LEADSCHE COERANT. X. 8;>. 18G5. De Courant wordt ilaandagIVoensdag en Vrijdag uitgegeven. Die van Maandag komt uit Zaturdag avond. s wMï7 MAANDAG 10 JULIJ. De prijs der Courant is ƒ3.per vierendeel /aars. Ajzonderlijko nommers zijn tegen 10 Cents verkrijgbaar. STADS-BERIGTEN. De BURGEMEESTER van leyde?7 Gezien art. 115 der Algemeene Policieverordeningvastgesteld 26 Sep tember 1861 Bepaalt dat, ter gelegenheid van de verlichting van den Singel aan de Rijnsburgsche poort, op Woensdag 12 dezer, van des a'onds half negen tot des nachts te twaalf tireu, de doorgang dier poort en de aangrenzende brug, met rij- en voertuigen, alleen in de rigliug naar liet station mogen worden hereden, terwijl daarentegen de rij- en voertuigen, komende van de zijde van het station, den weg zullen moeten volgen langs ilen singel naar de zijde der Itlorschpoort. Wijders, dat in beide rigtingen, onder of in de nabijheid van de poort en over de brug, niet anders dan stapvoets mag worden ge reden. De Burgemeester voornoemd, Leyden 6 July 1865. D. TIE BOEL SIEGKNHEKK. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEYDEN brengen bij deze ter kennis van de kiesgercgtigdendat ingevolge art. 8 der Wet van 29 Junij 1851 (Staatsblad n°. 85) de verkiezing, ter vervulling van de in den Ge meenteraad opengevallen plaats ten gevolge van het genomen ontslag door den lieer JIr. 11. COCK, zal geschieden op Dingsdag den 18d-n Julij aanst. Burgemeester en Wethouders voornoemd, D. T1EB0EL S1EGENBEEKBurgemeester. Leyden, 8 Julij 1865. v. PUTTKAMMER, Secretaris. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEYDEN, Gezien art. 10, 2de alin., der Verordening van 2 Mei/6 Julij 1861 (Gem.- blad n". 9) en art. 8, 2de alin., der Verordening van 11 Mei/6 Julij 1861 Gein.-blad n". 12); Doen te weten, dat tot het laten inschrijven van nieuwe leer lingen, voor de openbare scholen voor meer uitgebreitl la ger onderwijs, gelegenheid gegeven wordt: voor die der l,te klassevoor jongensaan het schoolgebouw op de Aalmarkt voor die der lste klassevoor meisjesaan het schoolgebouw op de Breêstraat tegenover het Stadhuis; voor die der 2de klasse, voor jongens, aan het schoolgebouw in de Pieters kerkstraat voor die der 2de klasse, voor meisjes, aan het schoolgebouw op de Breêstraat, naast de IVaalsche kerk, en wet van den 3den lol en met den 15d™ Julij c.k., dagelijks (de Zon dag uitgezonderd), des voormiddags van half negen tot negen uren, en op Woensdag en Zaturdag, daarenboven, van twaalf lot twee ureu des namiddags. En zal hiervan afkondiging geschieden doorplaatsing in deLetjdscheCourant. Burgemeester en Wethouders voornoemd, D. T1EBOEL S1EGENBEEK, Burgemeester. Leyden, 29 Junij 1865. v. PUTTKAMMER, Secretaris. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEYDEN, Gezien de adressen van: 1®. Johannes van der Linden, ondernemer eener stoom- bootdienst, wonende alhier, waarbij bij verzoekt, bet benedengedeelte van het per ceel aan den Nipuwen Rijn, geteekend wijk VIII. n°. 840, tot magazijn van brand stoffen te mogen inrigten: 2°. Petrus Johannes YY'iiiebrordus van der Hart, vleeschhonwer, mede binnen deze gemeente woonachtig, houdende verzoek om zijne vcestalling in de Schoolsteeg, wijk IV. re®. 