Per Telegraaf. tol (lus verre bijna niet vernomen. In vele streken van dit gewest verwacht tnen cene ruime opbrengst. De appelboomen beloven algemeen voelde pe- renboomen daarentegen weinig. Dc hooi- en weilanden hebben door de aanhoudende droogte veel geledenzoodat de schaarschte aan gras zich op de hooggelegen landen sterk doet gevoelen. Het ingewonnen hooi in den Iloekschen Waard kan op niet meer dan 3000 pond per bunder worden geschal. Het binnenhalen werd door heerlijk weder begunstigd. 's GRAVEN HAGE, 30 Augustus. Z. M. heeft vergunning verleend aan den heer tnr. H. J. van Buren, regtcr-plaatsvervanger in de arrond.-reglbank en advocaat te Rotterdam, tot het dragen der versierselen van de orde van St. Stanislaus 3de kl.hem door den keizer van Rusland geschonken. Z. M. heeft den heer S. A. C. Dudok van Heel benoemd tot ridder van de orde der Eikenkroon. Tot burgemeesters zijn benoemd: te Hoorn de lieer J. II. Peters; te Hijsbergen dc heer A. van den Broek, en te Menaldumadeel de heer mr. VV. A. Bergsma. Met 15 Sept. wordt de luit. ter zee l9tc kl. F. 11. P. van Alphen, ge detacheerd bij 'srijks werf te Amsterdam, op non-activiteit gebragt, en bij die werf gedetacheerd de luit. ter zee lslc kl. G. F. Servatiusthans non-actief. Z. K. 11. de groolvorst-lroonsopvolger van Rusland is Zondag van Schevcningen vertrokken. Hij heeft zich naar Socstdijk begeven, om H. M. de koningin-moeder een afscheidsbezoek te brengen. Voor zijn vertrek heeft de grootvorst ook een afscheidsbezoek bij 11. M. de koningin afgelegd. Z. M. dc koning heeft hem Zaturdag II. een bezoek gebragt. De minister van binnenl. zaken wordt tegen het laatst dezer week van zijne builenlandsche reis terugverwacht. Ook de minister van justitie wordt voor het einde der weck weder in de residentie verwacht. De regering heeft aan de tweede kamer ingezonden hare memorie van beantwoording over bel wetsontwerp tol goedkeuring der overeenkomst be treffende de goederen van het voormalig klooster van St. Agatha. Heden morgen ten 9 ure marcheerde het garnizoen der residentie uit de Maliebaan, onder het bevel van den generaal majoor Wilbrennincknaar dc vlakte van Waalsdorp, om groote manoeuvres in het vuur uil te voeren. BUITENLANDSCBE BERIGTEN. ENGELAND. LONDEN, 28 Augustus. Te Belfast is de rust ongestoord gebleven, doch thans wordt zij in het geheim geschokt door allerlei bedreigingen, verval in brieven, voorzien van afbeeldsels van doodkisten, kruisbeenderenenz. Ter fnuiking van deze kwade praktijken hebben zoowel het stedelijk bestuur als verscheiden voor name ingezetenen aanzienlijke sommen voor de ontdekking dier boosaardige schrijvers uitgeloofd. komen, 148 personen bij de jongste on lustent e~Bël last 'd oor geTvcerscllólcn zijn gewond geworden; men gelooft echter, dat nog vele gevallen geheim gehouden worden, uit vrees voor onderzoek naar deelneming aan het op roer; van bovengenoemd aantal zijn 7 overleden en verkeeren verscheidene anderen in hopeloozen toestand. De Levant Herald bcrigt, dat de Porte eindelijk ecne verordening heeft uitgevaardigd, waarbij het koopen en verkoopen van Circassiers als slaven geheel en zonder uitzondering verboden en afgeschaft wordt. Volgens berigt van S'. Helena, beeft men daar op 15 Juli) eene aard beving waargenomenzijnde de vierde in de twee laatste eeuwen. Vele bewoners van dat eiland maakten toebereidselen om naar Nieuw-Zeeland te verhuizen. Berigten uit New-York van 18 Aug. meldendat twee legercorpsen van generaal Grant de James rivier zijn overgetrokken en eene stelling in genomen hebben op zes mijlen afstands van Richmond. Dc generaal Sher man, der noordelijken, is naar Winchester