LEYDSCfflE COURANT. VRIJDAG 16 DECEMBER. N". 151. f 1804. De Courant wordt Vrijdag uitgegeven, uit Zaturdag avond. ülaandag, IVoensdag en Die van itlaandag komt De prijs der Courant is f 3.per vierendeel /aars. Afzonderlijke nomtners zijn tegen 10 Cents verkrijgbaar BLANENLANDSCIIE RE&MTËN LEYDEN 15 December. PROCESAËRBAAL van de opening der stembriefjesdie ter benoeming van één lid van den Gemeenteraad van Ley den den 13den December 1864 zijn ingeleverd Op heden den veertienden December achttienhonderd vier en zestig, in de gemeente Leyden, is door het bureau van slemopneming in de ter inlevering van stembriefjes bestemde zaal op het Raadhuis plaats genomen, des morgens te negen ure. Het bureau is zamengesteld uit den heer mr. D. Tieboel Siegenheek, burgemeester, voorzitter, en de hoeren l\Ir. K. J. F. C. Kneppeihoul van Steikenburg en 11. C. Ilarlevelt, leden van den gemeenteraad, slemopnemers. De voorzitter plaatst op de tafel twee stembussen, hij hem den 13den December 1864 o\ergebragt. uil de beide afdeelingen der gemeente Lcyden. De zegels der bussen worden onderzocht en bevonden ongeschonden te zijn. De bussen worden achtereenvolgens geopend en bevonden duizend acht en twintig stembriefjes te bevatten. Dit getal met de lijsten der kiezers, die briefjes hebben ingelegerd, vergeleken zijnde, is gebleken te zijn één meer dan het getal dier kiezers. Nadat de briefjes zijn dooreengemengdworden zij door den voorzitter één voor één geopend en overluid voorgelezen. Het bureau heeft van onwaarde verklaard zeventien slembriefjes, waarvan veer tien oningevuld waren, een geen persoon duidelijk aanwees en twee niet van het vereischte zegel waren voorzien. Het getal der geldige uitgebragte stemmen is mitsdien geweest duizend en elf. Van dit getal zijn uitgebragt op de heeren: J. Holtz 552 en J. 1. van Wensen 458 stemmen, Mr. S. C. Snellen van Vollen hoven ééne stem. Heeft alzoo de meeste stemmen verkregenzonder dal het verschil tusschen het getal gevonden briefjes en dat der kiezers, die stemden, op die stemming invloed had, de heer .1. Holtz. Is derhalve verkozen tot lid van den Gemeenteraad de heer JOHANNES HOLTZ. En zijn tegen deze opening van stembrie^es door de in de zaal aanwezige kiezers geene bezwaren ingebragt. En is na afloop van dit een en ander proces-verbaal opgemaakt, in tegenwoordig heid van allen die zich in de zaal bevonden. Gedaan te Leydcn den 14den December 1864. D. TIEBOEL SI EG EN BEEK.Voorzitter. KNEPPELHOUT v. STERRENBURG,! c, H. C. HARTE VELT, ^Slemopnemers. Tot secretaris van den militieraad in liet 3C district van dc provincie Zuidholland, zitting houdende te Leyden en te Gouda, is op nieuwbenoemd de heer mr. J. C. du Pui. Gisteren werd het stoffelijk overschot van den heer J. H. de Dom- pierre de Chaufepié, in leven rustend pred. van de Waalsche gemeente te Amsterdam en secretaris der commissie voor de zaken der Waalsche kerken, op den 9ien dezer alhier overleden, op de begraafplaats aan de Groenesterg ter aarde besteld. Bij hel geopende graf werd aan de verdiensten van den overledene eene treffende hulde gebragt door den voorzitter der genoemde com missie ds. J. F. C. Kronenberg, pred. tc Arnhem, in tegenwoordigheid van vele belangslellendenwaaronder zich eene deputatie van den kerkeraad der Waalsche gemeente te Amsterdam bevond. Door het bestuur der algemeene tentoonstelling van voortbrengselen van tuinbouw wordt eene circulaire verspreid, bij welke o. a. de gelegenheid wordt aangeboden om (behalve door inzending van voorwerpen) op twee verschillende wijzen mede te werken tot het goed slagen dier tentoonstelling in de eerste plaats door het schenken van giften voor medaillesin de tweede plaats door deelneming in een waarborgfonds. Bij die circulaires zijn als bijlagen gevoegd: voorwaarden verbonden aan het schenken van giften en plan lot het vormen van een waarborgfonds, met daartoe strekkende inschrijvingsbilletten. Het bestuur heeft gemeend in verschillende gemeenten correspondenten te moeten aanstellen; als zoodanig werden o. a. uilgenoodigd de hh. mr. D. Tieboel Siegenbeek, mr. 11. C. J. Hoog, mr. II. Gevers, J. Kneppelhout mr. S. Tak, prof. A. 11. van der Boon Mesch en prof. W. F. R. Suringar. Wij maken er onze lezers opmerkzaam op, dal door tusschenkomst van genoemde heeren (althans van hen die de uilnoodigingom als correspondent werkzaam ie zijn, zullen hebben aangenomen) de bovenbedoelde inschrij vingsbilletten tc verkrijgen zijn, en voorts, dat aan het schenken van giften en deelneming in het waarborgfonds bijzondere voordeden zijn verbonden. Aan het schenken van giften zijn de volgende voorwaarden verhouden: 1. Er worden giften voor medailles aangenomen ten bedrage van/10, ƒ15, 25, ƒ50 en ƒ100 of het veelvoud van dien. 2. De groote gouden medaille wordt berekend op ƒ100; de gouden op ƒ50; de zilveren vergulde op f 25; de groote zilveren op ƒ15; de zilveren op ƒ10. 