567. ook als slagtplaats te mogen bezigen; Gelet op het Koninklijk besluit van den 31slcD January 1824, rakende vergunnin gen ter oprigting van sommige fabrieken en trafieken Doen te wetendat lot bet hooren der eigenaars en bewoners van de naastbijge- legene en belendende panden, ten opzigte der information de commotio et incom- tnododoor Burgemeester en Wethouders zal worden gevaceerd op het Raadhuis dezer Gemeente, op Donderdag den 13dcn Julij aanst., des voormiddags ten 11 uren; zullende de belanghebbenden verpligt zijn, hunne bezwaren tegen die ver zoeken op dien tijd in te brengen, terwijl, bij verzuim daarvan, zij gehouden zullen worden zich tegen de inwilliging niet te hebben verzet. Burgemeester en Wethouders voornoemd Leyden, 8 Julij 1865. D. T1EBOEL SI EG ENBEEK, Burgemeester. v. PUTTKAMMER Secretaris. BIMENLANDSCHË BEHlttTKN. nisgeviug dat hijna gedurende 30 jaren aan de werkzaamheden van den raad te hebben deelgenomen, zijn ontslag neemt, onder dankbetuiging voor de bljjken van welwillendheid, steeds van zijne medeleden ondervonden. Vergelijkende staat van de zuivere opbrengst der opcenten en eigene middelen, ten behoeve dezer gemeente geheven, gedurende de maanden Junij 1864 en 1865 alsmede van die opbrengst over de eerste zes maanden dier beide jaren. MIDDELEN. Gcslagt(ii/opcenten en invoer) Gedistilleerd {idem) Gemaal eigen middel) Wijn, Fruit-enKiinslwijnfzd Zuivere opbrengst over| de maand Jttnjj. 1864 1865 1812.11 5283.18 J j 7817.92 1633.50 f 2066.47)1 8354.58) 7445.54)1 3322.27'! ƒ16546.72 ƒ21197.88 Zuivere opbrengst over de eerste 6 maanden. 1864 12502.78) 36742.04 4072480) 10150.80 ƒ100120.43 1865 13006.89; 41009.83) 38917.11 13657.50 ƒ106591.34 LEYDEN 8 Julij. In de heden gehouden zitlitig van den gemeenteraad is de stads heel meester M. J. Schretlen in zijne heirekking gecontinueerd. Aan de orde was het nemen eener beslissing in zake het commissariaat voor het Rotter dammer pakschuitenveer, naar aanleiding van ingekomen adressen, zoowel tot opheffing als tot behoud van genoemd veer. De kamer van koophandel, hierover gehoord, had zich voor de opheffing verklaard. Het bleek uit de gehouden beraadslagingen dat zoowel bij het collegie van dagelijkse!) bestuur als onder de leden van den raad de gevoelens omtrent dit punt zeer ver deeld waren Bij de stemming verklaarden zich 9 leden voor en 9 leden tegen de opheffing, zoodal hel nemen eener beslissing tol de volgende ver gadering is uitgesteld. Van der. lieer mr. H. Cock was ingekomen cenc missive, houdende ken- Hel aantal zwemmers en baders bedroes gedurende de maand Junij aan de zwemschool Kliyuzigl 6321, in Junij 1864 5184, dtis cene vermeer dering «an 1137. In den tuin van Zonierzorg slaan thans twee groole exemplaren van de yucca pendula in vollen bloei, waardig om door liefhebbers van fraaijc gewassen en sierplanten bezigtigd te worden. liet getal der in hel Werkhuis alhier opgenomenen bedroeg gedurende deze week dagelijks van 112 lot 121 personen. De Staatscourant bevat het Verslag omtrent de exploitatie der staats spoorwegen in 1864, door den minister van binnen! zaken aan Z. M. den koning ingediend. De 49® gewone vergadering van de algcmcene synode der Ned. herv. kerk is Woensdag II. te 's Hage geopend. Door het prov. kerkbestuur van Zeeland is aan dr. W. F. Menzel, pred te Renesse, en door dat van Groningen aan ds. R. ten Rost, op hun verzoekeervol emeritaat