LEY&SCHE 1805. VRIJDAG 12 MEI. STADS-BER1GTEN. De Courant wordt Maandag, Woensdag en Vrijdag uitgegeven. Die van Maandag komt uit Zaturdag avond. De prijs der Courant is 3.per vierendeel jaars. Mi zonder! ij ke no mme rs zijn tegen 10 Cents verkrijgbaar. g vt ■ïm:s3 PROCES-VERBAAL. van de opening der stembriefjesdie ter benoeming van drie leden van de Staten der provincie Zuidholland den 9den Mei 1865 zijn ingeleverd. Op heden den lienrlen Mei des jaars achttienhonderd vijf en zestig in de gemeente Leyden, hoofdplaats van het hoofdkiesdistrict Leyden, is door het bureau var. stemopneming in de ter inlevering van stemhrieQes bestemde zaal op het Raad huis plaats genomen des morgens ten negen ure. Hel bureau is zamengesteld uit den heer H. P. C. Stoffels, oudste wethouder, den Burgemeester vervangende, voorzitter, en de heeren M. G. ten Sande en dr. C. W. H. van Kaathovcn, leden van den gemeenteraad, stemopnemers. De voorzitter plaatst op de tafel één stembus, bij hem den Dde0 Mei 1865 ovcr- gebragt uit de gemeente Leyden. De zegels van de bus worden onderzocht en bevonden ongeschonden te zijn. De bus wordt geopend en bevonden driehonderd zeven en zestig stembriefjes te bevallen. Dit getal met de lijst der kiezers, die briefjes hebben ingeleverd, vergeleken zijnde, is gebleken tc zijn even groot als het getal dier kiezers. Nadat de briefjes zijn dooreengeinengdworden zij door den voorzitter één voor één geopend en overluid voorgelezen. Het bureau heeft van onwaarde verklaard twee stemhriefjesdie oningevuld waren. Het getal der geldige uitgebragte stemmen is mitsdien geweest driehonderd vijf en zestig. Van dit getal zijn uitgebragl op de heeren: Mr. D. Tieboel Siegenbeek 330 stemmen, jhr. mr. I. L. Cremer van den Berch van Heemstede 329, mr. C. Cock 184, mr. P. du Rieu 165, inr. C. W. Hubrecht 8, inr. J. K. Goudsmit 6, B. F. Kranlz 4, J. I. van Wensen 3, A. Tieleman, mr. 11. Cock, inr. II. C. J. Hoog en P. L. C. Driessen, ieder 2 stemmen, mr. J. T. Rodel Nijenhuis, B. W. Wttewaall, H. C. Hartevelt, S. Ie Poole, mr. F. N. Sic- kenga, prof. A. U. van der Boon Mesch, P. G. C. Eigeman, W. F. Kasteele, 11. P. C. Stoffels, J. J. van Beeten, D. Wafelbakker, mr. J. T. Buys, mr. J. Luzac, graaf W. van Ooslervant, mr. J. L. KlaverwijdenA. J. Tengbergen, W. C. Baert, M. G. ten Sande, J. P. Riethergen, mr. J. van OuterenJ. van den Berg, G. Tibboel, M. P. Kok, J. Schellema, mr. J. J. Delbaere en P. de Haan, ieder ééne stem. Hebben alzoo de volstrekte meerderheid van stemmen verkregen de heeren tnr. D. Tieboel Siegenbeekjhr. mr. I. L. Cremer van den Berch van Heemstede, mr. C. Cock. Zijn derhalve verkozen tot leden van de Staten der provincie Zuidholland de Heeren Mr. DANIEL TIEBOEL SIEGENBEEK, Jhr. Mr. ISAAC LAMBERTUS CREMER van den BERCH van HEEMSTEDE, Mr. CONRAAD COCK, wonende te Leyden. En zijn tegen deze opening van stembriefjes door de in de zaal aanwezige kiezers geene bezwaren ingebragt. En is na afloop van dit een en ander proces-verbaal opgemaakt, in tegenwoordig heid van allen die zich in de zaal bevonden. Gedaan te Leyden den 10den Mei 1865. STOFFELSVoorzitter. M. G. ten SANDE, I Dr. C. W. 11. van KAATUOVENStemopnemers. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEYDEN herinneren hij deze den belanghebbenden, dat ingevolge art. 293 en 294 der Algemeene Policie- verordeningvastgesteld 26 September 1861, de voerlieden en huurkoetsiers jaarlijks aangifte moeten doen, ter Secretarie, van het getal eu dq soort hunner voer- en rytuigen alsmede telkensuiterlijk binnen acht dagenvan die welke zij zich hebben aangeschaft, waarvan hun een bewijs wordt afgegeven; voorts, dat zij ingevolge art. 295 gebonden zijn, de bij hen in gebruik zijnde voer- of rijtuigen enz minstens eenmaal 'sjaars, den keurmeester C. P. BR1CO ter keuring aan te bieden, en wel dit jaar op Maandag den 15en of Maandag den 22en Meiop de lloogewoerdvoor het perceel Wijk 111 N°. 