teruggetrokken. De generaal Early, der zuidelijken, is naar het noorden opgerukt. Omtrent de ontruiming van hel fort Gaines door de zuidelijken verneemt men nader, dat dit fort aan de noordelijken is overgegeven, niettegenstaande het in goeden staat van verdediging gebragt en voor een half jaar van voor raad ten dienste van 600 man voorzien was, terwijl de bevelhebber An derson bovendien de stelligste bevelen bad ontvangen om het tot het uiterste te verdedigen. Men vermoedt dan ook, dal hierbij verraad heeft plaats gehad. Op den llden is er te New-York eene groote volksvergadering gehouden, om een candidaat voor het presidentschap der Unie te kiezen. De aanwe zigen, wel 100,000 in aantal, verklaarden zich voor den generaal Mac Clellanin het vertrouwen dat hjj de constitutie der Unie krachtig hand haven en getrouw naleven zou. De staatkunde van Lincoln werd er lievig afgekeurd. Mac Clellan werd verklaard de eenige man te zijndie den op stand dempen en de Unie herstellen kon, en uit dien hoofde lot candidaat van de democratische partij uitgeroepen. Dc New-York Herald beveelt het sluiten van een wapenstilstand aan, gevolgd door eene conventie, waarbij alle staten der Unie vertegenwoordigd zullen zijn om te onderbandelen over de middelen, die hel sluiten van den vrede bevorderlijk kunnen wezen. De volksbeweging ten gunste van den vrede neemt toe. Op den 5dcn dezer heeft de koorddanser Farini ondernomen om op een paar hooge, opzettelijk daartoe vervaardigde ijzeren stelten, den Niagara- walerval op een der gevaarlijkste punten te doorwaden. Toen hij op die wijze reeds meer dan de helft van zijn weg had afgelegdverloor hij een zijner steltenten gevolge waarvan hij door den stroom werd medegesleept. Gelukkig kwam hij teregt bij het eiland Robinson, doch nu hij daar een maal was, deed zich bet bezwaar voor, dat niemand een middel scheen te weten om hem er van daan te krijgen. Bij de afzending van het berigt had hij reeds 24 uren daar gezetenzonder dat zich nog eenige kans voor hem opdeed. FRANKRIJK. PARIJS, 28 Augustus. Volgens officiële berigten uit Algerie heeft de bezetting van Boghar een uitval gedaan tegen de opstandelingenonder welke zich de moorde naars van Mollard en d'Eguilles bevinden. Den 289lcn zon een convooi op marsch gaan, om de gemeenschap te herstellen en de opgestane bevolking ver van Tel terug te drijven. Dc kolonnes Pe'chot en Dumont, door den aga Ben Aouda ondersteund, zijn er in geslaagd om de stammen van Si Mo- hamed naar het zuiden te'drijven. De Mon. Algérien behelst tijdingen, waaruit blijkt dat op nieuw boschbranden in de provincie Constantine en la Calla hebben plaats gehad. Brieven uit Tunis meldendat er nog steeds een 40tal stammen in op roer verkeert. Onderscheidene hoofden van stammen zijn door hun volk, dat over het sluiten van den vrede verstoord was, om het leven gebragt. De meerderheid van de stammen blijft de afzetting van den Khasnadar eischen. Er hebben te Tunis drie aardbevingen plaats gehad. De Courr. de Nantes deelt het volgende mede: Donderdag 11. nam mevr. M.cene jeugdige dameeen zeebaden ging daarbij cene der fraaiste grotten binnen. Zij bleef daar lang, zeer lang, in bewondering van de zonderlinge vormen der rotsen, zoodat zij vergat dat de vloed opkwam. Toen zij wilde teruggaanwas alle uitgang voor haar gesloten. Door onbe- schrij(lijken schrik getroffen, gilde mevr. M. om hulp, maar het gebruis der zee overstelpte hare stem. Stap voor stap weck zij voor den inslroo- menden vloed terug, tot in hel diepste der grot. In wanhopige poging tot zelfbehoud, klemde zij zich vast aan de hoogere uitstekende rotspunten, half hangende in hel water. Zoo hield