Neerlaitdsdi lioflijliiiis Per Telegraaf. fiurgcrItjfcc JSJanb. haarlemmehstraat. Engelandja zelfs naar California vervoerd wordenwaar men hen dan tot het uitventen van goederen, dansen en muziek maken afrigtwaaronder echter in den regel bedelarij en prostitutie verborgen liggen. Die ongeluk- kigen keeren dan óf in bet geheel niet, óf naar ligchaam en ziel verdor ven naar hunne woonplaatsen terug. Over bet algemeen vindt deze maat schappelijke krankheid haren grond in verzuimen bij den staat, de kerk of de school. Nu onlangs weder deed de policie in cene der grootste Ne- derlandsche steden de ontdekking, dat eene verdachte vrouw van tijd tot tijd met gcheele troepen meisjes, van 14 tot 18 jaren oud, vermoedelijk uit Nassau en Hessen, aankwam, in een slecht huis overnachtte, en daarna die beklagenswaardige, door hunne familién ten prooi gelaten kinderen naar Engeland overbragl. Titsschen de Nederlandsche en Pruissische regerin gen moeten nu onderhandelingen zijn aangeknoopt, om in hel toekomstige dien vervoer te beletten, maar in Nassau en Hessen geschiedt tot dat doel niets. WEENEN, 3 October. Volgens de Freie Presse heeft Denemarken in de zitting van Vrijdag II. voorgesteld om de quaestie der liquidatie door scheidsreglers te laten beslissen, hetgeen door de Duilschc gevolmagtigden onaannemelijk werd verklaard, die een categorisch antwoord verlangden. De Deensche gevolmagtigden hebben deswege langs telegraphischen weg in- struclién aan hunne regering gevraagd. De Deensche regering heeft geweigerd toe te stemmen in eene deeling met de hertogdommen van het actief van den Deenschen staat, en op de conferentie verklaard te willen onderhandelen over het vaststellen cener af koopsom in eens. PARUS, 4 October. De Monileur bcrigt dat de Fransche troepen in Mexico verscheidene overwinningen hebben behaald. Kolonel Tottvre is door den bergpas van Candelaria gelrokken en heeft Ugalde teruggeslagendie dezen weg met 860 man verdedigde. De vijand verloor 100 man. Dit schitterende wapenfeit," zegt de Moniteur, «heeft den vijand doen beslui ten de geduchte verdedigingswerken van Hoejutla te verlaten." Donderdag den 29!ten September II. hield het genootschap Mathesis Scicn- tiarum Genitrix zijne jaarlijksche algemcene vergadering in hel gebouw tot Nul van 'l Algemeen. Eene commissie uit het gemeentebestuur, bestaande uit de hccren wethouders U. P. C. Stoffels en P. 1. de Fremery, daartoe door het bestuur uitgenoodigdvereerden deze bijeenkomst met bare te genwoordigheid. Het verslag werd uitgebragt door den vice-voorzitter den heer J. van lleukelom jr.waarbij deze aan de leden de veranderingen mededeelde die in het afgeloopcn genootschapsjaar hadden plaats gehad, zoowel in het be stuur, als met betrekking lot de scholen en het onderwijzend personeel. Hij bragl hulde aan den afgetreden secretaris dr. E. van der Ven en schetste de belangrijke diensten door ZEd. aan bet genootschap bewezen, waarbij hjj vermeldde dat hel bestuur hem uit erkentelijkheid het lidmaatschap van verdienste had aangeboden. l)e door zijne aftreding ontstane buitenge wone vacature in het bestuur werd aangevuld door de benoeming van dr. M. J. de Goeje. Vervolgens gaf hjj een overzigt van het onderwijs zoo als dit in de verschillende vakken gedurende het afgeloopcn jaar was gegeven, en wees op de goede resultaten die dit bij vele leerlingen had opgeleverd. Met loffelijke vermelding mogten genoemd worden: Rekenkunde: J. 11 ij IN. Bink, J. Wiggers, M. P. litis, J. Huge, C. M. Petri, M. Brockveld, M. den Boumcester, VV. J. AbspoelJ. van der Horn, C. de Vink, J. II. Giezen, H. van LitliM. de Kok11. J. van der Meer, J. van der lleyden. Algebra: J. de Vink, W. J. Abspoel, F. W. van EyndhovenA. Res- senaar, W. A. van Lith. Meetkunde: J. de Vink, W. J. Abspoel, F. W. van Eyndhoven, M. Couvée, VV. A. van Lith. Bouwkundig rekenen: A. Rcsscnaar, F. W. van Eyndhoven, J. Filippo, A. Biemoud. Beschrijvende meetkunst: W. A. van Lith, M. Couve'e. Handteekenen: J. M. van der lleyden, A. Hakkenberg, J. P. van San ten, A. N. Visser, J. Wiggers, N. Vallenlgocd, W. Ouwerkerk C. de Vink, F. W. van Eyndhoven, II. A. de la Bye, 11. Verlint, F. Hesselink, L. VV. J. van der Drift, G. Meyer, li. J. BroekveldM. P. litis. Teekenen naar de methode der Gebr. Dupuys: C. de Vink, 11. Verlint, J. W. F. van Brussel, F. van llcrson, J. U. Leeuw, A. N. Visser, A. Biemond, F. A. Bertrand. LctterteekenenL. W. J. van der Drift, N. A. Visser, A. Biemond. Bouwkundig teekenen: J. de Vink, J. A. van der lleyden, C. Barning, J. E. J. Reiveilo, J. Wiggers, F. Hesselink, A. S. Hakkenberg, J. Filippo, M. Couvée, A. Biemond, F. VV. van Eyndhoven, M. den lioumeesler, J. VV. F. van Brussel, R. de Wringer, P. M. Lozier, VV. A. van Lith, W. F. van der lleyden, P. de Koning, C. M. van Gelder. De uitgeloofde medailles voor de bouwkunde werden toegekend aan N. van Rhyn de kleine zilveren medaillevoor het opmeten en in leckcning brengen van een gebouwhet accessit aan W. Krul. aan R. de Wringer de bronzen medaille, voor een werkstuk, en het accessit aan A. Boef; terwijl nog eene belooning werd toegewezen aan F. Dee en het accessit aan J. J. Rcssenaar voor een door her. vervaardigd werkstukmet bijzonderen lof werd vermeld P. Lozier voor een door hem vervaardigd en ingezonden model van een wenteltrap. De groote zilveren medaille voor de bouwkunde is dit jaar niet uitge reikt, omdat er naar bet oordeel des bestuurs geen leerlingen waren, ver genoeg gevorderd om hiernaar te kunnen dingen. De medailles in de teekeukunsl zijn toegewezen: aan A. Korenhof de zilveren medaille, en het accessit aan M. Couvée. aan J. N. van der Mark de bronzen medaillecn het accessit aan W'. A. van Lith. Na eene korte toespraak lol de bekroonden schelste de spreker in alge- meene trekken de handelingen van het bestuur omtrent de burger-avond schoolHij wees op de welwillende wijze waarop het gemeentebestuur had medegewerkt om die tot stand te brengen, zoodat reeds met September 11. deze school is geopend. Tol directeur over deze school is benoemd de beer J. D. van der Waals. De spreker eindigde met een krachtig woord van opwekking aan de ingezetenen dezer stad om deze inrigling met stoffelijke middelen te blijven ondersteunen, en aan de leerlingen om een vlijtig ge bruik te maken van de gelegenheid die hun wordt aangeboden om degelijke kennis te verzamelen. In de daarop gevolgde huishoudelijke vergadering werden in plaats van de aftredende leden des bestuurs, de hh. J. van lleukelom, E. J. Hoos, prof. 1'. L. Rijke en dr. L. C. Levoir, tot bestuurders gekozen de lib. A. Montagne Iz.J. VV. Schaap, prof. D. Bicrens de Haan en J. A. van Dijk. De heer A. Montagne Iz. beeft evenwel voor de op hem uitgebragte keuze als bestuurder bedankt. C. G. N1EUWVEENSecretaris. Gewezen vonnissen in strafzakendoor het Kantongercgt te Leydenop den 26slen September 1864. 