3. liet bestuur der tentoon stelling bepaalt het nommer van het programma, waarvoor de beschikbaar gestelde medailles zullen worden uitgeloofd; er zal echter zooveel mogelijk gelet worden op de wenschen der schenkers die voor bepaalde artikelen prijzen wenschen uit te loven. 4. De namen der schenkers worden in het proces-verbaal der bekrooningen opgenomen. 5. In Januarij 1865 of later, echter altijd vóór de opening der tentoonstelling, wordt beschikt over hel bedrag der giften, legen quitantie, af te geven door den penningmeester. 6 De schenkers van giften zullen worden uilgenoodigd de openingsplegtig- heid der tentoonstelling hij te wonen. liet plan van het waarborgfonds zullen wij later mededcelen. Te Katwijk zijn sedert den lstcn dezer 33 schuilen van de vloot aan gekomen, aanbrengende 1,084 500 stuks haring. Met 30 Dee. e. k. wordt de telegrafist 2dc kl. C. B. Loose eervol ont heven van de betrekking van eerstaanwezend ambtenaar van het rijkslele- graaf-kantoor te Heerenveen, en overgeplaatst naar hel kantoor te Utrecht. Voorts zijn benoemd tot eerstaanw. ambtenaar van het rijkstelegraaf-kantoor te lleerenveen de telegrafist 3de kl. J. P. H. Hofstede, thans in gelijke betrekking te Enkhuizen, tot eerstaaauwezend ambtenaar van het rijkstele graaf kantoor te Enkhuizeu de telegrafist 3de kl. J. H. Mooren, van het kantoor te Utrecht. Nen verneemt, dat te Amsterdam een 10-tal aanzienlijke en geleerde mannen zich als hoofd commissie hebben geconstitueerd tot oprigling van hel Nederl. opvoedingshuis voor meisjes, ouder directie van mevrouw Elise van Calcar, en dat de commissie hare werkzaamheden in de afgeloopen week heeft aangevangen. RC.) Te Utrecht kwam Maandag II. een onder-adjudant der inf. zijn onge- stelden broeder aldaar bezoeken. Aan tafel werd hij na hel inslikken van een stuk vleesch plotseling benaauwd; men wilde hem te hulp komen, maar binnen twee minuten was de krachtige man een lijk. Toen er geneeskun dige hulp kwam bleek het, dat de man door het willen inslikken van een »«ik vleesch van 2£ Ned. lood was gestikt. Uit Meppel meldt men, dat Maandag nacht te Dieverbrug het logement van den heer ten Wolde, met het grootste gedeelte van den inboedel, een prooi der vlammen is geworden. Te 's Hertogenbosch heeft de arrond.-regtbank uitspraak gedaan in de vroeger vermelde zaak van drie aannemers te Sliedrecht. Zekere v. d. V. is schuldig verklaard aan diefstal hij nacht van steentoebehoorende aan hel rijk, en, verzachtende omstandigheden in aaumerking genomenveroor deeld tot 6 maanden cellulaire gevangenisstraf; de beide andere beklaagden zijn vrijgesproken. 's GRAVENIIAGE, 15 December. Door Z. M. zijn benoemd: tot regter in de arrond.-regtbank te Am sterdam de heer mr. T. J. van Ontere», thans rrgter-plaatsvervanger in die reglbank; en lot substituut-griffier hij de arrond.-regtbank te Maastricht de heer mr. B. M. Swart, thans griflier bij het kanlongeregt te Horst. Door Z. M. is aan den heer mr. VV. A. Verhellottw eervol onlslag verleend als kantonregter te Heusden, en is hij benoemd tot procureur hij hel prov. geregtshof in Noordbrabaut. Voorts zijn tot notaris benoemd: Te Rotterdam de heer C. E. M. Plemp, en te Geffen de heer J. Pendraat beide cand.-notaris. Tol burgemeester zijn benoemd: te Broek Sillaril de heer J. II. Ar- noldts, en te Eysden de heer J. Janssen. Tol surnumerairs der registratie en domeinen zijn benoemd de hh. jhr. J. A. Wichers, te Groningen, G. van lterson, tc Zwolle; F. L. Sypkens, te Winschoten; J. van der Laan, ie Leeuwarden; jhr. O. li. van Atidriitga de Kempenaer, te Leeuwarden; P. .1. Idema Greidanus, te Zwolle; G. II. Peters, te 's II er togen boschA. P. Th. Sassen, te Roermond. Z. M. heeft goedgevonden aan den ingenieur van den waterstaat lste kl. J. Dirks, en aan den ingenieur van den walerstaal 2de kl. L. A. Reu- vens te verleencn een onbepaald verlof, op gelijken voet als zoodanig verlof bij continuatie aan andere ingenieurs bij kon. besluit van 9 Febrnarij 1849 is toegestaanen te bevorderentot ingenieur van den waterstaat l8tc kl. den heer F. D. N. van Deventer, thans ingenieur der 2dc kl.; tot ingenieurs van den waterstaai 2dc kl. de hh. A. M. K. W. baron van Ittersum en W. J. S. J. Blom, fhans adspirant-ingenieurs. Tot adspirant-ingenieurs van den waterstaat zijn bevorderd de surnu merairs M. B. G. Hoogerwaard en R. C. van Maanen, en tot surnumerair is benoemd de heer J. Kluit, kvveekeling bij de voormalige kon. akademie tc Delft. Tot betaalmeester te Middelburg is benoemd de heer J. Gordon Span- daw, thans betaalmeester te Zierikzee. Z. M. de koning van Hannover heeft den heer dr. P. Bleeker benoemd lot ridder der Gttelphen orde. Gisteren middag heeft bij M. de koningin-moeder een diner plaats gehad.

Leydse Courant | 1864 | | pagina 1