zij zich vier volle uren in een toe stand welks verschrikkingen te gevoelen niet te schetsen zijn. Toen dc eb inviel en haar het terrein weèr vrij liet, was zrj uitgeput en naauwelijks bij magie de grot te verlatenwaar zij den dood zoo nabij was geweest zeer gelukkig was de zee kalmwant bij een weinig meer hevigen wind worden de grotten ligt tot boven gevuld. Uit Turijn meldt men, dat aldaar de heer Bandazzi is aangekomen om den koning officieel met de troonsbeklimming van den keizer van Mexico bekend te maken en vervolgens als gezant van Mexico te Turijn te blijven. Aan de regering was die stap des keizers zeer welgevallig. PRC IS SEN. BERLIJN 28 Augustus. Naar men verneemt heeft de keizer van Oostenrijk den koning be loofd in dc volgende maand alhier te zullen komenom de najaars-manoeu- vres der troepen bij te wonen. De vredes-onderhandelingen lusschen de groote Duitschc mogendheden en Denemarken zijn den 25sten dezer aangevangen. De voorzitter van den ministerraad heeft in den rijksraad te Kopenhagen de, verklaring afgelegd, dat de regering poogt hij het voeren der onderhan delingen (IC pontlCKe eu nationale icg.vn a,, Oloco-n-yuoro lo beschermen. Naar men uit Weenen meldt is de heer von Bismarck in zijne bijeen komsten met graaf Rechberg niet geslaagd in zijne plannen ten aanzien van het tussclien-bestuur in de hertogdommen, zoodat besloten is dal de commissarissen van Oostenrijk en Pruissen in Sleesvvijk als zoodanig zullen blijven tot dat de successic-quacslie zal uitgemaakt zijn, en dat middeler wijl in Holstein drie commissarissen, een Oostenrijkscheeen Pruissische en een van wege den bond, vooreerst het bestuur zullen uitmaken. De beschouwingen der ministeriele bladen in Pruissen en in Oostenrijk, over de verdere regeling van het bestuur in Sleeswijk-Holsteinzijn zeer verschillend. De Nordd. Allg. Zeit. zegtdal men in de verklaring der Slecswijksche-llolsteinsche prelaten en ridderschap de ware uitdrukking van de wenschen des volks vindt, terwijl de Weener Botschafter verklaart dat aan de resolution der sleden oneindig meer gevvigt te hechten is dan aan de verklaring der ridderschap. OOST-INDIE. BATAVIA, 14 Julij. De heer mr. Umbgrove, directeur der cultures, heeft tot herstel zijner gezondheid een tweejarig verlof verkregen. De cholera blijft voortdurend heerschcn, doch in mindere male da» eenigen lijd geleden. Men mag vertrouwen, dat die kwaal weldra geheel geweken zal zijn. Het tekort op den suikeroogst wordt op ruim 500,000 pikols geschal. In de zuid- en oosterafdeeling van Borneo is de rust gedurende de af- geloopene maand niet gestoord. Het uitzenden van verschillende zijde va» militaire en bevolkingspatrouillcs heeft ten gevolge gehad, dat Derma Wid- jaja met 13 voorname en ongeveer 200 mindere volgelingen in bet Koesan- sche, zoomede Naro en Djaja Dirama met 47 opstandelingen, in het Amoen- thaysche, in onderwerping zijn .gekomen. Hadji Boejassin wordt rusteloos vervolgd. Uit Loemadjaug, res. Probolingo, wordt gemeld, dat aldaar op 2 Julij een zware ascliregen is gevallenwaardoor de bladen der hoornen en het gras geheel graauw werd. Uit hoofde de ascli cene zwavellucht had; meende men het verschijnsel te moeten toeschrijven aan het branden van den berg Lamongan. WEENEN, 29 Augustus. De General Corresp. meldtdat de zitting der conferentie heden verdaagd is, waarschijnlijk omdat aan de Deensche ge- volmagtigden nog eenige noodige stukken ontbreken. Volgens dc Prcsse hield de conferentie zich lot dus verre alleen met de territoriale aangelegen heden bezigen is besloten om eerstdaags eene commissie voor de grensre geling te benoemen.

Leydse Courant | 1864 | | pagina 2