Per Telegraaf. fiutrgcrltjfcc J5?tauD. De berigten uit de Vereenigde Slaten luiden in vele opzigteu treurig. De bladen van New-York en van liet binnenland zijn opgevuld met verhalen van moorden diefstallen aanrandingen brandstichtingen enz. liet schijnt dat, nu de opstand in het zuiden bedwongen is, het schuim der maatschappij tevens is losgelatenom haar op allerlei wijze te verontrusten. Uit New-York meldt men, van 23 Junij, het volgende: De staatssecre taris Seward maakt bekenddat de Britsche vlag niet meer door de Ame- rikaansche oorlogsschepen zal worden begroetdewijl in Engeland de be perkende bepalingen, welke er ten aanzien van het binneuloopen en verblij ven dier schepen waren gemaakt, niet volledig teruggenomen zijn. Hij verklaarde aan den Engelschen gezant, met blijdschap le hebben vernomen dat de Engelsche regering den opstand als geëindigd beschouwdemaar hij herhaalde tevens de beweringdat Engeland de opstandelingen nooit als eene oorlogvoerende mogendheid had behooren le erkennen, en dat het met die erkenning de beginselen van het volkenregt had geschonden. In de door den Engelschen gezant overhandigde depêche van graaf Russell werd ook gezegd, dat kaperschepen der zuidelijken in Engelsche havens zouden mogen blijven, indien zij het karakter van oorlogsvaartuig en de zuidelijke vlag aflegden en voortaan de handelsvlag van eene of andere bevriende natie voerden. Hierover heeft de heer Seward zijn leedwezen betuigd, verkla rende dat die schepenwelke vlag zij ook zouden aannemenin de oogen der Vereenigde Staten kaperschepen blijven en als zoodanig genomen en opgebragt zouden worden. Voorts wordt gemeld, dat Breckinridge, een der generaals van hel leger der zuidelijkenCuba heeft welen te bereiken. Onder de negers heerschte groot gebrek en veel sterfte. De Times bevat een schrijven nit Philadelphia, waarin het volgende voorkomt: Er kan geen sterker bewijs van de verregaande uitputting der zuidelijke staten zijn, dan het geringe aantal dagbladen die er nu zijn, j vergeleken met het groote aantalwelke zij voor den burgeroorlog hadden. Op den lsle° Mei jl. had het geheele Zuiden slechts 15 dagbladen. Een van die dagbladen, hetwelk te Macon in Georgia uitkomt, levert iets bijzonders op, hetwelk als een blijk der verarming van hel Zuiden opmerking verdient het maakt namelijk bekend, dal het ook producten in betaling voor de abon nementen zal aannemen, en wel naar het volgende tarief: een schepel maïs voor een dollar, honderd pond veevoeder voor 75 cents, een pond spek voor 15 cents, een pond meel voor 5 cents, een pond boter voor 25 cents, een dozijn cijeren voor 20 cents. FRANKRIJK. PARIJS, 2 Julij. Aanst. Vrijdag wordt Abd el-Kader alhier verwacht, vergezeld van den Turkschen intendant van Damascus en een Franschen en inlandschen tolk, den eerste van het consulact te Jeruzalem, den laatste van het consulaat te Beyrnth. De emir heeft ai zijne vrouwen te Damascus achtergelaten. In berigten uit Mexico, over New-York ontvangen, wordt medege- gedeeld, dal Negrete, een der aanvoerders van het krijgsvolk van Juarez in hel noorden van Mexico, met verlies van 700 dooden en 2000 gevangenen geslagen, en zelf in de handen der keiz. troepen gevallen is. Camargo, eene stad in het noorden van Mexico nabij de grenzen van Texas, was door de keiz. troepen genomen. liet bevestigt zich, dat prins Napoleon geene zeereis ondernemenmaar zich alleen te Havre ophouden en van lijd tot lijd een logtje op zee met het aldaar liggende jagt Jerome Napoleon