Rooy, C. F. H. RieszP. A. van der Loeff, L F. A. Winckcl, II. Krull, P. van Lawick van Pabst, J. C. Buytend(jk jhr. J. C. van der Wijck en H. D. H. Bosboom; voor de cavalerie in O. 1.: J. Mulder en A. W. van der Eist; voor de artillerie in O. 1: D. Crok, A. VV. Segboer, C. P. LievegoedP. C. Verhage, H. F. L. Janssen, W'. Roetje, J. N. Kramer en 11. P. A. de Wilde; voor de genie in I J J Staal, C. W. Hoffman en J. G. Kerlen; voor de infanterie in W. I.: E. ,1. F. Gobée. Gisteren heeft aan hel dep. van huilcnl. zaken de ondertedkening plaats gehad van het tusschen Nederland en Frankrijk gesloten handels- en scheepvaartverdrag. Z. K. H. de prins van Oranje heeft heden morgen de residentie verla ten en zich naar Rotterdam begeven, om van daarnaar Londen te vertrekken. Z. K. H. prins Hendrik is heden van zijn buitengoed Soestdtjk alhier teruggekeerd. De minister van oorlog zal Dingsdag aanst. cu die van marine Vrijdag aansl. geen gehoor vcrleenen. In de zitting van de tweede kamer van gisteren was aan de orde art. 1 van het wets ontwerp betreffende de personele belasting, houdende opgave van de grondslagen naar welke de belasting op hel personeel wordt gehe ven. Met 35 tegen 29 stemmen werd dit artikel verworpen. Voor hebben gestemd de lib. van der Linden, Dirks, Mensonides, Kien, Dullert, van Muiken, Idzerda, Lycklama a Nycholl, van Limburg Brouwer, Bots, Luy- ben, van Blom, Viruly Verbrugge, lloynck van Papendrecht, Poortman, Wybcnga, Fokker, van Nierop, Heemskerk, Reinders, van der Veen, Geeriscma, Taets van Amerongen, van Delden, van Swieten, Godefroivan EekBlussé van Oud-Alblas en de voorzitter. Na de verwerping verklaarde de minister van financiën het wets ontwerp in te trekken aangezien hem nu de grondslagen ontvielen waarop de per sonele belasting zou worden geheven. Ten gevolge van die verklaring maakte hel wets ontwerp niet verder een onderwerp van beraadslaging uit. De ka mer heeft daarop besloten op aanst. Maandag in behandeling te nemen hel wets-ontwerp betreffende hel regi van zegel. Men wil welen, dat jhr. mr. H. J. van der Heim het lidmaatschap van gedep. staten van Zuidholland zal aanvaarden. In dat geval zal hij zijn ontslag nemen als inspecteur voor het lager onderwijs in de prov. Znidhol- land en als lid van den gemeenteraad van 's Gravenhage (art. 53 der prov. wet). Naar men verneemt zal in de kleeding van het wapen der cavalerie eenige verandering worden gebragt. In de huishoudelijke bijeenkomst, ter voortzetting van de algemeene vergadering der Nederl. vereeniging lot afschaffing van sterken drank, Don derdag II. in Diligentia gehouden, werd door het hoofdbestuur o. a. mede gedeeld: dat ds Huydecoper voor eigen rekening nam de uitgave van ƒ985.50, henoodigd 'oor den aankoop van een aangeboden bundel afschalfings-gesehrif- ten en voor den herdruk van Ernst en Liefdeen dat het voornemen be slaat om, na de afschaffing van het zegel op de dagbladen, het maandblad der vereeniging ook tot een nieuwsblad te maken. IIs. Huydecoper, die wegens zijnen gezondheidstoestand, voor de betrekking van penningmeester had bedankt, werd eenstemmig en onder luiden bijval der vergadering tot eerc-lid van het hoofdbestuur benoemd, waarvan hem per telegraaf (hij ver toeft thans te Gastein) werd kennis gegeven. Tot secretaris werd op nieuw benoemd de heer mr. C. C E d'Engelbronner, en lot leden van het bestuur werden gekozen de lib. jhr. mr. II. J. van der Heim en mr. J. Heemskerk Az Tol lid der redaclie