311, terwyl op de goedgekeurde rijtuigen, ten bljjke daarvan, de letter P wordt gebrand. Nog worden de belanghebbenden gewezen op art. 296 der gemelde Veror dening, waarbij wordt bepaald, dat geen voerman en geen huurkoetsier niet goedgekeurde voer- of rijtuigen mag verhuren en eindelijk op art. 297, houdende strafbepalingen tegen de overtreding der aangehaalde artikelen. Burgemeester en Weihouders voornoemd, D. TIEBOEL SIEGENBEEK, Burgemeester. Leyden, 11 Mei 1865. v. PUTTKAMMER, Secretaris. Ter gemeente-secretarie is ad ƒ150 verkrijgbaar het door Burgemeester en Wethouders op den 20slen April jl.ingevolge art. 182 der gemeentewet, aan den Baad gedaan uitvoerig en beredeneerd Verslag van den toe stand der gemeente, over 1864; terwijl mede aldaar verkrijgbaar zijn alle plaatselijke verordeningen, belioorende lol bet Gemeente blad tegen betaling van 20 Cents per vel. SCHUTTERIJ. BURGEMEESTER en WETHOUDERS yan LEYDEN doen te weten, dat, ter voldoening aan de Wet van den 11 April 1827 StaatsblN°. 17), weder een aan vang zal worden gemaakt, met de inschrijving \oor de Schullerlijke dienst van de genen, welke daartoe dit jaar in de verpligting vallen. Dat deze inschrijving zal moeten geschieden in tien af/.onderlijke registers, met dien verstande, dal de personen, geboren in 1831 tot 1839 ingesloten, welke zich hier ter stede, sedert de vorige inschrijving, uit andere plaatsen met der woon hebben nedergezet, waaronder ook zijn begrepen de militairen, die sedert de laatste inschrij ving hun paspoort verkregen en zich alhier hebben gevestigd, alsmede de zich in dit Rijk en binnen deze gemeente sints de laatste inschrijving gevestigd hebbende vreem delingen zullen worden ingeschreven achter in de registers, waartoe zij volgens hun nen ouderdom behoorenterwijl de geborenen in het jaar 1840 zullen worden geplaatst in een nieuw register, te weten: het eerste van den jare 1865 en het tiende of dat der geborenen in 1830 van bet vorige jaar zal komen te vervallen. Dat van de inschrijving niemand der bovengenoemde personen is uitgezonderd, al vermeende hij tot de vrijgestelden of nitgeslotenen te behooren, en dus ook niet die personen, welke reeds hun ontslag uit de Schullerlijke dienst hebben bekomen. Dat de registers van inschrijving zullen worden geopend op Maandag den 15 Mei aanslaande, en op den 1 Junij daaraanvolgende finaal zullen worden gesloten. Dat derhalve de personen, welke zich vóór gemelde sluiting op den 1 Junij, niet hebben doen inschrijven, (en dus ook ieder persoon van elders zijnde komen wonen, of de in dit jaar zich alhier gevestigd hebbende vreemdelingen, alsmede de Militai ren, welke hun finaal ontslag hebben hekomen, en niet weder zijn in dienst getre den) bij ontdekking, alsnog achter de teekening, tot sluiting, door het hoofd van de Regering aan het einde van het register le plaatsen, zullen worden ingeschreven, met de bijvoeging van het woord: ambtshalveen volgens art. 9, door den Schut tersraad zullen worden verwezen tot eene geldboete, en daarenboven dadelijk, zon- der lotinghij de Schutterij ingelijfd, indien het zal blijken dat er, tijdens de verzuimde inschrijving, geene redenen tot vrijstelling of uilsluiting ten hunnen aan zien bestonden; terwijl in zoodanig geval het huwelijk hun ook geene aanspraak geeft om in de tweede klasse gebragt te worden; alles onverminderd zoodanige straf bepalingen als, uit krachte der Wet van den 31 December 1832, op hen rnogtcn kunnen worden toegepast. Dat een ieder wordt, vermaand, om voor zoo veel hij van geen bewijs van zijne geboorte voorzien is, voor hen, welke alhier geboren zijn, dat