ondernemen zal. Aan de leden der kamer is rondgedeeld een uiltreksel van de redevoe ring, die de heer Dupin in den senaat, in geheim comité vergaderd, heeft uitgesproken naar aanleiding van de petitie, die verlangde dat maatregelen zouden worden beraamd om de prostitutie le keer te gaan. Daarin vestigt de heer Dupin niet slechts de aandacht op de prostitutie, die meer en meer l>Ü de geringere klassen veld wint, maar ook op den aanzienlijken stand, die meer dan ooit door de besmetting is aangestoken. Berigten uit Rome melden bij herhaling, dat de onderhandelingen tns- schen de pauselijke regering en die van Italië wel geschorst, maar niet af- gebroken zijn. liet Dagbl. van Rome, over de zending van den heer Vegezzi spre- kende, zegt dal de Paus aan koning Victor Emanuel een schrijven heeft gerigt, om hem uit te noodigen een vertrouwd persoon le zenden, ten einde lot eene overeenstemming te geraken omtrent de belangen van de kerk en den staal. De koning zond daarop den ridder Vegezzi, die verscheidene bijeenkomsten hield met den kardinaal Antonelli en het regtmatige erkende van de grondslagen, door den 11. Stoel voorgesteld; doch nadat Vegezzi de laatste instrucliën was gaan vragen, is hij teruggekeerd met nieuwe voor stellen, welke de eerste te niet deden en eene overstemming onmogelijk maakten. PK CISSEN. BERLIJN 2 Julij. De Slaatsanz. deelt de onderhandelingen mede, die den lslen Junij 1864 lusschen den minister von Bismarck en den prins van Auguslenburg heeft plaats gehad, en waarvan de minister, op koninklijk bevel, onmidde- j lijk na den afloop al de bijzonderheden heeft opgelcekend. Uil het mede- gedeelde blijkt nu, dat de minister destijds de eischen van Prnisscn uitvoerig heeft ontwikkeld, namelijk de eischen betreffende een kanaal tusschen de Noord- en Oostzee, alsook aangaande eene millaire en maritieme overeen komst en den afstand van grondgebied aan dc uiteinden van het bedoelde kanaal. De prins had tegen al deze punten zwarigheden in te brengen en beschouwde de voorwaarden betreffende afstand van terrein en ook die aan gaande de betaling der oorlogskosten als zoo onaannemelijk, dat zij in allen gevalle voor de stenden niet te verdedigen zouden zijn geweest. Hij maakte hierbij tevens dc opmerkingdat de hertogdommen Pruissen niet geroepen hadden. Overigens scheen hij te hopen, met medewerking der stenden en van Oostenrijk, de aanspraken van Pruissen welligt gedeeltelijk te kun nen bevredigen. Te Leipzig zag men in den avond van 24 Junijbij het aankomen van den trein op den Berlijn-Anhaltschen spoorweg, dat de vlammen sloe gen uit de bovenste verdieping van een veewagen, waarschijnlijk veroor zaakt door eene vonk der locomotief, welke het stroo, in dien wagen voorhanden,- had in brand gestoken. Verscheidene dieren kwamen in de vlammen om. In het groothertogdom Luxemburg is het stadje Larochette bijna ge heel door brand vernield; 70 huizen, behalve de schuren en stallen, zijn ig de asch gelegd. Volgens berigten uit Weenen is er omtrent de zamenslelling van het kabinet nog niets met zekerheid te meldendan de benoeming van den heer von Mailath, het hoofd van het bestuur voor de Hongaarsche zaken. Die heer zou zich naar Peslh begeven om te onderzoeken of de bewilligingen, welke de keizer, behoudens de eenheid des lijks, aan de Hongaren zou willen doen, de beoogde uitwerking, namelijk de verzoening der Hongaren met de Ooslenrijksche regering, zouden le weeg brengen; terwijl het van zijne bevindingen zal afhangen, hoe ver