verleend. Bij de Ned. herv. gemeente te Schevcuingen is tot predikant beroepen ds. Boer, pred. te Ouderkerk a. d. IJssel; bij die te Loosdttinen ds. ten Bokkel Huinink pred. te Oud-Alblas; bij die te Bleskensgraaf d». Mense, pred. te Voorihuizcubij die te Heilo de cand. G. C. Klerk de Reus. Te Botterdam is eergisteren avond de tapster Hendriks, in de Raam straat woonachtig, in hare woning vermoord gevonden. De dader van den moord is gisteren namiddag op de scheeptimmerwerf van de hh. van Vroege Rijkée onder Kalcndrecht, alwaar hij als timmerman of scheepmaker werkzaam was. aangehouden. Hij is genaamd Pieter Bol, oud 44 jaren, woonachtig te Sliedrechthij had reeds sedert geruimen tijd zijne vrouw en kinderen verlaten, en stond, zoo als men zegt, met de verslagene in ver boden betrekking. Naar men algemeen vermoedt, heeft de misdaad haren oorsprong in jaloerschheid. De aangehoudene moet zijne misdaad reeds be leden hebben. Nadat de booswicht zijne misdaad had begaan, was hij ter stond per spoortrein naar 's Hage vertrokken, maar keerde gisteren middag per schuit terug en begaf zich naar de bovengenoemde werf, om zijne werk zaamheden Ie hervatten, doch werd aldaar onmiddellijk gevangen genomen. Donderdag II. heeft op het daartoe door den heer A. du Bois afgeslo ten terrein, te Maarsbergeu het derde algemeen evangelisch nationaal zen- diugsfeest plaats gehaddat door ongeveer 7000 personen werd bijgewoond. Des voormiddags ten half elf ure, na aankomst der feesltreinenwerd de zamcnkomsl geopendmet toepasselijk gezangen verder met eene korte rede door ds. Heldring, waarin hij onderscheidene historische bijzonderheden van daar ter plaatse, met betrekking lol de invoering des Cristendoms hier te lande, mededeelde. Daarna werd door de buiienlaudsche afgevaardigden het woord gevoerd, hetwelk alles onmiddelijk voor de hoorders werd vertolkt. Overigens werd de dag verdeeld tusschen de verschillende spreekuren, korte wandelingen en gezellig verkeer, afgewisseld met het gebruik van verver- schingen in de cantines, waarhij de leden der jongelinss-vereenigingen wel willend de zorg voor de bediening op zich hadden genomen. De spreek beurten werden op vier verschillende plaatsen te gelijk vervuld en verder afgewisseld door gezang met muziekaal accompagnement, onder directie van den heer H. J. van Lummel, van Utrecht. Ten half 6 ure werd de bijeen komst met eene rede, door ds. J. A. Schuurman, gesloten. De Ist® luitenant L. R. van het 3dc reg. infanterie, iu garnizoen te Breda, sedert November 1864 voortvlugtig met de cchigenoote van zijn kapitein, is wegens desertie in tijd van vrede, hij vonnis van den krijgs raad der lste milil. aid.vervallen verklaard van zijne militaire betrekking en gebannen builen het grondgebied van den staal. Dingsdag II. had tusschen Maastricht en Meersseii, op de villa van den heer Regouthel volgend ongeluk plaats. Een jong officier bevond zich op het halkon van dit gebouw on kreeg ongelukkig den inval om een daar staande sleenen vaas te beklimmen; deze kantelde om, en de jongman vjei met de vaas naar benedenwaarbij dit zware voorwerp op zijn rttg neêr kwam. De officier heeft daardoor de rnggegraat gebroken en werd ook aan het hoofd eruslig gewond; hij bevindt zich iu ecu zeer bedeiikeijjkeii toestand.

Leydse Courant | 1865 | | pagina 1