voor de geschriften werd gekozen de heer G. II. Eslinys. Volgens de rekening en verantwoording, door den penningmeester gedaan bedroegen de uitgaven 6719.94 en de ontvangsten ƒ6679 46, gevende een nadeelig saldo van ƒ40.48 Naar men verneemt hebben de concessionarissen voor den aanleg en de exploitatie eener haven te Scheveningen met spoorwegverbinding het voorloopig waarborgkapitaal, groot ƒ400,000, gesiort. B Li 11E NL AN DSC HE HERIG TEN. ENGELAX SS. LONDEN 6 Julij. De zitting van het parlement is namens de koningin door eene com missie gesloten met het voorlezen eener boodschap, waarin o a. werd ge zegd, dat' de betrekkingen tusschen Engeland en de andere stalen van vol doenden en vriendschappelijken aard zijn, en dat er geen vraagstuk aanhangig schijnt te wezenhetwelk stoornis iu den vrede van Europa zou kunnen brengen. Met blijdschap werd gewag gemaakt van het herstel des vredes in de Vereenigde Staten. Van regeringswege zijn reeds de bevelen uitgevaardigd tot bijeenroeping van de kies-collegiën. In de lioo dplaats zullen de verkiezingen den 10llen dezer plaats hebben, in de overige steden des lands op den llden en J2den en in de graafschappen op den 13del1. H. M. de koningin der Nederlanden heeft Dingsdag II. een groot diner bijgewoond, dat ter barer eer werd gegeven door den markies en de mar kiezin van Westminster. Vervolgens was II. M. tegenwoordig op eene soiree, die door den Oostenrijkschen gezant aihier werd gegeven. Gisteren heeft H. M. hel kristallen paleis in oogenschouw genomen. Den 23ste" Junij is te Washington in het regtsgeding wegens de moorddadige zamenspanning het laatste pleidooi voor de beschuldigden ge houden. Den 25slc" zou de openbare aanklager voor hel laatst het woord voeren. Te Savannah, Charleston en Norfolk hebben ernstige botsingen tusschen hel blanke en het zwarte krijgsvolk plaats gehad. Volgens berigten van de Kaap de Goede Hoop, te Alexandrië ontvan gen heeft aldaar een vreesel(jke orkaan gewoed. Daarbij zijn 18 schepen verongelukt, waaronder de Engelsche paketbool, die tusschen de Kaap en het eiland Mauritius dienst doet. FKAAKRIJk. PARIJS, 6 Julij. De keizer heeft de indrukken zijner Algerynsche reis opgeteekenö en dit geschrift doen drukken om het aan zijne raadslieden en anderen mede te deelen. Volgens hetgeen daaromtrent wordt medegedeeld wordt in dat geschrift eene schets geleverd van de grieven der inlandsche bevolking in Algeriëdie, naar hel oordeel des keizers, als overwonnen vijanden zijn behandeld geworden. De zegeningen der beschaving, den Arabier beloofd, zegt Z. M., bestaan voor hem lol nog toe in: verlies van zijne landerijen, verzwaring der belastingen kwellingen van de zijde des besiuurskwetsing van zijne zeden, zijne godsdienst en belangen. Het is dus niet bevreemdend, dat de inlandsche bevolking vijandig gezind is; het is, integendeel, veeleer be vreemdend dat een groot deel dier bevolking zich van deelneming aan den opstand onthouden heeft. Abd-el-Kader is alhier aangekomen. Nabij Rognate heeft eene botsing van twee spoortreinen plaats gehad, waarbij drie personen omgekomen en een twintigtal gekwetst zijn. OOST-IA DIE, BATAVIA, 29 Mei. Tol controleur lc kl. bij de landelijke inkomsten en cultures is bevor derd ,jhr. D. F. van Alphen, thans controleur 2C kl., en lot l9t«° luit. bij het 16de bat. infanterie de 2de luit. L. H. de Grijs. Op zijn verzoek is eervol ontslag verleend aan den onderwijzer btj de gouvernements lagere school te