bewijs te koinen af halen ter Secretarie dezer Gemeente, van heden af aan, van des voormiddags 10 tot 's namiddags 1 unr; terwijl zij, welke elders geboren zijn, zich dat bewijs onverwijld vóór de inschrijving zullen moeten aanschaffen; zullende een ieder ver antwoordelijk zijn voor de gevolgen, wanneer hij, bij gernis zijner geboorte-acte, door eene verkeerde opgave van het geboortejaar, abusivelijk wierd ingeschreven. Dat den belanghebbenden bij deze nog wordt herinnerd, dal zij bij de inschrij ving tevens zullen moeten opgeven hunne woonplaats benevens de Wijk en hel Nom- vier der huizen, hun beroep en dat hunner Ouderszoo die nog in leven zijn, alsmede den lijd van inwoning alhier, en eindelijk of zij ingeschrevenen gehuwd of ongehuwd lijn, en in het eerste geval of zij kinderen hebben, zoo ja, hoe veel van elk geslacht; wordende de gehuwden aangemaand, oiri zich van een extract uit het huwelijks-register te voorzien, oin daarop door den lieer der Gebuurte, waarin zij wonen, het getal hunner kinderen te doen certificeren, ten einde daarvan hij de inschrijving te doen blijken, zullende almede lot de afgifte dier huwelijks-extracten van heden af worden gevaceerd ter secretarie dezer gemeente, van des voormiddags 10 tot 's namiddags ten 1 uur. Dat ten einde deze inschrijving geregeld afloope, een iegelijk, in die termen vallende, bij deze wordt opgeroepen, om zich te vervoegen in een der vertrekken van het Raadhuis, en wel: Op Dingsdag den 16 Mei 1865, de bewoners van Wijk I, 11 en ill, benevens de bewoners van de Buitenwijk. Op Woensdag den 17 Mei 1865, de bewoners van Wijk IV, V en VL Op Donderdag den 18 Mei 1865, de bewoners van Wijk VII en VIII: telken dage van des voormiddags 10 tot des namiddags 2 uren; met uitnoodigingom op den bepaalden dag zich stiptelijk ter aangeduider plaatse aan te melden, ten einde men zich niet te wijten liebbe de gevolgen, welke uit het achterblijven zouden ontstaan; zullende wijders het tijdstip, dat de registers ter inzage zullen liggen, en de dagen der loting, welke volgens de Wet, vóór den 1 Julij aanstaande geheel zal moeten zijn afgeloopen, nader worden bekend gemaakt. En verder gelet hebbende op art. 7 van Zr. Ms. besluit, van den 7 September 1828, StaatsblN°. 55) roepen bij deze op alle personen, welke als gehuwd of als weduwenaars met kind of kinderen, in het afgeloopen jaar in de termen zijn geweest, om uit dien hoofde in de tweede klasse van de algemeene rol der Schutterij te worden gebragt, doch sedert dien tijd door het overlijden van hunne vrouwen of kinderen, de bevoegdheid hebben verloren, om in die klasse te verblijven, en dus als nu in de eerste klasse der voor dit jaar daar te stellen algemeene Schutters- rol geplaatst moeten worden, om van dusdanige verandering van omstandigheden schriftelijk kennis te gevenof zich daartoe ter secretarie aan te meldendes voor middags tusschen 10 en 1 uur, vóór de aan te vangen inschrijving, en dus uiterlijk tot den 15 Mei aanstaande; zullende, wanneer deze kennisgeving door den belang hebbende mogt zijn verzuimd, en hij dien ten gevolge niet hij de Schutterij zou zijn ingelijfd, door Burgemeester en Wethouders proces-verbaal tpgen hem moe ten worden opgemaakt en aan de Regthank toegezondenten einde op de nalatigen toe te passen de strafbepaling van art. 1 der Wet van den 6 Maart 1818 [Staatsbl. N°. 12), houdende eene geldboete van ten hoogste ƒ50, en eene gevangenis uiter lijk van drie dagen, hetzij afzonderlijk, of wel beide de straffen te zamen genomen. En zal deze door aanplakking en door plaatsing in de Leydsche Courant worden afgekondigd. Burgemeester en Wethouders voornoemd. D. TIEBOEL SIEGENBEEK, Burgemeester. Leyden, 4 Mei 1865. v. PUTTKAMMER, Secretaris.

Leydse Courant | 1865 | | pagina 1