LEYDSCHE COCRANT. 186S, VRIJDAG 2 JUNIJ. STADS-BERIGTEN. De Courant wordt MaandagWoensdag en Frijdag uitgegeven. Die tan Maandag komt uit Zaturdag avond. De prijs der Courant is ƒ3.per vierendeel jaars. Afzonderlijke nommers zijn tegen 10 Cents verkrijgbaar. De BURGEMEESTER vak LEYDEN doet le weien, dal de passage voor rij- en voertuigen over de St. Jansbrug door de Oonkersteeg eerstdaags weder zal geopend zijn en dientengevolge de tijdelijke opheffing der verbodsbepaling omtrent het slechts in ééne rigting berij den van de St. Pancras-kerksteegte beginnen met Zondag 4 Junij ek.wordt Ingetrokken, op welk tijdstip dat voorschrift weder van volle kracht zal zijn. De Burgemeester voornoemd Leyden1 Junij 1865. D. TIEBOEL S1EGENBEEK. De BURGEMEESTER van LEYDEN brengt ter kennis van belanghebben- den, dal de gemeente secretarie (administratieve en financiële afdee- 1 linnen) en het bureau van den burgelijken stand op Dingsdag 6 Jnn(j e. k., alléén des voormiddags van ÏO tot 12 uren zul- len geopend zijn. De Burgemeester voornoemd. Leyden 1 Junij 1865. D. 11EB0EL SIEGEINRLEK, De BURGEMEESTER, Hoofd van het Gemccutebesiuur van Leyden, doet j te weten, dal aan den Ontvanger der directe belastingen alhier zjjn ter j hand gesteld twee, op den 235ten der vorige maand, invorderbaar verklaarde kohieren voor de belasting op liet Personeel, beiden over het dienstjaar 1864 en 1865, houdende voljaarsch- en vierendeeljaarsch aanslagen; terwijl ieder verpligt is zijnen aanslag, op den b(j de vv et bepaalden voelte voldoen. En zal deze door plaatsing in de Leydsche Courant worden afgekondigd. De Burgemeester voornoemd Leyden, 1 Junü 1865 D. TIEBOEL SIEGENBEEK. VERGADERING van den Gemeenteraad van LeydenZaturdag den 3den Junij 1865, 's namiddags te half drie uren. Onderwerpen 1*. Benoeming van een hulp-onderwijzer der 2de klasse, met den rang van hoofd-onderwijzer, aan de openbare lagere school n°. 1 voor onvermogenden. 2'. Voordragt tot verhooging der sombij de begrooting voor openbare feesten toegestaan. 3». Voordragt tot magtiging om te mogen beschikken over de schoollokalen voor lager onderwijs. 4». Adres van J. N. W. C. Siebnrgh tol wijziging van liet contract om trent de levering der straatkeijen. 5". Adres van I). van Scliie, ter bekomiug van gemeentegrond aan de Waardgrachl 6». Adres »an J. L. Greyghlon, ter bekoming van gemeentegrond bij de Morschpoorl. 7°. Snppletoire staten van hegrooling en stalen van af- en overschrijving, dienst 1864, van: a het B. C Armbestuur, b. hel R. C. Wees- en Oudeliedenhuis. 8". Rekening over 1864, van hel Werkhuis. 11 ER - IJ K. BURGEMEESTER en AVETtlOUDEitS van LEYDEN, gezien het besluit van Ge deputeerde Staten der provincie Zuid-Holland, van den 3dfn January II., n°. 4 Prov.-Blad n°. 2), bepalende bet tijdstip van den lier-ijk der inateu en gcwigten in Zuid-Holland, en gelet op de voordragt van den arrondisseinents-ijker alhier, van den 27slrn der vorige maandherinneren bij deze den ingezetenen dezer gemeente hunne verpligting, tot het doen her-ijken van al de bereids te voren geijkte lengte- en inhoudsmaten en gewiglenbenevens de bij de inhoudsmaten van diooge waren be- hoorende strijksels, waarmede deze, overeenkomstig art. 8 van Z. 11. besluit van den 21»ten December 1822 [Staatsblad n°. 