Banjoewangie H. E. van der Woerd. Volgens het B. Hbl. heeft de Indische regering aan het opperbestuur in Nederland het voorstel gedaan lot de geheclc afschaffing van de straf der rottingslagen. Door de bh. van Hoboken en Zonen, Reynst en Vinju en Anemaet is aan de hooge regering het verzoek gedaan tot vestiging eener gesubsidieerde maatschappij voor de invoering eener geregelde stoomvaart naar Moretonbaai en Sidney, in verband met eene gemeenschap met China De eisch der maatschappij van administratie en lijfrente tpgen de rege ring is in zijn geheel toegewezen, en de laatste, ter zake van de overname der fabrieken Tjomal en Bandjardawaveroordeeld lol betaling eener som van ƒ845,000, met renten en kosten. Volgens telegraphische berigten van Samarang, Socrabaija, Soerakarta en Pocrworedjo (Bagelen) oji 19 Mei waren op die plaatsen hevige schok ken van aardbeving waargenomen. Van Banjermassing wordt gemeld, dat in het Bekompaijsche door ze keren inlander Sahab pogingen zijn aangewend, om onlusten Ie verwek ken die echter tijdig verijdeld zijn. Eene bende muitelingen hield zich in de Soeugcilabar beneden MontallaL op. De stoomschepen Madura en Ad miraal van Kinsbergen waren met troepen derwaarts gezonden, ten einde de bevolking aldaar gerust te stellen. Op den 24slcn April had eene pa trouille van laatstgenoemden bodem in de Soengey Mandoeit eene ontmoe ting met den vijand, waarbij van onze zijde een inlandse!) fuselier doode- ljjk, en een inlandsch soldaat, zoomede een ofïiciersbediende, ligt gewond werden. De opstandelingen werden met verlies verdreven, terwijl tevens maatregelen zijn genomen, om hen verder onschadelijk te maken. Volgens berigten uit Ber.koelen is hel aan een detachement gewapende policie-dienaren gelukt de schuilplaats te ontdekken van den sedert 1837 beruchten roover Mesieroen. Daar hij zich gewapenderhand tegen de op hem uitgezonden patrouille verzette, gelukte het niet hem levend in handen te krijgen, en werd hij met 2 zijner zonen afgemaakt. Een zijner volge lingen ontsnapte in zwaar gewonden toestand, maar zijne vrouw, drie dochters en een zjjner volgelingen geraakten in handen der policie. Blijkens een bij het Fransche consulaat alhier ontvangen schrijven uit Manilla is die plaats half in de ascli gelegd door twee brandendie met een tusschen- poos van twee dagen hebben plaats gehad. 80,000 personen hebben alles verloren. Een dertigtal personen en eene menigte huisdieren zijn in de vlam men omgekomen. Hel bestuur vreest voor een opstand, en heelt de stad in slaat van beleg gesteld. Per Teïegraésf, LONDEN, 7 Jnlij. Lord Cranworth zal waarschijnlijk (ot lord-kanselier benoemd worden. President Johnson heeft blijkens berigten uit New- York van 28 Junij jl.aan eene deputatie uit Zuid Carolina verklaard, dat hij de regering der afgevallen stalen door de bevolking wil herstellen. De neger-emancipatie moet, volgens hem, door de wetgevende vergaderingen der staten elk afzonderlijk vormelijk bekrachtigd worden, nu de slavernij door den oorlog feitelijk is afgeschaft PARIJS, 8 Julij. De Moniteur meldt dat gisteren lc 's Gravenhage het handelstractaat tusschen Frankrijk en Nederland onderleekend is en dit trac- taat aanst. Maandag bij de staten-generaal zal worden ingediend. Het stuk getiteld «Verkiezingen voor den gemeenteraad" zal in het vol gend nommer geplaatst worden. ADVEKTENTIEN, Ondertrouwd: C. H. van DRAANEN en Leyden, 7 Julij 1865. M. II. FLORIJN.

Leydse Courant | 1865 | | pagina 2