de kabinetsverandering zal gaan en welke besluiten er aangaande het bestuur van Croatië en van Zevenbergen zullen genomen worden. PARIJS, 3 Julij. De ontwerpen voor den aanleg van openbare werken in Algerië zijn heden door hel wetgevend ligchaam met 227 tegen 10 stemmen aangenomen. LONDEN, 4 Julij. In het lagerhuis is het gedrag van den lord-kanse- lier, omtrent de benoeming, het pensioneren en hel ontslag van ambtena ren, ter sprake gebragt. De heer Bowerie stelde het volgende voor: Het huis is van oordeel dat den lord kanselier niets ten laste le leggen is, maar dal hetgeen plaats heeft gehad, blijken geeft van gebrek aan orde en ge mis aan voorzorgen; waardoor de hoofdadministraliëu van den staat in discrediet gebragt worden". Lord Palmcrslon heeft den lord-kanselier ver dedigd en verdaging verlangd, hetgeen met 177 tegen 163 stemmen werd verworpen. Het voorstel van den heer Bowerie is daarop aangenomen. INGEZONDEN. In de laatste dagen hoorden en lazen wij menigmaal het bekende Volks lied en daaruit zeer te regt het coupletdal aanvangt metBeschermo God! enz., maar tot ons leedwezen altijd verminkt. Omdat alle coupletten eindigen met: Foor Vaderland en Forst, laat men ook steeds het bedoelde couplet evenzoo eindigenzoodat men zingt en schrijft Behoud voor 't lieve Vaderland, Voor Vaderland en Vorst. Zóó is het onzin, evenwel zóó hoorden wij hel wel eens in Rederijkers kamers opdreunen! ja zelfs zóó zien wij het, tot onze verwondering, in de feestrede van den 27sle™ Junij afgedrukt!!; maar deze onzin wordt eene ge voelvolle bede wanneer men dc woorden van den volksdichter getrouw teruggeeft Behoud voor 't lieve Vaderland, Voor 't Vaderlandden Vorst. De herhaling van het woord Vaderland is meesterlijk, doch dc zin daar van gaal geheel verloren door de verminking, waarop wij de vrijheid nemen te wijzen. Even zoo is het met de Nederlandsche Vlag. Sedert de Novcmber-fcestcn van 1863 hebben velen de kleur van rood in die van oranje veranderd wij hebben daar niets tegen, doch wenschen alleenlijk dat deze verandering slechts tijdelijk, tot de Junij-feeslen van 1865, geweest zal zijn, zoodat, wanneer wij weder de geliefde driekleur zien wapperen, wij die zien mo gen zoo als zij eeuwen lang dekte land en zee en waaide in eere rond en de overwinning tegen. ONDERTROUWD: II. Steenbergenjm. 23 j. en M. van der Maal, jd. 18j.— U. W. Marks jm. 23 j. en E. M. van Rietjd. 22 j. C. Spaanderman wed1-. 43j. en J. Koet, wede. 45 j. 11. Schramp ,jm. 26j. en C. A. Termeer, jd.25j. 11. Knoljm. 30 j. en W. van der Walle-jd. 21 j. II. van Noordwedr. 42 j. eu C. S. Saris, wede. 41 j. F. B. Raufs, jm. 27 j. en C. Tasseron jd. 26 j. W. F. Tiemeijerjm. 30 j. en C. C. V. van der Potjd. 23 j. ADVEKTENTIEI. Bevallen van een Dochter J. M. ZAIIIV T1ELEMAN. 's Bosch, 4 Julij 1865. Eenige kennisgeving. Bevallendoch ontijdigvan een Zoon Vrouwe ADÈLE C. de FR EMERY HERCKENRATH. Leiden 3 Julij 1865. Eenige kennisgeving. Heden overleed, in den ouderdom van 65 jaren, tot mijne en mijner Kinderen diepe droefheid, de Heer A. CORNET, ruim veertig jaren Hoofd onderwijzer, bemind en geëerd door allen die hem kenden, die dan ook met ons dit verlies zullen beseffen. Weemoedig staren wij hein na, ons troostende met de hope van een zalig wederzien en berustende in Gods wjjs en liefderjjk bestuur. Koudekerk, 1 Julij 1865. Wed. A. CORNET, v. d. Velden. iVegens dc vele vrienden en bekenden strekt deze algemeene ook tot bijzondere kennisgeving.

Leydse Courant | 1865 | | pagina 3