54), moeten worden afgestreken. En worden zij ten dien einde opgeroepen ter bezorging der gemelde malen en gcwigten, wel schoon gemaakt en gezuiverd, aan het Lokaal van den Ijk, in de Lange School steeg; zullende daartoe, tegen dadelijke betaling, worden gevaceerd: Voor Wijk I, van den 15 tot den 19 Junij. li, van den 20 lot den 23 Junij. Voor Wijk III, van den 27 Junij tot den 1 Julij. IV, van den 3 tot den 10 Julij. V, van den 11 tot den 18 Julij. VI, van den 19 tot den 29 Julij. VII, van den 31 Julij tot den 10 Augustus. VIII, van den 11 tot den 19 Augustus. de Buitenwijk van den 21 tot den 31 Augustus, met uitzondering echter van de goud en ziiversmids-benevens de apothekers- of medicinale-gewigten, voor welker her-ijking afzonderlijk zitting zal gehouden worden, te weten: voor de goud-en zilvcrsmids-gewigtenvoor.Wijk 1, II, III en IV op den 8 Junij, voor Wijk V, VI, VII, VIII en de Buitenwijk, op den 9 Junij, voorde medicinale gewigten, voor Wijk 1, II, III en IV, op den 12 Junij, i) V en VI, op den 13 Junij, VII, VIII en de Buitenwijk op denll Junij; telken dage van des morgens 9 tot des namiddags 1 uur, uitgezonderd Zon- en Feestdagen. En vermanen Burgemeester en Wethouders voornoemd een iegelijk wien het aan gaat, om zich bovengemelde dagen ten nutte te maken, aangezien de termijn voor den her-ijk iu dit jaar eindigt met den 315ten Augustus aanstaande, en terstond na het eindigen van dezen termijn het gebruiken of voorhanden hebben van onherijkle maten en gewigten, volgens koninklijk besluit van den Maart 1827 Staatsbln°. 13), verboden en, behalve met verbeurdverklaring der inaten en gewigten, strafbaar is met eene boete van tien tot honderd gulden. Wordende aan de belanghebbenden in het algemeen bij deze voorts herinnerd de Notificatie van Gedcp. Stalen van Zuid-Holland, in dato 4 Augustus 1820, volgens welke de ijkpligtigheid zich uitstrekt tot alle handel- en neringdoend' lieden, fabriekeurs en ambachtslieden, die in hunnen handel of hun bedrijf eenige maten of gewigten gebruiken, en de apothekers of inedicijnbereiders in Let bijzonder, aan art. 3 cn 5 van Z. M. besluit in dato 21 October 1819 [Staatsbl. n°. 52), bepalende hunne gehoudenheid tot het bezit van een vol stel gewigten, en medeverpligting tot den jaarlijkschen her ijk daarvan, alsmede aan het koninklijk besluit van den 5den Fe bruary 1826, n°. 153, volgens hetwelk de medicinale grein-gewigten, zonder die eenige stempeling te doen ondergaan, jaarlijks door den ijker moeten worden nagezien en onderzocht. En wordt wijders door deze ter kennis van de belanghebbenden gebragt, dal tot jaarletter gedurende 1865 voor den ijk der maten en gewiglen bepaald is de lettert) En zal deze door aanplakking cn door plaatsing in de Leydsche Courant worden afgekondigd. Burgemeester cn Wethouders voornoemd, Leyden, 1 Junij 1865. D. TIEBOEL SIEGENBEEK Burgemeester. v. PUTTKAMMER, Secretaris. BINNENLANDSCHK BEKItiTElt LEYDEN 1 Junij. De feesten ter viering van het 290jarig beslaan onzer hoogeschool zullen Maandag aanst. aanvangen met de plegtige inhaling van oud-studenten, des morgens ten 10 ure. De stoet zal zichvoorafgegaan door de muziek van het reg. veld-arlillerie, van het akademic-gebouw naar Zomerzorg begeven, alwaar de oud-studenten zich daarbij zullen aansluiten. Vervolgens