1 wegens het opzettelqk toebrengen van schade aan eens anders roerend eigendom. 1 wegens het, op den weg onder de gemeente Voorscholen, alleen laten van eene bespannen hondenkar, niet behoorlijk vastgemaakt. 4 wegens het zonder gegronde redenen afwezig blijven bij het beproeven der brandbluschmiddeien in de gemeente Voorschoten. 1 wegens het binnen de gemeente met rij-of voertuig harder rijden dan op een matigen draf. 1 wegens hel op straat laten van een hond, niet behoorlijk gemuilband, gedurende den door Burg. cn Wctb. bepaalden tjjd. 1 wegens het bouwen van een paardenstal in strijd met de voorschriften der Algemeene Policieverordening. 1 wegens het verontreinigen der straat. 8 wegens het zich op de openbare straal in kennelijken slaat van dron kenschap verlootten. 5 wegens het zonder toestemming baggeren builen den bij de pachlvoor- waarden gestelden tijd. 2 wegens het baggeren in den Rijnzonder de vereisebte toestemming. 4 wegens overtreding van art. 315 der Algemeene Policieverordening. ONDERTROUWD: II. de Wilde, jm. 28 j. en C. C. R. Harlwijk jd. 20 j. N. Bink jm. 20 j. en B. Mulderjd. 23 j. J. Linschootenjm. 25 j. en S. M. de Ridder, jd. 25 j. L. A. Tielenius Kruylhoff, jm. 28 j. cn A. C. Kettnedie, jd. 38 j. C. Koree, jm. 24 j.en J. van der Leliejd. 26j. N. Vrijbloedwedr 60j. en W. Piket, wede. 51 j. J. Koudijs, jm. 25 j. en P. van der Meyjd. 19j. AKADEMIE-NIEDVVI. PROMOTIE AAN DE LEYDSCHE UOOGESCIIOOL. Den 4dcn October de heer A. Reigersman, van 's Gravenhage, in de reg- tenmet stellingen. 2558le Staats-liOteri). Trekking der Tweede Klasse. ls,c Trekking. N°. 3751 een prijs van ƒ5000. N°. 11540 een prijs van ƒ2000. N*. 581 een prijs van 1000. 2de Nos. 1476 en 13072 ieder een prijs van ƒ1000. ADVEKTENTIEN, Na langdurig en smartelijk lijden overleed lieden ten mijnen huize P1ETERNELLA LOF.BER, in den ouderdom van 59 jaren, na ruim 37 jaren wijlen mijne dierbare betrekkingen en mij, met voorbeeldeloozen ijver en trouw te hebben gediend. Rotterdam, 30 September 1864. G. van HOLST. Op uitdrukkelijk verlangen van de Overledene zullen geene uiter lijke teekenen van rouw worden aangenomen. Voor de menigvuldige blijken van belangstelling bij de bevalling mijner Echtgcnoolc ontvangen, betuig ik, ook namens haar, hartelijk dank. Leyden 4 October 1864. II. SASSE. Voor de vele blijken van deelneming bij het overlijden van ons geliefd Kind ondervonden, betuigen wij onzen wclmeenenden dank. VV. F. KIEW1T. Leiden, 4 October 1864. A. H. A. KIEVV1T Benier. Blijkens ondcrhandsche acte dd. 29 September 1864, gepasseerd te Leyden door JOANNES ANDREAS de FREMERY, PETRUS ISAACUS de FRE- MERY Caspz., ANDREAS de FREMERY, allen wonende te Leyden, en PETRUS de FREMERY, wonende te Brammen, solidaire Vennooten dei- firma YVEYLAND en de FREMERY te Leyden, welke acte is geregistreerd en ter Griffie der Arrondissements-Rcgtbank te Leyden ingeschreven, zal van af den ls,en October 1864, ANDREAS de FREMERY, wonende te Leyden, als mede-administrerend Vennoot der Trafiek onder de firma WEY- LAND en de FREMERY te Leyden optreden, en mede tot de teekening van de firma, doch alleen voor zaken tot haar behoorende, geregtigd zijn. Geschiedende hiervan aankondiging ter voldoening aan Artikel 28 van het Wetboek van Koophandel. Ie geven door de Familie RUDERSDORFF, met bijhebbend Gezelschap, lieden cn volgende avonden. Aanvang ten 9 ure. G. TETHOFF.

Leydse Courant | 1864 | | pagina 3