begeeft zich de stoet weder naar bel akademie-gebouwwaar de oud-studenten wor den verwelkomd, en van daar naar de socieleit Minerva, alwaar zij door commissarissen worden ontvangen. Aan den avond van dien dag, ten 11 ure, is er heeren-concert op de sociëteit Minerva. Dingsdag 6 Junij heeft de maskerade plaats en des avonds weder heeren-concert op genoemde so cieleit. Woensdag 7 Junij, ten 1 ure, zal in den tuin dier sociëteit eene matinee musicale plaats hebben, en des namiddags ten 6 ure in de stads gehoorzaal de feestmaaltijd van oud-studenten worden gehouden. Donder dag 8 Junij, ten 1 ure, is er matinee musicale in den luin der sociëteit Mi nerva, en ten 6 ure vauxliall en bal op de Rnïne, van wege de studenten sociëteit Minervawaarbij de muziek van het reg. grenadiers en jagers zich zal doen liooren. Vrijdag 9 Junij zal ten Ij ure door bet schcruigezelscbup Arena Sludiosorum eene matinee musicale op Zomerzorg worden geiteven, cn op Zaturdag 10 Junij, des namiddags len 6] ure, zal er van wege liet muziekgezelschap Sempre Crescendo weder een vauxliall en bal op de Ruïne plaats hebben, opgeluisterd door de muziek van bel reg. grenadiers en jagers. Naar de toebereidselen le oordeelen zal de illuminatie op den avond van I den 6dE", wordl zij door goed weder begunstigd, allezins fraai zijn. Van wege liet gemeentebestuur is op de Vronwchrug een fraaije Chincesche tempel opgerigl, waarvan de verlichting op dat punt ongetwijfeld een schoon effect zal te weeg brengen. Ite algcmeenc vergadering der broederschap van candidaat noiarissen in Nederland zal gehouden worden te Breda op 21 Augustus aanst., onder voorzitterschap van den lieer H. van Reyn Cz le 's Hage. Door den gemeenteraad van Delft is tol leeraar bij de instelling van onderwijs in de taal-, land- en volkenkunde van Ned.-Indie aldaar benoemd de beer dr. A. W. T. Juynboll. In de Staatscourant is dezer dagen opgenomen hel verslag van de in Frankrijk genomen proeven met de meibode van den heer Hooibrink, uit- gebragt aan den minister van binuenl. zaken door den beer W. C. H. Sta ring, als vervolg van de verslagen, opgenomen in de Staatscourant van 23 Junij 1864. Aan het slot van dit verslag, dat over het geheel ongunstig luidt, leest men bet volgende: »Van de zoo weidsch aangekondigde uitvin dingen van Hooibrink schijnt er alzoo niets anders over le blijven dal nader onderzoek verdient, dan bet nederbiiigen der lakken van de vriiciitboomcn. Hier echter zal men zich ook voor overschatting moeten wachten; want dit nederbiiigen zal hoogst waarschijnlijk niets anders blijken te zijn dan de eenigzins verder doorgedreven gewone behandeling van leihoomen, gelijk die tegenwoordig zoo uitstekend in Frankrijk en Belgifi wordt aangetroffen." Tot de synode der Ned. herv. kerk zijn afgevaardigd door de onder scheidene godgeleerde faculteiten en prov. kerkbesturen de volgende heeren dr. A. Kuenen, sec. dp. J. J. Prins, hoogleeraren te Leyden; dr. R. ter Haar, sec. dr. J. I. Doedes, boogleeraren te Utrecht; d'. P. Hofstede de Groot, sec. rir. W. Mmirling, hooglceraren te Groningen; dr. J. Witkop, pred. le Zulphen sec. G. Bretinisscn Troost, pred. le Wamel; dr. J Tich- Icr, pred te Leyden, sec. B Boers, pred. te Middelharitis; mr. J. E van

Leydse Courant | 1865 | | pagina 1